Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια ποιο add on χρησιμοποιηται για τα καναλια του animal planet nacional geografic k τα σχετικα?? Δοκιμασα 2 3 add on και δεν επαιζαν...εχετε κανα καλο να προτινετε??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο add on χρησιμοποιηται για τα καναλια του animal planet nacional geografic k τα σχετικα?? Δοκιμασα 2 3 add on και δεν επαιζαν...εχετε κανα καλο να προτινετε??

Αν και έχω καιρό να δω, συνήθως έβλεπα από το live tv του sportsdevil(έχει διάφορα international κανάλια), καθώς και από το ilivetv

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ,αν έχουμε το kodi σε δύο συσκευές να είναι συγχρονισμένα;

Δηλαδή αν βάζω κάτι στα αγαπημένα να γίνεται αυτόματα και στο άλλο κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ,αν έχουμε το kodi σε δύο συσκευές να είναι συγχρονισμένα;

Δηλαδή αν βάζω κάτι στα αγαπημένα να γίνεται αυτόματα και στο άλλο κ.τ.λ.

Υπάρχει το Backup addon που στα settings έχει συγχρονισμό με dropbox. Δεν ξέρω όμως αν γίνεται μόνο χειροκίνητα ή αν έχει και τη δυνατότητα για scheduled backup πχ κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω φίλε μου. Εντάξει δεν το έχω ψάξει απειρα και ακόμα δεν έχω ξεστραβωθει με τα λινκ. Σαν μηχανικός λογισμικού όμως με κάνει να αισθάνομαι λίγο βλάκας που δεν το έχω καταλάβει από την χρήση και τα λινκς. Συνήθως χωρίς πολλά πολλά και με λίγο ανάποδη λογική καταλαβαίνω τι γίνεται. Βασικά όλοι μας λίγο πολύ έτσι κάνουμε καθώς τα εγχειρίδια χρήσης τα έχουμε για τιμωρία.

Και Στην περίπτωσή μας ούτε την επεξήγηση σου δεν κατάλαβα πάνω στο θέμα εκτός του ότι μου την είπες λίγο μεταξύ αστείου και σοβαρού.

καμια παρεξήγηση... λίγο χιούμορ..:lol::rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο addon με ταινιες 1080ρ γιατι το genesis τωρα τελευταια κολλαει αρκετα...

Βάλε το Phoenix, έχει ειδικές κατηγορίες με ταινίες, εγώ από αυτό βλέπω τώρα τελευταία χωρίς κανένα πρόβλημα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για iptv καλά παίζει και το addon cCloud: IPTV Stalker Alternative: cCloud [Live TV]

 

έχει τίποτα ενδιαφέρον Ελληνικό ????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχει τίποτα ενδιαφέρον Ελληνικό ????

 

Είδα και ελληνικά κανάλια αλλά δεν δοκίμασα αν παίζουν.

Κάποια αθλητικά και ενηλίκων που δοκίμασα λειτουργούσαν.

Το έξυπνο είναι ότι ζητάει βοήθεια από τους χρήστες να ανανεώνουν links μέσω site.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το cCloud για παραδειγμα ξερετε πως σβηνω στα καναλια που εχω δει να μην φαινεται το ✔τικ που τα τσεκαρει δλδ?? Κ γενικα στα προσθετα να μην φαινεται ποια εχω δει?? Να μην μενουν στην μνημη δλδ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας δώσει μία μίνι λίστα με τα καλύτερα video addons με σειρές, ταινίες και αθλητικά live? Είμαι με fusion.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το cCloud για παραδειγμα ξερετε πως σβηνω στα καναλια που εχω δει να μην φαινεται το ✔τικ που τα τσεκαρει δλδ?? Κ γενικα στα προσθετα να μην φαινεται ποια εχω δει?? Να μην μενουν στην μνημη δλδ

 

Λογικα αν κανεις δεξι κλικ πανω σε αυτο που θες να αφαιρεσεις το τικ, σου βγαζει ενα παραθυρο με διαφορες επιλογες. Μεσα σε αυτες υπαρχει η επιλογη "σήμανση ως μη προβληθεν". Την επιλεγεις και σου αφαιρει το τικ.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται μεσα απο δικτυο στο kodi εκτος απο τη ταινια να παιζει και τους υποτιτλους που ειναι αποθηκευμενοι μαζι?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κατεβάζει κάποια δεδομένα αλλά τα σβήνει αυτόματα με τη λήξη του streaming. Πάντως εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα. Ότι κ να βάλω συνέχεια σταματάει και κάνει buffering.
Link to comment
Share on other sites

Τα βηματα εγκαταστασης που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα .. ισχυουν κ για android tablets ?

Αν ναι, χρειαζεται να ειναι root ή να υπαρχουν καποιες αλλλες εφαρμογες προεγκατεστημενες ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τα βηματα εγκαταστασης που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα .. ισχυουν κ για android tablets ?

Αν ναι, χρειαζεται να ειναι root ή να υπαρχουν καποιες αλλλες εφαρμογες προεγκατεστημενες ?

Ευχαριστω

Τα βήματα ισχύουν για ΌΛΑ ΤΑ λειτουργικά!!!!! Δεν χρειάζεται να είσαι root !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο add on ή κάποιος άλλος τρόπος για να στέλνω το περιεχόμενο του kodi από τον υπολογιστή ή android τηλέφωνο σε Apple TV 3. Σας ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο add on ή κάποιος άλλος τρόπος για να στέλνω το περιεχόμενο του kodi από τον υπολογιστή ή android τηλέφωνο σε Apple TV 3. Σας ευχαριστώ.

 

Γιατί δεν το βάζεις στο Apple TV ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δοκιμασμένος τρόπος να κατεβάζω torrents σε raspberry pi 2 με μόνο λειτουργικό openelec σε σκληρό συνδεδεμένο με το raspberry ? Και αν είναι δυνατόν παράλληλα? Σίγουρα γίνεται αλλά δεν έχω βγάλει άκρη..
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά τι ζητάς, δες για το add on που λέγεται transmission. Είναι p2p client.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...