Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατάλαβα καλά τι ζητάς, δες για το add on που λέγεται transmission. Είναι p2p client.

Ευχαριστώ. Αυτό ζητάω απλά ψάχνω για έναν οδηγό πως θα το στήσω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί δεν το βάζεις στο Apple TV ;

 

Κατα αρχήν ευχαριστώ για το χρόνο σου. Η 3 δεν έχει γίνει jailbrake και δεν παίρνει το kodi. Όποτε το έχω περάσει σε android ταμπλέτα αλλά θα ήθελα να μπορούσα να το στείλω στην τηλεόραση μέσω Apple TV.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγαινω να μπω στο repo του podgod και δεν εμφανιζει τπτ μεσα...εχω κανει update σε αυτο κ ολα τα βηματα που βρηκα και μου το ανοιγει κενο μεσα...το εκανα install unistall...ανοιγοκλεισα το τβ μποξ ποσες φορες και τπτ δεν λεει να εμφανισει τπτ μεσα...τι επαθε και τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα παιδιά κ συγχαρητήρια για τον οδηγό σας. Αν κ νεα στον χώρο του Kodi εχω καταφέρει καποια πράγματα. Η ερώτηση μου αφορά το hellinic tv. Αν κ εχει αρκετα κανάλια ωστοσο δεν παίζουν ολα. Υπάρχει καποια δυνατότητα ώστε αυτα που παίζουν να τα τοποθετήσω ψηλά στην λίστα; Η κάπου ως αγαπημένα αυτα που χρησιμοποιώ; Ευχαριστω προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Μπα...εγώ απογοητεύτηκαν από το πρόγραμμα. Όλο κολλάει και δεν έχει τα βασικά ελληνικά κανάλια. Το απεκατέστησαν και βλέπω ταινίες και σειρές με τον παραδοσιακό τρόπο....downloading.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα παιδιά κ συγχαρητήρια για τον οδηγό σας. Αν κ νεα στον χώρο του Kodi εχω καταφέρει καποια πράγματα. Η ερώτηση μου αφορά το hellinic tv. Αν κ εχει αρκετα κανάλια ωστοσο δεν παίζουν ολα. Υπάρχει καποια δυνατότητα ώστε αυτα που παίζουν να τα τοποθετήσω ψηλά στην λίστα; Η κάπου ως αγαπημένα αυτα που χρησιμοποιώ; Ευχαριστω προκαταβολικά.

 

 

Με παρατεταμένο άγγιγμα σού βγάζει τις επιλογές που θέλεις.

Αν το προσθέσεις στο TV μού θα το βρεις στα αγαπημένα TV.

Ο lambda πού είναι ο δημιουργός του συγκεκριμένου πρόσθετου το έχει παρατήσει τον τελευταίο καιρό. Ελπίζουμε όλοι να επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Μπα...εγώ απογοητεύτηκαν από το πρόγραμμα. Όλο κολλάει και δεν έχει τα βασικά ελληνικά κανάλια. Το απεκατέστησαν και βλέπω ταινίες και σειρές με τον παραδοσιακό τρόπο....downloading.

Σε τι ταχυτητα κλειδωνεις φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορές υπάρχουν άραγε μεταξύ standard και Γερμανικού sportdevil ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις :

1) γινεται στο αρχικο μενου να βαλουμε τις συντομευσεις που θελουμε οπως χει μπει αυτοματα αυτη του genesis ? Αν ναι, πως ?

2) για να μη χρειαζεται να ψαχνω μια ωρα τον αγωνα που θελω να δω, υπαρχει τροπος να δω που το παιζει κ να πηγαινω κατευθειαν ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις :

 

1) γινεται στο αρχικο μενου να βαλουμε τις συντομευσεις που θελουμε οπως χει μπει αυτοματα αυτη του genesis ? Αν ναι, πως ?

 

2) για να μη χρειαζεται να ψαχνω μια ωρα τον αγωνα που θελω να δω, υπαρχει τροπος να δω που το παιζει κ να πηγαινω κατευθειαν ?

 

Ευχαριστω

 

 

1) Αυτόματα μπήκε το genesis ;

Σύστημα- εξατομίκευση- κέλυφος- ρυθμίσεις- πρόσθετο συντομεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι .. μονο του ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) Αυτόματα μπήκε το genesis ;

Σύστημα- εξατομίκευση- κέλυφος- ρυθμίσεις- πρόσθετο συντομεύσεις.

Ναι..μονο του ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Γίνεται να κατεβάσουμε το kodi σε sony bravia smart tv κατευθείαν ή να παίζει μέσω usb γιατί όσο και αν έψαξα δεν έβγαλα άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Γίνεται να κατεβάσουμε το kodi σε sony bravia smart tv κατευθείαν ή να παίζει μέσω usb γιατί όσο και αν έψαξα δεν έβγαλα άκρη.

