Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα διαβάσετε αυτό λογικά θα δουλέψει.Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://windowscentral.com/how-successfully-install-windows-10-mobile-build-14951-workaround

 

 

 

Το λινκ

Link to comment
Share on other sites

έκανα ότι στο 930 αλλά φως δεν είδα και από ότι λένε αν δεν πιάσουν η μαιμουδιες πρέπει να κάνεις reset

 

ας μείνει ετσι αρκετά

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τα ξέρω αυτά φιλε μου άλλα όχι και ετσι δεν γινεται να μην μπορεί να δώσει μια λύσει όπως πρέπει η ms

 

Τι εννοείς όχι κι έτσι; Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όχι κι έτσι; Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα...

 

ποιος ξέρει τι μας επιφυλάσσει το μέλλον με την ms

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άμα διαβάσετε αυτό λογικά θα δουλέψει.Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://windowscentral.com/how-successfully-install-windows-10-mobile-build-14951-workaround

 

 

 

Το λινκ

τα έχω κάνει όλα εκτός από το reset και δεν έπαιξε και δεν ασχολούμαι άλλο , καλά που έφυγε το μήνυμα τουλάχιστον ότι υπάρχει νέα έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άμα διαβάσετε αυτό λογικά θα δουλέψει.Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://windowscentral.com/how-successfully-install-windows-10-mobile-build-14951-workaround

 

 

 

Το λινκ

τα έχω κάνει όλα εκτός από το reset και δεν έπαιξε και δεν ασχολούμαι άλλο , καλά που έφυγε το μήνυμα τουλάχιστον ότι υπάρχει νέα έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το προβλημα από ότι κατάλαβα ήταν δικό τους ας είχαν ακυρώσει το update και το έβγαζαν μια και καλή την άλλη εβδομάδα η όποτε το είχαν ok πάρα να μας ταλαιπωρούν και στο τέλος να πρέπει να κάνουμε μαγικά για να περάσει

Link to comment
Share on other sites

Το bug είναι στην προηγούμενη insider έκδοση που υπήρχε ήδη εγκατεστημένη στις συσκευές και διάβαζε λάθος τα metadata του καινούργιου update. Αλλάξανε τα metadata ώστε να ξεπερνάει το bug και να εγκαθίσταται αλλά για να καθαρίσει ότι ήδη είχε κατέβει δίνουν αυτές τις 3-4 επιλογές για να το ακυρώσουν χρονικά. Και τίποτε να μην κάνεις λέει ότι "it will timeout after five days. After the update times out, your phone will get updated metadata".
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεψε αυτό για να μπει το τελευταίο update στο 930

 

1.Go to "Windows Insider Program".

2.Click "Stop Insider Builds" And set it for "1 day".

3.Then Go to "Phone updates" And click "Check for updates".

4.Wait till shows "Your Phone is Upto Date".

5.Then Again Go to"Windows Insider Program" And Click "Resume".

6.And check whether it is "Fast".

7.Then Again Go to "Phone Updates" And click "Check for updates".

 

Με τον ιδιο τροπο δηλαδή που μπηκε και η προηγουμενη preview

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε λύση για την φαστ. Ξεκίνησα να την περνάω.

Με την λύση από το λινκ της μς εγώ κατάφερα να το περάσω.

 

https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_update/mobile-build-14951-update-screen-shows-0/08a4335a-092e-42fa-b301-82ddb4da222d?tm=1476922755203

Link to comment
Share on other sites

 

Με αυτή τη λύση κατάφερα κι εγώ να περάσω το update στο Lumia 735 που έχω.

 

Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα: Δεν μπορώ να κατεβάσω πληκτρολόγια / text suggestions, αφού παίρνω συνεχώς το μήνυμα "Attention required" κάθε φορά που φαίνεται να ξεκινάει το download (Time & Language -> Keyboard -> Add keyboards). Παλιότερα έκανα απλά unregister από το Insider app, εγκαθιστούσα τα πακέτα και μετά ξαναέμπαινα στο Insider. Τώρα, και μετά από Hard reset χωρίς επαναφορά backup, δεν μπορώ να κάνω κάτι, αφού φαίνεται να είναι δύσκολο να βγει κανείς από το Insider. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? :(

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κάνε έλεγχο για αναβάθμιση, εκεί περνάει η γλώσσα πληκτρολογίου
Link to comment
Share on other sites

Κάνε έλεγχο για αναβάθμιση, εκεί περνάει η γλώσσα πληκτρολογίου

 

Σε ευχαριστώ, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκει κανένα update στο Phone update αλλά ούτε και στις ενημερώσεις εφαρμογών. Δεν βρίσκω και κανένα πρόσφατο workaround στο internet, εκτός από αυτό που έκανα παλιότερα...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Οι δυο τελευταίες εκδόσεις φαστ ήτανε οι πιο χάλια, όλο προβλήματα.

