Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας ελπίσουμε ότι στην επίσημη έκδοση δε θα ενεργοποιήτε κατά τη φόρτιση!

 

Γιατί είναι τόσο σημαντικό το αν ενεργοποιείται κατά τη φόρτιση ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά εδώ βάλει το email που χρησιμοποιώ πάντα και έχω βάλει να συγχρονίζει και τους κωδικούς από το internet explorer άλλα δεν μου έχει ζητήσει να βάλω τον κωδικό μέσω email για επιβεβαίωση

 

Και δεν βλέπω να έχει από μόνο του τους κωδικους μου.. Σε σας τι γίνεται;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης και μετα απο 5 μερες στο 1020 παρατηρω οντως μεγαλη θερμοκρασια και μεγαλη καταναλωση μπαταριας..

(Αν βαλω gps απλα το γονατιζει υπερβολικα γρηγορα και ζεματαει το στρογγυλο μερος πισω με τη καμερα σε βαθμο που ανετα κανεις ταγκ σε αγελαδα) :nuke:

 

Μπαγκαρει ακομα αρκετα σε πολλα σημεια σε βαθμο που μου θυμιζει τις ενδοξες μερες με το Ν9 :respect: να παλευω στα φορουμ να το ξεμπαγκαρω.. :D

Link to comment
Share on other sites

Στα sms σας έρχεται ηχητική ειδοποίηση; Εμένα δε μου έρχεται ούτε πριν ούτε μετα την αναβάθμιση που θεωρητικά το φτιάξανε..
Link to comment
Share on other sites

O Gabe είπε είναι θέμα hardware

 

Και γιατι το κινητό της μάνας μου αξίας 20€ το κανει ;

Μάλλον μας κοροϊδεύουν

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με την 10166 και με 2 hard resets, όλα λειτουργούν πολύ καλά. Έβαλα και μια κάρτα πριν από λίγο. Για να δούμε πώς θα πάει..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλει κανεις σας την τελευταία preview που βγήκε χτες μπορεί να μας πει αν δουλεύει το glance?μετά από hard reset όμως γιατί στρώνει καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλει κανεις σας την τελευταία preview που βγήκε χτες μπορεί να μας πει αν δουλεύει το glance?μετά από hard reset όμως γιατί στρώνει καλυτερα

 

 

 

Και hard reset να κάνεις πάλι μπορείς να το φτιάξεις!!!Θα κατεβάσεις το sysapp pusher και θα ανοίξεις το glance screen από εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Hard reset είχα κάνει στην 10166 σε Lumia 1520 kai brickαρισε.

Έβαλα την νέα 105* και έχει μιλήσει στα quicksettings το ώρες αναστολής ειδοποιήστε οπότε πάω για reset.

Να κάνω με κουμπιά hard η soft Απο ρυθμίσεις ;

Ευχαριστώ

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Hard reset είχα κάνει στην 10166 σε Lumia 1520 kai brickαρισε.

Έβαλα την νέα 105* και έχει μιλήσει στα quicksettings το ώρες αναστολής ειδοποιήστε οπότε πάω για reset.

Να κάνω με κουμπιά hard η soft Απο ρυθμίσεις ;

Ευχαριστώ

 

Soft reset δεν γίνεται από τις ρυθμίσεις.

Δες εδώ Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset. τις διαφορές τους και πως γίνεται hard ή soft reset.

Εφόσον θέλεις να διαγράψεις τα πάντα από την συσκευή και να επανεγκατασταθεί το λογισμικό θα χρειαστεί να κάνεις hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και hard reset να κάνεις πάλι μπορείς να το φτιάξεις!!!Θα κατεβάσεις το sysapp pusher και θα ανοίξεις το glance screen από εκεί!!!

 

 

 

Στη 10166 το ρυθμισα ξέρω αλλά πάλι δεν μου έδειχνε ειδοποιήσεις στο 640xl.γιαυτο ρωτάω αν στην νέα έκδοση δείχνει.δοκιμασμενα από όποιον την εβαλε

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά όπως και στα προηγούμενα για κάθε μέρα δεν είναι.

