Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.... εκανα την προσπαθεια μου να δω αν και στα 10αρια για να τσεκαρω αν η οθονη στην αυτοματη ρυθμιση στο τερμα χαμηλο επιπεδο φωτισμου πρασινιζει πριν σταθεροποιηθει και ναι το κανει ακομα και στα 10αρια, λιγοτερο βεβαια αλλα το κανει. δειγμα (ισως) οτι δεν φταιει η οθονη. το μεγιστο προβλημα ειναι αλλο.... δεν μπαινει καν στο μενου.... οι κλασσικες τελιτσες που λενε φορτωση συνεχως.... ακομα και το πιν το περασα μεσα απο τις ρυθμισεις / phone . επισης δεν μπορω να βρω το recovery για να κανω επιστροφη....εχετε καμια ιδεα; επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις; θα επιστρεψω σε 8.1 ομως;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.... εκανα την προσπαθεια μου να δω αν και στα 10αρια για να τσεκαρω αν η οθονη στην αυτοματη ρυθμιση στο τερμα χαμηλο επιπεδο φωτισμου πρασινιζει πριν σταθεροποιηθει και ναι το κανει ακομα και στα 10αρια, λιγοτερο βεβαια αλλα το κανει. δειγμα (ισως) οτι δεν φταιει η οθονη. το μεγιστο προβλημα ειναι αλλο.... δεν μπαινει καν στο μενου.... οι κλασσικες τελιτσες που λενε φορτωση συνεχως.... ακομα και το πιν το περασα μεσα απο τις ρυθμισεις / phone . επισης δεν μπορω να βρω το recovery για να κανω επιστροφη....εχετε καμια ιδεα; επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις; θα επιστρεψω σε 8.1 ομως;;;;;;

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview.

Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό. Είναι ο ίδιος και για την technical preview των Windows 10 Mobile.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview.

Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό. Είναι ο ίδιος και για την technical preview των Windows 10 Mobile.

 

ως λειτουργικο μου εχει διαθεσιμο αυτο το οποιο ηδη εχω δηλαδη το previw 10αρι ενω θελω να επιστρεψω στο 8.1.....το ιδιο συμβαινει και με το windowsphonerecovery.... θα εκγαταστησω αυτην που μου δινει και θα δουμε....

Edited by tek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δοκίμασα τα 10 δύο φορές σε 930..Δεν άντεξα 2 μέρες και τις δύο φορές..Έκανα εύκολα επαναφορά με το Lumia recovery.Μου άρεσε το νέο UI αλλά είχα πολλά κολλήματα στο mail στην οθόνη έναρξης,ελληνικό πληκτρολόγιο,τα εικονίδια κάπως θολά(ξεπλυμένα) γενικά κολλήματα..Είναι το βασικό μου τηλέφωνο και έτσι δεν μπορούσα να τα κρατήσω άλλο..Ισως τα ξαναδοκιμάσω σε κάποια επομενη έκδοση που θα ειναι πιο σταθερά..Πάντως βλέπω μια πάρα πολύ καλή προσπάθεια από την Microsoft και το τελικό αποτέλεσμα θα είναι καταπληκτικό!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Υπαρχουν αναφορες (ακομη και screenshots) σε διαφορα sites, πως στα WP 10 θα ενεργοποιηθουν οι οπτικες ειδοποιησεις για διαφορα συμβαντα (κλησεις, mails, sms κλπ) μεσω Led-Flash (Led notifications).

 

Εχει παρει κανεις πρεφα κατι τετοιο; Λετε να δουμε "Φως";

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει 3 μέρες τώρα που μου γράφει ότι έχει προγραμματιστεί μια ενημέρωση για σήμερα στις 3 τα ξημερώματα. Βασικά για χτες ήταν (19/05 στις 03:00), αλλά εξακολουθεί να μου το βγάζει. Ξέρεις κανένας τι είδους ενημέρωση είναι αυτή?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ποιο build έχεις?καμια διιρθωση ίσως είναι για το τελευταίο αν είσαι σε fast ring

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά έχει 3 μέρες τώρα που μου γράφει ότι έχει προγραμματιστεί μια ενημέρωση για σήμερα στις 3 τα ξημερώματα. Βασικά για χτες ήταν (19/05 στις 03:00), αλλά εξακολουθεί να μου το βγάζει. Ξέρεις κανένας τι είδους ενημέρωση είναι αυτή?

 

 

 

Στις λεπτομέρειες τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο build έχεις?καμια διιρθωση ίσως είναι για το τελευταίο αν είσαι σε fast ring

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Στις λεπτομέρειες τι λέει?

 

Σε fast ring είμαι, αλλά όταν πάω στο update δεν μου βγάζει κάτι. Απλά μου λέει ότι πρέπει να γίνει επαννεκίνηση για να εγκατασταθούν ενημερώσεις. Το έκανα manual επαννεκίνηση αλλά τίποτα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σε fast ring είμαι, αλλά όταν πάω στο update δεν μου βγάζει κάτι. Απλά μου λέει ότι πρέπει να γίνει επαννεκίνηση για να εγκατασταθούν ενημερώσεις. Το έκανα manual επαννεκίνηση αλλά τίποτα.

