Jump to content

ECOO Aurora


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

w2o4ts στο σάιτ της εταιρείας που ανέβασαν την lolipop λένε ότι δουλεύει μόνο στην εκδοση των 2gb και ότι θα βγει άλλη για των 3gb. Άρα λοιπόν λειτουργικά δεν είναι ίδιες οι συσκευές οπότε για να αποφύγουμε μπερδέματα νομίζω καλύτερα είναι όσοι έχουν τα 2gb να γράφουν εδώ και όσοι τα 3gb να γράφουν στο άλλο.
Δεν διαφωνουμε. Δυστυχως ομως ολοι γραφουν παντου και εκει πλεον και αν γινεται συγχιση.

Φυσικα και θα υπαρχει ξεχωριστη ROM Loli για το καθενα. Ηδη εδω υπαρχει για το 3GB, ενω για το 2GB η Lolipop αφαιρεθηκε ......

Καλημερα :lol:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως τότε να γίνει edit στους τίτλους των θεμάτων και εδώ να μπει ένα 2 GB και στο άλλο αντίστοιχα ένα 3 GB δίπλα στο όνομα της συσκευής? Ίσως έτσι το προσέξουν ότι γράφουν σε λάθος μέρος. Δεν ξέρω τι άλλο να γίνει χαχα!
Link to comment
Share on other sites

Καποιος κατοχος να μας πει αν εχει notification light η εκδοση με τα 2gb;
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη ανασταση σε ολα τα μελη....

 

Σκεπτομαι να προβω σε αγορα του ECOO E04 3GB..απο everbuying.com(166,66)

 

Μια ερωτηση (ισως αφελης)..

καποια sites εμπορευονται το κινητο με ονομασια ECOO E04 3GB., και αλλα ως ECOO E04 PLUS....

ΑΝ και πιστευω οτι ειναι το ιδιο , λογω spects , θα ηθελα να το σιγουρεψω κι απο εσας ,μιας και ειστε πιο ψαγμενοι ..

Ευχαριστω και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Μεγάλη Πέμπτη το κινητό στα χέρια μου. Παει σφαίρα. Ωραία κάμερα ωραία βιντεο παρολο που ειναι 3gp. Ιντερνετ πολύ καλα και σε 3g και σε 4g και σε wifi. Gps επείσης δεν τα πήγαινε άσχημα. μετά από 2 μέρες όμως άρχισαν τα τρελά. Ξαφνικά γραμμές στην οθόνη και επανεκκίνηση. Και πλεον μου το κάνει συνέχεια. Μπορεί να μου το κανει 3 φορές την ημέρα όπως σε αυτό βίντεο
. Λέω θα φταίει η ρομ, κατέβασα την πιο τελευταία από το needrom. Μου το ξανακανει. Κάνω wipe data factory defaults, μου το ξανακάνει. Έστειλα μήνυμα στο everbuying και τους είπα ότι θέλω η πλήρη αντικατάσταση το κινητό η full refund. Καλά έκανα? Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση? Έχω ξενερώσει τη ζωή μου... Μια φορά είπα να πάρω κινέζικο ξινό μου βγήκε.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι καλά έκανες (και ζήτησες τα ρέστα σου από το μαγαζί εννοώ). Αυτό που κάνει στο βίντεο (και φαντάζομαι στο κάνει και σένα) δείχνει για πρόβλημα της οθόνης - και προφανώς και το restart θα σχετίζεται μ' αυτό.

Ελπίζω να βρεις άκρη χωρίς πολλή ταλαιπωρία...

Μιας και είναι τόσο καινούριο (ημερών μόλις), μη δεχτείς επισκευή - επίμεινε σε αντικατάσταση ή refund.

Ρίξε καμιά ματιά / ρώτα και καμιά γνώμη και στο νήμα περί κινέζικων καταστημάτων και εγγυήσεων, να δεις τι παίζει με το Everbuying (προσωπικά δεν έχω εικόνα, καθώς ούτε εγώ, ούτε και κανένας γνωστός ή φίλος έχει ψωνίσει από κει)...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει ακριβώς το ίδιο και όχι οταν κάνεις κατι συγκεκριμένο. Τη μια φορα μου το εκανε την ωρα που πηγα να ανοιξω ενα μηνυμα, την αλλη οταν ημουν μεσα στη καμερα και άλλη φορα την ωρα που εστελνα μήνυμα.Άνοιξα και dispute στο paypal. καλα έκανα? Ζήτησα full refund για να πάρω από καποιο άλλο κατάστημα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Edited by brainshaker
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει ακριβώς το ίδιο και όχι οταν κάνεις κατι συγκεκριμένο. Τη μια φορα μου το εκανε την ωρα που πηγα να ανοιξω ενα μηνυμα, την αλλη οταν ημουν μεσα στη καμερα και άλλη φορα την ωρα που εστελνα μήνυμα.Άνοιξα και dispute στο paypal. καλα έκανα? Ζήτησα full refund για να πάρω από καποιο άλλο κατάστημα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

