Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα παιζει (ακομα! να δουμε μεχρι ποτε...) το exodus. Το specto βγαζει πλεον μονιμα αυτο το καινουριο φρουτο το pair. Kαι οχι μονο απο openload. Μεχρι να παρεις το κινητο να γραψεις τη διευθυνση, να τσεκαρεις οτι δεν εισαι ρομποτ σε εκεινες τις χαζες φωτο (και μαλιστα σε 5αρα οθονη) παει, πεταξε το πουλακι! Εχουμε να φαμε πολλα καψονια μου φαινεται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μεχρι να παρεις το κινητο να γραψεις τη διευθυνση, να τσεκαρεις οτι δεν εισαι ρομποτ σε εκεινες τις χαζες φωτο (και μαλιστα σε 5αρα οθονη) παει, πεταξε το πουλακι!
Έτσι όπως το γράφεις συμπεραίνω ότι προσπαθείς να κάνεις το pair εντός των δευτερολέπτων που και καλά μετράνε στο παράθυρο που σου βγάζει στο specto. Δεν χρειάζεται. Κάνε το pair με το πάσο σου και ξαναπάτα μετά πάνω στο λινκ της ταινίας και θα παίξει.

 

Για το motor replays γραφω και παραπανω,απλα μετακομιζει οπως πολλα ακομα,μεταξυ αυτων και το zen

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το Zen μόλις πριν λίγο παρατήρησα ότι μετονομάστηκε σε elysium (το λογότυπο έμεινε το ίδιο). Χωρίς να πειράξω τίποτα.

Το Motor Replays ξέρεις που μετακόμισε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά, για παιδικές ταινίες ποιο χρησιμοποιείται; έχω το alivegr αλλά τα περισσότερα δεν παίζουν.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ultimate σήμερα πιάνει λαβράκια όχι όλα. Δεν είπαν ότι σταμάτησε το ultimate?

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά, για παιδικές ταινίες ποιο χρησιμοποιείται; έχω το alivegr αλλά τα περισσότερα δεν παίζουν.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά παίζουν. Μήπως σου βγάζει μήνυμα για pair και νομίζεις ότι δεν παίζουν? Επειδή σε πολλές πηγές όντως θέλει pair.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το γράφεις συμπεραίνω ότι προσπαθείς να κάνεις το pair εντός των δευτερολέπτων που και καλά μετράνε στο παράθυρο που σου βγάζει στο specto. Δεν χρειάζεται. Κάνε το pair με το πάσο σου και ξαναπάτα μετά πάνω στο λινκ της ταινίας και θα παίξει.

Α, ενταξει τοτε. Κατι ειναι κι αυτο. Δεν το ηξερα, ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ultimate σήμερα πιάνει λαβράκια όχι όλα. Δεν είπαν ότι σταμάτησε το ultimate?

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ultimate σταμάτησε να δουλεύει πέρνοντας την αναβάθμιση σε 1.0.6.

Η 1.0.5 δουλεύει όμως κανονικά. Τώρα είδα ότι αφαιρεσαν από το repo την 1.0.6. Σε όποιο σύστημα πρόλαβε και μπήκε η 1.0.6 το ultimate iptv δεν θα δουλεύει. Αν δεν προλαβες να πάρεις εσύ το update στην 1.0.6 θα σου δουλευει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το γράφεις συμπεραίνω ότι προσπαθείς να κάνεις το pair εντός των δευτερολέπτων που και καλά μετράνε στο παράθυρο που σου βγάζει στο specto. Δεν χρειάζεται. Κάνε το pair με το πάσο σου και ξαναπάτα μετά πάνω στο λινκ της ταινίας και θα παίξει.

 

 

 

Το Zen μόλις πριν λίγο παρατήρησα ότι μετονομάστηκε σε elysium (το λογότυπο έμεινε το ίδιο). Χωρίς να πειράξω τίποτα.

 

Το Motor Replays ξέρεις που μετακόμισε?

 

 

 

Περιμενουμε,μαλλον θα παει εκει που ειναι το zen που αλλαξε ονομα ή στο Ares

Τελικα μαλλον ares

73d5826924fb0187719eaafb0d5b28b9.jpg

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Το exodus δεν δίνει λινκ σε μένα από τίποτα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το exodus δεν δίνει λινκ σε μένα από τίποτα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ναι σημερα δε παει καλα το exodus, ελπιζουμε να ειναι τυχαιο. συμβαινει που και που...

Link to comment
Share on other sites

ναι σημερα δε παει καλα το exodus, ελπιζουμε να ειναι τυχαιο. συμβαινει που και που...

 

βλέπω τώρα better call saul μέσω exodous, όλα οκ !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το ultimate σταμάτησε να δουλεύει πέρνοντας την αναβάθμιση σε 1.0.6.

