Jump to content

Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τουλαχιστον πριν την αναβαθμιση το τρακινγκ των ΕΛΤΑ δεν εδεινε καμια πληροφορια για το δεμα απο την στιγμη που εβγαινε εκτος ελλαδας οποτε δεν βολευει για το paypal.Εγω βαζω του 17 σε αυτη την μορφη

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RB741764656CN

Ετσι το δεμα το βλεπουν στην διαδρομη του και εντος ελλαδας και εκτος ελλαδας μεχρι την παραδοση γιατι το 17 παιρνει πληροφοριες και απο το δικο μας τρακινγκ των ΕΛΤΑ και απο το κινεζικο.

 

Μεχρι να φυγει απο Ελλαδα λογικα πρεπει να το δειχνει,εγω οταν εφτανε Κινα το εβλεπα εδω

http://track-chinapost.com/startairmail.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εστειλα ενα κινητο πισω στην Κινα και μου εμφανιζει αυτο. Ξερετε τι σημαινει αυτο? Εχει παραδοθει κανονικα?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα ενα κινητο πισω στην Κινα και μου εμφανιζει αυτο. Ξερετε τι σημαινει αυτο? Εχει παραδοθει κανονικα?

Εχει παραδοθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

OK. Σημερα επι τελους επιβεβαιωσαν οτι το ελαβαν Κινα!

10 +7 μερες συνολικα.

Περιμενω να μου πουν για αντικαταστηση.(crossing fingers)

 

Υγ οπως μου ειχαν πει ειχα γραψει πανω στο γραμμα μονο την τιμη: 30 USD. Χωρις περιγραφη

 

Kαλημερα!

 

εστειλα το κινητο πισω στην Κινα.

Εδω λεει οτι εχει παραληφθει απο τις 19 Ιουνιου.

Οι Κινεζοι μου λενε οτι μαλλον ειναι στο ποστ οφις και δεν το εχουν ακομα!

Τι κανω? Ευχαριστω

 

Shipping History:

Date/Time Status

2015-06-09 04:20:00.0 leaving 雅典

2015-06-10 00:32:00.0 雅典 已出口直封

2015-06-13 08:53:57.0 Beijing Transit Station 已进口开拆

2015-06-13 15:15:57.0 Beijing Transit Station 已进口互封(domestic transit )

2015-06-17 09:21:14.0 Shenzhen Transit Station 已进口开拆

2015-06-17 14:28:38.0 Shenzhen Transit Station 已进口互封(domestic transit )

2015-06-18 17:23:39.0 arrive 平湖dept. delivery office

2015-06-19 07:23:22.0 平湖dept. 正在投递

2015-06-19 11:00:00.0 平湖dept. delivered

Link to comment
Share on other sites

RE253323595GR

 

μπορει καποιος να δει βρε παιδια αμα εχει παραδωθει το δεμα ή ειναι στο τοπικο ταχυδρομειο γιατι δεν πολυκαταλαβαινω τι ακριβως περιγραφει;;ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

RE253323595GR

 

μπορει καποιος να δει βρε παιδια αμα εχει παραδωθει το δεμα ή ειναι στο τοπικο ταχυδρομειο γιατι δεν πολυκαταλαβαινω τι ακριβως περιγραφει;;ευχαριστω πολυ

 

http://track-chinapost.com/result_chinapost.php

 

 

Summary

 

Tracking number Origin Destination Status

RE253323595GR GREECE CHINA On route

History Detail

 

Local date/time Activity Location Remarks

18-Jun-2015 08:43 Departure export customs ATHENS AMU

22-Jun-2015 09:42 Arrival Import customs BEIJING

 

Πεκινο εχει φτασει

Link to comment
Share on other sites

απο 17track.net μου βγαζει και αυτο αλλα και χθεσινη μερα σε αλλο σημειο αμα μπορεις κοιτα το μια και πες μου σαν πιο εμπειρος θα σου ημουν ευγνωμων!!

 

α και κατι ακομα την αναφορα παραδοσης θα μου την στειλουν πισω σαν γραμμα;;τι γθνεται με αυτο το χαρτακι δεν εχω πολυκαταλαβει!!σορρι που ρωταω!!

Link to comment
Share on other sites

απο 17track.net μου βγαζει και αυτο αλλα και χθεσινη μερα σε αλλο σημειο αμα μπορεις κοιτα το μια και πες μου σαν πιο εμπειρος θα σου ημουν ευγνωμων!!

