Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορείς δώσε link, γιατί δεν το έχω δει.

Πραγματικά έχω δοκιμάσει τόσες φορές τη διαδικασία που πειράζεις το registry αλλά δεν μπορώ με τίποτα να πάρω τη Redstone, και ούτε καμιά άλλη διαδικασία δουλεύει.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforums%2Ewindowscentral%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D435126&share_tid=435126&share_fid=16358&share_type=t

 

Nokia 635 No Longer Getting 10586 Updates

 

Εδώ

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για Viber ίσως χρειαστείς να μιλήσεις μαζί τους για επαναφορά αριθμού...Οσο για τα 10αρια στο 1020 σαν πρώην κάτοχος,μέχρι που το έχασα,ο επεξεργαστής του ήταν η αχίλλειος φτέρνα του,ακομα και για την κάμερα...ειδικα γιαντην δεύτερη απορώ που δεν ακολούθησαν την πολιτική του 808 με ανεξάρτητο επεξεργαστή
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω εδώ και αρκετούς μήνες στο 1320 τα 10΄...στην αρχή με slow και στη συνέχεια σε release...το πρόβλημα που αντιμετωπίζω όλους αυτούς τους μήνες είναι ότι συχνά η συσκευή κρασάρει..παγώνει η οθόνη..τα κουμπιά δεν ακούνε και αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση την συσκευή.Αυτό μπορεί να συμβεί και δυο φορές μέσα στην ημέρα.Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω εδώ και αρκετούς μήνες στο 1320 τα 10΄...στην αρχή με slow και στη συνέχεια σε release...το πρόβλημα που αντιμετωπίζω όλους αυτούς τους μήνες είναι ότι συχνά η συσκευή κρασάρει..παγώνει η οθόνη..τα κουμπιά δεν ακούνε και αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση την συσκευή.Αυτό μπορεί να συμβεί και δυο φορές μέσα στην ημέρα.Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Στο 1320 έχουν μεγάλο πρόβλημα τα 10ρια. Δεν είναι συμβατό.

Link to comment
Share on other sites

εννοεισ τον κωδικο βαιμπερ η το τηλ νουμερο δεναναγνωριζει?..αν ειναι ο κωδικοσ πρεπει να τον ξαναζητησεισ (ο παληοσ δεν ισχυει) και θα σου ερθει με μηνυμα στο κινητο και μετα κανεισ εγγραφη με καινουργιο κωδικο. Στα 8 δεν εχει εικονα το βαιμπερ. Κανεis εγκατασταση με ανοιχτο WIFI..etsi?

 

ΔΕΝ υποστηριζεται ena apps δεν σημαινει οτι δεν δουλευει...απλα δεν αναβαθμιζεται, μενεισ για παντα με τα σπεκσ που εχει, χωρισ εξτρα καλουδια .

Δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο που βάζω.μπηκα μεσα στην σελίδα τους και λεει οτι αν βάλεις λάθος τρεις φορές το τηλέφωνο τότε στο μπλοκάρει αυτόματα.περομενεις 24 ώρες και μετα το βγάζεις και το εγκαθιστάς ξανά.θα το κανω να δω

Παντως κατι παίζει με το κινητό.μπηκα στο φαψεβοοκ σε κατι μηνύματα να δω κατι και για κάποιο λόγο μου τα διέγραψε χωρίς να κανω κατι τέτοιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για Viber ίσως χρειαστείς να μιλήσεις μαζί τους για επαναφορά αριθμού...Οσο για τα 10αρια στο 1020 σαν πρώην κάτοχος,μέχρι που το έχασα,ο επεξεργαστής του ήταν η αχίλλειος φτέρνα του,ακομα και για την κάμερα...ειδικα γιαντην δεύτερη απορώ που δεν ακολούθησαν την πολιτική του 808 με ανεξάρτητο επεξεργαστή

 

Όσον αναφορά το κινητό με τα οχταρια ειμαι πολυ ικανοποιημένος.λυπαμε βεβαια γιατι τα δεκαριά έχουν καλύτερο μενού αλλα τι να κανω.με τα οχταρια πάει σφαίρα και αυτο μου αρκεί.τωρα δυστυχώς πρεπει να συνηθίσω το παλιό μενου

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για "εγγραφή συνομιλίας" στις κλήσεις.

Πώς γίνεται αυτό; Υποτίθεται, αν το κατάλαβα σωστά, ότι μπορείς να πατήσεις κάποιο κουμπάκι την ώρα που μιλάς και ενεργοποιείται η "Εγγραφή Φωνής".

Με κάποια επιλογή στις Ρυθμίσεις.

Εγώ δεν βλέπω πουθενά τέτοια επιλογή (Lumia 735, Slow Ring).

