Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα εγώ βασικά πολύ λίγες αλλαγές απο την κανονική έκδοση φαίνεται ακόμη είναι στην αρχή!!

 

αυτή θα είναι της Microsoft,αυτή που ανακοινωθηκε η universal θα είναι της ιδιας της facebook

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το νέο update απο ότι είδα θα θέλει να πάμε πίσω στα 8.1 αν δεν φιτάξει η μπαταρία δεν κάνω πάλι αυτή τη διαδικασία ..
Link to comment
Share on other sites

Το νέο update απο ότι είδα θα θέλει να πάμε πίσω στα 8.1 αν δεν φιτάξει η μπαταρία δεν κάνω πάλι αυτή τη διαδικασία ..

 

παληκαρια με τα 10 δεν δουλευει το βιντεο συμβενει και σε αλλους αν ξερει καποιος ας μου απαντησει μηπως και το λισο το προβλημα εκανα επαναφορα αλλα τζιφος?

Link to comment
Share on other sites

Η λήψη βίντεο εννοείς;Ούτε και σε εμένα δουλεύει....Μάλλον είναι πρόβλημα της έκδοσης....Θα το φτιάξουν φαντάζομαι σε επόμενη έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Στο 920 τραβάει νομίζω με την κάμερα τον windows κολλάει λίγο αλλα μια χαρά τραβάει..

 

 

 

Η μπαταρία και η θερμοκρασία πως πάει για κάποιον που το δουλεύει κανονικά..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια με τα 10 δεν δουλευει το βιντεο συμβενει και σε αλλους αν ξερει καποιος ας μου απαντησει μηπως και το λισο το προβλημα εκανα επαναφορα αλλα τζιφος?

 

 

Με την 549 στο Lumia1520 δουλευει μια χαρα.

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

Με την 549 στο Lumia1520 δουλευει μια χαρα.

 

Εμενα εμεινε στην 15235 και δεν παει παραπανω... μπορω να κανω κατι να ξεκολλησει? χθες ξαναπερασα τα 8.1 και μετα μου εβγαλε αναβαθμιση την 549. Αλλα περασε την 235 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

τώρα περνάω την 10572 μετά από επιστροφή πάλι στην 8.1 είμαι τώρα στο 10λεπτο της μαύρης οθόνης μετά θα κάνω reset και recovery από το one drive
Link to comment
Share on other sites

είμαι με την 10,0,10536,1004 και από ότι βλέπω έχετε πάρει νέο update σε εμένα δεν δινει κάτι γιατί συμβαίνει αυτό ;

εγκατέστησε παλι το insider windows απ το store.... τρεχτω ,μετα παλι ρυθμίσεις να ψάχνει το update.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

ok δοκιμαζω

thanks

 

το έκανα αλλά δεν κάνει πάλι update μαλλον θα γυρίσω στα 8.1 και θα περιμένω

υπάρχει και update για τα here maps αλλά καi εκεί κάνει προβλημα error code 0x80073cf9

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά δεν κάνει πάλι update μαλλον θα γυρίσω στα 8.1 και θα περιμένω

υπάρχει και update για τα here maps αλλά καi εκεί κάνει προβλημα error code 0x80073cf9

Ναι τώρα το είδα οτι ήσουν στην 10536 , πρέπει να επιστρέψεις στα 8.1 για να σου βγάλει το update !!!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια κλήση με τα 10άρια, όταν θέλεις να γυρίσεις στην αρχική οθόνη, πρέπει να πατήσεις παλι 2 φορές το βελάκι για να πάει πισω ή πάει πίσω κατευθείαν;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω με 549 πρεπει να γυρισω σε 8.1 για να παρω την καινουργια??
το ιδιο θα ρωταγα και εγω!!!
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα στο windows central πως χρειάζεται επιστροφή στα 8.1, αλλά αξίζει ο κόπος. Τουλάχιστον στο 1520 που δοκίμασαν.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν με αφηνει να γυρισω στα 8 σημερα. Χθες εγινε κανονικα τωρα μου βγαζει πως εχω τη νεοτερη εκδοση και οτι αν θελω να κανω ξανα εγκατασταση την ιδια :confused:
Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/latest-w10m-build-lets-you-turn-your-phone-into-a-phablet-and-your-phablet-apps-into-tablet-apps/

 

Αν δεν το κάνατε, ΚΑΝΤΕ ΤΟ..!

 

Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Οθόνη, και στο μέγεθος κειμένου βάλτε την μπάρα τέρμα αριστερά. Για οθόνες 5" και πάνω.

Άλλη αίσθηση το λειτουργικό. Είμαι με την έκδοση 10.10549.4

 

edit: Τσεκάρετε τις εφαρμογές όμως. Στο fb beta, μου χάλασε την ανάλυση, προς το παρόν..! Μου τα δείχνει σαν να είναι απο το web. Απο την άλλη edge, email και λοιπές εφαρμογές, απλά απόλαυση..!

