Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα το κινητό και ήταν όπως το ζήτησα σφραγισμένο και όχι με την multilangual rom.

Tώρα φοράει MIUI 7.0.2.0(LXHCNCI) Stable,πως περνάμε ελληνική ρομ με play store;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το κινητό και ήταν όπως το ζήτησα σφραγισμένο και όχι με την multilangual rom.

Tώρα φοράει MIUI 7.0.2.0(LXHCNCI) Stable,πως περνάμε ελληνική ρομ με play store;

 

Εχεις κανει αιτημα για ξεκλειδωμα bootloader? Σου εχει ερθει το ενημερωτικο SMS?

 

Εαν εχεις το πρασινο φως απο Xiaomi με το SMS τοτε πρεπει να περασεις την Developer Rom και να κατεβασεις το Mi Unlocker για να ξεκλειδωσει ο Bootloader αφου το κανεις αυτο πρεπει να περασεις Custom Recover (TWRP) και οταν το κανεις αυτο κατεβαζεις την Ελληνικη Rom που θες η την Ευρωπαικη την περνας στο κινητο και κανεις Install μεσω του TWRP..

 

Μην κατεβασεις τιποτα απο το Link που σου στελνω γιατι ειναι για το Redmi note 3. Απλα η οδηγιες ειναι ιδιες..

 

https://xiaomi.eu/community/threads/ultimate-guide-how-to-unlock-bootloader-root-and-flash-recovery-on-redmi-note-3.29213/

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει αιτημα για ξεκλειδωμα bootloader? Σου εχει ερθει το ενημερωτικο SMS?

 

Εαν εχεις το πρασινο φως απο Xiaomi με το SMS τοτε πρεπει να περασεις την Developer Rom και να κατεβασεις το Mi Unlocker για να ξεκλειδωσει ο Bootloader αφου το κανεις αυτο πρεπει να περασεις Custom Recover (TWRP) και οταν το κανεις αυτο κατεβαζεις την Ελληνικη Rom που θες η την Ευρωπαικη την περνας στο κινητο και κανεις Install μεσω του TWRP..

 

Μην κατεβασεις τιποτα απο το Link που σου στελνω γιατι ειναι για το Redmi note 3. Απλα η οδηγιες ειναι ιδιες..

 

https://xiaomi.eu/community/threads/ultimate-guide-how-to-unlock-bootloader-root-and-flash-recovery-on-redmi-note-3.29213/

Δεν έχω κάνει αίτημα για unlock,υπάρχει περίπτωση να είναι ανοιχτός,μπορώ να το ελένξω κάπως;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω αγορασει ποτε κινητο απο εξωτερικο δηλαδη δεν εχω κανει ποτε αγορα απο εξω ετσι αναγκαστικα θα παρω απο αγγελια και επειδη το mi max που ηθελα λογω οθονης παει ψηλα τι να προτιμησω το letv x800 η αυτο του νηματος;

 

Το λευκο δεν με χαλαει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω αγορασει ποτε κινητο απο εξωτερικο δηλαδη δεν εχω κανει ποτε αγορα απο εξω ετσι αναγκαστικα θα παρω απο αγγελια και επειδη το mi max που ηθελα λογω οθονης παει ψηλα τι να προτιμησω το letv x800 η αυτο του νηματος;

 

Το λευκο δεν με χαλαει καθολου.

 

Ανώτερο το mi note pro από το letv στα όλα του

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω αγορασει ποτε κινητο απο εξωτερικο δηλαδη δεν εχω κανει ποτε αγορα απο εξω ετσι αναγκαστικα θα παρω απο αγγελια και επειδη το mi max που ηθελα λογω οθονης παει ψηλα τι να προτιμησω το letv x800 η αυτο του νηματος;

 

Το λευκο δεν με χαλαει καθολου.

 

Γιατι να μην ειναι η πρωτη σου φορα που θα παρεις απο εξωτερικο? Δεν ειναι τιποτα τρελο ουτε επικινδυνο. Και οντως ειναι καλυτερο και πιο ομορφο το Mi Note Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω κάνει αίτημα για unlock,υπάρχει περίπτωση να είναι ανοιχτός,μπορώ να το ελένξω κάπως;

 

κατα 99% δεν ειναι ξεκλειδωτος.. Προχωρα με το αιτημα. http://en.miui.com/unlock/

 

Αν παρολα αυτα θες ακομα να δοκιμασεις εγω ξερω μονο εναν τροπο. Χρειαζεσαι ADB και αφου μπεις σε Fastboot mode πατας στον Command Prompt των Windows fastboot oem device-info

 

Εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/advanced/bootloader

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην ειναι η πρωτη σου φορα που θα παρεις απο εξωτερικο? Δεν ειναι τιποτα τρελο ουτε επικινδυνο. Και οντως ειναι καλυτερο και πιο ομορφο το Mi Note Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κατα 99% δεν ειναι ξεκλειδωτος.. Προχωρα με το αιτημα. http://en.miui.com/unlock/

 

Αν παρολα αυτα θες ακομα να δοκιμασεις εγω ξερω μονο εναν τροπο. Χρειαζεσαι ADB και αφου μπεις σε Fastboot mode πατας στον Command Prompt των Windows fastboot oem device-info

 

Εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/advanced/bootloader

 

Ωραια τα λες αλλα ουτε paypal εχω μονο λογαριασμο στην εθνικη και τα Αγγλικα μου πες οτι δεν υπαρχουν.

Σε τι τιμη παιζει αυτο πλεον απο εξωτερικο;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα λες αλλα ουτε paypal εχω μονο λογαριασμο στην εθνικη και τα Αγγλικα μου πες οτι δεν υπαρχουν.

