Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://download.yulong.com/DOWNLOAD_INFO/20141011090756735(4).rar

 

Καλησπερα.

Δοκιμασε το link..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Giorgos56

 

Μπορεις να πας την συσκευή σου σε ενα καταστημα vodafone με την αποδειξη αγορας σου.

Αν παει service και δεν υπαρχει ανταλακτικο να επισκευαστει υπαρχει περιπτωση να σου πιστωσουν καποιο ποσο για αγορα νεας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Το Vodafone smart vor max μου χάλασε,δεν φορτώνει,δεν ανάβει καθόλου

το πήγα σε έναν μάστορα εδώ Καρδίτσα αλλα δεν βρίσκει ανταλλακτικό

ερώτηση: έχει κανένας κανένα χαλασμένο με σπασμένη οθόνη να του το αγοράσω για δότη όργανον

η εάν ξέρει κανεις κανέναν μάστορα που να διαθέτει ανταλλακτικά Βόνταφον Smart4Max

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

εχω το δικο μου που μετα απο flash stock rom εχει κολλησει στην αρχικη οθονη!δεν μπορω να το φτιαξω γιατι δεν εχω γνωση οποτε μπορω να στο πουλησω για ανταλλακτικα! δουλευοθν τα παντα! τη. 6983510338

siman338@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μετα απο flash stock rom σε Vodafone 990n μετα την επανεκκινηση κολλαει το κινητο σε αυτη την οθονη! Παρακαλω βοηθηστε

 

Δεν μπορω να δω την εικονα.

Αν οαντος κολαει στο φορτομα ρου λειτουεγικου εκει που γυριζει το κυκλακι, για δες να αποσυνδεσεις την καλοδιοταινια των πληκτρων vol+ vol- και power. Εμενα εκανε το ιδιο και απλα ειχαν βραχυκυκλωσει αυτα τα μπουτον. Η βοδαφον ελεγε αλλαγη πλακετας και δεν τημ δεχόταν​ στην εγγυηση γιατι λεει βρεθικε υωρασια στην πλακετα και ζητουσε 135 ευρο. Το πηρα πισω το εδωσα σε ενα φιλο.ου ασχολειτε ερασιτεχ ικα και μολις εβγαλε αυρη την καλοδιοταινια το τηλεφω ο ειναι οκ.

Το θεμα ειναι βεβαια πως δςν βρισκω να αγοεασω αλλη χαχαχα. Α οιγειε βραχυκυκλομα δυο επαφων χαχαχα

Παντος για δες μην εινι αυτο και σε εσενα. Αν εκνε το ιδιο κι πριν το φλασαρισμα αυτο θα ειναι

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στους φιλους! εχω το κινητο περιπου 3 χρονια και ημουν αρκετα ικανοποιημενος. ξαφνικα πριν 3-4 μηνες αρχισε να μου βγαζει μυνηματα οτι η εφαρμογη ταδε εχει σταματησει, παταγα οκ και το ξαναεκανε σχεδον συνεχεια και για ολες της εφαρμογες. εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα απο 2-3 μερες τα ιδια, το πηγα στην vodagone και μου τα μασαγε μου ελεγαν 30 ευρο + οτι βλαβη βγαλει, το πηγα σε εναν πακιστανο και με κοροιδευεκαι πηγα και το πηρα χωρις λειτουργικο ( μου βγαζει μονο ενα μυνημα οπως στην φωτογραφια). ξερει κανενας να μου πει πως να του περασω λειτουργικο βημα-βημα. Edited by epenos1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στους φιλους! εχω το κινητο περιπου 3 χρονια και ημουν αρκετα ικανοποιημενος. ξαφνικα πριν 3-4 μηνες αρχισε να μου βγαζει μυνηματα οτι η εφαρμογη ταδε εχει σταματησει, παταγα οκ και το ξαναεκανε σχεδον συνεχεια και για ολες της εφαρμογες. εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα απο 2-3 μερες τα ιδια, το πηγα στην vodagone και μου τα μασαγε μου ελεγαν 30 ευρο + οτι βλαβη βγαλει, το πηγα σε εναν πακιστανο και με κοροιδευεκαι πηγα και το πηρα χωρις λειτουργικο ( μου βγαζει μονο ενα μυνημα οπως στην φωτογραφια). ξερει κανενας να μου πει πως να του περασω λειτουργικο βημα-βημα.
αυτο το μυνημα μου βγαζει οταν το βαζω στον φορτηστη
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κολλάει στο κύκλο και δεν προχωρά. Μάλλον είχαν ημερομηνία λήξης χαχαχα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μιας φίλης μου το ίδιο. Μου το δώσε να το φλασάρω, αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ και επειδή ήδη το έκανε και η Vodafone 3 φορές πριν λήξη η εγγύηση, βλέπω ότι δεν αξίζει το κόπο να ασχοληθώ.

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!

