Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Βρήκα θήκη τύπου flip τέλεια για το κινητό μας...Ολόκληρη voda δεν είχε...

 

Δεν λες και που τη βρήκες για τους ενδιαφερόμενους;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν λες και που τη βρήκες για τους ενδιαφερόμενους;

Ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση το λινκ http://www.mobilecity.gr/item.php?prod=book-case-stand-window-gia-vodafone-smart-4-max-mauri. Βγαίνει σε μαύρη ροζ μωβ και λευκή στα 9 ευρώ και στο πίσω καπάκι εφαρμόζει με σιλικόνη...

Μήπως ο φίλος που βρήκε τη ρομ έχει βγάλει άκρη με Ρουτ?Ενα lag το εχει...

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Δες αν διορθωθεί με επαναφορά εργοστασιακών αλλιως τη δεύτερα πήγαινε το πίσω,έχει DOA 4 ημερών να πάρεις άλλο.

Βρήκα θήκη τύπου flip τέλεια για το κινητό μας...Ολόκληρη voda δεν είχε...

 

Την έχεις αγοράσει? Αν ναι, πες μας εντυπώσεις.. Τι λέει ποιοτικά?

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις αγοράσει? Αν ναι, πες μας εντυπώσεις.. Τι λέει ποιοτικά?

Ναι,την αγόρασα σήμερα!Για την αντοχή στο χρόνο έχω κάποια ερωτηματικά αλλά η σιλικόνη αγκαλιάζει καταπληκτικά το πίσω μέρος του κινητού ,ο μαγνήτης πιάνει τέλεια και αξίζει τα λεφτά της.Ασε που δεν έχω δει και αλλη τύπου book στην Ελλάδα.

Υγ έβγαλε ηδη τα λεφτά της,έσωσε τη συσκευή στη πρωτη πτώση ενος μέτρου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,την αγόρασα σήμερα!Για την αντοχή στο χρόνο έχω κάποια ερωτηματικά αλλά η σιλικόνη αγκαλιάζει καταπληκτικά το πίσω μέρος του κινητού ,ο μαγνήτης πιάνει τέλεια και αξίζει τα λεφτά της.Ασε που δεν έχω δει και αλλη τύπου book στην Ελλάδα.

Υγ έβγαλε ηδη τα λεφτά της,έσωσε τη συσκευή στη πρωτη πτώση ενος μέτρου...

 

Καλορίζικα (θήκη και κινητό)!

Λόγω μεγέθους, δυστυχώς, είναι εύκολο να πέσει απ'τα χέρια..

Η δερματίνη που έχει εξωτερικά είναι καλή ή είναι σαν πλαστικό?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα (θήκη και κινητό)!

Λόγω μεγέθους, δυστυχώς, είναι εύκολο να πέσει απ'τα χέρια..

Η δερματίνη που έχει εξωτερικά είναι καλή ή είναι σαν πλαστικό?

Έχει καλη σκληρή επένδυση στο μπροστινό κάλυμμα και η δερματίνη θα έλεγα οτι είναι καλη,άλλωστε δεν έχουμε αλλη επιλογή..

Εγώ πάντως το crash test το εκανα και άντεξε οποτε πάρε την άφοβα φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Η επαναφορά μέσα απο το μενού δεν κανει τίποτα, εκανα wipe data απο το recovery της συσκευής και ευτυχώς έχω πλεον μικρόφωνο. Του κολλητου μου που τα αγορασαμε σχεδόν μαζί κανει αλλά. Του εξαφάνισε το βαιμπερ, και μερικές φορες δεν κρατάει το ringtone που του βάζει,μετα απο μια ωρα χτυπάει αλλιως το κινητό. Αυτό που προτείνω σε ολους, τώρα που είναι αρχή ακόμα, κάντε ενα wipe data αλλά και wipe cache καλού κακού προτου σας κρεμάσει μεταγενέστερα.. Κατα τα αλλά ή συσκευή είναι αρκετά καλή σε αρκετούς τομείς.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Η επαναφορά μέσα απο το μενού δεν κανει τίποτα, εκανα wipe data απο το recovery της συσκευής και ευτυχώς έχω πλεον μικρόφωνο. Του κολλητου μου που τα αγορασαμε σχεδόν μαζί κανει αλλά. Του εξαφάνισε το βαιμπερ, και μερικές φορες δεν κρατάει το ringtone που του βάζει,μετα απο μια ωρα χτυπάει αλλιως το κινητό. Αυτό που προτείνω σε ολους, τώρα που είναι αρχή ακόμα, κάντε ενα wipe data αλλά και wipe cache καλού κακού προτου σας κρεμάσει μεταγενέστερα.. Κατα τα αλλά ή συσκευή είναι αρκετά καλή σε αρκετούς τομείς.