Ταχύτατο είναι.

Περιλαμβάνει τις εφαρμογές office.

Στην οθόνη έναρξης έχω lag σε ένα 640.

Το wi-fi μου έκανε δυο φορες αποσύνδεση.

Το store δεν το λες γρήγορο.

Και τέλος, η sd σε κάποιες φάσεις εξαφανίζεται με αποτέλεσμα να χάνονται και οι εφαρμογές της.(την βγάζεις-βάζεις αλλα δεν είναι δουλειά αυτή..)

Αν έχεις χρόνο (πολύ όμως για hard reset) καλά είναι.

Και να υπάρχει και μια συσκευή για να έχεις τηλέφωνο μέχρι να το φέρεις στα μετρα σου.

Έχουμε δρόμο ακόμα μάλλον, δυστυχώς, μέχρι να έρθει μια σωστή rtm

 

Hard reset x2

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά εντυπώσεις από τη νέα build.όλοι διακοπές είστε?

 

Δεν εχουν αλλαξει πολλα πραγματα. Φαινεται να είναι λιγο πιο smooth ως τωρα.

Φυσικα χρειαζεται καποιες ωρες μεχρι να στρωσει, όπως και με τις προηγούμενες.

Το toggle του quiet hours αναβοσβηνει.

Καποιος πριν ειπε ότι δεν δουλευει το mobile hotspot, σ εμενα φαινεται να δουλευει.

Βεβαια δεν την εχω ψαξει πολύ. Αυτό που μου αρεσει κι ελπιζω να εχει διαρκεια, είναι η μπαταρια.

Εδώ και 4 ωρες περιπου είναι στο 81%. Και δουλευουν όλα από πισω. 3 e mail, facebook, viber.

 

EDIT

Ηard reset εκανα αλλα επανεφερα και back up. H μπαταρια συνεχιζει δυνατα :D

Edited by boulbasar
προσθηκη σχολιουυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να λέτε αν έχετε κάνει hard reset η αν είστε από αναβάθμιση μόνο με τα σχόλια σας αν δεν σας πειράζει
Link to comment
Share on other sites

1520 εδώ

 

Πολύ πιο γρήγορο

 

Πολύ καλύτερη μπαταρία και πολύ λιγότερο ζέσταμα ίσως κανονικό.. Όταν ήθελα να κάνω share σε κάποιο πρόγραμμα η λίστα εξαφανιζόταν το φτιαξαν και αυτό

 

Το hot spot δεν δουλεύει

 

Το video app το έφτιαξαν με update

 

Το store ανοογει πολύ πιο γρήγορα

 

Τα tile δουλεύουν πιο καλά

 

Δουλευει και το tile του nextgen που δεν δούλευε

 

 

 

Δεν συνδέεται το Bluetooth πατώντας το κουμπί από το ακουστικό ακόμα

 

Οπότε πρέπει να κλείσεις το Bluetooth και να το ανοίξεις

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

1520 εδώ

 

Πολύ πιο γρήγορο

 

Πολύ καλύτερη μπαταρία και πολύ λιγότερο ζέσταμα ίσως κανονικό.. Όταν ήθελα να κάνω share σε κάποιο πρόγραμμα η λίστα εξαφανιζόταν το φτιαξαν και αυτό

 

Το hot spot δεν δουλεύει

 

Το video app το έφτιαξαν με update

 

Το store ανοογει πολύ πιο γρήγορα

 

Τα tile δουλεύουν πιο καλά

 

Δουλευει και το tile του nextgen που δεν δούλευε

 

 

 

Δεν συνδέεται το Bluetooth πατώντας το κουμπί από το ακουστικό ακόμα

 

Οπότε πρέπει να κλείσεις το Bluetooth και να το ανοίξεις

 

Επιβεβαωνω και εγω τα ως ανω με 1520.

Εμφανης διαφορα σε ταχυητα και smooth.

Εκανα reset kai restore.