(θα χρειαστείς και ένα usb stick ...) υπάρχουν αρκετά video
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδα αλλά νομίζω ότι η tv είναι android tv ενώ η δικιά μου δεν είναι.
Αν δεν είναι android tv ξεχνάς το κατέβασμα και εγκατα΄σταση του kodi στην τηλεόρασή σου. Μπορείς όμως να την μετατρέψεις σε android tv με ένα android box το οποίο θα το συνδέσεις πάνω της και θα εγκαταστήσεις σε αυτό το kodi.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το kodi σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελίδας. Αρχικά το fusion και μετά αυτόματη εγκατάσταση για περιβάλλον windows. Το πρόσθετο sportsdevil εγκαταστάθηκε κανονικά.

 

Στην συνέχεια βρήκα το τελευταίο update του sportsdevil κατέβασα το zip και επιχείρησα να το εγκαταστήσω χειροκίνητα.

 

Παρόλο που έγραψε ότι το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε στις πληροφορίες εξακολουθεί να μου δείχνει την έκδοση 1.8.8.0 και όχι 22-11-2015 που είναι αυτή που κατέβασα.

 

Το έβγαλα το έβαλα ξανά τίποτα. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι συμβαίνει? Έχει άραγε και τα δύο ταυτόχρονα εγκατεστημένα? Και αν ναι που είναι το πιο πρόσφατο?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το kodi σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελίδας. Αρχικά το fusion και μετά αυτόματη εγκατάσταση για περιβάλλον windows. Το πρόσθετο sportsdevil εγκαταστάθηκε κανονικά.

 

Στην συνέχεια βρήκα το τελευταίο update του sportsdevil κατέβασα το zip και επιχείρησα να το εγκαταστήσω χειροκίνητα.

 

Παρόλο που έγραψε ότι το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε στις πληροφορίες εξακολουθεί να μου δείχνει την έκδοση 1.8.8.0 και όχι 22-11-2015 που είναι αυτή που κατέβασα.

 

Το έβγαλα το έβαλα ξανά τίποτα. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι συμβαίνει? Έχει άραγε και τα δύο ταυτόχρονα εγκατεστημένα? Και αν ναι που είναι το πιο πρόσφατο?

Η τελευταία έκδοση https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

Link to comment
Share on other sites

Το οτι τα περισσοτερα καναλια του Digitelesport μου βγαζουν no stream available ειναι φυσιολογικο ή δεν εχω κανει κατι καλα ?

Μονο το rojadirecta μου δινει καποιους live αγωνες

Link to comment
Share on other sites

Το οτι τα περισσοτερα καναλια του Digitelesport μου βγαζουν no stream available ειναι φυσιολογικο ή δεν εχω κανει κατι καλα ?

Μονο το rojadirecta μου δινει καποιους live αγωνες

Ξηλωσέ το και βάλε αυτό που αναφέρει ο φιλος στο πάνω ποστ. Πλέον είναι πάλι sportsdevil.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ξηλωσέ το και βάλε αυτό που αναφέρει ο φιλος στο πάνω ποστ. Πλέον είναι πάλι sportsdevil.

 

Πρεπει οπωσδηποτε να το ξηλωσω ? καθως ειμαι new χρηστης φοβαμαι μην τα κανω μανταρα :lost::lost:

Οδηγιες για την εγκατασταση του sportdevil για android tablet που θα βρω ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει οπωσδηποτε να το ξηλωσω ? καθως ειμαι new χρηστης φοβαμαι μην τα κανω μανταρα :lost::lost:

Οδηγιες για την εγκατασταση του sportdevil για android tablet που θα βρω ?

Ευχαριστω

Ναι χρειάζεται. Απλή απεγκατάσταση το κάνεις, δεν είναι κάτι το περίπλοκο. Επιλέγεις το add on, info και έχει επιλογή για uninstall. Για ταμπλετ θα το περάσεις στο kodi με τις οδηγίες που έχει το παραπάνω λινκ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι χρειάζεται. Απλή απεγκατάσταση το κάνεις, δεν είναι κάτι το περίπλοκο. Επιλέγεις το add on, info και έχει επιλογή για uninstall. Για ταμπλετ θα το περάσεις στο kodi με τις οδηγίες που έχει το παραπάνω λινκ.

 

Ok ... ολα καλα ;-)

Thanks

Το plexus που προτεινει να κατεβασουμε στο τελος του link, τι ειναι/χρησιμευει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Γίνεται να κατεβάσουμε το kodi σε sony bravia smart tv κατευθείαν ή να παίζει μέσω usb γιατί όσο και αν έψαξα δεν έβγαλα άκρη.

 

Δεν είναι στο Play Store το Kodi για όλες τις συσκευές Android TV; Αν πας στο PlayStore απο το μη-Android laptop/desktop σου, κάνεις login με το google account σου και πατήσεις εγκατάσταση και διαλέξεις τη Bravia TV σου, τι σου βγάζει;

 

ΥΓ: Beach Buggy Blitz με το remote control παίζουν οι Bravia; Από απλή περιέργεια ρωτάω πόσο "Android TV' είναι οι Bravia.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...