Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω,είχα περάσει το kodi από play store το 16,1

Αφενος δεν με έβγαλε αναβάθμιση και αφετέρου ενώ κάνω search στο play store δεν μου βγάζει το kodi!!

Τι παίζει,ξέρει κανείς;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και επίσης την βρήκα στις εηκατεστημενες,και μου λέει ότι η 17 δεν είναι συμβατή με το σύστημα μου

Το λογισμικό που έχω είναι 5.1.1

Γιατι το βγάζει αυτό?

Από 5 και πάνω δεν είναι συμβατή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτήσω,είχα περάσει το kodi από play store το 16,1

Αφενος δεν με έβγαλε αναβάθμιση και αφετέρου ενώ κάνω search στο play store δεν μου βγάζει το kodi!!

Τι παίζει,ξέρει κανείς;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και επίσης την βρήκα στις εηκατεστημενες,και μου λέει ότι η 17 δεν είναι συμβατή με το σύστημα μου

Το λογισμικό που έχω είναι 5.1.1

Γιατι το βγάζει αυτό?

Από 5 και πάνω δεν είναι συμβατή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Σε Android 5.0.2 μια χαρά Update έκανε ...ποια έκδοση του playstore έχεις ; Εάν έχεις παλιά έκδοση κατέβασε μια από τις καινούριες ...

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

Link to comment
Share on other sites

Σε Android 5.0.2 μια χαρά Update έκανε ...ποια έκδοση του playstore έχεις ; Εάν έχεις παλιά έκδοση κατέβασε μια από τις καινούριες ...

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

 

 

 

Πώς βρίσκω την έκδοση μου;

Και επίσης την παλιά την κάνω απεγκατασταση ή την περνάει από πάνω;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πώς βρίσκω την έκδοση μου;

Και επίσης την παλιά την κάνω απεγκατασταση ή την περνάει από πάνω;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

ρυθμίσεις του playstore ...έκδοση playstore ...την περνάς από πάνω ...απλά μόλις κάνεις την αναβάθμιση κάνε εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνήμης cashe του playstore

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Οκ,μολις έκανα αναβάθμιση και μου έβγαλε κανονικά update για kodi!!!

Thanks παλικάρια!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλει κάποιος admin να ανοίξει ένα topic που να βάζουμε ποια addons είναι συμβατά με 17?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

σημερα κατεβασα την 17 απαγοητευτικα.πρεπει να εισαι θεος για να καταλαβεις πως δουλευει.

εχει προβληματα ενω βρηκα ο exodus το εκανα εγκατασταση δεν υπαρχει στα προσθετα βιντεο.

δεν μπορω να δω ταινιες δυστιχως θα ξαναβαλω την 16 αφου η 17 ειναι προβληματικια εκδοση

Δεν είναι τίποτα ...θα το μάθεις ...το Exodus δουλεύει ..Επίσης πρέπει να ενεργοποιήσεις το Unknown sources ...ρίξε και καμια ματιά στο youtube για το πως να στήσεις το kodi 17

Screenshot_2017_02_05_22_16_14.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από χθες αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα.

Μπαίνω στο Ζen να δω κάποια ταινία και πηγαίνοντας για παράδειγμα στο genres για να διαλέξω βάσει είδους και πατήσω πχ φαντασίας δεν φορτώνει ποτέ. Μένει συνέχεια να φορτώνει το "απασχολημένο" κάτω δεξιά.

Το ίδιο και στο exodus.

Δεν άλλαξα τίποτα. Ούτε εγκατέστησα κάποιο καινούριο add on.

Έχω το Kodi 16.1

 

Edit: Μετά από επανεκκίνηση το exodus φορτώνει κανονικά τις ταινίες. Το Zen όχι. Έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο add on;

Εστάλη από το Mate 8

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι συμβαίνει και δεν έχω υπότιτλους στις ταινίες ξαφνικά από την προηγούμενη εβδομάδα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με ένα mxv s805 που εχω

.Ενω το συνδεω με το ρουτερ γραφει connect αλλα δεν εχει ιντερνετ δεν ανοιγουν σελιδες δεν μπαινει στο playstore .το ιδιο κι ασυρματα. Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα στο tv box android με τον vlc player που παίζει κανονικά κανάλια από acestream.

Δεν μπορώ να βρω στο VLC for Android beta που κατέβασα από το play store το μενού κομμάτι ήχου για να αλλάζω τη γλώσσα σε κανάλια. Το συγκεκριμένο κουμπί το προτείνει στα tips που βγάζει την πρώτη φορά, αλλά δεν μπορώ να το βρω στα μενού.