Η 1.0.5 δουλεύει όμως κανονικά. Τώρα είδα ότι αφαιρεσαν από το repo την 1.0.6. Σε όποιο σύστημα πρόλαβε και μπήκε η 1.0.6 το ultimate iptv δεν θα δουλεύει. Αν δεν προλαβες να πάρεις εσύ το update στην 1.0.6 θα σου δουλευει κανονικά

Πως γίνεται και σε μερικούς ήρθε το update από την πρώτη στιγμή και σε εμένα ακόμα είναι η παλιά έκδοση που λειτουργεί κανονικά? Δεν έχω πειράξει τίποτα για απενεργοποίηση ενημερώσεων κλπ.

 

Motor replays ok μετακομισε

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν το βρίσκω στο ares. Εσύ το βλέπεις? Το ares repo μου είναι στην έκδοση 0.0.6 που απ' ό,τι βλέπω είναι η πιο πρόσφατη.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται και σε μερικούς ήρθε το update από την πρώτη στιγμή και σε εμένα ακόμα είναι η παλιά έκδοση που λειτουργεί κανονικά? Δεν έχω πειράξει τίποτα για απενεργοποίηση ενημερώσεων κλπ.

 

 

 

Δεν το βρίσκω στο ares. Εσύ το βλέπεις? Το ares repo μου είναι στην έκδοση 0.0.6 που απ' ό,τι βλέπω είναι η πιο πρόσφατη.

 

 

 

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι,αν το εχεις ηδη λογικα την εκδοση 2.2 θα σου ερθει update για την 2.3 και μεταφερεται.

Στις μεταφορες δεν κανουμε κατι εμεις,γινονται αυτοματα στις περισσοτερες φορες

Αν δεν θες να περιμενεις,κανε απεγκατασταση το motors replays και περνα το ετσι

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-motor-replays-kodi/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται και σε μερικούς ήρθε το update από την πρώτη στιγμή και σε εμένα ακόμα είναι η παλιά έκδοση που λειτουργεί κανονικά? Δεν έχω πειράξει τίποτα για απενεργοποίηση ενημερώσεων κλπ.

 

Δεν το βρίσκω στο ares. Εσύ το βλέπεις? Το ares repo μου είναι στην έκδοση 0.0.6 που απ' ό,τι βλέπω είναι η πιο πρόσφατη.

http://koditips.com/force-check-for-updates-kodi-addons/

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τώρα μια περίπτωση. Το Zen "υιοθετήθηκε" από το noobsandnerds repository και μετονομάστηκε σε elysium. Βάζω Simplicity build όπου υπάρχει το Zen όπως ήταν. Τσεκάρω μια ταινία και παίρνω το παρακάτω αποτέλεσμα

 

zen.jpg

 

μετά κάνω το update από το noobsandnerds σε elycium και παίρνω για την ίδια ταινία το παρακάτω αποτέλεσμα

 

elycium.jpg

 

 

και άλλο ένα παράδειγμα

 

Με το Zen -

 

Zen2.jpg

 

 

Με το elysium -

 

elysium2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο Exodus βγάζει πηγές HD ενώ χτες δούλευε κομπλέ. Τώρα τσέκαρα μερικές ταινίες και με το ζόρι να έχει μία HD (για 1080 ούτε λόγος). Αυτή τη στιγμή μόνο στο specto μου βρίσκει 1080 και HD.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η πιο σιγουρη λυση ειναι το real debrid που δουλεύω

Με 3€ τον μήνα έχεις το κεφάλι σου ησυχο.

Πηγές 1080 και HD και ούτε pair ούτε χαζά

Το δουλεύω έναν χρόνο και πραγματικά αξίζει!!!

Εδώ για παράδειγμα στον zen με prison Break χωρίς και με debrid

086cfb8bf4eeb903fb63bd905f41605d.jpg57c3cd25191826376c36594ae7963239.jpg

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Υπάρχει κάποια ρύθμιση όταν κόβω την ταινία και την ξαναβάζω να μην ξαναρχήζει από την αρχή αλλά από εκεί που σταμάτησε ;

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Υπάρχει κάποια ρύθμιση όταν κόβω την ταινία και την ξαναβάζω να μην ξαναρχήζει από την αρχή αλλά από εκεί που σταμάτησε ;

 

 

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Αν την βάζεις από την ίδια πηγή γίνεται αυτόματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολύ σίγουροι είστε μερικοί ότι θα ανοίξουν νέα Πρόσθετα σε αντικατάσταση αυτών που κλείνουν. Το θέμα είναι ΣΟΒΑΡΟ, ΝΟΜΙΚΟ και ποιο το νόημα να κλείσει ένα πρόσθετο και να ανοίξει με άλλο όνομα αλλά με το ίδιο περιεχόμενο;; Θα αλλάξει με αυτό τον τρόπο και θα γίνει νόμιμο; Αυτό που έχει αλλάξει τελευταία, είναι απλά ότι "κυνηγούν" πλέον ενώ πριν αδιαφορούσαν.
Link to comment
Share on other sites

Όσα έχουν live channels μάλλον τέλος,αυτά που είναι vod δεν θα αλλάξει κάτι.Οπου vod ταινίες,σειρές...

Αυτό είναι και το κενό του νόμου και το ξέρουν για αυτό και έχουν κλείσει μόνο όσα είχαν live channels

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...