Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό έχω περασμένο εδώ και αρκετό καιρό, δουλεύει μια χαρά......

Το ιδιο smooth οσο το μαμισιο δεν ειναι. Και δεν εχει και κροαση απο το ηχειο......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσον αφορά τους ραδιοφωνακηδες που κλεγονται ότι απολεσανε αυτό το αγαθό... Ιδού η λύση! Radio fm phone. Δεν απαιτεί mb η χρήση του! Μου το είπε ένα φιλαράκι και είπα να σας το μεταφέρω..

 

καμιά σχέση με το μαμά ειναι απλά λύση ανάγκης την στιγμή που δεν υπάρχει κάτι άλλο

απαράδεκτη η ms μου έκοψε την εφαρμογή χωρίς να υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις στο store

Link to comment
Share on other sites

καμιά σχέση με το μαμά ειναι απλά λύση ανάγκης την στιγμή που δεν υπάρχει κάτι άλλο

απαράδεκτη η ms μου έκοψε την εφαρμογή χωρίς να υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις στο store

 

Μόνο όσοι έχουν Redstone δεν έχουν ραδιόφωνο και η Redstone είναι beta. Όσοι είναι στα επίσημα δεκάρια έχουν κανονικά ραδιόφωνο. Μέχρι τον Ιούλιο που θα βγει επίσημα μπορεί να υπάρχουν εναλλακτικές.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όσοι έχουν Redstone δεν έχουν ραδιόφωνο και η Redstone είναι beta. Όσοι είναι στα επίσημα δεκάρια έχουν κανονικά ραδιόφωνο. Μέχρι τον Ιούλιο που θα βγει επίσημα μπορεί να υπάρχουν εναλλακτικές.

 

από εκεί και πέρα δεν θα έχει κάνεις όμως φιλε

πολύ κακή κίνηση από την ms όταν έχεις ένα τόσο περιορισμένο store

Link to comment
Share on other sites

από εκεί και πέρα δεν θα έχει κάνεις όμως φιλε

πολύ κακή κίνηση από την ms όταν έχεις ένα τόσο περιορισμένο store

 

Πλέον το store δεν το λες τόσο περιορισμένο. Καλύπτει ένα μεγάλο ποσοστό χρηστών και καθημερινά βγαίνουν νέες UWP εφαρμογές.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

σε 925 με release preview με την ,318 δεν μου ανοίγει η κάμερα, από οποιαδήποτε εφαρμογή πάω, βγάζει μαύρη οθόνη. Το χει κανένας άλλος;
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

σε 925 με release preview με την ,318 δεν μου ανοίγει η κάμερα, από οποιαδήποτε εφαρμογή πάω, βγάζει μαύρη οθόνη. Το χει κανένας άλλος;

 

 

 

 

 

Η κάμερα στο δικό μου τηλέφωνο παίζει κανονικά !

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου 925 , release preview με την ,318 παίζει κανονικά η κάμερα.

 

Σιγά σιγά θα σας αποχαιρετήσω από εδώ διότι πριν λίγο πήρα 930 και αυτό ως γνωστόν έχει αναβαθμιστεί κανονικά στα 10άρια :D

 

Να 'στε καλά και καλές δοκιμές :)

Link to comment
Share on other sites

Με ένα soft reset έστρωσε αλλά πάλι η κίνηση στην εικόνα στην κάμερα είναι λίγο αργή με σπασίματα. Μου φαίνεται δεν είναι τόσο καλή για το 925 η .318.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το windows insider και δεν φένεται να δουλεύει.

 

Είχα ένα lumia με windows 8 που πήρα μόλις τώρα.

Έκανα reset to defaults

εγκατέστησα τα windows updates

το σύνδεσα στο pc και πέρασα το τελευταίο firmware

το άφησα να κάνει update τα προγράμματα

Εγκατέστησα το windows insider

διάλεξα fast insider και περίμενα το τηλέφωνο να κάνει reset όπως έγραφε.