Το ίδιο μήνυμα μου πέταγε και μένα πριν καμιά 10αριά μέρες μέχρι που μετά από μερικά restarts κόλλησε στο loading screen του λειτουργικού. Εννοείται stock ROM. Με hard reset και factory reset απο recovery mode κανένα αποτέλεσμα.

Μόνη λύση για μένα ήταν φορματ και φλασάρισμα της stock ROM με fastboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://119.145.0.1/product/product/product/load.html?productBO.product.id=6563&productBO.menuId=30#

 

Στο παραπάνω λινκ θα βρεις τη stock ROM. Στα κινέζικα μεν, ευκολα διακριτό το download link δε.

Φίλε μου βοήθεια ,το link ειναι σπασμένο .Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις μία άλλη πηγή ;Καίγομαι να το φτιάξω !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://download.yulong.com/DOWNLOAD_INFO/20141011090756735(4).rar

 

Καλησπερα.

Δοκιμασε το link..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Giorgos56

 

Μπορεις να πας την συσκευή σου σε ενα καταστημα vodafone με την αποδειξη αγορας σου.

Αν παει service και δεν υπαρχει ανταλακτικο να επισκευαστει υπαρχει περιπτωση να σου πιστωσουν καποιο ποσο για αγορα νεας...

Ούτε αυτό δουλεύει εν το μεταξυ ...Τι έγινε ξεμείναμε απο link ;

Έφαγα τον τόπο λέμε ...Πουθενά δεν υπάρχει ROM ,ούτε σαν coolpad ούτε σαν smart . . . Θα με σώσει κάποιος μόνο αν το έχει αποθηκευμένο και το κάνει share ...

Κάποιος;;;

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια και σε μενα κυκλος και τιποτα μετα...υπαρχει κανενας να στειλει κανενα πμ για την ρομ?

 

Τι σκατα ολα την ιδια στιγμη?Μηπως να καναμε καμια κινηση ολοι μαζι στην βοντα?

 

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι περίεργο, ταυτόχρονα τα έπαιξαν όλα... Μήπως να μαζευτούμε οι κάτοχοι και να διαμαρτυρηθούμε ομαδικά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εξαφανιστηκαν ολα τα firmware για αυτο το μοντελο? τι εγινε? εχω βρει μονο σε Αγγλικα rom. Και την ειχα κατεβασει απο παλια αλλα την εσβησα.
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανιστηκαν ολα τα firmware για αυτο το μοντελο? τι εγινε? εχω βρει μονο σε Αγγλικα rom. Και την ειχα κατεβασει απο παλια αλλα την εσβησα.
Όποιος το βρει ας κάνει το καλό να το ποστάρει εδώ

Για δείτε κι αυτό το link. Πρέπει να είναι η αγγλική αλλά από το ολότελα...

https://mega.nz/#!wRlDBAoA!XocQfRLMuCrBeWP3OJq1jZ439OBDIPOYTxkZ4PiLCZs

Δοκιμάστε τη με δική σας ευθύνη. Μόλις πάω το απόγευμα σπίτι θα την περάσω κι εγώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον παιδια ... Το εψαξα και σας απανταω με πληρη ενημερωση απο την ιδια την Vodafone.

 

Το κινητο που εχουμε ειναι μρκας ZTE οπου για τον λογο οτι εχει φυγει απο την Ελλαδα η εταιρια αυτη δεν υπαρχει υποστιριξη.Τωρα με τα update της google τωρα που κανει το κινητο μας υπαρχει το θεμα και κολλανε ολα...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ UPDATES οποτε η πρεπει να περασουμε την αρχικη ρομ χωρις κανενα update και να προσεξουμε να μην κανει μεσα απο την google τα updates γιατι παλι θα εχουμε το ιδιο θεμα η πολυ απλα τα πεταμε!!!!

 

 

Αυτα!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ... Το εψαξα και σας απανταω με πληρη ενημερωση απο την ιδια την Vodafone.

 

Το κινητο που εχουμε ειναι μρκας ZTE οπου για τον λογο οτι εχει φυγει απο την Ελλαδα η εταιρια αυτη δεν υπαρχει υποστιριξη.Τωρα με τα update της google τωρα που κανει το κινητο μας υπαρχει το θεμα και κολλανε ολα...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ UPDATES οποτε η πρεπει να περασουμε την αρχικη ρομ χωρις κανενα update και να προσεξουμε να μην κανει μεσα απο την google τα updates γιατι παλι θα εχουμε το ιδιο θεμα η πολυ απλα τα πεταμε!!!!

 

 

Αυτα!

Δεν υποχρεούται να μας δώσει τη ρομ όμως; Πάμε στον κάθε άχρηστο αγυρτη και μας λέει είχες πολλές εφαρμογές και εκαψες τη μητρική... Ουστ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει πιο θέμα υπάρχει με τα updates της Google αφού το Play Store

της θα κατεβάζει τα συμβατά ως προς τη Rom και την αρχιτεκτονική της cpu.

