Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε να δούμε τι "ψάρια θα πιάσουμε"..

 

 

 

Ερώτηση (δεν έψαξα αν έχει απαντηθεί): Αν εγκαταστήσω τα 10 επίσημα και αποδειχθούν "φόλα", δε μπορώ να γυρίσω πίσω, σωστά;

 

 

 

 

 

Μπορείς, αν φλασάρεις firmware χώρας που δεν έχουν γίνει ακόμη διαθέσιμα τα Win10.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Αν εγκαταστήσω τα 10 επίσημα και αποδειχθούν "φόλα", δε μπορώ να γυρίσω πίσω, σωστά;

 

...πάντα θα μπορείς...

...απλώς φρόντισε από τώρα, να αποθηκεύσεις το 8.1 denim firmware της αρεσκείας σου, στον υπολογιστή σου...

...από κεί πάντα μπορείς να το φλασσάρεις στο κινητό σου, δουλεύοντας την Nokia Care Suite σε offline mode...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...πάντα θα μπορείς...

...απλώς φρόντισε από τώρα, να αποθηκεύσεις το 8.1 denim firmware της αρεσκείας σου, στον υπολογιστή σου...

...από κεί πάντα μπορείς να το φλασσάρεις στο κινητό σου, δουλεύοντας την Nokia Care Suite σε offline mode...

 

και πως γίνεται αυτό backup το firmware;

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τα 10 στην εκδοση .107 κολαει το καiνουργιο store? ειναι αργο και οταν παταω ενημερωσεις και ληψεις κολαει και δεν κανει τιποτα.....εχω το lumia 640 dual
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τα 10 στην εκδοση .107 κολαει το καiνουργιο store? ειναι αργο και οταν παταω ενημερωσεις και ληψεις κολαει και δεν κανει τιποτα.....εχω το lumia 640 dual

 

Γενικά σε εμένα αργεί στην αναζήτηση ενημερώσεων (όταν αυτές ξέρω ότι υπάρχουν). Αλλά βλέπω ότι στην .107 λειτουργεί και στο παρασκήνιο χωρίς να το ανοίξω εγώ. Για να απαντήσω στην ερώτησή σου, όχι. Ίσως να μην υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για τις εφαρμογές σου.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

και πως γίνεται αυτό backup το firmware;

 

Το παίρνεις με αντιγραφή-επικόλληση από την διαδρομή που το έχει κατεβάσει το Windows Device Recovery Tool και το αποθηκεύεις κάποιου που δεν θα το διαγράψεις. Ο φάκελος θα έχει όνομα RM-xxxx αναλόγως τη συσκευή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σε εμένα αργεί στην αναζήτηση ενημερώσεων (όταν αυτές ξέρω ότι υπάρχουν). Αλλά βλέπω ότι στην .107 λειτουργεί και στο παρασκήνιο χωρίς να το ανοίξω εγώ. Για να απαντήσω στην ερώτησή σου, όχι. Ίσως να μην υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για τις εφαρμογές σου.

 

ειχε τελικα πολλες εφαρμογες για ενημερωση γιαυτο αργουσε! εντελως καινουργια τα 10! και το store!

αντε να δουμε και την τελικη εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

ειχε τελικα πολλες εφαρμογες για ενημερωση γιαυτο αργουσε! εντελως καινουργια τα 10! και το store!

αντε να δουμε και την τελικη εκδοση!

 

Αυτό ήθελα να πω. Πάντα μετά από reset σε 10άρια από τα updates του store κάνω πρώτα αναβάθμηση

του ίδιου. Εννοείτε ότι αφαιρώ από τις ρυθμίσεις τις Αυτόματες ενημερώσεις. Μόνο έτσι μπορείς να διαλέξεις

συγκεκριμμένο update. Μετά το Store πάει ρολόϊ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να πω. Πάντα μετά από reset σε 10άρια από τα updates του store κάνω πρώτα αναβάθμηση

του ίδιου. Εννοείτε ότι αφαιρώ από τις ρυθμίσεις τις Αυτόματες ενημερώσεις. Μόνο έτσι μπορείς να διαλέξεις

συγκεκριμμένο update. Μετά το Store πάει ρολόϊ.

 

σωστος ! παντως εμενα μου φενονται πολυ καλα! αλλο τηλεφωνο! βεβεα ειχα αντροιντ και ολα αυτα ειναι καινουργια για μενα! εσεις με πειρα στα windows phone θα πειτε αν αξιζουν τα 10! οι εφαρμογες θελουν δουλεια! αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οι εφαρμογες συστηματος! ειναι πολυ καλες! και ειδικα οι ειδησεις τα σπανε!! καλυτερς και απο αντροιντ! ετσι επρεπε να ειναι οι περισοτερες εφαρμογες,,,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής θέμα, σε όποια εφαρμογή η παιχνίδι πάω να κατεβάσω μου βγάζει Error 0x80240024 . Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει. Το soft reset δεν έκανε τίποτα και δοκίμασα να κατεβάσω τα παιχνίδια/εφαρμογές και στην SD και στην μνήμη του κινητού αλλά πάλι τα ίδια... Έχω την .107 Insider Preview.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής θέμα, σε όποια εφαρμογή η παιχνίδι πάω να κατεβάσω μου βγάζει Error 0x80240024 . Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει. Το soft reset δεν έκανε τίποτα και δοκίμασα να κατεβάσω τα παιχνίδια/εφαρμογές και στην SD και στην μνήμη του κινητού αλλά πάλι τα ίδια... Έχω την .107 Insider Preview.

