Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα κι εγω σημερα!!Κι εχω δυο ερωτησεις.Οποιος ξερει ας απαντησει...1)Οταν εχω συνδεδεμενα τ ακουστικα του, η ενταση οταν με παιρνουν τηλεφωνο,δεν ακουγεται σχεδον καθολου.Πρεπει να εχεις τ ακουστικο στο αυτι!!!Δεν αλλαζει αυτο καπως;Το εψαξα και δεν βρηκα τροπο.Και 2)Βαζω "αγορασμενο" το sygic και κρασαρει.Ενω μεχρι τωρα,σε ολα τ android που ειχα,δουλευε μια χαρα!!Τι μπορει να "παιζει"??:) Κατα τ αλλα να πω οτι το κινητακι σφυριζει!!Ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη για τα λεφτα του.;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κλασικα, οι πρωτες ερωτησεις του ασχετου!

Πανω αριστερα στην μπαρα, γραφει COSMOTE GR. Πως το αφαιρω?...

Και επισης, δεν εχει επιλογη για προβολη ποσοστου της μπαταριας, κατι που με ειχε βολεψει πολυ στο android 4.2. Yπαρχει δυνατοτητα προβολης του ποσοστου?

 

Επισης, το notification led αναβοσβηνει οταν εχω αναπαντητη κληση, αλλα οχι οταν εχω email. Ξερει καποιος πως διορθωνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Επισης, το notification led αναβοσβηνει οταν εχω αναπαντητη κληση, αλλα οχι οταν εχω email. Ξερει καποιος πως διορθωνεται αυτο?

Lightflow :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω εδώ για την αυτονομία του. 8 μισή ώρες οθόνη και 2 μισή μέρες ανοικτό. Με τη 1η φόρτιση!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Lightflow :)

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Δυστυχως δεν λειτουργει και παλι το led οταν εχω email..:rolleyes:

 

Eπισης διαπιστωσα καποια ελαχιστα κολληματα στο scroll, εβαλα nova launcher αλλα τα κολληματακια(απειροελαχιστα) συνεχιζουν...στο thl w8s με nova δεν ειχα απολυτως κανενα κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...το σκεφτομαι για 2η συσκευη...θα ηθελα τα + και τα - απο κατοχους _χρηστες του φαμπλετακιου...ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Δεν κρατήθηκα και πήγα και το πήρα!Ηδη το σκαλιζω. Σχετικα με πριν, εννοούσα σκέτο το gps πως τα παει απο σήμα.

 

Α για σκέτο δεν το γνωρίζω, αλλα μιας και το πήρες πες μας εντυπώσεις...

 

Και κλασικα, οι πρωτες ερωτησεις του ασχετου!

Πανω αριστερα στην μπαρα, γραφει COSMOTE GR. Πως το αφαιρω?...

Και επισης, δεν εχει επιλογη για προβολη ποσοστου της μπαταριας, κατι που με ειχε βολεψει πολυ στο android 4.2. Yπαρχει δυνατοτητα προβολης του ποσοστου?

 

Δεν γίνεται να το αφαιρέσεις διότι είναι οι πληροφορίες παρόχου, και καλά κάνει που μένει εκεί διότι αν εξαφαντιστεί σημαίνει πως δεν έχεις σήμα! :lol:

Για την προβολή ποσοστού το έχω ψάξει δεν βρήκα τίποτα, αν βρείς πές μας!

 

Να γράψω εδώ για την αυτονομία του. 8 μισή ώρες οθόνη και 2 μισή μέρες ανοικτό. Με τη 1η φόρτιση!

 

Λογικό επειδή είναι οι πρώτες μέρες...Αυτό θα φανεί μετά απο ένα τρίμηνο..

 

Καλησπερα σε ολους...το σκεφτομαι για 2η συσκευη...θα ηθελα τα + και τα - απο κατοχους _χρηστες του φαμπλετακιου...ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Τα +++ είναι πάρα πολλά ωστόσο θα σταθώ στα ---

Για εμένα --- δεν έχει διότι έρχομαι απο xperia sola, αλλά και πάλι τα --- θα φανούν με την πάροδο του χρόνου, στην αρχή όλα είναι Uber, μετά ερχεται ο χαμός!

 

Αλλα γενικά --- που διαβάζω απο εδω κ απο κει

(-η μεγάλη οθόνη)

(-η όχι και τόσο καλή εστίαση στην κάμερα)

 

Με 130ευρώ όμως ούτε του παπά πιστεύω εγω...

