Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και απο μένα.

Έχω έτοιμο kodi σεταρισμένο όπως πρεπει (όπως γράφετε πιο πάνω) αλλα τελευταίως το GENESIS δεν βγαζει HD sources σε πολλές σειρές τηλεοπτικές. Το κάνει και σε σας ή μονο σε μενα? (π.χ. Greys Anatomy το 7ο επεισόδιο της παρούσας σεζόν)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

To Genesis αντιμετώπισε πρόσφατα πολλά προβλήματα και ο developer το έχει παρατήσει για την ώρα μέχρι να βρει κάποια λύση ή να φτιάξει κάποιο νέο addon. Μέχρι τότε είμαστε στην αναμονή και όπου δεν βρίσκουμε πηγές στο Genesis καταφεύγουμε σε εναλλακτικά video addons που ευτυχώς υπάρχουν πολλά.
Link to comment
Share on other sites

To Genesis αντιμετώπισε πρόσφατα πολλά προβλήματα και ο developer το έχει παρατήσει για την ώρα μέχρι να βρει κάποια λύση ή να φτιάξει κάποιο νέο addon. Μέχρι τότε είμαστε στην αναμονή και όπου δεν βρίσκουμε πηγές στο Genesis καταφεύγουμε σε εναλλακτικά video addons που ευτυχώς υπάρχουν πολλά.

 

Έχεις κανένα πρόχειρο?? :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτή είναι η λύση στην καθυστέρηση εύρεσης υποτίτλων που αντιμετωπίζουμε με κάποιες σειρές?

http://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/37518-subtitles-gr-search-delay-movie-titles-wrong.html

 

Θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία. Αν το τσεκάρει πρώτα κανείς άλλος ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά....

1channel

zeus videos

Movies Hd

Phoenix

project free tv

Salts

the Mutts Nuts

tv4me

tvonline

Movie Hut

icefilms

Επειδη ειμαι ασχετος τελειως,πως μπορω να τα προσθεσω ολα αυτα...Μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα τη διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Μερικά....

1channel

zeus videos

Movies Hd

Phoenix

project free tv

Salts

the Mutts Nuts

tv4me

tvonline

Movie Hut

icefilms

Κι εγω ευχαριστω αλεξ222800.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα μόλις πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι με το kodi πλέον, σε mint και lubuntu, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κάποια ιδέα για το πως θα μπορούσα να στέλνω το περιέχομενο σε Apple TV 3. Σκέφτηκα μήπως γίνεται με plex add on (plexbmc) δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Κάθε ιδέα και πρόταση ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ενα θέμα που προέκυψε χτες.......

είμαι στο κεντρικό μενού αλλά και σε υπομενού και ο κέρσορας το ποντικιού δεν ΄΄πιάνει΄΄ ακριβώς στο banner αλλά ένα κλικ προς τα επάνω και έξω από τα περιθώρια, αυτό συμβαίνει μόνο στο Kodi ( τελευταία έκδοση από playstore ) και σε καμία άλλη περίπτωση γενικά στην πλοήγηση του tvbox

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

taliban μια ερωτηση αν ξερεις η οποιος γενικα γνωριζει...σε andoid box το kodi με το addon hellenic movies μου λεει οτι λειπει ενα script για να μπορεσει να παιξει..ξερετε γιατι μου το λεει αυτο και που μπορω να βρω αν υπαρχει αυτο το script??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ψαχνω να βρω καποιο add-on της προκοπης που να εχει 1080 videos με πολυκαναλο ηχο και να ειναι ανιχνευσημα με την μια (να μην ανοιγω ενα ενα τα αρχεια και να τσεκαρω τον ηχο). Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

taliban μια ερωτηση αν ξερεις η οποιος γενικα γνωριζει...σε andoid box το kodi με το addon hellenic movies μου λεει οτι λειπει ενα script για να μπορεσει να παιξει..ξερετε γιατι μου το λεει αυτο και που μπορω να βρω αν υπαρχει αυτο το script??

hellenic tv μήπως; (δεν χρειάζεται script για να τρέξει...) τι ακριβώς σου γράφει ...τι έκδοση kodi ,και hellenic tv έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

hellenic tv μήπως; (δεν χρειάζεται script για να τρέξει...) τι ακριβώς σου γράφει ...τι έκδοση kodi ,και hellenic tv έχεις ;
οχι το hellenic movies λεω... εχω εκδοση kodi 14,02 κατι τετοιο ..το hellenic tv το κατεβασα σημερα και το εγκαταστησα...το script δεν θυμαμαι να γραφει κατι,,,,τωρα δεν ειμαι και σπιτι βλεπεις
Link to comment
Share on other sites

οχι το hellenic movies λεω... εχω εκδοση kodi 14,02 κατι τετοιο ..το hellenic tv το κατεβασα σημερα και το εγκαταστησα...το script δεν θυμαμαι να γραφει κατι,,,,τωρα δεν ειμαι και σπιτι βλεπεις