Edited by _manos_
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί ακριβώς συνέβη, αλλά εγκαθιστώ την 14393.68 τώρα :D

 

14393.68 ? :blink:

Μήπως είναι 14393.67 και μπερδεύτηκες?

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

14393.68 ? :blink:

Μήπως είναι 14393.67 και μπερδεύτηκες?

 

Α ναι, η .67 είναι, μπερδεύτηκα :p

Το θέμα είναι ότι έχω το L625 και ξαφνικά κατέβασε μόνο του τη redstone, μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, η .67 είναι, μπερδεύτηκα :p

Το θέμα είναι ότι έχω το L625 και ξαφνικά κατέβασε μόνο του τη redstone, μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες.

 

Πολύ ωραία νέα. :)

Αυτό ίσως σημαίνει δηλαδή ότι θα υποστηρίξει και τις συσκευές με 512MB στους insider. Αν είναι έτσι οφείλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στη microsoft για την υποστήριξη. :D

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία νέα. :)

Αυτό ίσως σημαίνει δηλαδή ότι θα υποστηρίξει και τις συσκευές με 512MB στους insider. Αν είναι έτσι οφείλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στη microsoft για την υποστήριξη. :D

 

Δεν νομίζω ότι η MS υποστηρίζει όλες της τις συσκευές, απλά είχα πειράξει το registry και είχα βάλει τα δεδομένα του L930. Αυτή η διαδικασία νόμιζα όμως ότι είχε σταματήσει να λειτουργεί, και όταν την είχα δοκιμάσει παλαιότερα όντως δε λειτουργούσε, γι'αυτό ξαφνιάστηκα όταν το είδα αυτό σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι η MS υποστηρίζει όλες της τις συσκευές, απλά είχα πειράξει το registry και είχα βάλει τα δεδομένα του L930. Αυτή η διαδικασία νόμιζα όμως ότι είχε σταματήσει να λειτουργεί, και όταν την είχα δοκιμάσει παλαιότερα όντως δε λειτουργούσε, γι'αυτό ξαφνιάστηκα όταν το είδα αυτό σήμερα.

 

Μάλιστα, κατάλαβα για ποιο κόλπο λες με την registry. Έστω κι έτσι όμως πήρες το update τώρα, οπότε όλα καλά λοιπόν. :)

 

Από περιέργεια πως το βλέπεις μέχρι τώρα? Λειτουργεί υποδειγματικά? Υπάρχει η αίσθηση μιας ακόμα πιο smooth και πιο γρήγορης λειτουργίας του τηλεφώνου με την Redstone? Στις πληροφορίες της συσκευής ποιο τηλέφωνο γράφει ότι είναι τώρα, το 625 ή το 930?

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, κατάλαβα για ποιο κόλπο λες με την registry. Έστω κι έτσι όμως πήρες το update τώρα, οπότε όλα καλά λοιπόν. :)

 

Από περιέργεια πως το βλέπεις μέχρι τώρα? Λειτουργεί υποδειγματικά? Υπάρχει η αίσθηση μιας ακόμα πιο smooth και πιο γρήγορης λειτουργίας του τηλεφώνου με την Redstone? Στις πληροφορίες της συσκευής ποιο τηλέφωνο γράφει ότι είναι τώρα, το 625 ή το 930?

 

Λειτουργεί πολύ καλά, όχι σαν το 640 της αδελφής μου αλλά λειτουργεί καλύτερα και είναι κάπως πιο γρήγορο, και έχω την εντύπωση πως πλέον δεν παγώνει όταν πηγαίνω στην έναρξη, αυτό το πάθαινε με την threshold και χρειαζόταν επανεκκίνηση. Στις πληροφορίες λέει πως είναι το 930 αλλά δείχνει ότι έχει RAM 512MB.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, κατάλαβα για ποιο κόλπο λες με την registry. Έστω κι έτσι όμως πήρες το update τώρα, οπότε όλα καλά λοιπόν. :)

 

Από περιέργεια πως το βλέπεις μέχρι τώρα? Λειτουργεί υποδειγματικά? Υπάρχει η αίσθηση μιας ακόμα πιο smooth και πιο γρήγορης λειτουργίας του τηλεφώνου με την Redstone? Στις πληροφορίες της συσκευής ποιο τηλέφωνο γράφει ότι είναι τώρα, το 625 ή το 930?

 

Έτσι το έκαναν η προγραμματιστες από το xda να νομίζει ο σερβερ της MS ότι είναι το συγκεκριμένο lumia ώστε να κατεβαζεις από εκεί τα Windows 10. Αυτό είναι για τα παλιά lumia που δεν μπορούν να πάρουν Win 10.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έκαναν η προγραμματιστες από το xda να νομίζει ο σερβερ της MS ότι είναι το συγκεκριμένο lumia ώστε να κατεβαζεις από εκεί τα Windows 10. Αυτό είναι για τα παλιά lumia που δεν μπορούν να πάρουν Win 10.

