Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω αμα παρω tvbox πχ με λειτουργικο 4.4 μπορει να αναβαθμιστει σε android 5

Η πρεπει να παρω συσκευη με android 5;

 

Να το αποφύγεις , συνήθως το 99% των κουτιών μένουν στην έκδοση που έρχεται.....

Ποιο κουτί έχεις δει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Link to comment
Share on other sites

Υποθετικό σενάριο. Έχεις μια σειρά στο library με πολλές σεζόν και πολλά επεισόδια, πχ Married with children.

Μπορείς να πεις κάπως στο kodi να παίξει ένα τυχαίο επεισόδιο;

 

Πρέπει να υπάρχει add-on μέσα στο repo του kodi για βίντεο.

Κάτι για random video θυμάμαι ή random episode έχει πάρει το μάτι μου.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το HelenicTV και το AliveGR;

Ξέρω ότι και τα δύο έχουν το ίδιο περιεχόμενο.

Εδώ και μέρες και στα δύο στα περισσότερα video βγάζει "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΡΟΗ"

Υπάρχει πρόβλημα; θα διορθωθεί η τελείωσαν και τα δύο.

Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι. Εδω και καιρο για ταινιες χρησιμοποιω zen και exodus. Τις τελευταιες μερες βλεπω τις ταινιες μου και απο τα δυο προσθετα με πολλα σπασιματα στη ροη . Μου κανει εντυπωση οτι το προβλημα αφορα και τα δυο προσθετα και σχεδον οποια πηγη και να επιλεξω. Καμια ιδεα για το τι φταιει ? Καποιο αλλο καλο προσθετο για ταινιες που χρησιμοποιειτε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το HelenicTV και το AliveGR;

Ξέρω ότι και τα δύο έχουν το ίδιο περιεχόμενο.

Εδώ και μέρες και στα δύο στα περισσότερα video βγάζει "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΡΟΗ"

Υπάρχει πρόβλημα; θα διορθωθεί η τελείωσαν και τα δύο.

Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

To HellenicTV έχει παρατηθεί από τον dev του εδώ και κάνα χρόνο. Το AliveGR είναι ο διάδοχος του hellenicTV και τις τελευταίες μέρες παρουσιάζει όντως πρόβλημα αλλά ο δημιουργός του είπε ότι σύντομα θα γίνει update που θα διορθώσει το πρόβλημα. Άρα κράτα το AliveGR και απλώς κάνε λίγη υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι. Εδω και καιρο για ταινιες χρησιμοποιω zen και exodus. Τις τελευταιες μερες βλεπω τις ταινιες μου και απο τα δυο προσθετα με πολλα σπασιματα στη ροη . Μου κανει εντυπωση οτι το προβλημα αφορα και τα δυο προσθετα και σχεδον οποια πηγη και να επιλεξω. Καμια ιδεα για το τι φταιει ? Καποιο αλλο καλο προσθετο για ταινιες που χρησιμοποιειτε ?

Οταν λες σπασίματα; Σαν να χάνει frames στιγμιαία; Ανά μερικά δευτερόλεπτα;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως εγκαθιστω τα alivegr & greektv στο kodi?

https://www.youtube.com/watch?v=KP3IJlLDfHk

Στο βίντεο δεν φαίνεται το greektv επειδή δεν είχε βγει ακόμα. Εϊναι όμως στον ίδιο μέρος με το Alivegr. Κάνε τα βήματα του βίντεο και εκεί που εγκαθιστά το alive εσύ βάλε και τo greektv.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα αλλα αν ξερει καποιος ας με βοηθησει,λοιπον θελω να βλεπω καναλια με m3u λιστα την βαζω στον vlc player αλλα οταν φορτωνουν τα καναλια αλλαζουν μονα τους καθε 2-3 δευτερολεπτα και δεν μπορω να δω ενα συγκεκριμενο καναλι σταθερα γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω;Ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα αλλα αν ξερει καποιος ας με βοηθησει,λοιπον θελω να βλεπω καναλια με m3u λιστα την βαζω στον vlc player αλλα οταν φορτωνουν τα καναλια αλλαζουν μονα τους καθε 2-3 δευτερολεπτα και δεν μπορω να δω ενα συγκεκριμενο καναλι σταθερα γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω;Ευχαριστω....

