Jump to content

Samsung Galaxy A5

Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το sm-a500fu και σκέφτομαι να του αλλάξω τη μπαταρία γιατί έχει πέσει αρκετά η απόδοσή της. Βρήκα αυτό το
και πιστεύω πως μπορώ να ακολουθήσω τις οδηγίες, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι εργαλείο είναι αυτό που βάζει στην αρχή στην οθόνη. Τη ζεσταίνει;
[sIGPIC][/sIGPIC]

• Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το sm-a500fu και σκέφτομαι να του αλλάξω τη μπαταρία γιατί έχει πέσει αρκετά η απόδοσή της. Βρήκα αυτό το
και πιστεύω πως μπορώ να ακολουθήσω τις οδηγίες, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι εργαλείο είναι αυτό που βάζει στην αρχή στην οθόνη. Τη ζεσταίνει;

Ναι...η οθονη ειναι με αυτοκολητη ταινια και ζεστενεις την οθονη ωστε να ξεκολησει....θελει ΠΟΛΥ μεγαλη προσοχη!

Ναι...η οθονη ειναι με αυτοκολητη ταινια και ζεστενεις την οθονη ωστε να ξεκολησει....θελει ΠΟΛΥ μεγαλη προσοχη!

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

• 4 weeks later...

καλημέρα στα παιδιά του φόρουμ, να σας κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που έβγαλε το α5 της γυναίκας μου : εδώ και δέκα μέρες περίπου όποτε βάζει το κινητό στο φορτιστή δεν αρχίζει η φόρτιση, ενεργοποιείται μόνο όταν ενώ είναι συνδεδεμένο στο φορτιστή και κάνει επανεκκίνηση , τότε ξεκινάει η φόρτιση, αν το βγάλει από τον αντάπτορα και το ξαναβάλει πάλι, δε φορτίζει, και χρειάζεται επανεκκίνηση ενώ είναι συνδεδεμένο.

έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ;

• 2 weeks later...
ΔΙΑΓΡΑΦΤΗΚΕ Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

• 3 weeks later...

Καλησπερα στην ομάδα..Εδω και λιγο καιρό το Α5 μας τα εχει παίξει..Ενω μιλας ακους τον συνομιλητή απο το μεγάφωνο!!!

Ενω το μεγάφωνο ειναι απενεργοποιημένο..Το εχει συναντήσει κάποιος,αυτο το κόλλημα;;;Τι να δοκιμάσω;

Καλησπερα στην ομάδα..Εδω και λιγο καιρό το Α5 μας τα εχει παίξει..Ενω μιλας ακους τον συνομιλητή απο το μεγάφωνο!!!

Ενω το μεγάφωνο ειναι απενεργοποιημένο..Το εχει συναντήσει κάποιος,αυτο το κόλλημα;;;Τι να δοκιμάσω;

Τι δίκτυο έχεις? Το παθαίνω εδώ και ένα μήνα στο note 3 neo μόνο με whatsup και πρέπει να πατήσω το μεγάφωνο και να το ξαναβγαλω για να είναι από το ακουστικό.

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• 3 weeks later...
Γειά χαρά! Θέλω να κάνω root στη συσκευή για να σβήσω εφαρμογές της Google κυρίως, που ήταν προεγκατεστημένες. Είμαι στην τελευταία έκδοση λογισμικού 6.0.1 Vodafone branded. Καμία ιδέα;

Καληςπερα. Εχω ένα Samsung A5 , εχω ξεχάσει τον κωδικό κ προσπαθώ να μπω στο recovery mode (αν το λεω σωστά ). Με πάτημα των 3 κουμπιών για να κανω hard reset αλλα το μενού που θέλω δεν εμφανίζεται ποτέ. Αντί αυτού το τηλ ανοίγει. Αφού ειναι κλειστό για να γίνει η διαδικασία. Τι σημαίνει ; Μήπως υπαρχει απλός τρόπος για hard reset ?