 

α και κατι ακομα την αναφορα παραδοσης θα μου την στειλουν πισω σαν γραμμα;;τι γθνεται με αυτο το χαρτακι δεν εχω πολυκαταλαβει!!σορρι που ρωταω!!

 

Και τα δυοτο ιδιο λενε,δεν εχει φτασει στον πωλητη ακομα.

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβε ο πωλητης κανονικα το δηλωσε στο paypal οπως ειπε αλλα το paypal ακομα σαν still under paypal review το εχει!!γιατι??ξερει καποιος να μου πει?μηπως ο πωλητης ακομα δεν το εχει δηλωσει και μου πουλαει φουμαρα??πως μπορω να το δω αν το εχει δηλωσει οτι συμφωνει για refund?
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβε ο πωλητης κανονικα το δηλωσε στο paypal οπως ειπε αλλα το paypal ακομα σαν still under paypal review το εχει!!γιατι??ξερει καποιος να μου πει?μηπως ο πωλητης ακομα δεν το εχει δηλωσει και μου πουλαει φουμαρα??πως μπορω να το δω αν το εχει δηλωσει οτι συμφωνει για refund?

 

Αν δηλωσε σιγουρα οτι το εχει παραλαβει θα επρεπε ηδη να σου εχουν επιστρεψει το ποσο,εγω για να βγαλω ακρη τους τηλεφωνω,εκει που λεει contact us εχει επιλογη με μεηλη τηλεφωνικα,και θα μαθεις τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Ok. λοιπον οι Κινεζοι μου λενε οτι μπορουν να επιδιορθωσουν τη ραγισμενη οθονη.

Δεν μου λενε πως, οταν ζητησα να ξερω αν κανουν αβτικατασταση οθονης. Λεγοντας οτι αυτη με την οποια επικονωνω δεν ειναι τεχνικος!!!

Με ρωτανε αν δεχομαι την επιδιορθωση

Τι να κανω?

 

 

OK. Σημερα επι τελους επιβεβαιωσαν οτι το ελαβαν Κινα!

10 +7 μερες συνολικα.

Περιμενω να μου πουν για αντικαταστηση.(crossing fingers)

 

Υγ οπως μου ειχαν πει ειχα γραψει πανω στο γραμμα μονο την τιμη: 30 USD. Χωρις περιγραφη

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ήθελα την βοήθεια σας

αγόρασα τον Γενάρη κινητό από το TO2C και μετα από 5 μήνες δεν αναβει καθόλου. Επικοινώνησα μαζί τους και μου ζήτησαν το EMEI. Toυς έστειλα φωτο το emei και μου απάντησαν πως το συγκεκριμένο ΕΜΕΙ δεν αντιστοιχεί σε δικό τους κινητο!!!! οπότε δεν δέχονται να το επισκευάζουν. Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το honorbuy.com ελαβε το κινητο σε 14μερες το δηλωσε στο paypal κανονικα και μολις χτες ελαβα mail απο το paypal οτι περνω επιστροφη χρηματων.ολα καλα λοιπον και το μαγαζι παραπανω αποεπαγγελματιας.προσωπικα θα ξανα αγοραζα απο αυτους οπως και εκανα εξαλλου.τωρα για τα χρηματα απο το paypal το ποτε θα μπουν στον λογαριασμο μου ειναι ενα θεμα.ισως λεω ισως αργησουν λιγο αλλα αφου δεν ειχα θεμα με το μαγαζι λιγο με πειραζει πλεον.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ήθελα την βοήθεια σας

αγόρασα τον Γενάρη κινητό από το TO2C και μετα από 5 μήνες δεν αναβει καθόλου. Επικοινώνησα μαζί τους και μου ζήτησαν το EMEI. Toυς έστειλα φωτο το emei και μου απάντησαν πως το συγκεκριμένο ΕΜΕΙ δεν αντιστοιχεί σε δικό τους κινητο!!!! οπότε δεν δέχονται να το επισκευάζουν. Τι να κάνω;

Συνήθως ζητάνε το imei που υπάρχει μέσα στην συσκευή

Πληκτρολογείς κάποια σύμβολα και αριθμούς στον dialer και αυτόν τους δίνεις.

Βέβαια εσύ αναφέρεις πως η συσκευή σου δεν ανοίγει και αρα δεν μπορεις να δεις το imei για αυτο τους λες το imei από τα αυτοκόλλητα που έχει το κουτί.