παραμύθι είναι ... στο δικό μου το βγάζει συνέχεια ..ισως είναι το ελληνικο πληκτρολόγιο που δεν μπορεί να κατεβασει

Link to comment
Share on other sites

εχω το 930 και εβαλα τα 10 technical preview,πηρα στη nokia για καποιες αποριες και μου ελεγαν οτι δεν επρεπε να το κανω και οτι δεν μπορουν να με βοηθησουν και οτι δεν ειναι επισημα και το 930 θα εχει προβληματα και να το παω απο τη νοκια να μου το επαναφερει και κατι τετοια κουλα.παιζει να θελουν να μου παρουν λεφτα γιατι τους ειπα οτι μεσω της microsoft τα κατεβασα και μου ελεγαν παλι τα δικα τους.στη microsoft που πηρα μου ειπαν οτι δεν μπορουν να με εξυπηρετησουν για το νοκια 930 ειναι δουλεια της νοκια αλλα μου ειπαν οτι τα 10αρια ειναι επισημα.εγω που θα κρατησω τα 10αρια κανονικα η αναβαθμιση οταν γινει στο τελικο σταδιο θα μου γινει και εμενα κανονικα ετσι δεν ειναι;;; ή κανω λαθος;;;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ προβληματικο το τελευταίο build τώρα περιμένουμε το επόμενο.. Αυτο ούτε σε slow ring δεν θα βγει.. Θυμάται κανείς πόσος καιρός πέρασε από το ένα build στο άλλο;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προβληματικο το τελευταίο build τώρα περιμένουμε το επόμενο.. Αυτο ούτε σε slow ring δεν θα βγει.. Θυμάται κανείς πόσος καιρός πέρασε από το ένα build στο άλλο;

Επειδή ανακοίνωσαν ότι δεν θα δοθεί σε slow ring λόγω των προβλημάτων ίσως έχουμε ελπίδες να βγει σύντομα.

εχω το 930 και εβαλα τα 10 technical preview,πηρα στη nokia για καποιες αποριες και μου ελεγαν οτι δεν επρεπε να το κανω και οτι δεν μπορουν να με βοηθησουν και οτι δεν ειναι επισημα και το 930 θα εχει προβληματα και να το παω απο τη νοκια να μου το επαναφερει και κατι τετοια κουλα.παιζει να θελουν να μου παρουν λεφτα γιατι τους ειπα οτι μεσω της microsoft τα κατεβασα και μου ελεγαν παλι τα δικα τους.στη microsoft που πηρα μου ειπαν οτι δεν μπορουν να με εξυπηρετησουν για το νοκια 930 ειναι δουλεια της νοκια αλλα μου ειπαν οτι τα 10αρια ειναι επισημα.εγω που θα κρατησω τα 10αρια κανονικα η αναβαθμιση οταν γινει στο τελικο σταδιο θα μου γινει και εμενα κανονικα ετσι δεν ειναι;;; ή κανω λαθος;;;

 

Η αναβάθμιση θα γίνει κανονικά αλλά δεν μπορούν να σου δώσουν υποστήριξη για beta εκδοσεις... αν θές να γυρίσεις σε 8.1 δεν χρειάζεται να το πας στην ΝΟΚΙΑ ... γίνεται εύκολα με το Νokia recovery tool

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί αυτο που βγήκε χθες για PC?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά..."for phone "λεει

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχουμε νέα για νέα έκδοση για το τηλ αλλα με λίγη τύχη ίσως δούμε την άλλη βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά..."for phone "λεει

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχουμε νέα για νέα έκδοση για το τηλ αλλα με λίγη τύχη ίσως δούμε την άλλη βδομαδα

 

 

 

Το αντίθετο λέει: "απίθανο να δούμε κάτι την επόμενη εβδομάδα"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγήκε για το 8Χ?

 

Τώρα έκανα έλεγχο, έβγαλε μήνυμα για το fast ring, αλλά δεν το προχώρησα. Δεν έχω μπαταρία, δεν έχω κάνει backup και κυρίως δεν διακινδυνεύω να μείνω χωρίς τηλέφωνο.

 

Γνωρίζει κάποιος? Να είναι η 8.1.2?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγήκε για το 8Χ?

 

Τώρα έκανα έλεγχο, έβγαλε μήνυμα για το fast ring, αλλά δεν το προχώρησα. Δεν έχω μπαταρία, δεν έχω κάνει backup και κυρίως δεν διακινδυνεύω να μείνω χωρίς τηλέφωνο.

 

Γνωρίζει κάποιος? Να είναι η 8.1.2?

 

Σίγουρα δεν είναι τα 10άρια γιατί δεν έχουν γίνει διαθέσιμα για το 8Χ. Μάλλον είναι η 8.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι τα 10άρια γιατί δεν έχουν γίνει διαθέσιμα για το 8Χ. Μάλλον είναι η 8.1.2.

 

Ευχαριστώ, οποτε να το θεωρήσω σχετικά ασφαλές να αναβαθμίσω (με ένα backup για κάθε ενδεχόμενο).

 

Εκτός κι αν ισχύει το από κάτω...

 

Μόλις δόθηκαν τα 10αρια για το 640 και HTC one

 

Λες να μπερδεύτηκαν και να πέταξαν και το 8Χ μέσα?:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...