Δεν υπάρχει πλέον το Hellenic Movies!! κανε αναβάθμιση ...kodi 15 και κατέβασε το repo του lambda ( κάνε εγκατάσταση το Genesis και το Hellenic tv) repository.lambda-1.1.0.zip ( http://fusion.tvaddons.ag/xbmc-repos/english/ )

https://youtu.be/OsHPvteCyK4

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον το Hellenic Movies!! κανε αναβάθμιση ...kodi 15 και κατέβασε το repo του lambda ( κάνε εγκατάσταση το Genesis και το Hellenic tv) repository.lambda-1.1.0.zip ( http://fusion.tvaddons.ag/xbmc-repos/english/ )

https://youtu.be/OsHPvteCyK4

τελικα ειναι το kodi 14.2 το script γραφει hellenic movies...δεν μου λες αυτα τα περναω σε στικακι και τα κανω αναβαθμιση??
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι το kodi 14.2 το script γραφει hellenic movies...δεν μου λες αυτα τα περναω σε στικακι και τα κανω αναβαθμιση??

( υπάρχει και στο playstore)

download ...http://kodi.tv/download/ (15.2...την arm έκδοση ...)

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλέπω το 1channel εχει ταινιες σε 1080p αναλυση αλλα μονο με ηχο 2.0 stereo. Ουτε καν απλο 5.1. Φαντασου και γω ψαχνω και σε DTS ήχο!! Καποιο αλλο addon με ταινιες με πολυκαναλο ηχο? Απ οτι βλεπω η ιστορια αυτη με το Kodi απευθυνεται σε χρηστες που δεν εχουν πολλες απαιτησεις απλα θελουν να βλεπουν ταινιες σε μια απλη τηλεοραση χωρις ηχητικο εξοπλισμο. Οσοι εχουν ηχητικο surround ηχοσυστημα πιστευω να με καταλαβαινουν. Ελπιζω μελλοντικα να βελτιωθει το ολο project. Προσπαθω να αποφυγω τα torrent αλλα για την ωρα το βλεπω δύσκολο. Δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να κατεβαζει ταυτοχρονα ενα torrent και να το αναπαραγει και μαζι?
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι στην πράξη ζητάς κάτι ψιλοπαράλογο. Videos 1080p με dts ήχο απαιτούν πολύ χώρο και φυσικά πολύ bandwidth. Μιλάμε για free υπηρεσίες που θα έπρεπε να τους ευχαριστούμε. Αν θες αυτά που ζητάς το p2p κατέβασμα είναι μονόδρομος.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι στην πράξη ζητάς κάτι ψιλοπαράλογο. Videos 1080p με dts ήχο απαιτούν πολύ χώρο και φυσικά πολύ bandwidth. Μιλάμε για free υπηρεσίες που θα έπρεπε να τους ευχαριστούμε. Αν θες αυτά που ζητάς το p2p κατέβασμα είναι μονόδρομος.

 

Αν ακουσεις ταινια με ηχο dts σε σχεση με απλο ηχο aac 2.0 τοτε μονο παραλογο δεν θα με πεις. Η μερα με την νυχτα!

Καταλαβαινω ομως τι θες να πεις, ελπιζω μελλοντικα να εμπλουτιστουν τα αρχεια αυτα.

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν addons που κάνουν αυτή τη δουλειά (κατέβασμα και ταυτόχρονα παίξιμο). Καλό είναι είναι το kmediatorrent addon.

Φιλε εγραψες ιστορια! Ειναι ακριβως οτι χρειαζομουνα! Σ ευχαριστω!!!

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν addons που κάνουν αυτή τη δουλειά (κατέβασμα και ταυτόχρονα παίξιμο). Καλό είναι είναι το kmediatorrent addon.

Φαντάζομαι όμως ότι θες Πολύ καλή ταχύτητα για αυτό.

Πάντως και εγώ δεν μπορώ να δω ταινία χωρίς 5καναλο ήχο.Ακόμα και τις favorite, σειρές τις κατεβάζω σε format 720 ή 1080 για αυτόν το λόγο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν ακουσεις ταινια με ηχο dts σε σχεση με απλο ηχο aac 2.0 τοτε μονο παραλογο δεν θα με πεις. Η μερα με την νυχτα!

Καταλαβαινω ομως τι θες να πεις, ελπιζω μελλοντικα να εμπλουτιστουν τα αρχεια αυτα.

 

Φυσικά και έχω ακούσει ταινία DTS. Τα περισσότερα μου Videos είναι 1080p/DTS λόγω ενισχυτή και ηχείων.

Το point δεν είναι γιατί θες DTS. Το point μου είναι ότι ο συνδυασμός 1080p και DTS συνεπάγεται αρχείο 8 έως 10 giga. Καταλαβαίνεις λοιπόν το χώρο που θέλουν όσοι φιλοξενούν τέτοια αρχεία καθώς και το bandwidth που χρειάζεται για να streamάρεις σωστά αυτά τα αρχεία.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να διαχωρισουμε: αλλο kodi κι άλλο τα addons. Ούτε οι ίδιοι τα φτιάχνουν ούτε τον ίδιο σκοπό έχουν. Το streaming από τοπικό source η εξωτερικό εμπορικό δουλεύει άψογα..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...