Δοκίμασε εγγραφή στο Microsoft account μέσα από την εφαρμογή, στις τρεις οριζοντιες γραμμούλες.

Edited by yianngia
LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Άσε... Έφτιαξε τελικά από μόνο του σήμερα το πρωί... Ευχαριστώ παντός για την απάντηση..... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω παρατηρήσει στα Windows 10 mobile πως μου έσβησε μία επαφή μετά από επεξεργασία (πχ πρόσθεσα διεύθυνση) που έγινε. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος.

 

Όταν πηγαίνω μέσα από χρήση δεδομένων - επεξεργασία - να αλλάξω τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου με πετάει έξω. Σε εσάς δουλεύει?

 

Υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων "Συγχρονισμός μεταξύ συσκευών" εννοεί και τα sms ή μόνο Micrososft μηνύματα αλλά skype?

Edited by artline
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω παρατηρήσει στα Windows 10 mobile πως μου έσβησε μία επαφή μετά από επεξεργασία (πχ πρόσθεσα διεύθυνση) που έγινε. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος.

 

Όταν πηγαίνω μέσα από χρήση δεδομένων - επεξεργασία - να αλλάξω τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου με πετάει έξω. Σε εσάς δουλεύει?

 

Υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων "Συγχρονισμός μεταξύ συσκευών" εννοεί και τα sms ή μόνο Micrososft μηνύματα αλλά skype?

 

Το πρώτο δεν το ξέρω.. Ίσως να μεταφέρθηκε παρακάτω στον κατάλογο. Για το δεύτερο. Μου κάνει εντύπωση αφού ηταν bug σε μια προγενέστερη έκδοση του λειτουργικού. Το τρίτο σου κάνει συγχρονισμό από sms μέχρι ρυθμίσεις (όχι πάντα όμως).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν το ξέρω.. Ίσως να μεταφέρθηκε παρακάτω στον κατάλογο. Για το δεύτερο. Μου κάνει εντύπωση αφού ηταν bug σε μια προγενέστερη έκδοση του λειτουργικού. Το τρίτο σου κάνει συγχρονισμό από sms μέχρι ρυθμίσεις (όχι πάντα όμως).

 

Δηλαδή εσύ μπορείς να αλλάξεις και να αποθηκεύσεις τον Περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ μπορείς να αλλάξεις και να αποθηκεύσεις τον Περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου

 

Ναι κανονικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σήριαλ ποτέ δε θα τελειώσει.

 

Παλαιότερα είχα ακούσει ότι φήμες έλεγαν πως όλες οι official releases (της Microsoft τουλάχιστον) τελείωναν σε ζυγό αριθμό. Αν ισχύει η .122 τότε ίσως μιλάμε για το πρώτο build μετά από καιρό που να τελειώνει σε ζυγό αριθμό και ίσως για την επίσημη έκδοση. (αμήν και πότε :lol::lol:)

Όλα σε συνδυασμό με το patch tuesday που ακούστηκε πριν λίγες μέρες στο παρόν θέμα.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σήριαλ ποτέ δε θα τελειώσει.

 

το γράφει ο Φώσκολος όπως φαίνεται.:lol::D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα ακούσει ότι φήμες έλεγαν πως όλες οι official releases (της Microsoft τουλάχιστον) τελείωναν σε ζυγό αριθμό. Αν ισχύει η .122 τότε ίσως μιλάμε για το πρώτο build μετά από καιρό που να τελειώνει σε ζυγό αριθμό και ίσως για την επίσημη έκδοση. (αμήν και πότε :lol::lol:)

Όλα σε συνδυασμό με το patch tuesday που ακούστηκε πριν λίγες μέρες στο παρόν θέμα.

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά μας υποσχέθηκε τελική στις 29 η MS μεξικού.

Μήπως δώσουν αυτή μεθαύριο και τέλος;

 

το γράφει ο Φώσκολος όπως φαίνεται.:lol::D

 

τη κάτσαμε αν ισχύει :lol:

Link to comment
Share on other sites

τη κάτσαμε αν ισχύει :lol:

 

Μπερδεύεσαι με Αγγελόπουλο.. :p

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα άλλο αλλά μας υποσχέθηκε τελική στις 29 η MS μεξικού.