 

Εγώ τα bugs που έχω είναι οτι στην εγγραφή φωνής όταν βάζεις να παίξει η εγγραφή κλείνει η εφαρμογή και το lag μικρο αλλά υπάρχει για αυτό περιμένω πως και πως το Ρουτ.Αλλά απο λήψη σήματος gsm,wifi,gps απλα με διάφορα το καλυτερο που έχει περάσει απο τα χέρια μου.

Ξαναπερασες τη Ρομ μετα τα wipe που έδωσε ο φίλος πιο πριν ή έμεινε η υπάρχουσα μέσα και δευτερον recovery μπηκες μενvolume down και power button?

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η συσκευή για τα λεφτά της.Την πήρε ενα φιλαράκι για τη γυναικα του και βγαίνοντας για καφέ την δουλεψα λιγάκι.Για κάποιον που δεν έχει απαιτήσεις στέκεται άξια μιας και η οθόνη του το κανει απολαυστικο για σερφαρισμα στο νετ.Ελαφρύ για το μέγεθος του με ωραία υφή στο πίσω μέρος.On screen κουμπιά αλλά με 6αρα οθόνη τι να σου κόψουν?Δυνατό ηχείο αν και δεν μπόρεσα να ακούσω πολύ καθαρά λόγω μουσικής και κόσμου.Εντάξει ενα μικρο lag ίσως και να το εχει αλλά ίσως και να είμαι λίγο παράξενος λόγω κατοχης συσκευών με 3 gb ram.Σε γενικές γραμμές και για κάποιον που το θέλει και για ταμπλετακι νομιζω οτι μπορω να το προτείνω χωρίς κάποιο δισταγμό..Αν και απο οτι μου ειπαν είναι μη διαθέσιμο πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα bugs που έχω είναι οτι στην εγγραφή φωνής όταν βάζεις να παίξει η εγγραφή κλείνει η εφαρμογή και το lag μικρο αλλά υπάρχει για αυτό περιμένω πως και πως το Ρουτ.Αλλά απο λήψη σήματος gsm,wifi,gps απλα με διάφορα το καλυτερο που έχει περάσει απο τα χέρια μου.

Ξαναπερασες τη Ρομ μετα τα wipe που έδωσε ο φίλος πιο πριν ή έμεινε η υπάρχουσα μέσα και δευτερον recovery μπηκες μενvolume down και power button?

 

Οχι με την αρχική Ρομ είμαι , ηταν χοντρό το πρόβλημα και μεγάλη στεναχώρια να μη δουλεύει το μικρόφωνο, είναι λίγο κάπως για τέτοια συσκευή. Μπήκα σε recovery οπώς σε ολά τα android, με το volume+ και power. Wipe data και cache. Ηταν λυση απελπισιας προτου παει για DOA.Τώρα για τη ταχύτητα του δεν ειμαι ικανοποιημένος αν συγκρινω οτι στο antutu το vodafone smart 4g διπυρηνο που έχω απο πέρσι έδωσε 16850 και το max δίνει 17900 περιπου... Ίσως με Ρουτ να ανέβει κανά δυο χιλιάρικα ποντους.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Νομίζω ότι στα 130€ είναι καλή περίπτωση! Εκτός του μεγέθους βλέπεις κάποιο άλλο μειονέκτημα; Από ταχύτητα στα μενού και ελεύθερη ram πως είναι;

Led έχει κανονικά. Η ram είναι πολύ ελαφριά και όλες οι εφαρμογές vodafone μπορούν να απεγκατασταθούν τελείως.

