Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράφω μια χαρά και μάλιστα είναι και πολύ καλό!

Δεν ξέρω πως να σου το δείξω.

Δεν ξέρω πως να το πω, αλλά είναι ακριβώς ίδιο με το google keyboard! Κάνει ακριβώς τα ίδια λάθη με εκείνο. Το μπέρδεμα και η δυσκολία στο "το" με το "τι" αλλά κυρίως το "και" και το "κάτι" είναι παροιμιώδεις. Έχει όμως καλύτερο λεξικό. Την λέξη "παροιμιώδεις" την έγραψα επίτηδες.

Πάντως, την εφαρμογή OneNote δεν μπόρεσα να την βρω στο store γιατί και εγώ την χρησιμοποιώ.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Alex_tz

Δόθηκε η ημερομηνία διάθεσης των windows 10 και είναι στις 29 Ιουλίου.

 

Για να μην δημιουργηθούν εντυπώσεις, αυτή είναι η ημερομηνία για W10 σε PCs, laptops, tablets.

Τα Windows 10 mobile όπως είναι γνωστό θα κυκλοφορήσουν αργότερα σε άγνωστη ακόμα ημερομηνία.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Γράφω μια χαρά και μάλιστα είναι και πολύ καλό!

Δεν ξέρω πως να σου το δείξω.

Δεν ξέρω πως να το πω, αλλά είναι ακριβώς ίδιο με το google keyboard! Κάνει ακριβώς τα ίδια λάθη με εκείνο. Το μπέρδεμα και η δυσκολία στο "το" με το "τι" αλλά κυρίως το "και" και το "κάτι" είναι παροιμιώδεις. Έχει όμως καλύτερο λεξικό. Την λέξη "παροιμιώδεις" την έγραψα επίτηδες.

Πάντως, την εφαρμογή OneNote δεν μπόρεσα να την βρω στο store γιατί και εγώ την χρησιμοποιώ.

 

Νομίζω ότι πρέπει να ψάξεις το One Note στο store beta. Μπορεί να κανω και λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια απορία:Πως γίνεται από το myappfree όταν πατάω το link να ανοίγει το store και όχι το store beta;Δεν μπορώ να πάρω τις προσφορές
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια απορία:Πως γίνεται από το myappfree όταν πατάω το link να ανοίγει το store και όχι το store beta;Δεν μπορώ να πάρω τις προσφορές

 

 

 

Τα έχω στο δεύτερο κινητό στο σπίτι οπότε δεν το έχω δει αλλά το myappfree απλά διαφιμιζει τις δωρεάν εφαρμογές και δεν της κανειβαυτο δωρεάν επίσης εκεί με 8 έχουμε το παλιό store και τις κατεβαζουμε δωρεάν οποτε χωρίς να το έχω δοκιμάσει αλλά μου φαίνεται άτοπο..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ειπα να κανω μια δοκιμη των windows 10.εγκατεστησα την εκδοση 10.0.12534.59 μεσω της εφαρμογης windows insider.

πολλα bugs γενικα ασταθη εκδοση για καθημερινη χρηση.το κινητο ζεστενεται σε ορισμενες λειτουργιες και τρωει την μπαταρια γρηγορα,κολλαει ανεξηγητα,οι εγκαταστασεις εφαρμογων περνουν παρα πολυ ωρα.

τα μονα θετικα που βρηκα ειναι οι περισοτερες συντομευσεις στην μπαρα ειδωποιησεων.το ομδοποιημενο μενου ρυθμισεων,και η μεγαλητερη παραμετροποιηση της αρχικης οθονης σε χρωματα διαφανεια και μεγεθος στα live tiles.

καντε υπομονη λοιπον σε 2 μηνες ερχεται η τελικη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

ειπα να κανω μια δοκιμη των windows 10.εγκατεστησα την εκδοση 10.0.12534.59 μεσω της εφαρμογης windows insider.

πολλα bugs γενικα ασταθη εκδοση για καθημερινη χρηση.το κινητο ζεστενεται σε ορισμενες λειτουργιες και τρωει την μπαταρια γρηγορα,κολλαει ανεξηγητα,οι εγκαταστασεις εφαρμογων περνουν παρα πολυ ωρα.

τα μονα θετικα που βρηκα ειναι οι περισοτερες συντομευσεις στην μπαρα ειδωποιησεων.το ομδοποιημενο μενου ρυθμισεων,και η μεγαλητερη παραμετροποιηση της αρχικης οθονης σε χρωματα διαφανεια και μεγεθος στα live tiles.

καντε υπομονη λοιπον σε 2 μηνες ερχεται η τελικη εκδοση.

 

Εάν έχεις σκοπό να την κρατήσεις για λίγο, κάνε και ένα hard reset. Φτιαχνεί πολύ όσον αφορά την μπαταρία και το ζέσταμα του κινητού.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σε δυο μήνες είναι η τελικη για όλα τα υπόλοιπα.εμεις σε κανένα 6μηνο το κοβω

 

Eντάξει αν πάρει τόσο θα στείλω το 1520 για βρούβες.

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει αν πάρει τόσο θα στείλω το 1520 για βρούβες.

 

 

 

Μπα με το insider θα την πάρουμε αμέσως αλλά επίσημα όταν θα έρθει για το κινητό του και ένα θα είναι ακόμα καλύτερα γιατί θα έχει και τους κατάλληλους drivers κλπ

 

 

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα είναι το store beta σου βγάζει να κάνει αναβαθμίσεις που υποτίθεται έχει κάνει σε άλλες κολλάει και δεν τις κάνει και αλλα τέτοια..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με το Ελληνικό πληκτρολόγιο, το βάλατε τελικά?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα εγώ. Όχι ακριβώς δηλαδή, γιατί όταν έκανα hatred reset εμφανίστηκε μόνο του. Το περιμένω πως και πως, όταν θα έρθουν τα κανονικά 10αρια.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα εγώ. Όχι ακριβώς δηλαδή, γιατί όταν έκανα hatred reset εμφανίστηκε μόνο του. Το περιμένω πως και πως, όταν θα έρθουν τα κανονικά 10αρια.