Ένα κουτάκι στην κάτω μπάρα πατάς δύο φορές, δεν θυμάμαι πιο όμως.δοκίμασε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι. Εδω και καιρο για ταινιες χρησιμοποιω zen και exodus. Τις τελευταιες μερες βλεπω τις ταινιες μου και απο τα δυο προσθετα με πολλα σπασιματα στη ροη . Μου κανει εντυπωση οτι το προβλημα αφορα και τα δυο προσθετα και σχεδον οποια πηγη και να επιλεξω. Καμια ιδεα για το τι φταιει ? Καποιο αλλο καλο προσθετο για ταινιες που χρησιμοποιειτε ?

 

 

 

Αντιμετωπίζω κι εγω το ίδιο θεματάκι στο exodus, όχι πάντα βέβαια. Αν είχε κανείς καμμία ιδέα θα το εκτιμούσα ;)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες σπασίματα; Σαν να χάνει frames στιγμιαία; Ανά μερικά δευτερόλεπτα;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

Σταματαει η αναπαραγωγη , δειχνει να κατεβαζει δεδομενα και ξανασυνεχιζει. Θα ελεγα οτι δειχνει σαν προβλημα συνδεσης αλλα εχω μια πολυ καλη 15αρα γραμμη .

Link to comment
Share on other sites

Σταματαει η αναπαραγωγη , δειχνει να κατεβαζει δεδομενα και ξανασυνεχιζει. Θα ελεγα οτι δειχνει σαν προβλημα συνδεσης αλλα εχω μια πολυ καλη 15αρα γραμμη .

 

Του έχεις κουμπώσει έθερνετ ή μέσω wifi το δουλεύεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Του έχεις κουμπώσει έθερνετ ή μέσω wifi το δουλεύεις;

 

Μεσω wifi. Για να μου κανεις τετοιες ερωτησεις σημαινει οτι αποδιδεις το προβλημα στο δικτυο. Και ομως , ολα δειχνουν ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω wifi. Για να μου κανεις τετοιες ερωτησεις σημαινει οτι αποδιδεις το προβλημα στο δικτυο. Και ομως , ολα δειχνουν ενταξει.

 

Δε ξέρω πως εκτιμάς το δείχνουν εντάξει, αλλά δοκίμασε να το συνδέσεις μέσω ethernet.

Αν παίζει κανονικά, είναι για κάποιο λόγο αργή η ασύρματη σύνδεση της συσκευής σου με το router.

Ξεκινάς από κει σιγά σιγά θα βρεις τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Το alivegr επέστρεψε δρυμιτερο με την έκδοση 6.0!!!!

 

Αυτό γίνεται αυτόματα ενημέρωση ή πρέπει να το περάσω εγώ;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται αυτόματα ενημέρωση ή πρέπει να το περάσω εγώ;

Εάν το έχεις κανει εγκατασταση από το repo του ναι θα γίνει αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

... Έχω χάσει την μπάλα... Νέος στο kodi. Μπορειτε να μου προτείνετε ποια πρόσθετα που δουλεύουν να βάλω για να βλέπω ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους και αν είναι εφικτό αν ξέρει κανείς που να βρω το zip. Έχω χάσει την μπάλα... 2297 ποστ

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

... Έχω χάσει την μπάλα... Νέος στο kodi. Μπορειτε να μου προτείνετε ποια πρόσθετα που δουλεύουν να βάλω για να βλέπω ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους και αν είναι εφικτό αν ξέρει κανείς που να βρω το zip. Έχω χάσει την μπάλα... 2297 ποστ

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

βαλε αυτο για αρχη και εισαι οκ

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-exodus-for-kodi/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα εξακολουθεί να μην παίζει τίποτα.. Ποιο είναι το σωστό repository του alivegr ?

 

κατεβασε απο εδω το repos και καντο εγκατασταση απο αρχειο zip απο τα προσθετα

Link to comment
Share on other sites

Δρυμιτερο σε τι????

Παίζουν τα μετταγλωτισμενα παιδικά που δεν επαιζαν, έχει καινούργιο θέμα θεατρικά και γενικά παίζει ότι δεν φορτωνε

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά εμένα εξακολουθεί να μην παίζει τίποτα.. Ποιο είναι το σωστό repository του alivegr ?

 

Το Twilight

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...