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρθηκε με την εξαφάνιση βαιμπερ και αλλων εφαρμογών, το πάθαινα κι εγώ αλλά πλεον έχει σταματήσει... Δεν είναι οτι διαγράφονται οι εφαρμογές, απλα εξαφανίζονται απο το μενού...και για να τις ανοιξεις πρεπει να πας μεσα απο τις ρυθμισεις η επανεκκινηση κινητου 2-3 φορες..messenger viber έκαναν τέτοια νερά..
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρθηκε με την εξαφάνιση βαιμπερ και αλλων εφαρμογών, το πάθαινα κι εγώ αλλά πλεον έχει σταματήσει... Δεν είναι οτι διαγράφονται οι εφαρμογές, απλα εξαφανίζονται απο το μενού...και για να τις ανοιξεις πρεπει να πας μεσα απο τις ρυθμισεις η επανεκκινηση κινητου 2-3 φορες..messenger viber έκαναν τέτοια νερά..

 

Μπορείς να τερματίσεις τον launcher από τις ρυθμίσεις και επανέρχοντε

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τερματίσεις τον launcher από τις ρυθμίσεις και επανέρχοντε

 

Ναι οκ αλλά είναι περίεργο...

 

Δεν έχω λογια γιαυτό!!! Εύχομαι να συνεχισει έτσι και όχι αυτό να είναι μονο για τον πρώτο μήνα...

 

(7ωρες το κινητό ηταν στο 3g και δεν το άφησα δευτερόλεπτο [βλέπε ημέρα εκλογών στο χωριό], messenger--facebook-snapchat-skype-download 100mb αρχειου-προβολή βίντεο απο φάσεις αγώνων ποδοσφαίρου-πολύ clash of clans-φωτογραφιες-φωτεινοτητα στο αυτόματο αλλά στο max-internet browsing-news app reading)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα, έχει φοβερή αυτονομία, εγώ έχω δει 10 ώρες μόνο με Wi-Fi και κοντά 10 ώρες και με 3G.

Σε αυτό βοηθά πολύ η οθόνη που είναι 720p αλλά και το σχεδόν στοκ αντρόϊντ όπως επίσης και η αυτόματη φωτεινότητα που δουλεύει σούπερ.

Ξαναλέω για ρόλο μίνι Τάμπλετ είναι όλα τα λεφτά και είμαι πολύ ευχαριστημένος που το επέλεξα ειδικά στα 129€

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, γιατί δεν το ρουταρετε με το framaroot ή το cydia impactor? εγώ ακόμα θέλω να το χαρώ ως στοκ ,όμως νομίζω πως είναι ακίνδυνο το framaroot και μπορεί να ξέ-ρουταριςτει εξίσου εύκολα. ..απλά προτείνω ..
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, γιατί δεν το ρουταρετε με το framaroot ή το cydia impactor? εγώ ακόμα θέλω να το χαρώ ως στοκ ,όμως νομίζω πως είναι ακίνδυνο το framaroot και μπορεί να ξέ-ρουταριςτει εξίσου εύκολα. ..απλά προτείνω ..

 

για το ιδιο λογο που δεν το κανεις και εσυ

brick

και μετα δεν εχω(ουμε ) βρει drivers και tools για το ξε -brick-αρισμα

 

εγω δεν μπορεσα να κατεβασω το ygdp και η διαδικασια οδηγειων αφορα τα mtk κινητα.

 

Οποτε οι τολμηροι ας μας πουν.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αξίζει για 130 ευρω value for money χωρις προβλημα ? ολα τα vodafone apps τρωνε πολύ ραμ ? ετσι εκανα και με το αλκατελ 995 αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημένος σαν τηλ value for money και αυτο
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αξίζει για 130 ευρω value for money χωρις προβλημα ? ολα τα vodafone apps τρωνε πολύ ραμ ? ετσι εκανα και με το αλκατελ 995 αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημένος σαν τηλ value for money και αυτο

Καταρχήν όλες οι vodafone εφαρμογές μπορούν να καταργηθούν. Επίσης η ρομ ειναι οσο πιο κοντά γίνεται στη στοκ android.Σαν ποιότητα κατασκευής ,μπαταρίας ,λήψης gsm wifi gps και οθόνης είναι οτι καλυτερο έχω πιασει στα χέρια μου στα κινητά μέχρι 130€.

