Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που έχουν περάσει κάποιες μέρες και μετά την αναβάθμιση των MSN και outlook εφαρμογών, βλέπετε διαφορά στην λειτουργία και στην σταθερότητα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή μου βγάζει συνεχεια το μήνυμα για την νέα αναβάθμιση, σκέφτομαι να την βάλω. Να ρωτήσω αν πριν ή και μετά την εγκατάσταση κάνατε επαναφορά εργ. ρυθμίσεων? Χρειάζεται να ξαναστήσουμε το κινητό από την αρχή ή περνάει από πάνω από την 8.1 update 2?

Και τέλος το σημαντικότερο:αξίζει??? ή θα το μετανοιώσω??? (στο 830 σκέφτομαι να τα βάλω)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγήκε για το 8Χ?

 

Τώρα έκανα έλεγχο, έβγαλε μήνυμα για το fast ring, αλλά δεν το προχώρησα. Δεν έχω μπαταρία, δεν έχω κάνει backup και κυρίως δεν διακινδυνεύω να μείνω χωρίς τηλέφωνο.

 

Γνωρίζει κάποιος? Να είναι η 8.1.2?

 

Τελικά, ούτε καν η 8.1.2

 

Εγκαταστάθηκε κ ενεργοποιήθηκε το fast ring...

 

Τρίχες.

 

εδιτ:

 

Κι αφού το πέρασα και επανεκκίνησε, αποφάσισε να βρει αναβάθμιση τελικά (μέσα από την κανονική του menu - DP?).

 

Άντε να δούμε αν θα έχω την 8.1.2 τελικά ή θα τρέχω για τηλέφωνο Σαββατιάτικα (κ το 940 αργεί ακόμα).

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα περάσει προ ημερών την cyan technical preview. Σε αυτήν συμπεριλαμβάνονταν και τα office και ο email client και το Xbox app και όλες οι λεγόμενες νέες εφαρμογές. Επειδή πήγαινε πολύ χάλια και κολλούσε συνέχεια το λειτουργικό, αποφάσισα να του κάνω ενα hard reset. Σημερα λοιπόν του το εκανα και αποφάσισα να πάω σε clean στήσιμο του κινητού απο την αρχή και οταν άνοιξε το κινητο ειχε μια άλλη os version απο αυτη που ειχε πριν. Η νέα version λεει windows 10 Mobile Insider Preview OS Version 10.0.12562.84. Πηγαίνει σαφώς καλύτερα και κολλάει εμφανώς λιγότερο, αλλα μου λείπουν οι εφαρμογές που ειπα παραπάνω, μπορεί και κάποιες άλλες που μου διαφεύγουν. Εχει κανεις καμία ιδεα περί του τι εχει γίνει ακριβώς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω απλά ότι εχω το Lumia 1520. Σορι για το νταμπλ ποστ, γράφω απο κινητο και δεν εχει edit.

Edited by DarthGRE
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ειχε περάσει προ ημερών την cyan technical preview. Σε αυτήν συμπεριλαμβάνονταν και τα office και ο email client και το Xbox app και όλες οι λεγόμενες νέες εφαρμογές. Επειδή πήγαινε πολύ χάλια και κολλούσε συνέχεια το λειτουργικό, αποφάσισα να του κάνω ενα hard reset. Σημερα λοιπόν του το εκανα και αποφάσισα να πάω σε clean στήσιμο του κινητού απο την αρχή και οταν άνοιξε το κινητο ειχε μια άλλη os version απο αυτη που ειχε πριν. Η νέα version λεει windows 10 Mobile Insider Preview OS Version 10.0.12562.84. Πηγαίνει σαφώς καλύτερα και κολλάει εμφανώς λιγότερο, αλλα μου λείπουν οι εφαρμογές που ειπα παραπάνω, μπορεί και κάποιες άλλες που μου διαφεύγουν. Εχει κανεις καμία ιδεα περί του τι εχει γίνει ακριβώς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω απλά ότι εχω το Lumia 1520. Σορι για το νταμπλ ποστ, γράφω απο κινητο και δεν εχει edit.

 

Έχει edit όπως και παράθεση.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα περάσει προ ημερών την cyan technical preview. Σε αυτήν συμπεριλαμβάνονταν και τα office και ο email client και το Xbox app και όλες οι λεγόμενες νέες εφαρμογές. Επειδή πήγαινε πολύ χάλια και κολλούσε συνέχεια το λειτουργικό, αποφάσισα να του κάνω ενα hard reset. Σημερα λοιπόν του το εκανα και αποφάσισα να πάω σε clean στήσιμο του κινητού απο την αρχή και οταν άνοιξε το κινητο ειχε μια άλλη os version απο αυτη που ειχε πριν. Η νέα version λεει windows 10 Mobile Insider Preview OS Version 10.0.12562.84. Πηγαίνει σαφώς καλύτερα και κολλάει εμφανώς λιγότερο, αλλα μου λείπουν οι εφαρμογές που ειπα παραπάνω, μπορεί και κάποιες άλλες που μου διαφεύγουν. Εχει κανεις καμία ιδεα περί του τι εχει γίνει ακριβώς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω απλά ότι εχω το Lumia 1520. Σορι για το νταμπλ ποστ, γράφω απο κινητο και δεν εχει edit.

