Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει χαλάσει και στο δικό μου δεν ξέρω αν ήταν από την αρχή του build αλλά μπορείς να μπεις στις επαφές σου από τον dialer

 

Το ξερω αλλα μπαίνω και δεν τις εχει μεσα, ειναι άδειο, ενώ οταν το είχα συγχρονίσει μετα το hard reset τις εμφάνισε κανονικά. Εχει κάπου ρυθμίσεις για το ποιες επαφές θα εμφανίζονται; Εμενα ειναι Google

 

Στο rap dialer δεν εμφανίζονται?

 

Εκει εμφανίζονται αλλα το περιβάλλον της εφαρμογής ειναι απαράδεκτο. Εχω 6" οθόνη και η γραμματοσειρά της ειναι τοσο μεγάλη που μπορώ και βλεπω 4 επαφές μόνο. Πολύ μπέρδεμα με τα gestures και τα μενου

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξερω αλλα μπαίνω και δεν τις εχει μεσα, ειναι άδειο, ενώ οταν το είχα συγχρονίσει μετα το hard reset τις εμφάνισε κανονικά. Εχει κάπου ρυθμίσεις για το ποιες επαφές θα εμφανίζονται; Εμενα ειναι Google

 

Εάν έχεις προσθέσει κανονικά τον λογαριασμό google, θα έπρεπε να τις συγχρονίζει. Εμένα που δεν ανοίγε τον κατάλογο, έκανε κανονικά συγχρονισμό και μου εμφάνιζε τα ονόματα όποτε με έκανα κλήση. Και εγώ στη google τις έχω αλλά συγχρονίζουν αυτόματα και σε outlook όπως και να χει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα μου, οταν το είχα συγχρονίσει πρώτη φορά εμφανίζονταν κανονικά, αλλά από ένα σημείο και μετά εξαφανίστηκαν. Έκτοτε αφαίρεσα και συγχρόνισα ξανά από την αρχή τον λογαριασμό αλλά δεν ξανά εμφανίστηκαν
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ μόλις την 10TP, ενω όμως έκανε install, restart, κτλ, μπουταρε κανονικά (λειτουργεί το not. tray) αλλά μονίμως loading...
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το windows insider,έκανα και εγγραφή από τον υπολογιστή αλλά μου βγάζει ότι μπορώ να κατεβάσω τη δοκιμαστική έκδοση για τα 10άρια.

Όσοι τα έχετε περάσει αξίζει η δοκιμή ή έχει πολλά προβλήματα? Γυρνάει εύκολα πίσω?

Την GDR2 των 8.1 πώς την περνάω αν δε θέλω να βάλω τα 10άρια?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το windows insider,έκανα και εγγραφή από τον υπολογιστή αλλά μου βγάζει ότι μπορώ να κατεβάσω τη δοκιμαστική έκδοση για τα 10άρια.

Όσοι τα έχετε περάσει αξίζει η δοκιμή ή έχει πολλά προβλήματα? Γυρνάει εύκολα πίσω?

Την GDR2 των 8.1 πώς την περνάω αν δε θέλω να βάλω τα 10άρια?

 

Για δοκιμή μόνο αξίζει για να δεις πως περίπου θα είναι το νέο λειτουργικό. Αν είναι η βασική σου συσκευή πιθανόν να μην σε βολέψει γιατί δεν είναι σταθερή σαν έκδοση.

Γυρνάει πίσω εύκολα με την χρήση του Lumia Software Recovery Tool. Θα επαναφέρει τη συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση, συνεπώς αν την έχεις κάνει unbranded θα ξαναγίνει branded.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με αυτο το TP;

Το περασα σημερα στο 930, κλασικα εκανε loadind στην αρχικη, οποτε του εκανα επαναφορα εργοστασιων ρυθμισεων και τωρα μου εμφανιζει την αρχικη (μονο τον ie) και δεν μπορω να μπω ουτε στις ρυθμισεις.

Ειναι γνωστο προβλημα αυτο;

Αν ναι, πως λυνεται το ολο θεμα; να παω για software recovery μεσω υπολογιστη η φτιαχνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με αυτο το TP;

Το περασα σημερα στο 930, κλασικα εκανε loadind στην αρχικη, οποτε του εκανα επαναφορα εργοστασιων ρυθμισεων και τωρα μου εμφανιζει την αρχικη (μονο τον ie) και δεν μπορω να μπω ουτε στις ρυθμισεις.