Εκτός κι αν εννοείται ότι πια έχουν βαρύνει πολύ αυτές οι εφαρμογές. ΟΚ, apkmirror και

κατεβάζεις παλιότερες αλλά όχι και αυτές που έχει σα βάση το τηλ/νο που είναι παμπάλαιες πια.

Όσο για τη ΖΤΕ όσο αφορά το software πιστεύω ότι υπέυθυνη θα έπρεπε να είναι η Vodafone αφού αυτή

έχει μια ουσιαστικά clean KitKat rom περνάει της εφαρμογές της και τις δίνει από τους σερβερς της.

Κρίμα όπως και να'χει. Το widget π.χ του καιρού που δε δουλέυει εδώ και καιρό και είναι δικό της

θα έπρεπε να το ανανεώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε τα κατάφερα μέχρι στιγμής με κάποια rom να το αναστήσω. Κολλάει στο κύκλο... Αν κάποιος βρει λύση και rom θερμή παράκληση να το μοιραστεί μαζί μας με ένα link εδώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση σε οτι εχει να κανει με την ρομ ειναι οτι θα το στειλουν εξω να περαστει η αρχικη του και φυσικα αυτο δεν λυνει το προβλημα γιατι εαν ξανακανει το λεγομενο update παλι τα ιδια θα εχουμε.30 ευρω για αυτο!!...Εγω προσωπικα δεν ασχολουμε αλλο με αυτο και ΠΟΤΕ δεν θα ξαναπαρω κινητα χωρις αντιπροσωπο εδω και σερβις....αλλα και κινητα ειτε vodafone η wind χωρις να ειναι μαρκας....

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση σε οτι εχει να κανει με την ρομ ειναι οτι θα το στειλουν εξω να περαστει η αρχικη του και φυσικα αυτο δεν λυνει το προβλημα γιατι εαν ξανακανει το λεγομενο update παλι τα ιδια θα εχουμε.30 ευρω για αυτο!!...Εγω προσωπικα δεν ασχολουμε αλλο με αυτο και ΠΟΤΕ δεν θα ξαναπαρω κινητα χωρις αντιπροσωπο εδω και σερβις....αλλα και κινητα ειτε vodafone η wind χωρις να ειναι μαρκας....
Έχεις απόλυτο δίκιο... Ντροπή για μια εταιρεία με το μέγεθος της vodafone να μην υποστηρίζει τις συσκευές της...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωστη τακτικη της Vodafone. Ρομ και κινητα για πεταμα. Τα περνουν, πετσοκοβουν την ρομ, και μετα τα πουλανε για κινηταρες.

Αν βρειτε ρομ τις ΖΤΕ προσπαθηστε να την περασετε αυτουσια, η με rom porting κατι που θελει ιδιατερες γνωσεις. Αλλιως κινεζο που εχει ενα σωρο ρομ να ασχοληθεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστη τακτικη της Vodafone. Ρομ και κινητα για πεταμα. Τα περνουν, πετσοκοβουν την ρομ, και μετα τα πουλανε για κινηταρες.

Αν βρειτε ρομ τις ΖΤΕ προσπαθηστε να την περασετε αυτουσια, η με rom porting κατι που θελει ιδιατερες γνωσεις. Αλλιως κινεζο που εχει ενα σωρο ρομ να ασχοληθεις.

Μα δεν είναι coolpad 8890; Είναι zte; Δε μπορείς να φανταστείς πόσες ώρες έχω φάει να ψάχνω για rom.... Οι γνώσεις μου δεν μου επιτρέπουν για παραπάνω....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όποιος το βρει ας κάνει το καλό να το ποστάρει εδώ

Για δείτε κι αυτό το link. Πρέπει να είναι η αγγλική αλλά από το ολότελα...

https://mega.nz/#!wRlDBAoA!XocQfRLMuCrBeWP3OJq1jZ439OBDIPOYTxkZ4PiLCZs

Δοκιμάστε τη με δική σας ευθύνη. Μόλις πάω το απόγευμα σπίτι θα την περάσω κι εγώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα.

Κατεβάζω αυτή την rom για να την δοκιμάσω. Υπάρχει κάποιος οδηγός για τα βήματα γιατί έχω ξεχάσει απολύτως την διαδικασία;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατεβάζω αυτή την rom για να την δοκιμάσω. Υπάρχει κάποιος οδηγός για τα βήματα γιατί έχω ξεχάσει απολύτως την διαδικασία;

Ευχαριστώ.

 

http://indeeptech.blogspot.gr/2016/02/vodafone-smart-4-max-990n-yulongcoolpad.html?m=1

εδω θα βρεις την διαδικασια

 

και εδω την Ελληνική rom:

https://mega.nz/#!aUslVSbY!IKSoc_W3EMzzjMG4M8I8lDOtMLohgH0_8q9WrHsFaYw

 

αυτη η rom είναι για το Coolpad 8890U και όχι για το zte που κάποιος φίλος γράφει παραπάνω .....

Edited by gzaxara
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...