Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok, τελικά μετά εγκατάσταση της preview έκδοσης των wp10, κάνουμε hard reset ή γίνεται τούβλο; να το αφήσω όπως είναι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσέξατε το update του Facebook? Πολύ ωραίο το νέο UI που είναι φτιαγμένο για W10 Mobile... Μόνο bug που βρήκα μέχρι στιγμής όταν πάω να tagάρω κάποιο φίλο σε μία φώτο που έχω ήδη ανεβάσει μου πετάει ένα error πολλές φορές...

 

Επίσης μου άρεσε η καινούρια λειτουργία που υπάρχει και στο Android, όπου όταν βλέπεις μία φώτο σε πλήρη οθόνη και κάνεις swipe προς οποιαδήποτε κατεύθυνση σε γυρνάει στην προηγούμενη οθόνη, σαν να τη «διώχνεις» ουσιαστικά...

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη αλλαγή καθώς δεν έχει ανέβει ακόμα changelog από την MS...

 

Α βρήκα κι άλλη αλλαγή... Προσθεσαν interactive notifications... Όπως στα SMS... Όταν πχ ένας φίλος σου σχολιάζει μια δημοσίευση σου μπορείς από το nitification να του απαντήσεις χωρίς να μπεις στην εφαρμογή... Τέτοια να βλέπω :up:

 

Edit

Και μιας που είπαμε για update να δω τι θα γίνει με αυτό το store στα W10... Δεν μπορείς να δεις ποιες εφαρμογές αναβαθμίστηκαν (ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ από που γίνεται)... Ούτε ειδοποίηση σου στέλνει όπως στα WP8.x... Πραγματικά ηλίθιο...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προσέξατε το update του Facebook? Πολύ ωραίο το νέο UI που είναι φτιαγμένο για W10 Mobile... Μόνο bug που βρήκα μέχρι στιγμής όταν πάω να tagάρω κάποιο φίλο σε μία φώτο που έχω ήδη ανεβάσει μου πετάει ένα error πολλές φορές...

 

Επίσης μου άρεσε η καινούρια λειτουργία που υπάρχει και στο Android, όπου όταν βλέπεις μία φώτο σε πλήρη οθόνη και κάνεις swipe προς οποιαδήποτε κατεύθυνση σε γυρνάει στην προηγούμενη οθόνη, σαν να τη «διώχνεις» ουσιαστικά...

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη αλλαγή καθώς δεν έχει ανέβει ακόμα changelog από την MS...

 

Α βρήκα κι άλλη αλλαγή... Προσθεσαν interactive notifications... Όπως στα SMS... Όταν πχ ένας φίλος σου σχολιάζει μια δημοσίευση σου μπορείς από το nitification να του απαντήσεις χωρίς να μπεις στην εφαρμογή... Τέτοια να βλέπω :up:

 

Edit

Και μιας που είπαμε για update να δω τι θα γίνει με αυτό το store στα W10... Δεν μπορείς να δεις ποιες εφαρμογές αναβαθμίστηκαν (ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ από που γίνεται)... Ούτε ειδοποίηση σου στέλνει όπως στα WP8.x... Πραγματικά ηλίθιο...

 

Αναφέρεσαι στα Windows 10 ή στα WM10?

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά στα Windows 10 Mobile... Αφού στο τόπικ των Mobile είμαστε :p

 

το φαντάστηκα αλλά στο 640XL μου, δεν ήρθε κάποια ενημέρωση.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Όλα ήταν κομπλέ από όταν πέρασα τα 10αρια , δεν θέλω να γυρίσω πλέον σε 8.1

Το μόνο πρόβλημα μέχρι τώρα είναι το ημερολογιο το οποιο δεν μου βγάζει πλέον τα γενέθλια που είχα και στην

αρχική οθόνη μου γράφει το tile "Ημερολογιο Outlook" και όχι την ημερομηνία.

Αυτό το προβλημα μου το έβγαλε όταν έκανα soft reset 1 και μοναδική φορα :(

Κατά τα αλλα ειμαι πραγματικά ευτυχισμένος!

