Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...όλοι έσείς που έχετε αυτά τα προβλήματα, έχετε κάνει hard reset ;;

...σε μένα δουλεύουν όλα στην εντέλεια, με hard reset πριν & μετά...

...μόνο ψιλοπροβλήματα, όπως αυτό με την καθυστέρηση της πλήρους εμφάνισης της lock screen, το blinking του quiet hours και ένα-δυό κρασαρίσματα σε εφαρμογές & tiles...

...τα extras στα settings δουλεύουν (glance απουσιάζει), άμεση απόκριση, η μπαταρία έφτιαξε και έχει διάρκεια, phone, mail, store, δουλεύουν άψογα...

...ειδοποιήσεις έρχονται άμεσα από phone, mail, skype, whatsapp, viber...

...lumia camera δουλεύει καλά, lumia selfie κρασάρισε, την έβγαλα και τώρα στο store είναι Ν/Α...

...glance ανοίγεις+ρυθμίζεις από store, δείχνει μόνο ώρα & ημέρα(όχι ημερομηνία) και ναι δείχνει και τις ειδοποιήσεις...

...region U.K., cortana O.K. , ελληνικό πληκτρολόγιο κανονικά...

...φωτό, μουσικές, βίδεα από SD εμφανίστηκαν κανονικά...

...πιθανόν παίζει ρόλο το firmware στο οποίο πάτησε το upgrade, που είναι η πιο πρόσφατη αναβάθμιση του βρεττανικού product code, φλασαρισμένο από εμένα πάνω σε ελβετικού product code lumia 830...

Edited by jazzu4ia
Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει ένα συγκεκριμένο apk να δει αν δουλεύει; πλέον έμεινε μόνο το 930 σαν μοναδικό μου τηλέφωνο και δεν μπορώ να διακινδυνέψω μπρος πίσω και δοκιμές.

 

Το apk είναι από την Yi camera της xiaomi και υπάρχει δωρεάν και στο site τους με μια απλή αναζήτηση. Τουλάχιστον να μου πει αν τρέχει σαν εφαρμογή. Τα υπόλοιπα θα τα βρω.

Link to comment
Share on other sites

...όλοι έσείς που έχετε αυτά τα προβλήματα, έχετε κάνει hard reset ;;

...σε μένα δουλεύουν όλα στην εντέλεια, με hard reset πριν & μετά...

...μόνο ψιλοπροβλήματα, όπως αυτό με την καθυστέρηση της πλήρους εμφάνισης της lock screen, το blinking του quiet hours και ένα-δυό κρασαρίσματα σε εφαρμογές & tiles...

...τα extras στα settings δουλεύουν (glance απουσιάζει), άμεση απόκριση, η μπαταρία έφτιαξε και έχει διάρκεια, phone, mail, store, δουλεύουν άψογα...

...ειδοποιήσεις έρχονται άμεσα από phone, mail, skype, whatsapp, viber...

...lumia camera δουλεύει καλά, lumia selfie κρασάρισε, την έβγαλα και τώρα στο store είναι Ν/Α...

...glance ανοίγεις+ρυθμίζεις από store, δείχνει μόνο ώρα & ημέρα(όχι ημερομηνία) και ναι δείχνει και τις ειδοποιήσεις...

...region U.K., cortana O.K. , ελληνικό πληκτρολόγιο κανονικά...

...φωτό, μουσικές, βίδεα από SD εμφανίστηκαν κανονικά...

...πιθανόν παίζει ρόλο το firmware στο οποίο πάτησε το upgrade, που είναι η πιο πρόσφατη αναβάθμιση του βρεττανικού product code, φλασαρισμένο από εμένα πάνω σε ελβετικού product code lumia 830...

Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω..Στο Lumia 930 που την έχω βάλει δουλεύει ok..Τρία πραγματάκια να στρώσουν θα ήθελα,στην lock screen θα πρέπει η ώρα κτλ να εμφανίζεται άμεσα γιατί καθυστερεί λίγο,το τηλ ζεσταίνετε μετά από χρήση και στο action center οι ώρες αναστολής αναβοσβήνουν..Ελπίζω αυτά να φτιάξουν με το καιρό,να πω πως είχα το προηγούμενο build και έκανα hard reset πριν και μετά το τελευταίο.

 

Ρε παιδιά ξέρει κάποιος πώς μπαίνει ήχος στα μηνύματα?Όταν μου έρχεται μην. και δεν ακούω τίποτα..

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Όντως επιστρέφεις πανεύκολα αν δεν σου αρέσει.Εσύ φίλε Montoya τα έχεις βάλει;Καίγομαι να τα βάλω και στο 640 μου τα είχα βάλει στο XL και τα έβγαλα μόνο και μόνο γιαι μου είπαν πως μπορεί να χαλάσει το κινητό επειδή είναι technical preview

 

Λόγω δουλειάς πρέπει να έχω απροβλημάτιστη συσκευή. Οπότε αφού δεν έχω χρόνο για "μπρος-πίσω" κάθομαι στα αβγά μου και προσπαθώ να καλμάρω την φαγούρα στο χέρι που μου ζητάει επιτακτικά να δοκιμάσω..... Όπως είπα, δεν έχω και δεύτερη συσκευή για να ορμήσω......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στο notifications+actions και ενώ κάτω από κάθε εφαρμογή βλέπω ότι έχει ενεργοποιημένη τη led ειδοποίηση, όταν επιλέγω κάποια, για να αλλάξω τις επιλογές της, η επιλογή led δεν υπάρχει... Το έχει κάποιος άλλος αυτό;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στο notifications+actions και ενώ κάτω από κάθε εφαρμογή βλέπω ότι έχει ενεργοποιημένη τη led ειδοποίηση, όταν επιλέγω κάποια, για να αλλάξω τις επιλογές της, η επιλογή led δεν υπάρχει... Το έχει κάποιος άλλος αυτό;

 

...ισχύει...