Απο την αλλη μέχρι να βρεθούν τα απαραίτητα για το Ρουτ πρεπει να συμβιωσεις με ενα μικρο lag που υπάρχει και θα είναι πολύ πιο έντονο αν φορτωθεί πολύ η συσκευή .Αν είχε 1 γιγα μνήμης ακόμη θα ηταν το απόλυτο vfm

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όλες οι vodafone εφαρμογές μπορούν να καταργηθούν. Επίσης η ρομ ειναι οσο πιο κοντά γίνεται στη στοκ android.Σαν ποιότητα κατασκευής ,μπαταρίας ,λήψης gsm wifi gps και οθόνης είναι οτι καλυτερο έχω πιασει στα χέρια μου στα κινητά μέχρι 130€.

Απο την αλλη μέχρι να βρεθούν τα απαραίτητα για το Ρουτ πρεπει να συμβιωσεις με ενα μικρο lag που υπάρχει και θα είναι πολύ πιο έντονο αν φορτωθεί πολύ η συσκευή .Αν είχε 1 γιγα μνήμης ακόμη θα ηταν το απόλυτο vfm

Αν ειχε 1 γιγα μνήμης ακόμη δεν θα επεφτε στα € 130, θα εμενε πανω απο 200€, η γνωμη μου ειναι οτι και με μονο 1 γιγα ειναι εξαιρετικο vfm γιατι συγκρινεται μονο με αμεση παραγγελια απο κινα (=αναμονη, αβεβαιη εγγυηση, αποστολη στην κινα για επισκευη, κτλ κτλ κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όλες οι vodafone εφαρμογές μπορούν να καταργηθούν.
με ενα απλο προγραμα ας πουμε ή πρεπει να ρουταριστι ? .............. ψάχνομε για νεο τηλέφωνο και σκεφτόμουνα το αλκατελ C9 vlf και αυτο και τωρα ειναι και το vodagone γενικα δεν διαθέτω πολλα λεφτα για συσκευή . Ισως παω να δω το μεγεθος αν ειναι πολύ μεγαλο ισως εχω θεμα...Kαι μια απορία αν κολλήσει ή θελουμε να βγαλουμε εμεις την μπαταρια για οποιοδήποτε λογο δεν αφαιρείτε το πισω καλυμμα ? Edited by manosraul
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

με ενα απλο προγραμα ας πουμε ή πρεπει να ρουταριστι ? .............. ψάχνομε για νεο τηλέφωνο και σκεφτόμουνα το αλκατελ C9 vlf και αυτο και τωρα ειναι και το vodagone γενικα δεν διαθέτω πολλα λεφτα για συσκευή . Ισως παω να δω το μεγεθος αν ειναι πολύ μεγαλο ισως εχω θεμα...Kαι μια απορία αν κολλήσει ή θελουμε να βγαλουμε εμεις την μπαταρια για οποιοδήποτε λογο δεν αφαιρείτε το πισω καλυμμα ?

Οι εφαρμογές αφαιρούνται εύκολα με μια απλή κατάργηση απο το μενού ρυθμίσεις χωρίς την ανάγκη root.Απο την άλλη στο θέμα του μεγέθους πρεπει να το δεις και να το κρατήσεις για να κρίνεις γιατί οι 6 ίντσες δεν κρύβονται εύκολα.

Απο θέμα βάρους όμως το βρίσκω εξαιρετικό.

Το πίσω καπάκι δεν αφαιρείται αν και η μπαταρία του δείχνει εξαιρετική συμπεριφορά και δε βλέπω το λογο γιατί να σε προβληματίσει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι δεν αφαιρείται αν και η μπαταρία του δείχνει εξαιρετική συμπεριφορά και δε βλέπω το λογο γιατί να σε προβληματίσει αυτό.