Μήπως δώσουν αυτή μεθαύριο και τέλος;

 

Η .109 έχει μερικά bugs που την κάνουν ακατάλληλη για public release οπότε η .122 είναι πολύ πιθανόν να έχει δοκιμαστεί εκτός Insider τόσο καιρό και να δωθεί σε όλους αύριο ή μεθαύριο.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η .109 έχει μερικά bugs που την κάνουν ακατάλληλη για public release οπότε η .122 είναι πολύ πιθανόν να έχει δοκιμαστεί εκτός Insider τόσο καιρό και να δωθεί σε όλους αύριο ή μεθαύριο.

 

Το βρίσκω λογικό. Άλλωστε πρέπει να τελειώσουν και να δώσουν μια αρχική των 10αριών, πόσο μάλλον

που έχουν ανοίξει δύο μέτωπα, παλεύοντας με την TH2 και Redstone.

Link to comment
Share on other sites

Η .109 έχει μερικά bugs που την κάνουν ακατάλληλη για public release οπότε η .122 είναι πολύ πιθανόν να έχει δοκιμαστεί εκτός Insider τόσο καιρό και να δωθεί σε όλους αύριο ή μεθαύριο.

 

+1.

Την πέρασα ξανά σήμερα σε L640 σε fast ring, από καθαρά 8.1 (χωρίς ενημερώσεις εφαρμογών κ.α), έκανα hard reset και ακόμα και τα system apps έχουν θέματα με κυριότερα το Outlook (Mail), το σύστημα λήψεων και τον Edge! Ξεκινάμε? :p

 

1) Ενώ έκανα συγχρονισμό και όλα ήταν καλά, έγραψα ένα mail, το έστειλα και μου ήρθε αμέσως μήνυμα από την MSFT περί προστασίας λογαριασμού κλπ. Το έκανα από τον Edge, ξαναμπήκα στην εφαρμογή και μου εμφάνισε μήνυμα ότι το mail που είχα γράψει πήγε στα πρόχειρα! Πάω να το ξαναστείλω και μου εμφανίζει μήνυμα λάθους ότι δεν έχει σωστή διεύθυνση. :wacko: Από την mobile έκδοση μέσω Edge, έφυγε κανονικά.

 

2) Ένα μεγάλο μπράβο στην MSFT για την γολγοθά που πρέπει να περάσουμε για να αποθηκεύσουμε μια φωτογραφία διαλέγοντας υποφάκελο μέσα στον υποφάκελο του φακέλου!

 

3) Ενώ έφτιαξε το YouTube και δεν έχω τα κρασαρίσματα που είχα στον ΙΕ, εν τούτοις, λίγα πράγματα έχουν αλλάξει στη γενικότερη εμφάνιση/διαχείριση σελίδων. Το Facebook λειτουργεί καλύτερα, εμφανίζει με παρατεταμένο πάτημα του like τα νέα emoji (ενώ στον IE απλά σου εμφάνιζε το μήνυμα για αντιγραφή) αλλά εμφανίζει την αντιγραφή του IE και η κύλιση πάνω τους δεν είναι η smooth που έχει κάποιος με τον Chrome ή τo app του facebook στο Android.

Επίσης, πρέπει να προστεθεί ως μηχανή αναζήτησης το Google και όταν κάνουμε μια αναζήτηση αυτή να περιορίζεται τουλάχιστον στη μισή οθόνη και να μην εμφανίζει όλα τα αποτελέσματα στο ενεργό tab. Αν θέλω να δω το ιστορικό , θα ανοίξω τη σχετική καρτέλα (αν πατήσετε στην καρτέλα αναζήτησης - url το youtube.com και πατήσετε enter, θα δείτε ότι η μισή οθόνη του Edge θα κολλήσει στη σελίδα του Youtube και θα φαίνεται μισό - μισό).

Τέλος, ήταν η μόνη περίπτωση που το πληκτρολόγιο κράσαρε από τις συνεχείς αναζητήσεις (για μερικά δεύτερα δεν εμφανιζόταν - αντίστοιχο του κρασαρίσματος 3rd party πληκτρολογίου στα low end Android) και νομίζω ότι οι λήψεις, αν βγω από την εφαρμογή, μπαίνουν σε pause. Πήγα να κατεβάσω ένα βίντεο μεγέθους 200Mb, βγήκα από την εφαρμογή στο 13%, ξαναμπήκα μετά από 2-3 λεπτά και τότε συνέχισε (φτιάξτε και το πρόγραμμα λήψης να κατεβάζει ακόμα και όταν κλείνουμε τελείως τον Edge).

 

Αυτά τα λίγα. :p

 

PS: Ψιλοθεμάτακια έχουν και τα hambourger menu καθώς δεν καταλαβαίνουν πάντα την εντολή να εμφανίσουν τις επιλογές, ενώ την κύλιση για την απόκρυψη, την καταλαβαίνουν αμέσως.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...