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις επιλέξει τα ημερολόγια να φαίνονται έτσι? Μέσα από την εφαρμογή δηλαδή ανοίγεις το μενού που υπάρχει πάνω αριστερά και επιλέγεις ποια ημερολόγια θα φαίνονται...

 

Αν ναι, ξεκαρφίτσωσε το tile κάνε ένα soft reset και λογικά μετά θα είναι κομπλε...

 

το φαντάστηκα αλλά στο 640XL μου, δεν ήρθε κάποια ενημέρωση.

 

Εφόσον έχεις W10 Mob πήγαινε στο Store και κάνε Έλεγχο για Ενημερώσεις...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και έκανα την ίδια ενημέρωση του Microsoft photos και είκοσι φορές.

 

και θα την ξαναβγάλει.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλα ήταν κομπλέ από όταν πέρασα τα 10αρια , δεν θέλω να γυρίσω πλέον σε 8.1

Το μόνο πρόβλημα μέχρι τώρα είναι το ημερολογιο το οποιο δεν μου βγάζει πλέον τα γενέθλια που είχα και στην

αρχική οθόνη μου γράφει το tile "Ημερολογιο Outlook" και όχι την ημερομηνία.

Αυτό το προβλημα μου το έβγαλε όταν έκανα soft reset 1 και μοναδική φορα :(

Κατά τα αλλα ειμαι πραγματικά ευτυχισμένος!

 

Και μένα το live tile του calendar δεν δείχνει πάντα την ημερομηνία. Για να το ξεσκαλώσω βάζω ένα event με τυχαίο όνομα στην πλησιέστερη ώρα και με την μικρότερη διάρκεια. Έται το live tile ξυπνάει και δείχνει το event. Όταν περάσει η ώρα του event δείχνει και πάλι την ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Coming Soon

 

Πριν από λίγο:

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Kappaalphataualphagammarhoalphaphi_zpsftmtrzn3.jpg

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε.

Κανα δυο θεματάκια που έχω παρατηρήσει εγώ είναι ότι εξακολουθούν καμιά 15ριά εφαρμογές να μου βγάζουν σφάλμα και να μην αναβαθμίζονται, το tile των επαφών σταμάτησε να εμφανίζει τις φωτογραφίες και η γρήγορη ματιά είχε κολλήσει και μου έδειχνε πληροφορίες από το ημερολόγιο 3-4 ημερών πιο παλιές. Κατά τα άλλα μια χαρά σταθερότατη και λειτουργική η build αυτή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προσέξατε το update του Facebook? Πολύ ωραίο το νέο UI που είναι φτιαγμένο για W10 Mobile... Μόνο bug που βρήκα μέχρι στιγμής όταν πάω να tagάρω κάποιο φίλο σε μία φώτο που έχω ήδη ανεβάσει μου πετάει ένα error πολλές φορές...

 

Επίσης μου άρεσε η καινούρια λειτουργία που υπάρχει και στο Android, όπου όταν βλέπεις μία φώτο σε πλήρη οθόνη και κάνεις swipe προς οποιαδήποτε κατεύθυνση σε γυρνάει στην προηγούμενη οθόνη, σαν να τη «διώχνεις» ουσιαστικά...

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη αλλαγή καθώς δεν έχει ανέβει ακόμα changelog από την MS...

 

Α βρήκα κι άλλη αλλαγή... Προσθεσαν interactive notifications... Όπως στα SMS... Όταν πχ ένας φίλος σου σχολιάζει μια δημοσίευση σου μπορείς από το nitification να του απαντήσεις χωρίς να μπεις στην εφαρμογή... Τέτοια να βλέπω :up:

 

Edit

Και μιας που είπαμε για update να δω τι θα γίνει με αυτό το store στα W10... Δεν μπορείς να δεις ποιες εφαρμογές αναβαθμίστηκαν (ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ από που γίνεται)... Ούτε ειδοποίηση σου στέλνει όπως στα WP8.x... Πραγματικά ηλίθιο...

