Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Χρειαζομαι την βοηθεια σας...

Αρχικα δεν ξερω αν ποσταρω σωστα.

 

Θελω να φλασαρω ΡΟΜ στο vodafone smart 4 ( 8860u γραφει στο καπακι πισω) . Μπορει να μου πει καποιος με ποιο τροπο και που θα βρω ρομ να το κανω ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Έπεσε στα χέρια μου το συγκεκριμένο, φίλου, το οποίο ακόμα και μετά το hard reset εμφανίζει το εξής https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/2a7f976898a45e3db176550c61d619d3.jpg

 

Τα φώτα σας... :eek: :eek:

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έπεσε στα χέρια μου το συγκεκριμένο, φίλου, το οποίο ακόμα και μετά το hard reset εμφανίζει το εξής......

 

Τα φώτα σας... :eek: :eek:

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Καλησπέρα!

Το ίδιο μήνυμα μου πέταγε και μένα πριν καμιά 10αριά μέρες μέχρι που μετά από μερικά restarts κόλλησε στο loading screen του λειτουργικού. Εννοείται stock ROM. Με hard reset και factory reset απο recovery mode κανένα αποτέλεσμα.

Μόνη λύση για μένα ήταν φορματ και φλασάρισμα της stock ROM με fastboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παίδες!

 

Μήπως τυχόν έχει κανείς τη stock rom???

http://119.145.0.1/product/product/product/load.html?productBO.product.id=6563&productBO.menuId=30#

 

Στο παραπάνω λινκ θα βρεις τη stock ROM. Στα κινέζικα μεν, ευκολα διακριτό το download link δε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το ίδιο μήνυμα μου πέταγε και μένα πριν καμιά 10αριά μέρες μέχρι που μετά από μερικά restarts κόλλησε στο loading screen του λειτουργικού. Εννοείται stock ROM. Με hard reset και factory reset απο recovery mode κανένα αποτέλεσμα.

Μόνη λύση για μένα ήταν φορματ και φλασάρισμα της stock ROM με fastboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://119.145.0.1/product/product/product/load.html?productBO.product.id=6563&productBO.menuId=30#

 

Στο παραπάνω λινκ θα βρεις τη stock ROM. Στα κινέζικα μεν, ευκολα διακριτό το download link δε.

 

 

Kαι πως γίνεται αυτό; Δεν το έχω ξανακάνει

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά .

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το digitizer της συσκευής , σε τι τιμές παίζει το ανταλλακτικό αυτό; Αυτά που εντόπισα ξεπερνάνε τα 50 ευρώ !

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το ίδιο πρόβλημα, που αναφέρεται εις διπλούν ελάχιστα πιο πάνω, μου το έβγαλε μία φορά παλαιότερα κ τώρα 3 φορές στο καπάκι. Πρόβλημα για κάποιες μέρες με το σκάσιμο εφαρμογών μέχρι που δεν ανοίγει, σέρβις, πίσω για 1 μέρα, ίδια διαδικασία σε 5', ξανά σέρβις, πίσω για 1 μέρα, κ πάλι ίδια διαδικασία σε 5'. 1,5 μήνα τώρα στο σέρβις με ενδιάμεσα απλά να το έχω 1+1 μέρες.. Είπαν αντικατάσταση, αλλά αυτό σημαίνει πιστωτικό στην τιμή που αποσύρθηκε το κντ κ συνεπώς πρέπει να πληρώσεις κάποια χρήματα για να πάρεις κάτι που δε σε εξυπηρετεί, αν σκεφτείς τι κντ έχει προς πώληση η VF. Από εκεί που ήμουν πολύ ευχαριστημένος, πλέον ξενερωμένος με τη συσκευή κ τουλάχιστον εκνευρισμένος με την εταιρεία.. Όπως καταλαβαίνω, δουλεύει μία χαρά μέχρι που θα αποφασίσει ότι πέθανε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το ίδιο μήνυμα μου πέταγε και μένα πριν καμιά 10αριά μέρες μέχρι που μετά από μερικά restarts κόλλησε στο loading screen του λειτουργικού. Εννοείται stock ROM. Με hard reset και factory reset απο recovery mode κανένα αποτέλεσμα.

