Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως το πέρασες ;; υπάρχουν δυο περιπτώσεις

1η να το έχεις περάσει σε sd και να τρέχει από εκεί οπότε όταν πατάς να κλείσει (το εικονίδιο) σε βγάζει μια λίστα εκεί θα βρεις το "επανεκκίνηση στην nand" το πατάς και μπαίνει στο android, αν δεν δουλέψει αθτό (μια στις τόσο) τότε κλέισε το μηχάνημα βγάλε την sd και ξεκίνα το πάλι θα εκκινήσει στο android

2η να το έχεις περάσει στην nand , εδώ με λίγα λόγια έβγαλες το λειτουργικό android και πέρασες το libre οπότε για να δεις το android πάλι θα πρέπει να κατεβάσεις στην rom (κατά προτίμηση σε img) και να την flashαρεις στο μηχάνημα με το usb burning tool, οπότε και χάνεις το libre

 

 

 

Για την πρώτη περίπτωση που μπορούμε να έχουμε και τα δύο,και libre και Android πως γίνεται;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για την πρώτη περίπτωση που μπορούμε να έχουμε και τα δύο,και libre και Android πως γίνεται;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Εγκαθιστάς το libre σε κάρτα sd σαν portable λειτουργικό και μπορείς να επιλέγεις αν θες να κάνεις boot από την sd με libre ή από το box με android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, υπάρχουν 2 λύσεις μπαίνεις και διαγράφεις το opensubs και το ξανά περνάς χειροκίνητα,δηλαδή από εξωτερική πηγή..Εγώ με στικάκι το έκανα..Η βάζεις το ρεπό του dimitrology και έχεις λύση το πρόβλημα αυτό και κάτι αλλά που αντιμετωπίζει μετά την τελευταία αναβάθμιση..Βλέπω sports devil..Ότι χρειαστείς μην διστάσεις εδώ είμαι να σε βοηθήσω ...Υ.σ...Έριξα άπειρα ξενύχτια μέχρι να το ρυθμίσω σωστά....χαχαχχα

 

 

Βασικά τα έκανα λίγο μπάχαλο :lol:. Έβαλα το ρεπό του dimitrology και έβαλα τους opensubtitles υπότιτλους αλλά έβαλα ένα skin του dimitrology μου χάλασε το skin που ήδη είχα και μου έσβησε όλα τα αγαπημένα. Εντάξει μικρό το κακό αν σκεφτείς ότι πριν 3 μήνες είχε κολλήσει το kodi και δεν άνοιγε και αναγκαστικά το έκανα unistall και ξανά install . Υπάρχει τρόπος να ξανα επαναφέρω το παλιό skin ; Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα απλά ρωτάω . Σε κάθε περίπτωση σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Για την πρώτη περίπτωση που μπορούμε να έχουμε και τα δύο,και libre και Android πως γίνεται;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

ανάλογα το πιο μηχάνημα έχεις ,αλλά εν τάχει όπως είπε ο φίλος letom

μπορέις να ρήξεις μια ματιά εδώ γiα amlogic cpus

για openelec OpenELEC

και εδώ για librelec LibreELEC

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

το alive gr έχει πρόβλημα; γιατί δε παιζει, ξερετε κάτι;

 

 

 

Έχει παιχτεί κάτι με τις πηγές,το φτιάχνει

Θα δώσει update

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα έκανα λίγο μπάχαλο :lol:. Έβαλα το ρεπό του dimitrology και έβαλα τους opensubtitles υπότιτλους αλλά έβαλα ένα skin του dimitrology μου χάλασε το skin που ήδη είχα και μου έσβησε όλα τα αγαπημένα. Εντάξει μικρό το κακό αν σκεφτείς ότι πριν 3 μήνες είχε κολλήσει το kodi και δεν άνοιγε και αναγκαστικά το έκανα unistall και ξανά install . Υπάρχει τρόπος να ξανα επαναφέρω το παλιό skin ; Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα απλά ρωτάω . Σε κάθε περίπτωση σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας .

 

Μόνο αν έχεις κρατήσει κάποιο μπάκ απ,αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί όταν αλλάζω κάτι πάντα κάνω ολική διαγραφή και το ξανά παίρναω από την αρχή..Οπότε δεν μου έχει ξανά τύχει κάτι τέτοιο

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι θα παίχτηκε!!

Υπάρχει κανονικά,από που το έχεις περάσει,έτσι όπως λέει παρακάτω ή από κάπου αλλού;

Αλλιώς πήγαινε από ρυθμίσεις,στο my addons και δες αν το έκανες κατά λάθος disable

Αλλιώς εγκατέστησε το

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-exodus-for-kodi/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

ΟΚ, thanks. Θα το κοιτάξω, ίσως επειδή έκανα clear cache στο Kodi Κάτι παίχτηκε.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

πως το πέρασες ;; υπάρχουν δυο περιπτώσεις

1η να το έχεις περάσει σε sd και να τρέχει από εκεί οπότε όταν πατάς να κλείσει (το εικονίδιο) σε βγάζει μια λίστα εκεί θα βρεις το "επανεκκίνηση στην nand" το πατάς και μπαίνει στο android, αν δεν δουλέψει αθτό (μια στις τόσο) τότε κλέισε το μηχάνημα βγάλε την sd και ξεκίνα το πάλι θα εκκινήσει στο android

2η να το έχεις περάσει στην nand , εδώ με λίγα λόγια έβγαλες το λειτουργικό android και πέρασες το libre οπότε για να δεις το android πάλι θα πρέπει να κατεβάσεις στην rom (κατά προτίμηση σε img) και να την flashαρεις στο μηχάνημα με το usb burning tool, οπότε και χάνεις το libre

Το εκανα με το 2ο τροπο χωρις να γνωριζω οτι θα εχανα το andoid .Απο την αλλη βεβαια δεν ξερω αν εμενε το andoid και ηταν το libreelec στην sd, δεν θα ειχα κοληματα (αλλο μονο ενα libreelec στη nand 120mb κι αλλο ενα adroid κι ενα libreelec ιδιος οταν ειναι 1 gb ram)) νομιζω ?

Αν γινετε να εχω ενα browser κατα προτημιση chrome στο libreelec θα ημουν πολυ ευχαριστημενος αυτο γινετε στο libreelec?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως περνάω τους κωδικούς εγγραφής στο opensubtitles στο box; Δεν μπορώ να βρω την επιλογή. Το subtitles.gr δεν βρίσκει τίποτα...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Add-ons> subtitle add-ons> opensubtitles και κάνεις δεξί κλικ/παρατεταμένο ταπ και εκεί θα βρεις settings.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το kodi 17 εχει ενα τελειως καινουριο περιβαλον μπορει να μπει ενα λεπτομερεις οδηγος σεταρισματος?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7077780#post7077780

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, χθες ανακάλυψα το kodi (κάλιο αργά παρά ποτέ που λέει και ο λαός) και νομίζω ότι πρόκειται για κάτι εξαιρετικό.

Το έψαξα σε youtube και google και το σέταρα. Έβαλα την έκδοση kodi v.16.1 jarvis γιατί η 17 μου φάνηκε πιο δύσκολο να τη χειριστώ. Έβαλα το τηλεόραση ελληνική και τα κλασσικά fusion (exodus, alivegr) και το sportsdevil (βέβαια δεν ειναι αχανές θέλει ψάξιμο πολύ) Και έχω δυο ερωτήσεις:

1) Μπορούμε να βρούμε τρόπο να έχουμε nova και ote tv στην τηλεόραση;

2) Επίσης για ταινίες , ντοκιμαντέρ και αθλητικά υπάρχει κάποιο άλλο addon που πρέπει να έχω;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, χθες ανακάλυψα το kodi (κάλιο αργά παρά ποτέ που λέει και ο λαός) και νομίζω ότι πρόκειται για κάτι εξαιρετικό.