 

Συγνώμη, το ελληνικό λεξικό εννοούσα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα και εγω να βαλω τα 10αρια αλλα τα εβγαλα μετα απο μερικες ωρες γιατι εχουν αρκετα θεματακια. Εκανα την διαδικασια και επανεφερα το τηλεφωνο στα 8.1 Τωρα ομως στην εκκινηση μου βγαζει το logo της Cosmote ενω στην αρχικη ρομ δεν το εβγαζε και ηταν 8.1 update 2 ενω τωρα ειναι 8.1 update. Tι πρεπει να κανω για να το φερω οπως ηταν πρωτα? Εγκατεστησα το insider και μου βγαζει αναβαθμιση απεθειας στα 10αρια και μαλον θα παει για hard reset γιατι μου βγαζει συνεχεια μηνυμα να κατεβασω τα 10ρια.
Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα και εγω να βαλω τα 10αρια αλλα τα εβγαλα μετα απο μερικες ωρες γιατι εχουν αρκετα θεματακια. Εκανα την διαδικασια και επανεφερα το τηλεφωνο στα 8.1 Τωρα ομως στην εκκινηση μου βγαζει το logo της Cosmote ενω στην αρχικη ρομ δεν το εβγαζε και ηταν 8.1 update 2 ενω τωρα ειναι 8.1 update. Tι πρεπει να κανω για να το φερω οπως ηταν πρωτα? Εγκατεστησα το insider και μου βγαζει αναβαθμιση απεθειας στα 10αρια και μαλον θα παει για hard reset γιατι μου βγαζει συνεχεια μηνυμα να κατεβασω τα 10ρια.

 

Για να κάνεις unbranded τη συσκευή σου δες εδώ: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - 9. Πώς μπορώ να φλασάρω στη συσκευή μου rom άλλης χώρας (να της αλλάξω firmware) ή να την κάνω unbranded; ακολουθώντας τον δεύτερο τρόπο του οδηγού.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έβαλα και έβγαλα τα 10 ξαναπήγα σε 8.1 update 2 βάζοντας πρωτα το developer preview και μετά το insider.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς πλέον να βάλεις τo Update 2 μέσω του Insider καθώς σε πάει κατευθείαν στην technical preview των Windows 10 Mobile. Ήδη έχει αρχίσει η επίσημη διάθεσή του για κάποιες συσκευές και σιγά σιγά θα γίνει διαθέσιμο και για τις υπόλοιπες. Για να κάνεις unbranded τη συσκευή σου δες εδώ: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - 9. Πώς μπορώ να φλασάρω στη συσκευή μου rom άλλης χώρας (να της αλλάξω firmware) ή να την κάνω unbranded; ακολουθώντας τον δεύτερο τρόπο του οδηγού.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Αν το αφησω ετσι πειραζει ? ή καλυτερα να δοκιμασω την διαδικασια που μου ειπες και να κανω και τα 2 update

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έβαλα και έβγαλα τα 10 ξαναπήγα σε 8.1 update 2 βάζοντας πρωτα το developer preview και μετά το insider.

 

Και γω...το update 2 υπάρχει ακόμα πριν βάλεις τα 10αρια

 

Eίχα διαβάσει ό,τι είχαν κλείσει το loophole που επέτρεπε την αναβάθμιση στο Update 2. Οπότε διορθώνω το προηγούμενο ποστ μου.

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Αν το αφησω ετσι πειραζει ? ή καλυτερα να δοκιμασω την διαδικασια που μου ειπες και να κανω και τα 2 update

 

Αν δεν σε ενοχλεί το λογότυπο του παρόχου τότε άσε το έτσι. Δεν θα έχει σημαντικές διαφορές από κάποια συσκευή που είναι unbranded.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθώ να εγκαταστήσω το Nokia Software Recovery Tool σε 3 διαφορετικά pc και μου βγάζει συνέχεια σφάλμα και ακυρωνει την εγκατάσταση. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Eίχα διαβάσει ό,τι είχαν κλείσει το loophole που επέτρεπε την αναβάθμιση στο Update 2. Οπότε διορθώνω το προηγούμενο ποστ μου.

Εμένα στο 930 πάντως με πηγε από 8.1 κατευθείαν σε 10 άρια

Μάλλον έχει να κάνει με την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: μπορεί να εχει ειπωθεί αλλα μόλις το ανακάλυψα, ΔΕΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ ΠΙΑ το Nokia Software Recovery Tool, πλέον χρησιμοποιούμε Windows Phone Recovery Tool
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: μπορεί να εχει ειπωθεί αλλα μόλις το ανακάλυψα, ΔΕΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ ΠΙΑ το Nokia Software Recovery Tool, πλέον χρησιμοποιούμε Windows Phone Recovery Tool

 

Υπάρχει και άλλο ένα. Το lumia recovery tool. Δεν ξέρω τι διαφορές έχει, αλλά αυτό χρησιμοποιώ.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω απενεργοποιήσει την ειδοποίηση για ενημερώσεις, αυτή εμφανίζεται κάθε φορά που κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο?, να πω ότι έχω εγκαταστήσει το 8.1 update 2 περιμένοντας τα κανονικά 10άρια ( αν έχει απαντηθεί παρακαλώ παραπέμψτε με αναλόγως)
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...