Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελείωσε η αναβάθμιση και όλες οι εφαρμόγες εγκαταστάθηκαν επιτυχώς! Πριν αναβαθμίσω τη συσκευή στην 10586.11 επέστρεψα στα WP8.1(cyan), αναβάθμισα στη denim, μετά στην technical preview και όλες οι εφαρμογές αναβαθμίστηκαν χωρίς κανένα σφάλμα. Να σημειώσω ότι δεν επανέφερα κάποιο back up.

Δηλαδή πήγες στην 8.1 εβαλες το 10586.11 έκανες hard reset και όλα κομπλε

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
Γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή πήγες στην 8.1 εβαλες το 10586.11 έκανες hard reset και όλα κομπλε

 

Yeap!!! :)

Edited by niotheros
Διόρθωση γραφής SMS από παράθεση
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Βρομάει η δουλειά με τα back up :lol: Ότι είχαμε και στην devs preview των 8.1...

 

Γενικά τα back up μετά από reset προκαλούν μικροθεματάκια και καλό είναι να τα αποφεύγουμε (σε όλα τα λειτουργικά, είτε σε smartphone είτε σε desktop)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες ακολούθησα την εξής πορεία σε ένα 920. Από 8.1 αναβάθμισα σε 10581, από εκεί αναβάθμιση σε 10586 και στο τέλος ένα hard reset χωρίς επαναφορά όμως από back up. Στην 10581 είχα συνολικά δυο bug το ένα ήταν ο αποθηκευτικός χώρος που παρα το γεγονός οτι το 920 δεν έχει κάρτα μνήμης ωστόσο δε μπορούσα να δω τις εγκατεστημένες εφαρμογές και το άλλο έχει να κάνει με τη φωτεινότητα της οθόνης που στις επιλογές όταν βάζω "χαμηλή" είναι σαν να έχω την "υψηλή".

 

Στην 10586 ο αποθηκευτικός χώρος διορθώθηκε όπως σε όλους, ωστόσο το πρόβλημα με τη φωτεινότητα παραμένει, αν και προσωπικά δε με νοιάζει και πολύ καθώς χρησιμοποιώ πάντα τη μεσαία επιλογή έτσι κι αλλιώς.

 

Κατα τα άλλα κανένα πρόβλημα το κινητό είναι απόλαυση, καλά ίσως το store μόνο που είναι λιγάκι τα ζα μου αργά, αλλά κατα τα άλλα όλα καλά :)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

atlantian[/member] & niotheros[/member]

 

Τo Facebook σε ποια έκδοση είναι/?? Με το ανανεωμένο UI ή όπως ήταν στα 8.1?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

στις 2-3 τελευταίες ενημερώσεις δεν έχω κάνει hard reset και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

atlantian[/member] & niotheros[/member]

 

Τo Facebook σε ποια έκδοση είναι/?? Με το ανανεωμένο UI ή όπως ήταν στα 8.1?

 

Εμένα είναι στην έκδοση 8.3.7.0 με το παλίο UI. Προσωπικά προτιμώ την beta έκδοση της εφαρμογής! Πολύ καλύτερο το UI από την παλιά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

atlantian[/member] & niotheros[/member]

 

Τo Facebook σε ποια έκδοση είναι/?? Με το ανανεωμένο UI ή όπως ήταν στα 8.1?

 

Είναι η παλιά έκδοση, τώρα το πρόσεξα γιατί δε χρησιμοποιώ και πολύ Facebook.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Και με update δεν έρχεται αναβάθμιση?

 

Δοκίμασα αλλά τη δείχνει σαν ενημερωμένη, θα τη σβήσω και ξανα εγκατασταση να δω ποια θα μου βγάλει.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα στο Windows Central έχει αποσυρθεί προσωρινά η έκδοση 10.1 του Facebook. http://www.windowscentral.com/facebook-app-back-old-version-windows-10-mobile-users
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ότι είπε και ο WPerty, την ίδια μου έβγαλε πάλι πρέπει να την απέσυραν την καινούρια.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έβαλα πριν λίγο την τελευταία αναβάθμιση και όλα πήγαν μια χαρά έλεγα να κάνω hard reset αλλά το αφήνω να δω πως πάει μήπως και το γλιτώσω. Στο store μου έκανε κανονικά όλες τις ενημερώσεις χωρίς θέματα. Θα τα επεξεργαστώ τις επόμενες μέρες και θα επιστρέψω με εντυπώσεις.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

nokia lumia 730 απο 8.1 update 1 σε 10586,11 με hard reset μετα την εγκατασταση των 10 κ δεν εκανα ουτε μου ζητησε επαναφορα backup