Το έψαξα σε youtube και google και το σέταρα. Έβαλα την έκδοση kodi v.16.1 jarvis γιατί η 17 μου φάνηκε πιο δύσκολο να τη χειριστώ. Έβαλα το τηλεόραση ελληνική και τα κλασσικά fusion (exodus, alivegr) και το sportsdevil (βέβαια δεν ειναι αχανές θέλει ψάξιμο πολύ) Και έχω 3 ερωτήσεις:

1) Μπορούμε να βρούμε τρόπο να έχουμε nova και ote tv στην τηλεόραση;

2) Επίσης για ταινίες , ντοκιμαντέρ και αθλητικά υπάρχει κάποιο άλλο addon που πρέπει να έχω;;;

3) Στους υπότιτλους δεν μου κατεβάζει κανέναα άλλο εργαλείο πέρα από το opensubtitles.....Δεν βγάζει καν τα άλλα ελληνικα.... γενικά έχω θέμα μήπως να πάω στην έκδοση 17;

Edited by johnkaf
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις κρατήσει κάποιο μπάκ απ,αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί όταν αλλάζω κάτι πάντα κάνω ολική διαγραφή και το ξανά παίρναω από την αρχή..Οπότε δεν μου έχει ξανά τύχει κάτι τέτοιο

 

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου . Ξαφνικά προέκυψε ποιό σοβαρο προβλημα . Μου εξαφανισθηκαν οι υποτιτλοι το subtirles και εννοω το addon . Πήγα να τους ξαναεγκαταστήσω αλλα δεν υπάρχουν πουθενά. Υπάρχουν κάπου να τους κατεβάσω ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Στο kodi 17 προσπαθώ να βάλω έναν μοχλό xbox360 με καλώδιο και δε μπορώ να κάνω mapping τα κουμπιά του με τίποτα. Το ίδιο μου κάνει και στο android tv box αλλά και στο raspberry. Κάνω κατι λάθος;;;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου . Ξαφνικά προέκυψε ποιό σοβαρο προβλημα . Μου εξαφανισθηκαν οι υποτιτλοι το subtirles και εννοω το addon . Πήγα να τους ξαναεγκαταστήσω αλλα δεν υπάρχουν πουθενά. Υπάρχουν κάπου να τους κατεβάσω ;

Χάθηκε και το subztv. Το lambda 1.1.0 δεν λειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να περάσω το kodi σε smart tv Panasonic?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χάθηκε και το subztv. Το lambda 1.1.0 δεν λειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το subztv υπάρχει κανονικά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε kodi 16.1 (δεν μπορώ να παω 17 γιατί δεν το υποστηρίζει το box), έχω θέμα με τους υπότιτλους. Μια βρίσκει δέκα χάνει... Υπάρχει γενικό πρόβλημα τελευταία; Έβαλα και autosubs αλλα μάλλον χειρότερα τα έκανε μιας και όταν βρίσκει δεν συγχρονίζει με την ταινία

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το subtitles. gr υπάρχει ένα θέμα. Κάποιες φορές δεν μου βρίσκει ή βρίσκει λίγους. Με το open όμως προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα και συγχρονίζει τέλεια

 

Στάλθηκε από το FDR-A01L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Με το open παρόλο που έβαλα τους κωδικούς (και ευχαριστώ το παλικάρι που με βοήθησε πως) ξαφνικά μου λέει ότι χρειάζεται κωδικούς εκ νέου. Να κάνω uninstall και να το περάσω πάλι η πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Βασικά δεν βλέπω τη λίστα με τους υπότιτλους (όταν αποφασιζει να μην ζητάει κωδικους) και υποψιάζομαι ότι το autosub ευθύνεται για αυτό...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποτε μεχρι να βγει αντίστοιχο site πάμε με open και ότι βγει... Αλλιώς εξάσκηση στα αγγλικά

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...