 

Ετσι ηταν και η εκδοση περιπου του facebook beta ..Αλλα το προβλημα μου και με αυτην ειναι αλλου. Με την εκδοση του fb 8.x.x στα windows 8.1 ερχονταν και ειδοποιησεις από το τι εκαναν οι ''στενοι φιλοι'' , αν ανεβαζαν στατους ή φωτος ή τραγουδια ή ο,τι. Πλεον οχι.. Απλα πρεπει να μπεις μεσα για να δεις την κόκκινη φουσκα οτι κατι εχουν κανει κατι. Παρολα αυτα χτυπανε notification για προσκλησεις σε events...

Μονο σε μενα συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει τα win 10 εδω και καιρο..μολις παω να κανω την αναβαθμιση στην 581 ενω κανει ληψη τις ενημερωσης κανονικα στην προετοιμασια για εγκατασταση μου βγαζει σφαλμα

 

υπαρχει τροπος να την περασω διαφορετικα?

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει τα win 10 εδω και καιρο..μολις παω να κανω την αναβαθμιση στην 581 ενω κανει ληψη τις ενημερωσης κανονικα στην προετοιμασια για εγκατασταση μου βγαζει σφαλμα

 

υπαρχει τροπος να την περασω διαφορετικα?

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά στα 8.1 με το Windows Device Recovery Tool και να ξαναπεράσεις την Technical Preview των Windows 10 Mobile μέσω της insider εφαρμογής;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

οχι δε δοκιμασα..πως το κανω αυτο? :)

 

Κατεβάζεις στον υπολογιστή σου το Windows Device Recovery Tool και ακολουθείς τις οδηγίες που θα εμφανιστούν στην οθόνη σου για να επιστρέψει η συσκευή σου στα WP8.1. Μετά ακολουθήσεις την ίδια διαδικασία που είχες ακολούθησει για να περάσεις την technical preview.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχίστε να κατεβάζετε την 10586.11
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Έχω ένα LUMIA 730 και πριν λίγες μέρες πέρασα το τελευταίο build.Σαφώς βελτιομένο το περιβάλλον,ωστόσο ώρες ώρες μου ψιλολαγκάρει και έχει τύχει 2 φορές να παγώσει.Μάλιστα η πρώτη ήταν σε εισερχόμενη κλήση χωρίς να μπορώ να απαντήσω ή να κάνω οτιδήποτε άλλο.Ο ήχος όμως δούλευε κανονικά.Θέλω να πιστεύω ότι αυτά τα κουσούρια δεν είναι θέμα συμβατότητας της συσκευής με τα νέα windows και θα εξαφανιστούν με την official.

Αυτό που με απογοητεύει είναι η εξέλιξη με το project astoria.Αγόρασα το κινητό πριν κάτι μήνες γιατί πάνω από όλα το θεωρούσα vlf και ήλπιζα στις ανακεινώσεις της ms για πλουσιότερο store.Τώρα ομολογώ ότι ψιλοζηλεύω το android καθαρά από άποψη εφαρμογών (games κυρίως) και σκέφτομαι να το πουλήσω...:(

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..

 

Άρα να την κάνω την αναβάθμιση απο 10581;

Είχα κάνει hard reset, αλλά στην προηγούμενη της 10581, την 10549 αν θυμάμαι καλά.

 

Το κείμενο είναι απο εδώ

http://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/11/18/announcing-windows-10-mobile-insider-preview-build-10586/

 

After we released Build 10581 to Windows Insiders in the Fast ring, we discovered a bug in the build that will cause the filesystem to become partially corrupted after doing a factory reset. For those of you who did a factory reset of your phone, you most likely did not notice this issue on Build 10581. Due to this bug however, upgrading to Build 10586 will cause your phone to go into a reboot loop after the upgrade completes – rebooting at the Windows or operator logo. To recover your phone, you can use the hardware key combination to reset your phone which will then put it at the OOBE experience on Build 10586. We highly recommend that you make sure you do a backup your phone *before* upgrading to Build 10586 due to this bug. Additionally, you can also recover your phone by using the Windows Device Recovery Tool to go back to Windows Phone 8.1 and then upgrade to Build 10586.

 

Edit.

Οκ βρήκα απάντηση

 

https://mobile.twitter.com/GabeAul/status/667106689167065088

Edited by g1ann1s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...