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός Vodafone Smart 4 Max εδώ και 4 μέρες! Ήταν σχεδόν στιγμιαία αγορά, μιας και ήταν ακριβός αυτό που έψαχνα αλλά δεν περίμενα να το βρω σε τέτοια τιμή! :D

Μέχρις στιγμής με έχει εντυπωσιάσει με την πληρότητα και τις δυνατότητες του. :drool:

Μόνο πρόβλημα που έχω προς το παρόν και θα ήθελα να μάθω αν το αντιμετώπισε και κανένας άλλος, είναι στα video 1080p είτε από αρχεία με player(MX,VLC), είτε από Youtube(720p)(δεν βγάζει 1080p) μου κάνει σχεδόν ανά ~5 δευτερόλεπτα ένα μικροσπασιμό του ~1ms(σχεδόν δεν το προσέχεις). :worry:

Δεν έχω ακόμη τσεκάρει στο pc, τα video που τράβηξα σε 1080p με την κάμερα, να δω αν τα σπασίματα γίνονται και στην εγγραφή. Να σημειώσω πως την συσκευή δεν την έχω rooted και δεν έχω βάλει extra μνήμη microsd μιας και προσωρινά μου φτάνουν τα 5,86 GB που έχει.

Παρακαλώ αν γνωρίζει κανένας αν είναι φυσιολογικό(σε δύο άλλες συσκευές VS4M που είδα έκανε το ίδιο) ή αν λύνεται.

Edited by Selaxi
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το gps σκετο, χωρις βοηθεια απο 3G, ειναι αμεσο. Στα 2-3 sec. με εντοπιζει και η πλοηγηση ειναι ακριβεστατη(με sygic δοκιμασμενο)

Η καμερα οντως δεν εχει εστιαση ακριβειας, και η ποιοτητα της εικονας περασμενη στο λαπτοπ, δεν ειναι και κορυφαια. Ειναι απλα average.

Koλλημα στα βιντεο, δεν εχει, το δικο μου τουλαχιστον, και προς το παρον!

Με το ποσοστο της μπαταριας, δεν εβγαλα ακρη. Μαλλον δεν υπαρχει δυνατοτητα προβολης του.

Τελος, αγορασα το κινητο εχθες το απογευμα. Το ανοιξα, η μπαταρια ηταν στο 45%. Κυριολεκτικα το ελιωσα μεχρι τις 23.00 και η μπαταρια επεσε στο 14%. Σιγουρα καλο σημαδι.

Τα + τα ξερουν οσοι το εχουν υποψηφιο.

 

Τα - κατα τη γνωμη μου:

οι 6'' δεν παλευονται ιδιαιτερα, για να μιλας με το κινητο στο αυτι.

Θα ηθελα 2gb ram και ας κοστιζε 20 ευρω επιπλεον

 

Θα επανελθω με πιο ολοκληρωμενη εικονα σε λιγες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Οντως έχει δίκαιο ο φίλος που έγραψε για το πρόβλημα των ακουστικών.το εψαξα αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό.κάποιος βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

οι 6'' δεν παλευονται ιδιαιτερα, για να μιλας με το κινητο στο αυτι.

 

Είναι καθαρά θέμα συνήθειας...Εμένα μου δώσανε ενα iphone 4 χθές να μιλήσω στο τηλ και "δεν μπορούσα", πλέον έχω συνηθίσει και κλειδώνει και στο αυτί με τον ώμο κομπλε!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Βρήκα αυτό για όσους θέλουν να κάνουν root και μάλιστα να βάλουν και τη Lollipop 5.Όμως δε παίρνω καμία ευθύνη και ούτε ξέρω πως μπορεί κανείς να γυρίσει στη μαμά ρομ.Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας πει.Προς το παρόν δε τη δοκιμάζω για τους λόγους που ανέφερα. Edit:Τελικά μάλλον είναι μούφα!Καλύτερα να διαγραφεί το παρόν. Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Το αγόρασα τελικά κι εγώ το κινητό και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση : Στην πρώτη φόρτιση πρέπει να το αφήσω παραπάνω (όπως παλιά) ή μόλις φτάσει 100% είμαι έτοιμος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Το αγόρασα τελικά κι εγώ το κινητό και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση : Στην πρώτη φόρτιση πρέπει να το αφήσω παραπάνω (όπως παλιά) ή μόλις φτάσει 100% είμαι έτοιμος?

 

4-5 ωρες..

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Βρήκα αυτό για όσους θέλουν να κάνουν root και μάλιστα να βάλουν και τη Lollipop 5.Όμως δε παίρνω καμία ευθύνη και ούτε ξέρω πως μπορεί κανείς να γυρίσει στη μαμά ρομ.Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας πει.Προς το παρόν δε τη δοκιμάζω για τους λόγους που ανέφερα.Δείτε εδώ: http://www.how-to-root.club/2015/01/vodafone-smart-4-max-6937.html

 

Αστο καλυτερα ειναι μουφα !!!

