Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεμα τελωνειου&επιπκεον χρεωσεων εχω?τι επιλογη αποστολης διαλεγω?

Κανενα πρόβλημα! Ουτε τελωνειο ουτε χρεωσεις! Δεν θυμαμαι τι ειχα επιλεξει μαλλον china post ή Singapore post.. Μακρια απο courier τυπου dhl , fedex κλπ... Σε 8- 10 εργασιμες το ειχα στα χερια μου ( Mi4)

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανενα πρόβλημα! Ουτε τελωνειο ουτε χρεωσεις! Δεν θυμαμαι τι ειχα επιλεξει μαλλον china post ή Singapore post.. Μακρια απο courier τυπου dhl , fedex κλπ... Σε 8- 10 εργασιμες το ειχα στα χερια μου ( Mi4)

 

απο το ibygou μιλαμε.σωστα?ειχες&track number?

Bλεπω οτι εχει&NL POST με track n (Netherlands Post is a tracked service and takes from 10 to 25 days for parcels to be delivered)& απο κατω λεει china post (Standard delivery service, no tracking services are available for this shipping method. It takes approx 25 to 30 days for parcels to be delivered)

Ειναι ασφαλης αυτος ο τροπος αποστολης?εννοω το ταχυδρομειο

Edited by praitorian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, αργησα αλλα αγορασα τελικα αυτό το πιστολι.

Για πειτε, πως φλασαρουμε την 5.8.6 την ελληνικη πανω από τη multilingual κινεζικη που ερχεται το κινητο? Αξιζει τον κοπο?

Link to comment
Share on other sites

απο το ibygou μιλαμε.σωστα?ειχες&track number?

Bλεπω οτι εχει&NL POST με track n (Netherlands Post is a tracked service and takes from 10 to 25 days for parcels to be delivered)& απο κατω λεει china post (Standard delivery service, no tracking services are available for this shipping method. It takes approx 25 to 30 days for parcels to be delivered)

Ειναι ασφαλης αυτος ο τροπος αποστολης?εννοω το ταχυδρομειο

Ναι απο το ibuygou. Ειχα tracking number αλλα δεν θυμαμαι με ποια...

κοιτα ποια απο ολες αυτες (Post) εχει tracking number. Και εμενα μου εδινε 20-25 ημερες αλλα ηρθε σε ~15 ημερες (8-10 εργασιμες).

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, αργησα αλλα αγορασα τελικα αυτό το πιστολι.

Για πειτε, πως φλασαρουμε την 5.8.6 την ελληνικη πανω από τη multilingual κινεζικη που ερχεται το κινητο? Αξιζει τον κοπο?

 

Χρειάζεσαι ένα συνδυασμό από δύο οδηγούς, επειδή είναι "κλειδωμένη" η ρομ του προ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5814-Οδηγός-Αναβάθμισης-Υλικολογισμικού-MIUI-ROM-2ος-Τρόπος-μέσω-Recovery/?pageNo=1

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9388-Flash-την-Ελληνική-ROM-στο-Mi-Note-Pro/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

 

οκ σε ευχαριστω. Αξιζει τον κοπο η αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω. Αξιζει τον κοπο η αναβαθμιση?

 

Ναι γιατί μετά απλώς θα μπαίνεις σε recovery και θα βάζεις τις νέες. Επίσης έχει σωστή ελληνική γραμματοσειρά και ελληνικές εφαρμογές με αντίστοιχη υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το ibuygou. Ειχα tracking number αλλα δεν θυμαμαι με ποια...

κοιτα ποια απο ολες αυτες (Post) εχει tracking number. Και εμενα μου εδινε 20-25 ημερες αλλα ηρθε σε ~15 ημερες (8-10 εργασιμες).

 

Μου απαντησαν οτι στελνουν μονο με dhl&fedex για λογους ασφαλειας &οτι εαν θελω να αποφυγω επιπλεον χρεωσεις(τελωνεια)υτοτε μπορουν να το αποστειλουν με την ενδειξη ως δωρο αλλα δεν τους πολυεμπιστευομαι...

Το 2c.com ειναι αξιοπιστο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Oταν ερχεται το κιν απο το κουτι του ποια φοραει?

Edited by praitorian
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 5.8.20 miui 7. Δυστυχώς δεν έχει ελληνικά. Φαίνεται να είναι πιο γρήγορη. Εν αναμονή της ελληνικής...

 

http://i737.photobucket.com/albums/xx12/ekonstadoudakis/Screenshot_2015-08-25-14-09-10_1440501286198_zps8ql4lklo.jpg

Link to comment
Share on other sites

To εκανα παραγγελια&εγω σημερα.Το αναμενω με αγωνια.Ελπιζω να ερθει σωο,"αβλαβες"&χωρις "θεματακια..."
Link to comment
Share on other sites

To εκανα παραγγελια&εγω σημερα.Το αναμενω με αγωνια.Ελπιζω να ερθει σωο,"αβλαβες"&χωρις "θεματακια..."