 

Τηην 10 είχες και πριν. απλά κάποιο bug είχε λογικά στο όνομα. Το office το καινούργιο το κατεβάζεις απο το store beta. Οι άλλες εφαρμογές νομίζω συμπεριλαμβάνονταν, αλλιώς νομίζω τις κατεβάζεις και αυτες απο το store beta.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;Εσείς στο outlook mail έχετε ειδοποιήσεις;Σε εμένα δεν έχει και επίσης όταν το ανοίγω μου βγάζει πρώτα το Gmail και μετά το Hotmail...γιατί άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Τηην 10 είχες και πριν. απλά κάποιο bug είχε λογικά στο όνομα. Το office το καινούργιο το κατεβάζεις απο το store beta. Οι άλλες εφαρμογές νομίζω συμπεριλαμβάνονταν, αλλιώς νομίζω τις κατεβάζεις και αυτες απο το store beta.

 

Καμία λύση για τις επαφές που δεν εμφανίζονται έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καμία λύση για τις επαφές που δεν εμφανίζονται έχουμε;

 

Αυτό δυστυχώς δεν το ξέρω. Και εγώ το ίδιο θέμα είχα. Δεν μου άνοιγε το hub των επαφών.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχει edit όπως και παράθεση.....

 

Το edit που ακριβώς είναι; Δεν το 'χω δει ποτέ!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λείπει η εφαρμογή email. Μόνο αυτη του outlook εχει. Θα τρελαθώ ρε γμτ

 

Μα, αν δεν κάνω λάθος, αυτή είναι η εφαρμογή για το email πλέον, και βάζεις τον λογαριασμό Gmail εκεί. Από το μενού πάνω αριστερά το κανεις, αν θυμάμαι καλά.

 

http://www.windowscentral.com/outlook-app-windows-10-mobile-updated-design

 

Λογικά αυτή έχεις.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μετανοιωσα που αγορασα κινητο με λειτουργικο windows

 

έβαλες τα 10αρια στο 535 και έχεις πρόβλημα?

Και αν ναι, πες μας μήπως μπορούμε να σε βοηθήσουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το edit που ακριβώς είναι; Δεν το 'χω δει ποτέ!!!!

 

Πατάς πάνω στο όνομά σου που είναι πάνω από το μήνυμα που έγραψες και σου βγάζει επιλογή για επεξεργασία, το ίδιο κανείς και για απάντηση σε μήνυμα από άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ξαναδοκιμάσω τα 10 ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να τα περάσω ώστε να κάτσουν όσο καλύτερα γίνεται..Έχω το 930.

 

Κάνε hard reset μόλις κάνεις την αναβάθμιση, θα βοηθήσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ξαναδοκιμάσω τα 10 ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να τα περάσω ώστε να κάτσουν όσο καλύτερα γίνεται..Έχω το 930.

 

Στο 930 τα πέρασα 2 φορές, και στις 2 περιπτώσεις το τηλέφωνο ήταν πολύ αργό και δύσχρηστο.

Κάθε φορά έκανα hard reset αλλά δεν είδα διαφορά!

Θα σου έλεγα αν έχεις δεύτερο τηλέφωνο κανε την αναβάθμιση, αν δεν έχεις μην το σκέφτεσαι ακόμη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει 2 μέρες τώρα που θέλει 2 soft reset την μερα γιατί σταματάει να αποκρίνεται η αφή....Αλλά δεν γυρίζω πίσω τώρα θα περιμένω το επόμενο update και βλέπουμε!!Αναμενόμενο να έχει προβλήματα test version είναι
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μετα την αναβάθμιση και το hard reset το κινητο παει σφαίρα και η μπαταρία ειναι θηρίο. Το μοναδικό πρόβλημα που το κάνει unusable για πρώτη συσκευή ειναι οι επαφές που δεν εμφανίζει καν αλλα δεν ανοίγει και η εφαρμογή people
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μετα την αναβάθμιση και το hard reset το κινητο παει σφαίρα και η μπαταρία ειναι θηρίο. Το μοναδικό πρόβλημα που το κάνει unusable για πρώτη συσκευή ειναι οι επαφές που δεν εμφανίζει καν αλλα δεν ανοίγει και η εφαρμογή people

 

 

 

Έχει χαλάσει και στο δικό μου δεν ξέρω αν ήταν από την αρχή του build αλλά μπορείς να μπεις στις επαφές σου από τον dialer

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μετα την αναβάθμιση και το hard reset το κινητο παει σφαίρα και η μπαταρία ειναι θηρίο. Το μοναδικό πρόβλημα που το κάνει unusable για πρώτη συσκευή ειναι οι επαφές που δεν εμφανίζει καν αλλα δεν ανοίγει και η εφαρμογή people

 

Στο rap dialer δεν εμφανίζονται?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...