Μόνη λύση για μένα ήταν φορματ και φλασάρισμα της stock ROM με fastboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://119.145.0.1/product/product/product/load.html?productBO.product.id=6563&productBO.menuId=30#

 

Στο παραπάνω λινκ θα βρεις τη stock ROM. Στα κινέζικα μεν, ευκολα διακριτό το download link δε.

 

πως φλασαρω τη στοκ ρομ με fastboot??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά την 4η Σεπτεμβρίου 2016 που δεν άνοιγε καθόλου μετά από ενάμιση χρόνο χρήση και το έστειλα στην vodafone για service, χθές ξανακόλλησε και δεν άνοιγε με τίποτα.Το πήγα στην vodafone της περιοχής μου και θα το στείλουν στο service ξανά.Τι να πω...ευτυχώς έχει ακόμα εγγύηση. Απορώ τι έκαναν την πρώτη φορά που το κράτησαν.
Link to comment
Share on other sites

πως φλασαρω τη στοκ ρομ με fastboot??

 

Για δες εδώ...

Είναι για άλλο μοντέλο αλλά η διαδικασία πρέπει να είναι ίδια.

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

Εννοείται θα χρησημποιήσεις την ρομ για την δική σου συσκευή

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5729217#post5729217

Edited by sakifot
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Προσπαθουσα εχθες να φλασαρω την στοκ ρομ επι 3 ωρες αλλα δεν τα καταφερα, και εχοντας διαβασει οτι guide υπαρχει στο δικτυο. Απο οτι καταλαβα ο μονος τροπος ειναι να βγει η μπαταρια αλλιως δεν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξερει κανενας καμια σελιδα με ανταλλακτικα για αυτο το τηλεφωνο; Χρειαζομε την πλακετιτσα που εχειτο powerbuttonτο vol+ και το vol-

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθουσα εχθες να φλασαρω την στοκ ρομ επι 3 ωρες αλλα δεν τα καταφερα, και εχοντας διαβασει οτι guide υπαρχει στο δικτυο. Απο οτι καταλαβα ο μονος τροπος ειναι να βγει η μπαταρια αλλιως δεν γινεται.

 

Ναι θελει βγαλσιμοη μπαταρια για να ολοκληρωθει ηεγκατασταση της ρομ.

 

Επισης αν σε καποιον δεν ανοιγει τοτηλ πρινξεκινησει να ξαναπερασει ρομ ας δοκιμασει να ξεδυνδεσει την πλακετα του powet button. Συνδεεται με μια καλοδιοταινια. Εμενα αυτο ηταν βραχυκυκλωμενο και το τηλεφωνο κολουσε στο φωρτομα της ρομ και δεν ανοιγε. Η βοδαφον ελεγε καμενη πλακετα απο υγρασια. Τελικα την βλαβη εντοπισε ενας φιλος ερασιτεχνης. Εφταιγαν τα κουμπια τουpower καιτης εντασης που ειναι παν στην ιδια πλακετιτσα. Καποιο απο αυτα βραχυκυκλωνε και κολουσε στο φορτωμα της ρομ. Μολις αποσυνδεθικε ανοιξε κανονικα.Αλλά δεν μπορω να βρω αυτην την πλακετα με τα κουμπια. Οποιος ξερει που μπορω να την βρω ας στηλει λινκ

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, καλησπέρα σας.

Έχω (κι εγώ) το κινητό του θέματος (Vodafone Smart 4 max).

Ήδη το έχω δύο χρόνια και εκτός από το -μόνιμα, σχεδόν- πρόβλημα με το μειωμένο σήμα

της κεραίας του, που οφείλεται από... τις πτώσεις του, τώρα "απέκτησε" και πρόβλημα με την οθόνη του.

