Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε μένα υπάρχουν κανονικά.

Ασε που αν τα βρούμε σκούρα τους κατεβάζουμε χειροκίνητα . Χτες με το inferno ετσι έκανα στο φινάλε και το είδα κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλά πως γίνεται σε άλλους να παίζουν σε άλλους όχι; Ούτε θέμα εξοπλισμού είναι ούτε επιστήμη μια ρύθμιση είναι... τι να πω

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε κάποιους αφαιρεθηκαν,σε άλλους όχι!

Το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ είναι αν μήπως σε σας που αφαιρεθηκαν δεν είχατε κάνει λογαριασμό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι αυτό. Να σου πω την αλήθεια μιας και δεν είναι και ο πιο έμπειρος, σήμερα έκανα λογαριασμό ενεργοποιήθηκε κανονικά αλλα το πρόβλημα παραμένει.. Μάλλον είμαι εκπρόθεσμος. Αλλα και πάλι να κράτησε τους προηγούμενους λογαριασμούς και όλους τους άλλους να τους πέταξε, σαν κλείδωμα ας πούμε;...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα σε ενα Tvbox me android 4.4 την εκδοση 16,1 jarvis αλλα δεν εχει μεσα καθολους ελληνιλους υποτιτλους.ουτε το subtitles.gr ουτε το Greeksubtitles τιποτα απο ολα αυτα.μπορω να τα βαλω εκ των υστερων η πρεπει να αλλαξω version του κοντι?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 4.4 έχω τα βάζεις κανονικά.. Τώρα ένα θέμα

είναι να παίζουν αλλα δεν έχει σχέση η έκδοση του kodi από ότι διαβάζεις πιο πάνω...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα σε ενα Tvbox me android 4.4 την εκδοση 16,1 jarvis αλλα δεν εχει μεσα καθολους ελληνιλους υποτιτλους.ουτε το subtitles.gr ουτε το Greeksubtitles τιποτα απο ολα αυτα.μπορω να τα βαλω εκ των υστερων η πρεπει να αλλαξω version του κοντι?

 

 

 

Πλέον δεν υπάρχουν να τα εγκαταστησεις,τα έχει αφαιρέσει ο lamda.

Μόνο opensubtitles

Manually άραγε υπάρχει τρόπος να τα περάσει κάποιος;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως να είναι αυτό. Να σου πω την αλήθεια μιας και δεν είναι και ο πιο έμπειρος, σήμερα έκανα λογαριασμό ενεργοποιήθηκε κανονικά αλλα το πρόβλημα παραμένει.. Μάλλον είμαι εκπρόθεσμος. Αλλα και πάλι να κράτησε τους προηγούμενους λογαριασμούς και όλους τους άλλους να τους πέταξε, σαν κλείδωμα ας πούμε;...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

 

 

Ναι περίεργο,απλά έκανα μια υπόθεση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε κάποιους αφαιρεθηκαν,σε άλλους όχι!

Το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ είναι αν μήπως σε σας που αφαιρεθηκαν δεν είχατε κάνει λογαριασμό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Εχώ ειχα λογαριασμό στο xsubs

London for ever
Link to comment
Share on other sites

για το opensubtitles αν σας ζητάει κωδικό ενώ τον έχετε βάλει ήδη κάντε ξανά αναζήτηση μέχρι να τους βρει
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν υπάρχουν να τα εγκαταστησεις,τα έχει αφαιρέσει ο lamda.

Μόνο opensubtitles

Manually άραγε υπάρχει τρόπος να τα περάσει κάποιος;

 

 

Κατέβασμα από το https://github.com/lambda81/service.subtitles.subtitles.gr/archive/master.zip και μετά στο Kodi με Εγκατάσταση από αρχείο zip

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασμα από το https://github.com/lambda81/service.subtitles.subtitles.gr/archive/master.zip και μετά στο Kodi με Εγκατάσταση από αρχείο zip

 

 

 

Ωραίος!!!

Αυτό έχει και τα 2 που αφαιρεθηκαν;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!

Αυτό έχει και τα 2 που αφαιρεθηκαν;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Μόνο το subtitles.gr (η τελευταία έκδοση)

Από εδώ μπορείς το subztv.gr ...https://github.com/lambda81/service.subtitles.subztv.gr (πάτα εκεί που γράφει clone or download)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Να θυμάστε ότι προς το παρόν αυτά τα 2 πρόσθετα υποτίτλων είναι "ορφανά" από repo που σημαίνει ότι δεν παίρνουν και αυτόματες ενημερώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να περάσω το kodi σε smart tv Panasonic?

Αν δεν έχει Android δεν μπορείς.

 

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Να θυμάστε ότι προς το παρόν αυτά τα 2 πρόσθετα υποτίτλων είναι "ορφανά" από repo που σημαίνει ότι δεν παίρνουν και αυτόματες ενημερώσεις.

Είναι οι τελευταίες εκδόσεις (έχουν πολύ πολύ καιρό να πάρουν Update ) . Οι δουλειά τους είναι απλά να αντλήσουν υπότιτλους από τα συγκεκριμένα site ,απο την στιγμή που δουλεύουν δεν χρειάζοται Update ( ίσως μόνο το subtitles.gr )

Υπόψιν ότι είναι addon του lamba και από την στιγμή που τα αποσύρει δεν θα παρουν !! Μόνο εναν τα συνεχίσει κάποιος ...