μετά πήγα να κάνω updates και μου έλεγε πως δεν υπάρχουν καινούρια updates.

 

τι λάθος έχει γίνει; Κανονικά όταν πήγαινα στα updates δεν έπρεπε να μου εμφανίζει τα windows 10 ή κάτι αντίστοιχο;

 

 

>>> Update, ξαναέτρεξα το windows insider, διάλεξα την τρίτη επιλογή των technical updates και αν και μου έβγαλε error 2-3 φορές, όταν πήγα πάλι στο update κατάφερα να ξεκινήσω να κατεβάζω την 10...

Edited by Powerfull
update

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το windows insider και δεν φένεται να δουλεύει.

 

 

 

Είχα ένα lumia με windows 8 που πήρα μόλις τώρα.

 

Έκανα reset to defaults

 

εγκατέστησα τα windows updates

 

το σύνδεσα στο pc και πέρασα το τελευταίο firmware

 

το άφησα να κάνει update τα προγράμματα

 

Εγκατέστησα το windows insider

 

διάλεξα fast insider και περίμενα το τηλέφωνο να κάνει reset όπως έγραφε.

 

μετά πήγα να κάνω updates και μου έλεγε πως δεν υπάρχουν καινούρια updates.

 

 

 

τι λάθος έχει γίνει; Κανονικά όταν πήγαινα στα updates δεν έπρεπε να μου εμφανίζει τα windows 10 ή κάτι αντίστοιχο;

 

 

 

 

 

>>> Update, ξαναέτρεξα το windows insider, διάλεξα την τρίτη επιλογή των technical updates και αν και μου έβγαλε error 2-3 φορές, όταν πήγα πάλι στο update κατάφερα να ξεκινήσω να κατεβάζω την 10...

 

 

 

Ποιο Lumia κατέχεις;

 

 

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Nokia lumia 635 με 1 gb RAM.Με 8.1 όλα άριστα..κανένα απολύτως παράπονο..Με WIN 10..και με insider αλλά και μετά απο hard reset και με κανονικά windows υπάρχει το εξής πρόβλημα..το τηλέφωνο δείχνει να μη συνεργάζεται με τις εφαρμογές...τι εννοώ....χτυπάει ειδοποίηση,στο κυλιόμενο επάνω βλέπω το μήνυμα,όταν πάω στην εφαρμογή δεν υπάρχει κάποιο καινούργιο μήνυμα,μπορεί να περάσουν και 15 λεπτά για να εμφανιστεί το μήνυμα. Αυτό μου το παρουσιάζει σε Viber Fb messenger και Whatsapp. Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω? Η έκδοση που φοράει είναι η 10.0.14327.1000.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

 

Νίκος

 

Καλησπέρα και πάλι,το τηλέφωνο τρέχει πλέον με insider...δυστυχώς το πράγμα έχει χειροτερέψει και το τηλέφωνο δεν είναι πλέον λειτουργικό...καθυστερούν για ώρες τα μηνύματα απο τις εφαρμογές..πλέον χάνω mail και κλήσεις.Το τηλέφωνο για να ενημερωθεί για νέα συμβάντα χρειάζεται ώρες.Είναι πιθανό να είναι είναι πρόβλημα στο hardware??Αν πάω Γερμανό μέσω εγγύησης δε νομίζω να κερδίσω κάτι παρά να μείνω για ημέρες χωρίς τηλέφωνο και αυτοί να κάνουν ένα hard reset και τίποτα άλλο. Πιστέυετε επικοινωνία με microsoft θα έλυνε το πρόβλημα??Κανένας άλλος χρήστης με 635 με το ίδιο πρόβλημα??