Ειναι γνωστο προβλημα αυτο;

Αν ναι, πως λυνεται το ολο θεμα; να παω για software recovery μεσω υπολογιστη η φτιαχνεται;

 

Κάνε ένα ακόμη hard reset. Είχα το ίδιο πρόβλημα και έτσι λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα ακόμη hard reset. Είχα το ίδιο πρόβλημα και έτσι λύθηκε.

 

Μπορεις να μου θυμισεις λιγο την διαδικασια με τα κουμπια, μιας και δεν μπορω να μπω στις ρυθμισεις για να το κανω με τον πατροπαραδωτο τροπο;

 

EDIT 1: Ακυρο, το βρηκα.

 

 

EDIT 2: Μετα το δευτερο hard reset εμφανισε περισσοτερες εφαρμογες, αλλα παλι εχουμε θεμα με τις ρυθμισεις που δεν μπαινει απο τα notifications, αλλα ουτε και υπαρχουν στη λιστα εφαρμογων. Να παω και για τριτο hard reset;

 

 

EDIT 3: Μετα το 3ο hard reset και επιλογη αυτη τη φορα ελληνικης γλωσσας και περιοχη Ελλαδα, η εγκατασταση "εκατσε σωστα".

Μπορω να πω (αν και την εβαλα στην κυρια συσκευη, δηλαδη στο 930 και οχι στο 925) οτι μαλλον θα την κρατησω, γιατι παρολο που εχει καποια κολληματα, σε στυλ φθηνου android κινητου, δεν ειναι κατι που με χαλαει στην καθημερινη χρηση που κανω εγω με το τηλεφωνο (δηλαδη λιγο καιρο, λιγα οικονομικα και κανενα τσεκαρισμα για mail).

Edited by stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσοι τα έχουν κρατήσει εδώ μέσα; μου φαίνεται ένα 90% έχει πάει πίσω στα 8,1

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, που έχω κινητό με 512MB RAM, δεν νομίζω να γυρίσω στα 8.1. Έτσι και αλλιώς έχω συνηθίσει τα προβλήματα του λειτουργικού.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσοι τα έχουν κρατήσει εδώ μέσα; μου φαίνεται ένα 90% έχει πάει πίσω στα 8,1

 

Εάν δεν αργούσε τόσο η επόμενη Update θα τα είχα κρατήσει. Όταν βγεί η επόμενη ψήνομαι να τα ξαναβάλω όμως για να τα ξαναδοκιμάσω αφού μου άρεσαν πάρα πολύ.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσοι τα έχουν κρατήσει εδώ μέσα; μου φαίνεται ένα 90% έχει πάει πίσω στα 8,1

 

Εάν δεν αργούσε τόσο η επόμενη Update θα τα είχα κρατήσει. Όταν βγεί η επόμενη ψήνομαι να τα ξαναβάλω όμως για να τα ξαναδοκιμάσω αφού μου άρεσαν πάρα πολύ.

 

Στο 520 δεν παιζόταν με τίποτα ...

Στο 930 που είναι το κυριο το κρατησα μια βδομάδα ...δεν γινόταν να το κρατήσω γιατί είχε πολλά θέματα ... Μου αρεσε πολύ όμως εκεί που δείχνει ότι πάει το λειτουργικο ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;

 

Γιατί η εφαρμογή outlook όταν μου στέλνουν mailμε ελληνικούς χαρακτήρες τα δείχνει αλλαμπουρνέζικα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσέξει κάποιο τέτοιο πρόβλημα όταν πάω στο σπίτι θα ξανά δω μήπως ρο κάνει σε κάποια αλλά ούτε στον υπολογιστή το κάνει...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;

 

Γιατί η εφαρμογή outlook όταν μου στέλνουν mailμε ελληνικούς χαρακτήρες τα δείχνει αλλαμπουρνέζικα;

 