Γενικά από εδώ και πέρα γενικά θα υπάρχουν προβλήματα με το kodi ...Έχουν αρχίσει σε πολλά κράτη (Αγγλία + αλλα)τα κουτιά που έρχονται με full loaded kodi τα θεωρούν ότι προωθούν την πειρατεία https://torrentfreak.com/uk-police-arrest-man-for-selling-pirate-kodi-devices-161221/

Link to comment
Share on other sites

για το opensubtitles αν σας ζητάει κωδικό ενώ τον έχετε βάλει ήδη κάντε ξανά αναζήτηση μέχρι να τους βρει

 

Έκατσα και επι ένα τέταρτο σαν καθυστερημένος πατούσα συνεχώς ανανέωση... Με την καμία, τι κωδικούς άλλαξα, τι νέα εγγραφή έκανα εκεί αυτό..

 

Επίσης για τον φίλο παραπάνω, με την ίδια λογική θα πρέπει να καταργήσουν τελείως το kodi. Καθόλου απίθανο βέβαια αν θελήσουν

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Edited by kgalaz
Link to comment
Share on other sites

Έκατσα και επι ένα τέταρτο σαν καθυστερημένος πατούσα συνεχώς ανανέωση... Με την καμία, τι κωδικούς άλλαξα, τι νέα εγγραφή έκανα εκεί αυτό..

 

Επίσης για τον φίλο παραπάνω, με την ίδια λογική θα πρέπει να καταργήσουν τελείως το kodi. Καθόλου απίθανο βέβαια αν θελήσουν

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Τα addon είναι παράνομα !! και οχι το kodi !!Σχεδόν όλα τα κουτια έρχονται με full loaded kodi (με προεγκατεστημένα πολλά addon!!)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχουν υπότιτλοι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι οι τελευταίες εκδόσεις (έχουν πολύ πολύ καιρό να πάρουν Update ) . Οι δουλειά τους είναι απλά να αντλήσουν υπότιτλους από τα συγκεκριμένα site ,απο την στιγμή που δουλεύουν δεν χρειάζοται Update ( ίσως μόνο το subtitles.gr )

Υπόψιν ότι είναι addon του lamba και από την στιγμή που τα αποσύρει δεν θα παρουν !! Μόνο εναν τα συνεχίσει κάποιος ...

Γενικά από εδώ και πέρα γενικά θα υπάρχουν προβλήματα με το kodi ...Έχουν αρχίσει σε πολλά κράτη (Αγγλία + αλλα)τα κουτιά που έρχονται με full loaded kodi τα θεωρούν ότι προωθούν την πειρατεία https://torrentfreak.com/uk-police-arrest-man-for-selling-pirate-kodi-devices-161221/

 

 

 

Το θέμα είναι ότι δεν αντλουν όμως και υπότιτλους

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου τα κατέβασα τα ζιπακια αλλά όταν πάω από install from zip οποίο καιό αν επιλέξω να το κάνω εγκατάσταση από το ζιπ του μου βγάζει error ενώ τα εντοπίζει κανονικά αφού του λέω εγώ σε ποιον φάκελο βρίσκονται
Link to comment
Share on other sites

Και άλλοι έχετε πρόβλημα με το opensubtitles.org σήμερα; Μου βγάζει error searching for subtitles
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχουν υπότιτλοι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Το θέμα είναι ότι δεν αντλουν όμως και υπότιτλους

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Έκανα απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση απο τα ποιο πάνω zip και ΜΙΑ χαρά Δουλεύουν!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνώμη φίλε μου τα κατέβασα τα ζιπακια αλλά όταν πάω από install from zip οποίο καιό αν επιλέξω να το κάνω εγκατάσταση από το ζιπ του μου βγάζει error ενώ τα εντοπίζει κανονικά αφού του λέω εγώ σε ποιον φάκελο βρίσκονται

Μια χαρά γίνεται εγκατάσταση !! Μόλις το δοκίμασα σε kodi 17 (και σε 16.1 δουλεύει)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου . Ξαφνικά προέκυψε ποιό σοβαρο προβλημα . Μου εξαφανισθηκαν οι υποτιτλοι το subtirles και εννοω το addon . Πήγα να τους ξαναεγκαταστήσω αλλα δεν υπάρχουν πουθενά. Υπάρχουν κάπου να τους κατεβάσω ;

 

Καλησπέρα φίλε εδώ θα το βρείς θα το κατεβάσεις σε πσ ή φλασάκι και θα το βάλεις χειροκίνητα... OpenSubtitles add-on

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://OpenSubtitles add-on

Καλησπέρα φίλε εδώ θα το βρείς θα το κατεβάσεις σε πσ ή φλασάκι και θα το βάλεις χειροκίνητα... OpenSubtitles add-on

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη σε ποιο kodi 16 ή 17;Γιατί εμένα μου βγάζει error στο 17 όταν πάω να τα περάσω με install from zip

και στα δύο δουλεύει (όπως έγραψα μολις το έκανα εγκατάσταση σε kodi 17 !!)

Ξανακατέβασε τα zip (το ποιο πιθανό να μην έχουν κατέβει σωστά)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασα τα παντα δεν παιζουν με τιποτα μαλλον παμε ξανα στα τορενταδια παιδια

Τα πάντα όχι αφού δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...