 

Πως το κανεις αυτό; Έχω ένα 925 που θέλω να κάνω. Έχει 1gb ram οποτε θεωρώ πως θα δουλέψει μια χαρά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανεις αυτό; Έχω ένα 925 που θέλω να κάνω. Έχει 1gb ram οποτε θεωρώ πως θα δουλέψει μια χαρά.

 

http://forum.xda-developers.com/windows-10/windows-10-mobile/app-dht-upgrade-advisor-redstone-lumias-t3434774

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είπαν ότι η ms έκλεισε αυτό το παράθυρο; Εσύ ποτε το έκανες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο 1320 έχουν μεγάλο πρόβλημα τα 10ρια. Δεν είναι συμβατό.

 

Το πήρα αποφαση και ξαναγυρισα στα 8.1...όλα εχουν ένα τιμημα...καλα τα 10...πολύ μπροστα...αλλα στο 1320...μου εσπασαν τα νευρα από τα συχνα κρασαρισματα.....και η αυτονομια στη μπαταρια που είναι ένα από τα ατου του 1320,με τα 10 το χανει...στα 8.1 εξακολουθεί να μη μασαει τιποτα η μπαταρια...δε πεφτει με τιποτα,ομαλη λειτουργια ,μηδενικα κρασαρισματα..αλλα εχω την αισθηση μετα από την εμπειρια με τα 10 για αρκετους μηνες,οτι εχω στα χερια μου ένα κινητο με ¨παλι勤λειτουργικο...και επισης μου προεκυψε και εμενα το πρόβλημα με το viber,όπως σε έναν φιλο σε προηγουμενα ποστ που ειδα,τους εστειλα 3 email,η απαντηση τους και στα3 είναι ένα λινκ που σε παραπεμπει σε μια φορμα που πρεπει να συμπληρώσεις,την οποια τη συμπληρωσα αλλα δεν ειδα λυση.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, αλήθεια έλεγε και ο άλλος στο Windows central για το 635, απλά δεν είχε πειράξει την registry, τουλάχιστον δεν έγραψε κάτι τέτοιο

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα, αλήθεια έλεγε και ο άλλος στο Windows central για το 635, απλά δεν είχε πειράξει την registry, τουλάχιστον δεν έγραψε κάτι τέτοιο

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά, ναι. Εσύ έχεις δοκιμάσει το κόλπο με το registry;

Θα του έκανα και ένα hard reset αλλά την τελευταία φορά που ήμουν στη Redstone δεν ολοκληρώθηκε σωστά και χρειάστηκα το WDRT, οπότε θα το αφήσω έτσι όπως είναι αφού δε θα μπορώ να ξαναπάω στα Win10 μετά.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα.

Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω και την Redstone για να σου πω την αλήθεια, γιατί θέλω το ραδιόφωνο. Ένα πράγμα χρησιμοποιώ όλο και όλο, αν το χάσω και αυτό....

Οι εφαρμογές που κυκλοφορούν, δεν με ικανοποιούν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φτου, δεν ζήταγα λαχείο!

 

Τώρα;

 

http://i.imgur.com/UVITfWN.png

 

 

 

Δεν έχω πειράξει τίποτα. 635 512 ram. Νομίζω πως βγήκα από insider. Δεν ξέρω, ούτε η MS νομίζω πως ξέρει.

 

Sent from mTalk

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην μικρομαλακη αν ισχύει αυτό

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, αλλά πάει το ραδιόφωνο.

Για να δούμε όταν "ξυπνήσει" το μικρό, τι θα δούμε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πληρης απογοήτευση , σε καμια απο τις 10586 δεν ειχα θεμα με την πλοηγηση. Τωρα με τις 14393 δεν ξεκινα καθολου. Lumia 535

ΥΓ: Το ζουμ στις φωτο συνεχίζει να μη δουλεύει. Υπάρχει τροπος να γυρισω σε 10586;

 

Σε μένα δεν έχει τίποτα από αυτά τα δυο και δεν έχω κάνει καθόλου hard reset απο την 8,1 :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

640XL εγκατέστησα το Release Preview 14393.103 σήμερα και πλέον δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το WiFi, οι κάρτες SIM (χωρίς PIN) δεν αναγνωρίζονται (τις δείχνει με block) και δεν ξέρω τι να κάνω... Η λειτουργία πτήσης επίσης τίποτα... Μια χαρά είχανε κάτσει όλα τα Release Preview updates μέχρι σήμερα...

 

EDIT: Στις πληροφορίες δεν διαβάζει MEID, MDN και IMEI είναι κενά... Την πατήσαμε...

Edited by MiLToS_666
"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...