Έχω δυο ίδια 640 και οι εφαρμογές άλλες είναι ελληνικά άλλες αγγλικά. Διαφορετικά και στα δυο. Αν δεν είχα και το βασικό κινητό στην τελευταία επίσημη, θα τα είχα επαναφέρει και τα δύο. Αν έχεις ένα τηλέφωνο, τότε βάλε την επίσημη σταθερή, που είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ένα τηλέφωνο, τότε βάλε την επίσημη σταθερή, που είναι πολύ καλή.

 

Υπάρχει κάποια διαδικασία για αυτό, που να μην χρειάζεται επιστροφή σε Windows Phone 8.1? Ήδη έχω πρόβλημα με την έλλειψη ορθογραφικού ελέγχου στο κινητό...:mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας προβλήματα με κορτανα και όχι μόνο επειδή άλλαξε ημερομηνία κλπ για να γίνει η ενημέρωση στο fast ring?

 

Sent from Lumia 950xl and mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

εχω ενα 1020 lumia σε wm10: 10586.107, κανωντας το στην registry να "μοιάζει" με 950xl.

 

εχω τικάρει το preview for developers, εχω μπει σε windows insider fast ring, αλλα δεν βρισκει καμια αναβαθμιση.

κανω κατι λαθος ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα αντίγραφο ασφαλείας πρώτα, και μετά δυστυχώς 8...

 

Στο ενδιάμεσο εμφανίστηκαν και άλλα προβλήματα, όπως το ότι δεν μπορούσα να συνδέσω το λογαριασμό μου με το Windows Insider μέσα από το κινητό (δοκίμασα να τον αποσυνδέσω και να ξανασυνδεθώ μήπως λυθεί το πρόβλημα αλλά δεν...) και δεν είχα και φωνητική πλοήγηση με τους χάρτες - ειδικά το τελευταίο ήταν η χαριστική βολή.

 

Δυστυχώς η μόνη λύση που βρήκα ήταν αυτή που προτείνεις. Μου έφαγε αρκετή ώρα γιατί έπρεπε να γυρίσω στα 8.1 με Windows Device Recovery Tool, μετά με πήγε στην 10.0.14393.67 για να μπορέσω να μπω στο Insider και να κατεβάσω (χωρίς πρόβλημα) την 10.0.14955.1000.

 

Τουλάχιστον λύθηκε το πρόβλημα και πλέον έχω και περισσότερο χώρο αφού καθάρισε το κινητό. Από την άλλη είμαι απογοητευμένος από τη διαδικασία, που έπρεπε να είναι πιο απλή και λιγότερο χρονοβόρα... :(

 

::EDIT::

Known issues of 10.0.14955.1000:

 

Some Insiders are receiving an 0x80242006 error trying to update to the latest builds.

You will be unable to install additional languages, keyboards, and speech packs on your phone for the next few weeks.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Στο 535 με τη slow στο τελευταίο update έχω την αίσθηση οτι το touch είναι ανύπαρκτο ώρες ώρες και μερικές φορές δεν δουλεύει η κεραία και το wifi :mad:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη 8.1 σε πάει .107 και μετά στην τελευταία σταθερή .321 με τον advisor.

Με insider σε πάει ανάλογα αν θα βάλεις πριβιού , σλόου ή φαστ .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

εχω ενα 1020 lumia σε wm10: 10586.107, κανωντας το στην registry να "μοιάζει" με 950xl.

 

εχω τικάρει το preview for developers, εχω μπει σε windows insider fast ring, αλλα δεν βρισκει καμια αναβαθμιση.

κανω κατι λαθος ?

 

Αυτή η διαδικασία δε λειτουργεί πλέον.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ξερουμε ποτε αναμενουμε νεα εκδοση της 14955 fast ?

εγω την τρεχω μια χαρα στο 1020 μου (το εκανα να φαινεται ως 830) και λειτουργει πλεον και η glance screen (με καταλληλο πειραγμα ως root access)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ξερουμε ποτε αναμενουμε νεα εκδοση της 14955 fast ?

εγω την τρεχω μια χαρα στο 1020 μου (το εκανα να φαινεται ως 830) και λειτουργει πλεον και η glance screen (με καταλληλο πειραγμα ως root access)

 

Η μπαταρία σου πως είναι? Γιατί ήδη με τα 8ρια δεν τα πήγαινε καλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σου πως είναι? Γιατί ήδη με τα 8ρια δεν τα πήγαινε καλά.

 

τουλαχιστον αξιοπρεπης, οχι ιδιατερη διαφορα απότι στα 8αρια.

βγαινει η μερα ανετα με μετρια χρηση.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

σας έχει τυχει να κάνει το τηλέφωνο μόνο του κλήσεις; εμένα ναι εδώ και δυο ημέρες με έχουν πάρει τηλ και μου έχουν πει ότι τους έχω καλέσει

ψάχνω στις κλήσεις και δεν βρίσκω κλήσεις όμως

τα γράφω εδώ για είμαι με preview στο 930

Link to comment
Share on other sites

14959 Prerelease! Διαθέσιμη! Εγκαθιστώ στο 1020 μου και ενημερώνω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει βγει Windows 10 Mobile Build 14965

Δεν βλέπω διαφορά.

Το πρόβλημα με τις γλώσσες συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...