Έχει παρατηρηθεί αρκετές φορές τα αυτοκόλλητα που βάζουν να μην έχουν σχέση με το πραγματικό imei του κινητού.

Εάν τους εξηγήσεις πως το imei που τους έστειλες είναι από τα αυτοκόλλητα του κουτιού και επιμένουν πως δεν είναι δικό τους τότε απευθυνσου στο PayPal.

Link to comment
Share on other sites

να απευθυνθει στο paypal 5 μηνες μετα την αγορα;;;για ποιο λογο;;το paypal δεν ειναι διαμεσολαβητης για την εγγυηση της συσκευης!!!αν δεν κανω λαθος το imei το γραφει και εντος συσκευης κατω απο την μπαταρια κοιτα το και στειλε τους αυτο!!δεν γινεται να ειναι ΚΑΙ αυτο λαθος!
Link to comment
Share on other sites

2015-06-26 23:35:00Leave [Athens]2015-06-26 23:40:00[Athens] has been exported straight seal2015-06-30 09:44:45[beijing] exchange offices have been opened for imports2015-06-30 13:40:22[beijing] have been imported mutual exchange bureau seal (domestic transit)

καλημέρα μήπως ξέρει κάποιος τι σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

2015-06-26 23:35:00Leave [Athens]2015-06-26 23:40:00[Athens] has been exported straight seal2015-06-30 09:44:45[beijing] exchange offices have been opened for imports2015-06-30 13:40:22[beijing] have been imported mutual exchange bureau seal (domestic transit)

καλημέρα μήπως ξέρει κάποιος τι σημαίνει αυτό;

 

σήμερα μου εμφανίζει το παρακάτω

λέτε να το μπλόκαραν λόγω τον capital control;

Link to comment
Share on other sites

εστειλα και εγω χτες κινητο φιλου (cubot s308) με προβλημα στην οθονη , στο everbuying , συμπληρωσα , rma, ticket, κλπ, στο πρασινο χαρτακι “Faulty products returned under warranty” και αξια 10 usd , πληρωσα 9.20 συστημενο , εβγαλα φωτο , τις εστειλα και σ αυτους και τωρα ...περιμενουμε !!!!

σημερα παρελαβα απο everbuing το νεο cubot σφραγισμενο σε αντικατασταση αυτου που εστειλα στις 7/5 χωρις καποια αλλη χρεωση !!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου εμφανίζει το παρακάτω

λέτε να το μπλόκαραν λόγω τον capital control;

Από που συμπεραίνεις ότι το μπλόκαραν? Και τι σχέση έχει το capital control με τις ταχυδρομικές αποστολές?

Link to comment
Share on other sites

Από που συμπεραίνεις ότι το μπλόκαραν? Και τι σχέση έχει το capital control με τις ταχυδρομικές αποστολές?

 

από αυτό που λέει το παρακάτω ss μακάρι να κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει και 2 σημερινά status updates:

http://trackitonline.ru/?tn=RE132800637GR

 

Δεν φαίνεται να το μπλόκαραν πουθενά (αλλά και έτσι να ήταν πάλι το capital control δεν έχει καμία σχέση με αυτά τα πράγματα).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τον Αυγουστο περυσι αγωρασα ενα asus zenfone 5 απο το vickmall. σημερα δεν ανοιγει καθολου τι μπορει να ειναι; και μηπως ξερετε ποσο κραταει η εγγυηση απο αυτους; αγορα 19/8/2014.
Link to comment
Share on other sites

μίλησε μαζί τους στο τσατ του καταστήματος. Από όσο ξέρω 1 χρόνο εγγύηση δίνουν. Εμένα μου φτιάξανε κινητό μέσα στο 10μηνο.
Link to comment
Share on other sites

μίλησε μαζί τους στο τσατ του καταστήματος. Από όσο ξέρω 1 χρόνο εγγύηση δίνουν. Εμένα μου φτιάξανε κινητό μέσα στο 10μηνο.

 

ευχαριστω φιλε μου εχεις δικιο. αν μου ζητησουν ΙΜΕΙ που το βλεπω αυτο απο την στιγμη που δεν ανοιγει το τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Αν η μπαταρία σου είναι αφαιρούμενη, συνήθως απο κάτω έχει αυτοκόλλητο με το ΙΜΕΙ, αλλά εμένα δεν μου το ζήτησαν. Τους είπα την μάρκα του κινητού και το order number, τον αριθμό παραγγελίας δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...