...στην ανάλυση το led δεν υπάρχει...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Hacker από το forum xda κατάφερε να εγκαταστήσει το Google Play Store σε Windows 10 Mobile συσκευή.

Εδώ και εδώ υπάρχουν οι οδηγίες για τυχόν τολμηρούς!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως σε καμιά εβδομάδα θα υπάρχει και εργαλείο που θα κάνει τη διαδικασία απλούστερη, όπως έγινε και με τα απλά .apk.
Link to comment
Share on other sites

Και να το μετανιώσεις δεν είναι και κάτι το τρομερό η επιστροφή σε 8.1

Εγώ δεν έχω καθόλου χρόνο, ούτε και δεύτερη συσκευή αλλιώς θα προχωρούσα οπωσδήποτε.

 

το έχω κάνει ήδη μία φορά, στην πρώτη build που έγινε διαθέσιμη, αλλά πλέον δεν έχω το χρόνο να κάνω όλα αυτά τα μπρος-πίσω. γι'αυτό με ενδιαφέρει πολύ η RTM να είναι σταθερή. φυσικά και θέλω ενημερώσεις που θα το κάνουν κάθε φορά και καλύτερο, αλλά όχι να κατεβάζει μέρα παρά μέρα και να καταναλώνει όλη τη μπαταρία και είναι off για ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τροπος που βρήκα για να κάνω επιβεβαιωσει του mail μου με κωδικό σε δεύτερο mail έτσι ως να με εμπιστευτεί και να μου συμπληρώνει αυτόματα τους κωδικούς μου στις σελίδες και να μου δώσει τα favorite μου είναι να κάνεις hard reset να μην βάλεις λογαριασμό στην αρχή που σου ζητάει άλλα να πας μετά από τις ρυθμίσεις λογαριασμό να κάνεις από εκεί σύνδεση με λογαριασμο microsoft

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στην χρήση δεδομένων εχει 3 επιλογές. Η κατά μήνα σας λειτουργεί;

Επίσης εχω την εντύπωση ότι δε μετράει τα δεδομένα απο hotspot.

 

Τώρα με την 512 το ξεκλείδωμα καθυστερεί 2-3 δευτερόλεπτα.

Και μια ερώτηση.

Όταν πληκτρολογείτε ενα νούμερο τηλεφώνου, υπάρχει τόσο μεγάλο lag στα πρώτα 5-6 νούμερα;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην χρήση δεδομένων εχει 3 επιλογές. Η κατά μήνα σας λειτουργεί;

Επίσης εχω την εντύπωση ότι δε μετράει τα δεδομένα απο hotspot.

 

Τώρα με την 512 το ξεκλείδωμα καθυστερεί 2-3 δευτερόλεπτα.

Και μια ερώτηση.

Όταν πληκτρολογείτε ενα νούμερο τηλεφώνου, υπάρχει τόσο μεγάλο lag στα πρώτα 5-6 νούμερα;

 

Δεν καθυστερει στο ξεκλείδωμα. Να εμφανίσει ώρα και ημερομηνία καθυστερεί.. Αμέσως ξεκλειδώνει αν δοκιμάσεις. Λογικά θα διορθωθεί σε ανύποπτο χρόνο. Στα νούμερα δεν έχω προσέξει κάτι.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στην χρήση δεδομένων εχει 3 επιλογές. Η κατά μήνα σας λειτουργεί;

Επίσης εχω την εντύπωση ότι δε μετράει τα δεδομένα απο hotspot.

 

Τώρα με την 512 το ξεκλείδωμα καθυστερεί 2-3 δευτερόλεπτα.

Και μια ερώτηση.

Όταν πληκτρολογείτε ενα νούμερο τηλεφώνου, υπάρχει τόσο μεγάλο lag στα πρώτα 5-6 νούμερα;

 

Για τη χρηση δεδομενων, δοκιμασε να αλλαξεις από MB σε GB και ισως αρχισει να μετραει κατά μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!Ρώτησα και πιο πίσω αλλά δεν πείρα απάντηση..πώς βάζουμε ήχο στα μηνύματα??

 

Χρόνια πολλά και καλά. Πήγαινε στο notifications & actions και βρες τα μηνύματα και ενεργοποίησε τον ήχο από εκεί.

 

Άλλο θέμα: Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά. Πήγαινε στο notifications & actions και βρες τα μηνύματα και ενεργοποίησε τον ήχο από εκεί.

 

Άλλο θέμα: Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

Ευχαριστώ για την απάντηση,το βρήκα..Τώρα αυτό στην εικόνα,δεν καταλαβαίνω τι είναι..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,το βρήκα..Τώρα αυτό στην εικόνα,δεν καταλαβαίνω τι είναι..

 

Μιας και είσαι εδώ. Αυτά τα δυο που σε εμένα είναι μαυρισμένα στην εικόνα και off, εσένα είναι ενεργοποιημένα? Για την lock screen..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως είναι ενεργοποιημένα.

 

Αχα. Κατάλαβα Alex. Πάω για hard reset, αφού αφήσω τα παράπονα μου στο feedback.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αχα. Κατάλαβα Alex. Πάω για hard reset, αφού αφήσω τα παράπονα μου στο feedback.

 

Δοκίμασε πρώτα ένα soft reset, μπας και γίνει τίποτα πρώτα. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...