 

ξανα edit: στο store μου έβγαλε κατευθείαν πολλές εφαρμογές για αναβάθμιση, μάλλον για την ανάλυση..!

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/latest-w10m-build-lets-you-turn-your-phone-into-a-phablet-and-your-phablet-apps-into-tablet-apps/

 

Αν δεν το κάνατε, ΚΑΝΤΕ ΤΟ..!

 

Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Οθόνη, και στο μέγεθος κειμένου βάλτε την μπάρα τέρμα αριστερά. Για οθόνες 5" και πάνω.

Άλλη αίσθηση το λειτουργικό. Είμαι με την έκδοση 10.10549.4

 

edit: Τσεκάρετε τις εφαρμογές όμως. Στο fb beta, μου χάλασε την ανάλυση, προς το παρόν..! Μου τα δείχνει σαν να είναι απο το web. Απο την άλλη edge, email και λοιπές εφαρμογές, απλά απόλαυση..!

 

ξανα edit: στο store μου έβγαλε κατευθείαν πολλές εφαρμογές για αναβάθμιση, μάλλον για την ανάλυση..!

Καλημέρα κατεβάζω τώρα την τελευταία έκδοση σε Lumia 930,εχει διαφορά αν βάλεις την μπάρα στη μέση από τέρμα αριστερά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατεβάζω τώρα την τελευταία έκδοση σε Lumia 930,εχει διαφορά αν βάλεις την μπάρα στη μέση από τέρμα αριστερά?

 

Δεν το δοκίμασα να σου πω την αλήθεια. Αλλά φαντάζομαι θα τα δείχνει περίπου στο ενδιάμεσο. Εγώ το άφησα τέρμα αριστερά προς το παρόν. Με αυτό τον τρόπο, βγάζει και 5 εικονίδια στο κέντρο ειδοποιήσεων..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά όλα ,μονο τα δεδομένα κίνησης δεν κάνουν update και βγαζουν σφάλμα .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα την 1572 στο 830. Είναι πραγματικα πολύ πολύ καλη. Πολύ πιο γρηγορη απο την προηγουμενη. Πλεον εχει φτασει σε ταχυτητα την 8.1. Όλα ανοιγουν πολύ γρηγορα, δεδομενου και του επεξεργαστη του 830. Δεν εχω βρει καποιο bug μεχρι στιγμης. Φτιαξανε και τα εικονίδια ειδοποίησης στην οθονη κλειδώματος και γρηγορης ματιας. Το store επισης κατεβασε ολες τις ενημερώσεις και τις εβαλε κανονικα με μονη εξαιρεση τα δεδομενα κινησης που κολλαει όπως αναφερθηκε και απο αλλους. Επισης πλεον ο αριθμος νεων ειδοπιησεων/συμβαντων σε ένα live tile είναι μεσα σε κυκλο αλλου χρωματος κατι πολύ βολικο και ευαναγνωστο.

Να πω ότι εβαλα και εγω την ρυθμιση στο 175% για την οθονη και πραγματι εχιε καλυτερη εμπειρια χρησης καθως βλέπεις πιο πολύ πληροφορια στην ιδια οθονη.

 

Περιμενω να δω και την αυτονομια, που υποτίθεται ότι επισημα είναι και αυτή βελτιωμενη. Εν αναμονη του επομενου build την επομενη Τριτη-Τεταρτη

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα την 1572 στο 830. Είναι πραγματικα πολύ πολύ καλη. Πολύ πιο γρηγορη απο την προηγουμενη. Πλεον εχει φτασει σε ταχυτητα την 8.1. Όλα ανοιγουν πολύ γρηγορα, δεδομενου και του επεξεργαστη του 830. Δεν εχω βρει καποιο bug μεχρι στιγμης. Φτιαξανε και τα εικονίδια ειδοποίησης στην οθονη κλειδώματος και γρηγορης ματιας. Το store επισης κατεβασε ολες τις ενημερώσεις και τις εβαλε κανονικα με μονη εξαιρεση τα δεδομενα κινησης που κολλαει όπως αναφερθηκε και απο αλλους. Επισης πλεον ο αριθμος νεων ειδοπιησεων/συμβαντων σε ένα live tile είναι μεσα σε κυκλο αλλου χρωματος κατι πολύ βολικο και ευαναγνωστο.

 

 

Να πω ότι εβαλα και εγω την ρυθμιση στο 175% για την οθονη και πραγματι εχιε καλυτερη εμπειρια χρησης καθως βλέπεις πιο πολύ πληροφορια στην ιδια οθονη.

 

 

 

 

 

Περιμενω να δω και την αυτονομια, που υποτίθεται ότι επισημα είναι και αυτή βελτιωμενη. Εν αναμονη του επομενου build την επομενη Τριτη-Τεταρτη

 

 

 

Έχει ο Qualcomm 400 μετρητή βηματων; αν έχει καλή φάση :)

 

 

 

Από ζέσταμα πως πάει;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...