 

εχω ολες τις lumia εφαρμογες (camera, storyteler, selfie κλπ) καθως κ τα here drive k maps

 

αναβαθμισε ολες τις εφαρμογες η νομιζω ολες ,39 αν θυμαμαι καλα

 

απο το λιγο που το σεταρα ολα δουλευουν μια χαρα κ πιο smooth νομιζω απο τα 8,1

 

το μονο θεμα ειναι οτι η οικονομια μπαταριας δεν δειχνει ποσοστο οπως πριν το update των 8,1 σε update 1,μικρο το κακο

 

μια χαρα τα βρισκω ως πρωτη εντυπωση

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, πολύ καλά θα έλεγα, αλλά σε μερικά σημεία είναι λίγο μπάχαλο.

1) Καταρχήν με hard reset κατάφερα να βγάλω τους διπλούς λογαριασμούς που είχαν δημιουργηθεί από facebook, twitter και skype.

2) To LinkedIn δεν συγχρονίζει με το people hub

3) Το Skype όσο και να προσπαθώ δεν φορτώνει τις επαφές μου. Σαν νεκρή εφαρμογή όπως ήταν άλλωστε εδώ και μήνες στο κινητό μου. Έχω να λάβω μήνυμα εδώ και μήνες

4) Με τις πρώην MSN και Skype επαφές γίνεται ο κακός χαμός στις νέες εφαρμογές Messaging και Video Skype. Δεν μπορείς να καταλάβεις ποια είναι ποια, και αυτό δημιουργεί τρελά προβλήματα διότι είναι πολλοί που δεν χρησιμοποιούν την MSN επαφή τους και όταν στέλνεις μήνυμα δεν ξέρεις που πάει. Επίσης, όταν πας να κάνει βιντεοκλήση, πάλι δεν ξέρεις σε ποια επαφή την κάνεις και αν δεν κάνω λάθος βιντεοκλήση με την MSN επαφή δεν μπορείς να κάνεις.

 

Αν κάποιος έχει κάποια άποψη για το τι γίνεται με το people hub ας με διαφωτίσει...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Μετά από Hard Reset λόγω loop bug πέρασα και εγώ την 10586 σε Lumia 930 και έχω το εξής περίεργο. Ενώ είναι στο ρεύμα δείχνει ότι δε φορτίζει καθόλου! Τι μπορεί να συμβαίνει? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό?

 

Αυτό έφτιαξε τελικά μόνο του. Το battery app έδειχνε ότι ναναι. Κανένας που έχει πρόβλημα με τα notifications του messaging? Δε μου έρχεται τίποτα, ούτε το βλέπω στις ρυθμίσεις. Έχω δοκιμάσει και soft reset, καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση για here maps και here transit!

 

Αφού τελείωσε κανονικά η αναβάθμιση, προσπάθησα να ανοίξω και τις δυο εφαρμογές και εμφανίστηκε μήνυμα που έλεγε ότι για να συνεχίσω, έπρεπε να κατεβάσω την νέα βελτιωμένη εφαρμογή για τα Windows 10, που φυσικά δεν υπάρχει στο store!

 

Μας δουλεύουν;

 

 

 

Edit: Ενημέρωσα και το skype.

 

Πως βλέπουμε πλέον το τι νέο έχει η κάθε εφαρμογή;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω Lumia 830 σε 586,όλα καλά ,πρόβλημα που βλέπω είναι στο one drive ,στο φάκελο φωτογραφίες δεν εμφανίζονται όλες,στο φάκελο εγραφα>εικόνες εμφανίζονται όλες και ποια σφάλματα στην αποστολή από κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, πολύ καλά θα έλεγα, αλλά σε μερικά σημεία είναι λίγο μπάχαλο.