 

Τελικά τι έγινε? Σου είπαν ποιο ήταν το πρόβλημα? Ρωτώ γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινιτό και εγώ...αν μπορείς να γράψεις και μερικά πραγματάκια για αυτό θα ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το πρόβλημα είναι hardware. Γιατι μου το εκανε 2-3 φορες την ημερα. Για να σιγουρευτω έβαλα οτι ρομ ειχε στο needrom με ολες μου το εκανε. Οποτε το έβαλα στην αρχική που είχε να ξεμπερδεύω και το έστειλα πίσω την πέμπτη δεν ξερω τι θα μου πούνε εγώ εχω κάνει πάντως dispute και claim στο paypal. Μόλις μου μπούνε τα λέφτα θα πάρω το jiayu s3 advance που το εχουν και πολλοί. Γιατι απο τα πειραματα που εκανα με τις ρομ κατάλαβα οτι δεν υπάρχει πολύ υποστήριξη στο νετ. Ενώ το jiayu το έχουν πολλοί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παραλάβει κανείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή την έκδοση με τα 3 γιγα ? Μπορείτε να κάνετε ένα σχόλιο στην γενική εικόνα του και στην φωτογραφική του ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παραλάβει κανείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή την έκδοση με τα 3 γιγα ? Μπορείτε να κάνετε ένα σχόλιο στην γενική εικόνα του και στην φωτογραφική του ?

Θα σου προτεινα αν δεν το εχεις αγορα να κοιταξεις προς το jiayu s3

ή τοmeizu m1 note.. Ελαχιστα πιο ακριβα και πιο αξιοπιστες εταιριες.. Αποψη μου φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα αν δεν το εχεις αγορα να κοιταξεις προς το jiayu s3

ή τοmeizu m1 note.. Ελαχιστα πιο ακριβα και πιο αξιοπιστες εταιριες.. Αποψη μου φυσικα.

Επειδή έψαχνα σε αυτή την κατηγορία κάτι με εντυπωσίασε το ECOO και το έχω παραγγείλει...Έχω δει πολλά βίντεο σχετικά με το τηλέφωνο και νομίζω ότι είναι αξιόλογη επιλογή. Απλά δεν έχω δει κάποιον να το έχει πάρει στα χέρια του από Ελλάδα και θέλω να ξέρω πως είναι στην χρήση. Σε ευχαριστώ για τις προτάσεις σου πάντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παραλάβει κανείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή την έκδοση με τα 3 γιγα ? Μπορείτε να κάνετε ένα σχόλιο στην γενική εικόνα του και στην φωτογραφική του ?

Hands on:

http://www.myphone.gr/d/ecoo/e04-aurora.486/hands-on/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παραγγειλα την εκδοση με τα 3gb χθες απο το vickmall και σημερα το εστειλαν περιμενω με ανυπομονυσια να το παραλαβω και να μοιραστω τις εντυπωσεις μου πιστευω το καλυτερο ως τωρα vfm κινητο!!!!!! :p :sick: :superman: :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα την εκδοση με τα 3gb χθες απο το vickmall και σημερα το εστειλαν περιμενω με ανυπομονυσια να το παραλαβω και να μοιραστω τις εντυπωσεις μου πιστευω το καλυτερο ως τωρα vfm κινητο!!!!!! :p :sick: :superman: :yahoo:

 

Εμένα το παρέλαβε ο αδερφός μου, αλλά θα το πάρω σε καμιά βδομάδα γιατί είμαι εκτός πόλης. Για τα 3GB υπάρχει διαφορετικό τόπικ

ECOO E04 Aurora Plus

 

Και στο XDA είναι μικτό και 2/3 GB

Link to comment
Share on other sites

Ecoo HK

17 ώρες ·

CM12.1 ROM for E04 (2GB & 3GB) will be released soon.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Καλησπέρα.Να ρωτήσω κάτι παιδιά.Έχω πάρει το Ecoo aurora E04 /2gb και είμαι με την εργοστασιακή Rom(4.4.4), καθώς και με την στοκ recovery(κινέζικα που δεν τα καταλαβαίνω).

Επίσης το κινητό το έκανα root.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω την recovery χωρίς να αλλάξω Rom και αν ναι πως και από πού θα την βρω? Βασικά κάποια βήματα βοήθειας από κάποιον που γνωρίζει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ευελπιστώ στην βοήθεια σας.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...