Ναι, το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως ήταν να βγει καινούργιο build αλλά είχε μεγάλο πρόβλημα με το lock screen.. Πάμε για το επομενο τώρα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στις preview εκδόσεις των WP 10, μπορούμε να έχουμε γλώσσα τηλεφώνου αγγλική και τις εφαρμογές του msn για ειδήσεις και αθλητικά στα ελληνικά; Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!! Ειχα κι εγω καποια προβληματα με την τελευταια εκδοση, ακομα και ρισετ πισω στην 8.1 εκανα για περιπου δυο μερες επειδη το τηλεφωνο μπηκε σε ενα booting loop οπου απλα εκανε επανεκινηση συνεχως... τελικα ομως τα ξαναπερασα και δεν εχω τωρα σοβαρα προβληματα- απλα και για οσους εχουν συνεχομενα κολληματα να ξερετε πως υπαρχει θεμα αν βαλετε background photo επανω στα πλακιδια. Ενα θεμα που εχω εχει να κανει με το Microsoft OneNote... το οποιο ειναι και το προγραμμα που χρησιμοποιω κατεξοχην για σημειωσεις. Ενω συγχρονιζει τα παντα, και ο σχεδιασμος του ειναι εκπληκτικος- καμια σχεση με το αισχος που υπηρχε στα 8αρια... το βρισκω εξαιρετικα δυσκολο να κανω editing... οταν χτυπαω την οθονη πολυ σπανια βγαινει ο κερσορας, και οταν βγαινει εμφανιζεται σε ασχετα μερη... Το βρισκω περιεργο γιατι δεν φαινεται να ειναι προβλημε του οφις γενικοτερα, το word δουλευει μια χαρα... Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος???
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τα Windows 10 preview στο 635 που έχω σαν δεύτερο. Δεν μπορώ όμως να αλλάξω την γλώσσα τηλεφώνου και δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου, γιατί δεν έχω swipe στα ελληνικά. Το region το άλλαξα σε US και κατεβάζω κανονικά από το store. Να κάνω hard reset;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τα Windows 10 preview στο 635 που έχω σαν δεύτερο. Δεν μπορώ όμως να αλλάξω την γλώσσα τηλεφώνου και δεν μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου, γιατί δεν έχω swipe στα ελληνικά. Το region το άλλαξα σε US και κατεβάζω κανονικά από το store. Να κάνω hard reset;

 

Swipe στα Ελληνικά δεν έχεις γιατί δεν μπορείς να κατεβάσεις πληκτρολόγια, αφού υπάρχει πρόβλημα, οπότε και hard reset να κάνεις, δεν θα αλλάξει κάτι σχετικά με αυτό το θέμα. Οι ρυθμίσεις του πληκτρολογίου βρίσκονται εδώ: Settings > Time and Language > Keyboard

 

Καλημερα σε ολους!!! Ειχα κι εγω καποια προβληματα με την τελευταια εκδοση, ακομα και ρισετ πισω στην 8.1 εκανα για περιπου δυο μερες επειδη το τηλεφωνο μπηκε σε ενα booting loop οπου απλα εκανε επανεκινηση συνεχως... τελικα ομως τα ξαναπερασα και δεν εχω τωρα σοβαρα προβληματα- απλα και για οσους εχουν συνεχομενα κολληματα να ξερετε πως υπαρχει θεμα αν βαλετε background photo επανω στα πλακιδια. Ενα θεμα που εχω εχει να κανει με το Microsoft OneNote... το οποιο ειναι και το προγραμμα που χρησιμοποιω κατεξοχην για σημειωσεις. Ενω συγχρονιζει τα παντα, και ο σχεδιασμος του ειναι εκπληκτικος- καμια σχεση με το αισχος που υπηρχε στα 8αρια... το βρισκω εξαιρετικα δυσκολο να κανω editing... οταν χτυπαω την οθονη πολυ σπανια βγαινει ο κερσορας, και οταν βγαινει εμφανιζεται σε ασχετα μερη... Το βρισκω περιεργο γιατι δεν φαινεται να ειναι προβλημε του οφις γενικοτερα, το word δουλευει μια χαρα... Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος???

 

Και εγώ δυσκολεύομαι πολύ στην επεξεργασία. όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές του Office λειτουργούν άριστα, αλλά με το OneNote έχω πρόβλημα.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

ωραια, αρα δεν ειμαι εγω ο μοναδικος με το Onenote... Λογικα θα το φτιαξουν σε καποια φαση!!! Αντε, γιατι πολυ καθυστερει το επομενο build!!!
Link to comment
Share on other sites

@Alex_tz

Και όμως. Μόλις τελείωσε το hard reset και αυτήν την στιγμή γράφω με ελληνικά και swipe.

Σε λίγο καιρό βέβαια θα έχει μικρή σημασία. Δόθηκε η ημερομηνία διάθεσης των windows 10 και είναι στις 29 Ιουλίου.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

@Alex_tz

Και όμως. Μόλις τελείωσε το hard reset και αυτήν την στιγμή γράφω με ελληνικά και swipe.

Σε λίγο καιρό βέβαια θα έχει μικρή σημασία. Δόθηκε η ημερομηνία διάθεσης των windows 10 και είναι στις 29 Ιουλίου.

 

Αλήθεια; Εμένα έχει κολλήσει εδώ και κανέναν μήνα στο pending.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...