1) Καταρχήν με hard reset κατάφερα να βγάλω τους διπλούς λογαριασμούς που είχαν δημιουργηθεί από facebook, twitter και skype.

2) To LinkedIn δεν συγχρονίζει με το people hub

3) Το Skype όσο και να προσπαθώ δεν φορτώνει τις επαφές μου. Σαν νεκρή εφαρμογή όπως ήταν άλλωστε εδώ και μήνες στο κινητό μου. Έχω να λάβω μήνυμα εδώ και μήνες

4) Με τις πρώην MSN και Skype επαφές γίνεται ο κακός χαμός στις νέες εφαρμογές Messaging και Video Skype. Δεν μπορείς να καταλάβεις ποια είναι ποια, και αυτό δημιουργεί τρελά προβλήματα διότι είναι πολλοί που δεν χρησιμοποιούν την MSN επαφή τους και όταν στέλνεις μήνυμα δεν ξέρεις που πάει. Επίσης, όταν πας να κάνει βιντεοκλήση, πάλι δεν ξέρεις σε ποια επαφή την κάνεις και αν δεν κάνω λάθος βιντεοκλήση με την MSN επαφή δεν μπορείς να κάνεις.

 

Αν κάποιος έχει κάποια άποψη για το τι γίνεται με το people hub ας με διαφωτίσει...

 

Είχα το ιδιο θέμα, έκανα hard reset μετά έκανα τις αναβαθμίσεις (όλες εκτός τις lumia) και αφού ήρθαν όλες οι καινούργιες εφαρμογές μετά έβαλα όλα τα accounts (gmail, facebook κλπ)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ιδιο θέμα, έκανα hard reset μετά έκανα τις αναβαθμίσεις (όλες εκτός τις lumia) και αφού ήρθαν όλες οι καινούργιες εφαρμογές μετά έβαλα όλα τα accounts (gmail, facebook κλπ)

 

Σε εμενα παντως εξακολουθει να μην εχει κατεβασει καμια επαφη απο το Skype. Ουτ στο Hub ουτε καν στην ιδια την εφαρμογη η οποια πηρε και update σημερα το πρωι.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε 830 με 10586 απο χτες και εγω. Φαινεται πιο σταθερη και λιγο πιο γρηγορη ισως. Αλλα, οπως και στο πρηγουμενο build, μου εκανε σημερα μια επανεκιννηση απο το πουθενα. Τα ιδια μου τα εκανα και με το 581. Εχω την εντυπωση οτι ισως γινεται οταν εχω LTE μεγιστη ταχυτητα συνδεσης.....Θα το ψαξω.

Κατα τα αλλα μεχρι στγμης δεν εχω παρατηρησει καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Εκανα hard reset, μετα αφησα να μπουνε ολα τα updates και μετα σεταρα λογαριασμους κτλ.

Αρνητικο οτι με το τελευταιο build δεν περιλαμβανονται και καποιες εφαρμογες στην τελευταια τους εκδοση ωστε να αποφευγεται αυτη η μαζικη αναβαθμιση των 35-40 εφαρμογων....Γιατι καμια φορα κολλαει το update των εφαρμογων και θελει reboot.

Τεσπα, μεχρι στιγμης ολα καλα.

Ας κανουν κατι να εχουμε και ποιτικοτερα apps/games Και επιτελους να εχουμε τα MSFT apps στο ιδιο επιπεδο με iOS/Android. Ειναι εξοργιστικο αυτο που κανει η MSFT

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Καινουργιος στο forum και κατοχος Lumia 640xl. Εχω μερικες αποριες και θελω βοηθεια. Ειμαι στην 8.1 και θελω να βαλλω το τελευταιο build. (10586 αν δεν κανω λαθος). Aυτο ειναι τα επισημα? Eπισεις αν οχι, καποια στιγμη θα βγουν τα 10αρια επισημα. Εγω πως θα τα περασω απο αυτο το build? Θα μου ερθουν κανονικα μεσω OTA η θα τα βαλλω μεσω insider preview?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως καταφερα να κάνω όλες τις αναβαθμίσεις ακόμη και αυτό το εκνευριστικό motion data που δεν αναβαθμιζόταν με τίποτα...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...