Αυτο με το quiet hoursρο εχει σε ολους σας;;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δεύτερη φορά reset, έκανα όλα τα Update και λειτουργούν όλα άψογα. Βέβαια στις ρυθμίσεις στο extra, μου λέει (σε ότι και να πατήσω) ότι ενδέχετια να υπάρχει ενημέρωση για την εφαρμογή στο store, και ακολούθως δεν μου την ανοίγει.

Γενικά πάντως, πολύ πιο γρήγορη, πολύ πιο άμεση, καλύτερη μπαταρία, δεν ζεστένεται τόσο. Για μένα το τεστ θα γίνει απόψε με την μπαταρία. Να δώ πόσο θα έχει το πρωί που θα ξυπνήσω..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα

 

Μου έχει κολλήσει ηδη δυο φορές σε άσχετη στιγμή και δεν αποκρίνεται

 

Άλλα το χειρότερο ήταν που σήμερα δεν χτύπησε το ξυπνητήρι

 

Ευτυχώς ειχα βάλει υπενθύμιση στο ημερολόγιο και έκανε τον ήχο αλλιώς ...

 

Τώρα βάζω και το realarm με βλέπω για 8.1 αυτά είναι σοβαρά προβλήματα...

 

 

 

Υγ. Το κινητό δούλευε μια χαρά το ξυπνητηρι δεν χτύπησε

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

και εμένα δεν μου άρεσε ειδικά ο browser πολλές φορές πατάω κάποιο λινκ και δεν το ανοίγει. δεν μου άρεσε που στο ξεκλείδωμα με διπλό χτύπημα αργεί λίγο να δείξει την ώρα και τις ειδοποιήσεις στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

έχουμε φτάσει μέσα αυγούστου και μία κάπως πρώιμη έκδοση σε επίπεδο pfd δεν έχουμε δει. ας ελπίσουμε να βγει μια πραγματική RTM κι όχι να πάρουμε μία build όπως στα PC και να τρέχουμε κάθε βδομάδα στο windows update να μπαλώσουμε τις όποιες τρύπες.

 

με ξύνει το χέρι μου να την περάσω αλλά κάτι μου λέει ότι θα το μετανιώσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλωσα τα προβλήματα όπως πάντα να κάνετε και εσεις το ίδιο και ειδικά όταν καλείς κάποιο που το όνομα του τελειώνει σε ς ενώ τα δείχνει όλα κεφάλαια το ς μένει μικρό.. Ψηφήστε για διορθώσει του πάθους γιατί αυτο μόνο στην Ελλάδα θα υπάρχει..

 

 

 

Αύτη τι φορά το ξυπνητήρι χτύπησε κανονικά

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

έχουμε φτάσει μέσα αυγούστου και μία κάπως πρώιμη έκδοση σε επίπεδο pfd δεν έχουμε δει. ας ελπίσουμε να βγει μια πραγματική RTM κι όχι να πάρουμε μία build όπως στα PC και να τρέχουμε κάθε βδομάδα στο windows update να μπαλώσουμε τις όποιες τρύπες.

 

με ξύνει το χέρι μου να την περάσω αλλά κάτι μου λέει ότι θα το μετανιώσω.

 

Και να το μετανιώσεις δεν είναι και κάτι το τρομερό η επιστροφή σε 8.1

Εγώ δεν έχω καθόλου χρόνο, ούτε και δεύτερη συσκευή αλλιώς θα προχωρούσα οπωσδήποτε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και να το μετανιώσεις δεν είναι και κάτι το τρομερό η επιστροφή σε 8.1

Εγώ δεν έχω καθόλου χρόνο, ούτε και δεύτερη συσκευή αλλιώς θα προχωρούσα οπωσδήποτε.

 

Όντως επιστρέφεις πανεύκολα αν δεν σου αρέσει.Εσύ φίλε Montoya τα έχεις βάλει;Καίγομαι να τα βάλω και στο 640 μου τα είχα βάλει στο XL και τα έβγαλα μόνο και μόνο γιαι μου είπαν πως μπορεί να χαλάσει το κινητό επειδή είναι technical preview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...