Συγκεκριμένα, καθώς έβλεπα, βίντεο στο youtube, το τάμπλετ

κόλλησε στην εφαρμογή και ό, τι και να κάνω, ακόμα και που προσπάθησα να βγάλω τη μπαταρία,

δεν έκλεισε για να ξανανοίξει όπως θα περίμενα (το περιγράφω πιό κάτω).

Να σημειώσω ότι, τον προηγούμενο μήνα το είχα πάει για επισκευή της κεραίας

και ν' αντικαταστήσω το καπάκι.

Σήμερα, όταν το άνοιξα, παρατήρησα ότι ο τεχνικός

του υποκαταστήματος της Vodafone, της περιοχής μου, είχε κολλήσει τη μπαταρία,

με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την αποσυνδέσω-βγάλω κανονικά, ενώ είναι

ενώνεται μ' ένα λαμαρινάκι.

 

Γνωρίζει κάποιος, εαν επισκευάζεται από κάποιον απλό χρήστη;

(Μια σκέψη που έκανα ήταν να το αφήσω ν' αποφορτιστεί πλήρως.)

Link to comment
Share on other sites

...Μια σκέψη που έκανα ήταν να το αφήσω ν' αποφορτιστεί πλήρως.
Τελικά ήταν σωστή η σκέψη μου.

Άφησα ν' αποφορτιστεί τελείως η μπαταρία του

και με την επαναφόρτιση, άνοιξε και λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.

 

Εχω ενα προβλημα με το κινητο.

Ξαφνικα δεν ξανανοιξε. Του εκανα wipe data και τα σχετικα με κανενα απολυτως αποτελεσμα. Ανοιγει, γραφει το android απο κατω και μενει εκει, δεν συνεχιζει ουτε καν να βγαλει το σημα της vodafone. υπαρχει καποιος τροπος να του περασω το λειτουργικο απο pc και που θα βρω την official rom?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Προψανος βαριέσαι να διαβασεις λίγα μηνυματα ποιο πίσω σωστα; γιατι αν το εκανες θα εβλεπες οτι εχει απαντηθει το ερώτημα σου κια για το πως αλλα και το που θα βρεις την μαμα ρομ

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα το πρωί, μου προέκυψε νέο πρόβλημα.

Δεν μπορεί να συνδεθεί ούτε στα δίκτυα Wi-Fi, αλλά ούτε και στο Bluetooth,

καθώς καί στις δύο περπτώσεις που προανέφερα, το "τετραγωνάκι"

που επισημαίνει με μπλε χρώμα την κατάσταση σύνδεσης, δεν παίρνει

το χρώμα, με συνέπεια να μην εμφανίζει τα δίκτυα.

* Επίσης, δεν έχει αναγνωριστικά των διευθύνσεων "MAC" και "IP" ("Μή διαθέσιμο"). *

 

Τί πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

Σκέφτηκα να κατέβαζα τις εφαρμογές που είναι σχετικές στον υπολογιστή

και ακολούθως να τις περνούσα στο κινητό.

Μια άλλη περίπτωση (που απεύχομαι) είναι να έχει υποστεί

το συγκεκριμένο μέρος, κάποια ζημιά από πτώση.

Τί λέτε;

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος από 'σάς

που να έχει τεχνικές γνώσεις;

Edited by olia32
Συμπλήρωση θέματος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα στο forum.

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλήμα με το κινητό. πριν μία εβδομάδα μου έβγαλε ξαφνικά απανωτά μνμ του τύπου το google σταμάτησε, οι χαρτες σταμάτησαν κτλ. σβήνω το κινητό και το ξανανοίγω και δεν μου ζήτησε pin. μπήκε κανονικά αλλά δεν διάβαζε σήμα και δεν μπορούσε να συνδεθεί και στο wifi ενώ διάβαζε δίκτυα. έκανα επαναφορά από μέσα και από έξω αλλά δυστυχώς το πρόβλημα παρέμεινε. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος γιατί ήμουν αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω ένα και περιμένω να δω αν υπάρχει περίπτωση να το φτιάξω. θα σε ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, καλησπέρα σας.