 

Όταν με το καλό έρθει, έλα δίπλα για την ρομ, γιατί την έχουν κλειδωμένη η xiaomi και μπαίνει με κόλπο, την πρώτη φορά τουλάχιστον. Μετά κανονικά μέσω recovery.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες και 40 λεπτά οθόνη μου έβγαλε η Miui 7, φοβερή απόδωση!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63705&stc=1&d=1440616451

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καταρχήν σου έβγαλε τίποτα προβλήματα;

Γιατί στο xiaomi φορουμ κάποιος έγραψε ότι είχε...βέβαια δεν είχε κάνει καθαρή εγκατάσταση.

Επειδή την έχω κατεβάσει και θα ήθελα να την κάνω εγκατάσταση....για πες τι χρειάζεται...

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καταρχήν σου έβγαλε τίποτα προβλήματα;

Γιατί στο xiaomi φορουμ κάποιος έγραψε ότι είχε...βέβαια δεν είχε κάνει καθαρή εγκατάσταση.

Επειδή την έχω κατεβάσει και θα ήθελα να την κάνω εγκατάσταση....για πες τι χρειάζεται...

Η συγκεκριμένη ρομ έχει 2 bugs, 1) δεν δουλεύει ο μαμίσιος browser και 2) εμφανίζει πρόβλημα όταν βλέπεις το προφίλ σου στο google+ και συγχρονίζει με τις επαφές. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ chrome, οπότε δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες και 40 λεπτά οθόνη μου έβγαλε η Miui 7, φοβερή απόδωση!

 

 

Όταν βγει η ελληνικη βασισμενη σε αυτή θα κανεις ένα κοπο να ενημερώσεις? Πραγματικα απιστευτη αποδοση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάνω από 4 ώρες δεν είχα δει στον μήνα που το είχα. Πραγματικά πολύ καλός ο χρόνος.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

4 ωρες εβλεπα κι εγω ανοιχτη οθονη και τωρα μετραω ένα 35% πανω. Απιστευτη αυξηση της αυτονομιας...

ΥΓ για ενημερωση τα παιδια στο miui.gr ανεβασαν και την επισημη ελληνικη μεταφρασμενη miui 7 , οποτε οσοι πιστοι...

ΥΓ 2

Η συσκευή είναι ξεκάθαρα πιο γρήγορη, πλεον χρησιμοποιεί τα animations της lolipop και αφήνει πάντα περισσότερη ram (κάνει καλύτερη διαχείριση δηλαδή)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Για όσους γουστάρουν μικρές γραμματοσειρες, δεδομένου ότι στη miui 7 δεν υπάρχει επιλογή για small /extra small, βάλτε την εφαρμογή big font και με μια ρύθμιση στο 70% θα απολαύσετε πραγματικά την οθοναρα του mi note pro
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο κατάστημα το αγοράζουμε κατα προτίμηση?

Ποια ειναι η τελευταία επίσημη έκδοση,εχει πάρει 5.1;

Τέλος, υπάρχει υποστήριξη απο xda?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο κατάστημα το αγοράζουμε κατα προτίμηση?

Ποια ειναι η τελευταία επίσημη έκδοση,εχει πάρει 5.1;

Τέλος, υπάρχει υποστήριξη απο xda?

 

Οπου το βρεις φθηνοτερα από kimovil, αν εχει paypal προχωρα αφοβα.

5.0.2 η τελευταια με miui v7, αλλα μικρο το κακο, καθως εδώ μιλαμε για Miui, με την απολυτη σταθεροτητα και smoothness.

Υποστηριξη κατά βαση από miui κοινοτητα, με τακτικότατα updates, από xda λιγα πραγματα και ειδικα για το mi note pro CM κλπ τα ξεχνας (για την ωρα τουλάχιστον)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
νεος κατοχος και εγω !!! ξερει κανεις με την θηκη πως γινεται να είναι ενεργη ? να ανοίγεις την θηκη και να ανοίγει το κινητο? πηγα στις ρυθμισεις το εχω επιλεξει αλλα δεν γινεται κατι
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό έρθει, έλα δίπλα για την ρομ, γιατί την έχουν κλειδωμένη η xiaomi και μπαίνει με κόλπο, την πρώτη φορά τουλάχιστον. Μετά κανονικά μέσω recovery.

Το κιν ηρθε!ειναι ακομα με τις ζελατινες....Πραγματικα τρομερη ποιοτητα!!!!θελω βοηθεια για μια εκδοση stable...γτ ειμαι ασχετος.Τωρα φοραει την 5.9.1developer.

Edited by praitorian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...