Σε τι τιμη παιζει αυτο πλεον απο εξωτερικο;

 

Με μια απλη χρεωστικη μπορεις να ψωνησεις απο το Vickmall αν αποφασισεις να το κανεις ενημερωσε με να σε βοηθησω..

 

270-290€ το βρισκεις σε αξιοπιστο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά, για μια ακόμη φορά σε mi note pro, μέχρι την έλευση του note 7. Miui 8 ελληνική κατευθείαν, μια άψογη δουλειά από τα παιδιά του miui. gr
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του παιδες πως ειναι του mi note pro. Αξιζει η μεταβαση απο mi4 ή καλυτερα σε redmi note 3 pro.

Είναι χάλια η κάμερα του. Ούτε βίντεο βγάζει καλό ούτε είναι καλή σε χαμηλό φωτισμό. Μόνο με ήλιο, και αν...

Τώρα πες μου αλήθεια, πιστεύεις ότι θα υπάρχουν διαφορές στην κάμερα σε αυτά τα μοντέλα που αναφέρεις? Όλοι οι Κινέζοι βάζουν χάλια και κάτω του μετρίου κάμερες. Xiaiomi, Lenovo, Huawei, Oppo, One Plus, Meizu.

Αν θες καλή κάμερα μόνο LG και Samsung.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έλεγε κάτι καλύτερο κάποιος που πλήρωσε 600ευρω για κινητό.

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή? Τι εννοείς?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω για να αντικαταστησω το LeTV L1 Pro 4/64 US που θα το βαλω για πουλημα.

 

Εχει την MIUI 8 Ελληνικη GTV6.6.30 καλη ειναι η να την αλλαξω;

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του παιδες πως ειναι του mi note pro. Αξιζει η μεταβαση απο mi4 ή καλυτερα σε redmi note 3 pro.

 

Μετρια η καμερα του αλλα μαλλον καλυτερα απο note 3

 

Η μεταβαση αξιζει αν θες κατι πιο premium σε αισθηση ειναι πολυ κομψο και πανεμορφο. Επισης ειναι πιο Feature Proof λογο της 4gb Ram.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πηρα και εγω για να αντικαταστησω το LeTV L1 Pro 4/64 US που θα το βαλω για πουλημα.

 

Εχει την MIUI 8 Ελληνικη GTV6.6.30 καλη ειναι η να την αλλαξω;

 

Εγω ειμαι στην ιδια μονο που ειναι απο Xiaomi.eu ιδιες ειναι δεν θα δεις διαφορα.. Σκεφτομαι να βαλω την 6.0 απο Ivan εχει βαλει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιανόητο κάποιος να διαλέγει συσκευή με βάση το antutu έλεος δηλαδή

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιανόητο κάποιος να διαλέγει συσκευή με βάση το antutu έλεος δηλαδή

 

sent from my mate 8

 

Οχι την πηρα γιατι ειναι λιγο ποιο μεγαλη 5.7 αντι 5.5 που ειναι το X800 και οπως διαβασα εδω ειναι καλυτερο.

Απλα το βλεπω λιγο περιεργο που ενω εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και την ιδια μνημη να εχουν τοση διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο είναι που ασχολεισαι με antutu φίλε και σου το λέω εντελώς φιλικά να χαρείς τη συσκευή σου και άσε τα benchmark

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Οχι την πηρα γιατι ειναι λιγο ποιο μεγαλη 5.7 αντι 5.5 που ειναι το X800 και οπως διαβασα εδω ειναι καλυτερο.

Απλα το βλεπω λιγο περιεργο που ενω εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και την ιδια μνημη να εχουν τοση διαφορα.

Γνωμη μου και καλα εκανες,πήρες ενα απο τα ωραιότερα κινητα που βγηκαν Ποτέ με πολυ καλα χαρακτηριστικά,στεκεται ακομα και σημερα ανετα διπλα σε πολλες ονομαζομενες ναυαρχιδες,μην κοιτας ποτε μα ποτέ τα antutu και τετοιες σαχλαμάρες που εβγαλαν.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια!

 

Ενα που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι δεν βαζουν ραδιο ουτε αυτο εχει η εχει και δεν το βρηκα ουτε το X800 ειχε και αυτη η τσιγκουνια τους τα ακουστικα εκοψαν;

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρονισμενος ο cpu ώστε να έχει καλύτερη διαχείριση θερμοκρασίας! Επίσης όπως λένε τα παιδιά ποτέ δεν κοιτάμε τα antutu είναι σαχλαμάρες! Το βίντεο του όντως δεν ειναι καλοί με το μαμά app, αλλά άμα κατεβάσεις από Google play άλλο app θα το βελτιώσεις αισθητά! Οι φωτογραφίες είναι αξιοπρεπεστατες! Δεν είναι στα επίπεδα lg g4 αλλά παραμένει πολύ καλή! Τέλος η αίσθηση που σου αφήνει στο χέρι το κινητό είναι φανταστική! Στα μείον η μπαταρία! Αλλά αν θες τούμπανο τηλ συμβιβαζεσε!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο εχει υπερυθρες; η τρυπουλα μπροστα στο κεντρο εκει που ειναι η θυρα για τα ακουστικα τι ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Βγαζει πανω απο 68Κ Antutu αναλογα παντα και με την Rom αλλα και τις ρυθμισεις.. Μπορεις να βγαλεις και 80+ αλλα δεν θα εχει νοημα γιατι ειτε μπαταρια θα τρως περισσοτερο ειτε θα ζεστενετε παραπανω ειτε και τα 2.. Επισης το τεστ καλο ειναι να το κανεις αφου καθαρισεις τον χωρο αποθηκευσης στην Ram η κανοντας Reboot.

 

Γιατι προτεινετε aftermarket app για καμερα τι ακριβως εχει εξτρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...