Έχω (κι εγώ) το κινητό του θέματος (Vodafone Smart 4 max).

Ήδη το έχω δύο χρόνια και εκτός από το -μόνιμα, σχεδόν- πρόβλημα με το μειωμένο σήμα

της κεραίας του, που οφείλεται από... τις πτώσεις του, τώρα "απέκτησε" και πρόβλημα με την οθόνη του.

Συγκεκριμένα, καθώς έβλεπα, βίντεο στο youtube, το τάμπλετ

κόλλησε στην εφαρμογή και ό, τι και να κάνω, ακόμα και που προσπάθησα να βγάλω τη μπαταρία,

δεν έκλεισε για να ξανανοίξει όπως θα περίμενα (το περιγράφω πιό κάτω).

Να σημειώσω ότι, τον προηγούμενο μήνα το είχα πάει για επισκευή της κεραίας

και ν' αντικαταστήσω το καπάκι.

Σήμερα, όταν το άνοιξα, παρατήρησα ότι ο τεχνικός

του υποκαταστήματος της Vodafone, της περιοχής μου, είχε κολλήσει τη μπαταρία,

με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την αποσυνδέσω-βγάλω κανονικά, ενώ είναι

ενώνεται μ' ένα λαμαρινάκι.

 

Γνωρίζει κάποιος, εαν επισκευάζεται από κάποιον απλό χρήστη;

(Μια σκέψη που έκανα ήταν να το αφήσω ν' αποφορτιστεί πλήρως.)

Δυστυχώς, σήμερα έλαβα

το κινητό από το SERVICE της VODAFONE. Τόσο πολύ... βαριούνται ή είναι στουρνάρια;

Θυμάμαι, πριν από 10 ημέρες, ο υπάλληλος του καταστήματος, μου είπε ότι ή θα επισκευάζονταν κανονικά στην

αρχική του, μορφή ή καθόλου και μου εξήγησε πως η πρώτη περίπτωση ήταν η πιό πιθανή να συμβεί (όπως κι έγινε, τελικά), επειδή τέτοιου είδους βλάβη, θεωρείται πως δεν έχει νόημα να επισκευαστεί γιατί το κόστος του, θα πλησίαζε την αρχική αξία του αντικειμένου,

κάτι που σήμαινε πως... υπήρχε ο φόβος να μην καταβληθεί το αντίτιμο κι αυτό έγινε επειδή η ζημιά του, μάλλον ήταν μικρή.

Μ' άλλα λόγια, σαν να μου είπαν "πάρ' το, όπως το κατάντησες"!!!

Ωραίο Service!!!

Edited by olia32
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα και περιμένω να δω αν υπάρχει περίπτωση να το φτιάξω. θα σε ενημερώσω
Καλημέρα, φίλε.

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Τελικά, βρήκες άκρη με το κινητό σου;

Για το ίδιο κινητό (του θέματος), αναφέρεσαι, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το λινκ δεν δουλευει πλεον,θα ηθελα καποιος να ανεβασει το αρχειο η την ονομασια για να το βρω

 

η ονομασια ειναι τυπου 20140814195300673

Link to comment
Share on other sites

ακυρο το βρηκα...για οποιον ενδιαφερετε

http://download.yulong.com///DOWNLOAD_INFO/20141011090756735(4).rar

 

και το βρηκα εδω το λινκ

 

http://www.cc76.com/thread-837-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στην παρέα

Το Vodafone smart vor max μου χάλασε,δεν φορτώνει,δεν ανάβει καθόλου

το πήγα σε έναν μάστορα εδώ Καρδίτσα αλλα δεν βρίσκει ανταλλακτικό

ερώτηση: έχει κανένας κανένα χαλασμένο με σπασμένη οθόνη να του το αγοράσω για δότη όργανον

η εάν ξέρει κανεις κανέναν μάστορα που να διαθέτει ανταλλακτικά Βόνταφον Smart4Max

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...