 

Ευχαριστώ Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,το τηλέφωνο τρέχει πλέον με insider...δυστυχώς το πράγμα έχει χειροτερέψει και το τηλέφωνο δεν είναι πλέον λειτουργικό...καθυστερούν για ώρες τα μηνύματα απο τις εφαρμογές..πλέον χάνω mail και κλήσεις.Το τηλέφωνο για να ενημερωθεί για νέα συμβάντα χρειάζεται ώρες.Είναι πιθανό να είναι είναι πρόβλημα στο hardware??Αν πάω Γερμανό μέσω εγγύησης δε νομίζω να κερδίσω κάτι παρά να μείνω για ημέρες χωρίς τηλέφωνο και αυτοί να κάνουν ένα hard reset και τίποτα άλλο. Πιστέυετε επικοινωνία με microsoft θα έλυνε το πρόβλημα??Κανένας άλλος χρήστης με 635 με το ίδιο πρόβλημα??

 

Ευχαριστώ Νίκος

 

Εγώ έχω επίσης το 635 με 1gb μνήμης και με insider ήμουν μια χαρά όπως και με τα official τώρα (αναβάθμιση μέσω update advisor).

Δεν είχα γενικά προβλήματα, αν εξαιρέσεις την μωρουδιακή κατάσταση των 10ριών και των αντίστοιχων εφαρμογών για αυτά, τίποτα το ιδιαίτερο.

Τώρα αν δεν σου έκατσε καλά ή υπάρχει εν τέλει hardware θέμα πρέπει να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,να ρωτήσω ποια έκδοση απο insider έχεις στο τηλέφωνο σου αυτη τη στιγμη?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,να ρωτήσω ποια έκδοση απο insider έχεις στο τηλέφωνο σου αυτη τη στιγμη?

 

Είμαι στο official 10άρι 10586.318.

Είχα όλες μέχρι τώρα κάνοντας 2-3 φορές ενδιάμεσα hard reset όταν ήταν αναγκαίο.

Γενικά δουλεύει μια χαρά άσχετα αν και τα 10άρια τα θεωρώ πολύ "πρώϊμη" έκδοση ακόμα,

γενικά, όχι για το συγκεκριμμένο τηλ/νο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Lumia κατέχεις;

 

 

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

 

Το 920... Ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι... :p

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Η 14342 που βγήκε χθες φαίνεται πολύ σταθερή από άποψη λειτουργικότητας. Διόρθωσαν αρκετά πράγματα που δεν δούλευαν.
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό κάθε φορα όλο και πιο ωραίο.. Έγινε αρκετό polishing σε αυτό το build και μαζί με store, Viber όλα γίνονται σιγα σιγα όπως πρέπει

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό κάθε φορα όλο και πιο ωραίο.. Έγινε αρκετό polishing σε αυτό το build και μαζί με store, Viber όλα γίνονται σιγα σιγα όπως πρέπει

 

Βλέποντας αυτά στην Redstone 1, θέλω να ξέρω τι θα φέρουν στην Redstone 2 που λένε ότι θα αφορά περισσότερο τα W10M.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η 14342 που βγήκε χθες φαίνεται πολύ σταθερή από άποψη λειτουργικότητας. Διόρθωσαν αρκετά πράγματα που δεν δούλευαν.

 

 

 

 

 

Αλλα κατήργησαν το WiFi Sense.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αλλα κατήργησαν το WiFi Sense.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

 

Δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ είναι η αλήθεια.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ είναι η αλήθεια.

 

 

 

 

 

Ο καθένας είτε το χρησιμοποιούσε είτε όχι αλλά προσωπική μου άποψη είναι πως μπορούσα να μοιράσω ρο κλειδί με τις άλλες συσκευές μου.

 

Απεστάλη από mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να την δοκιμάσω και εγώ, αφού ούτως ή άλλως η μπαταρία δεν κρατάει πολύ και στα 10 που είμαι..!

 

Μια ερώτηση μόνο, σε όποιον ξέρει. Έχει διορθωθεί η σύνδεση με το band ή άλλες Bluetooth συσκευές?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...