 

ρομ με 125 μβ ?σιγουρα ΟΧι

 

στο rooτ ενω γραφει για την συσκευη δεν λεει ποιο exploit να χρησιμοποιησεις

 

μα φυσικα δεν κανει καμια αναφορα στο thread του xda για το τηλεφωνο επειδη δεν υπαρχει

 

κατι ακομα petran εσυ πως το βρηκες?

 

γιατι σιγουρα στα αποτελεσματα αναζητησης δεν βγαινει

 

να διαγραφει το λινκ

μφχ

 

satiros

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Αστο καλυτερα ειναι μουφα !!!

 

ρομ με 125 μβ ?σιγουρα ΟΧι

 

στο rooτ ενω γραφει για την συσκευη δεν λεει ποιο exploit να χρησιμοποιησεις

 

μα φυσικα δεν κανει καμια αναφορα στο thread του xda για το τηλεφωνο επειδη δεν υπαρχει

 

κατι ακομα petran εσυ πως το βρηκες?

 

γιατι σιγουρα στα αποτελεσματα αναζητησης δεν βγαινει

 

να διαγραφει το λινκ

μφχ

 

satiros

 

Και ομως!!Στην αναζητηση το βρηκα!!Αλλα μαλλον εχεις δικιο!Το διαγραφω ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

@petran66

Σε ευχαριστουμε

 

Λοιπον κύριοι απο οτι βλέπω στις επόμενες μέρες Πολλοι θα έχουν το τηλεφωνο

στο XDA δεν υπάρχει thread

Πιθανότατα στην Ευρώπη να ασχοληθούν .

 

Η Ρομ δεν υπάρχει ώστε αν χρειαστεί να φλασαρουμε!

 

Οποτε αναμονή

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φόρτιση και έπιασε πάνω από 9 μισή ώρες οθόνη με wifi κυρίως.

Για το ρόλο που το πήρα σα mini tablet είναι άψογο το θηρίο! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth lag με το plantronics που έχω ,απανταω και συνεχίζει να κουδουνιζει

 

πολύ καθαρός ήχος με το ακουστικό

Μέτριας έντασης ηχείο

Το WiFi παιζει ανάλογα με αλλά μέτρια τηλέφωνα

Στις επιλογές δικτυου θα ήθελα και μια επιλογή μονο 4g για δοκιμή

 

Για οποιους ενδιαφέρει χωρίς να μπορω να επιβεβαιώσω οτι έχει ant+ σημειώστε οτι εκτελείται ο δέκτης ant+

 

Η τεχνολογία αυτή είναι για σύνδεση περιφερειακών όπως stride και hrm monitors

 

Στο αγγλικό site της βοντα έχει τον κερνελ για κατεβασμα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

@petran66

 

Η Ρομ δεν υπάρχει ώστε αν χρειαστεί να φλασαρουμε!

 

Οποτε αναμονή

 

Η ρομ βρίσκεται εδώ: http://www.yulong.com/product/product/product/load.html?productBO.product.id=6563&productBO.menuId=30 5η καρτέλα, το τελευταίο αρχείο κάτω (4.4.357.25.T3.140821.8890U.vf_gr.rar 2014-10-11 490.86M )

 

..και μερικές οδηγίες για flashαρισμα που βρήκα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2348622&page=6

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ βρίσκεται εδώ: http://www.yulong.com/product/product/product/load.html?productBO.product.id=6563&productBO.menuId=30 5η καρτέλα, το τελευταίο αρχείο κάτω (4.4.357.25.T3.140821.8890U.vf_gr.rar 2014-10-11 490.86M )

 

..και μερικές οδηγίες για flashαρισμα που βρήκα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2348622&page=6

 

 

@zzzzz

εσυ δεν εισαι zzzzz ΕΙΣΑΙ zztop

 

αρα ξερουμε και ο μοντελο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πριν 2 ώρες το αγόρασα και διαπίστωσα οτι δε λειτουργει το μικρόφωνο ουτε σε κληση,ουτε σε εγγραφή βίντεο..πουθενά!πήρα το τυχερό η κάνω κάτι λάθος;δεν με ακούνε με τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πριν 2 ώρες το αγόρασα και διαπίστωσα οτι δε λειτουργει το μικρόφωνο ουτε σε κληση,ουτε σε εγγραφή βίντεο..πουθενά!πήρα το τυχερό η κάνω κάτι λάθος;δεν με ακούνε με τίποτα..

Δες αν διορθωθεί με επαναφορά εργοστασιακών αλλιως τη δεύτερα πήγαινε το πίσω,έχει DOA 4 ημερών να πάρεις άλλο.

Βρήκα θήκη τύπου flip τέλεια για το κινητό μας...Ολόκληρη voda δεν είχε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...