το αλκατελ 995 που εχω ειναι το πρώτο ανδροιδ που πειρα και ετρωγε καμποσα κωλύματα και του εβγαζα την μπαταρια για να ξεκολλήσει . Απλα με προβληματιζει που δεν βγαίνει το πισω καπάκι ...... αν χαλαση η μπαταρια το καλύπτει η εγγύηση ? και αν χρειαστεί να γινει αλλαγή μπαταριας τι γίνετε ?
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα πριν απο 5 ημερες . Ειμαι κατενθουσιασμενος και πολυυυυυυυ ευτυχισμενος . :) Προσωπικα , με ΥΠΕΡΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ , αφου ΔΕΝ ζηταω απο ενα κινητο τον ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ επεξεργαστη και την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ αναλυση οθονης , οπως εχουν για παραδειγμα το samsung galaxy 5s ή το samsung galaxy Note 4 ή το i-phone 6 και i-phone 6 Plus . O επεξεργαστης του Vodafone Smart 4 max ειναι 1.2 GHz , και (για μενα) ειναι ΙΔΑΝΙΚΟΣ , σε αντιθεση με τα παραπανω κινητα τα οποια εχουν μεγαλυτερο επεξεργαστη . Το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ ισχυει και για την αναλυση της οθονης . Η οθονη του max παντως ειναι η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ σε ιντσες απο ΟΛΑ τα παραπανω κινητα . (6 ιντσων) . ΠΟΛΥ ευχαριστημενος ειμαι επισης και απο την μπαταρια των 3000 mAh . Ακομα η Vodafone , εχει εγκαταστησει μια εφαρμογη στα Vodafone smart κινητα της η οποια μετραει την ποιοτητα και το σημα στο 3G και 4G δικτυο της και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ την ταχυτητα που εχουμε εκεινη την στιγμη που μετραμε απο τις 3G και 4G κεραιες της . Αυτη η εφαρμογη βοηθαει (οπως εξηγει το κινητο) τους τεχνικους της Vodafone , να βλεπουν , να διορθωνουν προβληματα και να επεκτεινουν το 3G/4G δικτυο . Ειμαι ΠΑΝΕΥΤΥΧΗΣ που το αγορασα και (προσωπικα) ΔΕΝ θελω κατι ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο ενα 4G κινητο .

 

Απλα στην Ελλαδα , ενα ΑΡΚΕΤΑ μεγαλο ποσοστο του πληθυσμου , ενα 60-70% πιστευω , -(OXI OΛΟΙ ΕΥΤΥΧΩΣ)- , θελει να κανει ΕΠΙΔΕΙΞΗ οτι εχουν τις παραπανω συσκευες που ανεφερα της samsung ή της Αpple ή να κανει ΕΠΙΔΕΙΞΗ με BΜV , Mercedes , Audi , Volvo και Porshe . Kαταλαβαινω οτι υπαρχουν και πολλοι που θελουν να εχουν στο κινητο τους τα ΚΟΡΥΦΑΙΑ χαρακτηριστικα που υπαρχουν σε κινητα που κυκλοφορουν αυτην την στιγμη , αλλα αυτο με την ΕΠΙΔΕΙΞΗ , το πιστευω 102% , οτι συμβαινει στην Ελλαδα . :!:

 

Στους υποψηφιους αγοραστες του max , προτεινω να το αγορασουν ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ σκεψη . *** (Ειδικα τωρα στις εκπτωσεις μεχρι και 28 Φεβρουαριου που η τιμη του επεσε στα 129 ευρω , απο τα 259 . 50% εκπτωση) .

 

Και μην ξεχνατε : H ΑΠΛΟΤΗΤΑ στην ζωη μας γενικα , ειναι ΠΟΛΥ ωραιο πραγμα . Ολοι πια πρεπει να αποκτησουμε i-phone και galaxy ? Σκεφτειτε το λιγο και (ισως) με θυμηθειτε ................. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...