Που μπορεί να είναι το συγκεκριμένο μενού γιατί θέλω να αλλάζω τη γλώσσα του καναλιού.

Επισυνάπτω screenshots.

 

 

screen.jpg

Edited by StratosGR

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινεται να παρω ενα Kodi box οσο το δυνατον φθηνοτερο για κανα add on Που να δειχει ευρωλιγκα ηθελα αν υπαρχει και ξερει κανεις κατι.............ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινεται να παρω ενα Kodi box οσο το δυνατον φθηνοτερο για κανα add on Που να δειχει ευρωλιγκα ηθελα αν υπαρχει και ξερει κανεις κατι.............ευχαριστω εκ των προτερων!

Σε λαθος νημα ρωτάς ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=513

Link to comment
Share on other sites

Το subtitles ''βρίσκει''-αναζητά υπότιτλους απο 3 διαφορετικά sites..οπότε ακόμη και αν χάκαραν το subtitles, προφανώς έβρισκε υπότιτλους μέσω kodi λόγω των άλλων 2 αναζητήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με την 17 την μαθαινω σιγα σιγα.

 

Πειτε λιγο για sportsdevil ποιο plugin ειναι;

 

 

 

Δες εδώ

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-unofficial-sportsdevil-repo/

Και πες μας αν μπορείς να δεις live sports,γιατί έχει θεμσ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με την 17 την μαθαινω σιγα σιγα.

Πειτε λιγο για sportsdevil ποιο plugin ειναι;

sportdevil σε kodi 17 ..πως.. http://www.wirelesshack.org/how-to-install-sports-devil-add-on-kodi-17-krypton.html

https://youtu.be/FGfsUGWRGYo

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Στο opensubtitles.org Δίνω email και κωδικό και πατάω create free accoount και μετά με πετάει σε μια σελίδα που θέλει να κάνω verify account και ζητάει ονοματεπώνυμο διεύθυνση και πιστωτική.

 

Αγνόησε τό σαν να μην υπάρχει!...Κ εμένα πήγε να ψαρωσει αλλά έφαγε άκυρο. Πάντως αν το opensubs δεν σας βρίσκει υπότιτλους η λύση είναι uninstall από μέσα και το περνάς από εξωτερική πηγή με στικάκι...Από την μέρα που το έκανα δεν έχω βρει ακόμα ταινία χωρίς υπότιτλους

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει :Πολλά sources έχουν κι αυτά το sportdevil,οπότε όταν βγάζουν κάποια αναβάθμιση,αναβαθμίζουν από το πιο τελευταίο με αποτέλεσμα να γίνεται ένα μπάχαλο!!!

Η λύση για το συγκεκριμένο είναι η εξής

Το παίρναμε από το unofficial όπως γράψαμε και παραπάνω και ξετικαρουμε το Auto update έτσι ώστε να το κάνουμε όταν και από που θέλουμε.

Η έκδοση από το unofficial με ημερομηνία 30.12.2016 είναι αυτή που δουλεύει κανονικά και όλα στο kodi 17.

Οτιδηποτε έχει βγει με ονομασία mr1 και άλλα μετά από αλλά sources έχουν θέματα.

Απλά επιβεβαίωσε αυτά που λέω αν δεν σου βγάζει μήνυμα Web Request error

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για τον φιλο πο ρωτησε πριν βγαζει error running sports devil.αυτο το εβγαζε και

 

οταν ειχα το 16,1 εχω το ονομα χρηστη στα Ελληνικα γι αυτο το κανει θελει φορματ το pc.

 

 

 

Αυτό μπορεί να έπαιζε ρόλο,απλά δεν το ξέρω γιατί το τρέχω από αγγλικό User και configuration

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε όποιον δεν τον βολεύει το νέο interface του kodi 17,μπορει εύκολα να βάλει αυτό του 16

http://www.wirelesshack.org/how-to-change-kodi-17-krypton-estuary-skin-to-kodi-16-confluence.html

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ το έχω αλλάξει γιατί δεν με βόλευε καθόλου το άλλο πολύ εύκολα αλλάζει....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να ρωτήσω έχει προβλημα το opensubtitles ; Προσπαθώ να βάλω υποτιτλους και ενω μου εφανιζει με τα μου γραφει δεν υπαρχουν υποτιτλοι . Πήγα να ξαναβαλω τους κωδικους μου και απο τοτε μου βγάζει μηνυμα ότι δεν εχω βαλει κωδικους.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...