Περίμενε λίγο να το δει και να σου απαντήσει κάποιο παιδί που ξέρει σίγουρα. Το είδαμε το μήνυμά σου αλλά δεν γνωρίζουμε όλοι την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις. Wait

:D

Οι οδηγίες που είχα ακολουθήσει εγώ ήταν οι εξής:

"Turn off the phonePress and hold “Power”, “Volume Up”, and “Home” at the same time.

When the “Samsung” logo appears, release “Power”.

At the “Android” logo, release all hardware buttons and after a moment you should see the “Android system recovery” menu"

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...

Κανω ακριβώς τα βήματα που μ περιγράφεται πιο πάνω , δοκιμάζω να καταψ το home + volume up + power σηνεχομενα η' να κανω το ιδιο κ να αφήνω το home οταν βγει το logo. Αλλα όποιον συνδυασμό κ να επιλέξω το αποτέλεσμα ειναι το ίδιο. Δε εμφανίζεται ποτέ το μενού για να κανω hard reset, ενώ ειναι κλειστό το Κιν για να γίνει η διαδικασία εμφανίζεται το λογκο κ μετα ανοίξει το κιν.

• 1 month later...

Καλησπερα σας,

να σας κανω μερικες ερωτησεις περι του κινητου.

Εχω μια δωροεπιταγη του Γερμανου και ψαχνω για μια δευτερη συσκευη,χωρις πολλες απαιτησεις.Ουσιαστικα 2-3 εφαρμογες τραπεζων,teamviewer και γυρω στις 2 ωρες κλησεων την ημερα.

Αξιζει να το αγορασω;Μπορει να σταθει στην χρηση που προανεφερα;Δεν εχω πολλες επιλογες στον Γερμανο,σε αυτη την ταξη τιμης.Το Α5,το Nokia 3 και το xperia L1.

Tι λετε;

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

Το πρωτο εχει ο Γερμανος.Του 2015.

παντα πολυ μπροστα απο την εποχη του ο γερμανος....:blink:

-Galaxy S20+ cosmic grey

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Το πρωτο εχει ο Γερμανος.Του 2015.
Έχει έκπτωση του 2015 ο Γερμανός εννοείς;;;; Η γεννικα έχει μόνο το 2015 στο κατάστημα;;;

Γιατι αν εννοείς το δεύτερο, πήγαινε σε ένα άλλο κατάστημα!!!!!!!! Δεν νομίζω ότι αξίζει πολύ να πάρεις τόσο παλιό μοντέλο.

Αφού όμως το θες για τόσο απλή χρήση ίσως να σου είναι εντάξει!!

Δες κ αυτό https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-j3-2016-dual/20328042/ το πήρα πριν δύο βδομάδες και είναι πολύ καλό κινητάκι.

Επίσης δες

https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-a3-2017/20351140/

Edited by lek88

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Στο site του είδα τα διαθέσιμα μοντέλα. Πιθανώς στο κατάστημα να έχει και άλλες επιλογές.

Καλές γιορτές.

Αγαπητοί φίλοι, καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένα. Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν είμαι στο facebook ή στο messenger και δεχτώ κλήση το τηλέφωνο μπλοκάρει, δείχνει στον καλούντα πως δεν απαντώ και δυσκολεύομαι να το επαναφέρω στην αρχική οθόνη. Έκανα απεγκατάσταση των εφαρμογών και επανεγκατάσταση αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ.

• 3 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Πριν λίγο καιρό είχα ενεργοποιήσει στο κινητό μία δυνατότητα όταν έρχεται μήνυμα να υπάρχει φωνητική ενημέρωση.

Π.χ. έχετε μήνυμα από τον τάδε.

Ψάχνω να το απενεργοιήσω, αλλά δεν...

Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται..?

Ευχαριστώ

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Πριν λίγο καιρό είχα ενεργοποιήσει στο κινητό μία δυνατότητα όταν έρχεται μήνυμα να υπάρχει φωνητική ενημέρωση.

Π.χ. έχετε μήνυμα από τον τάδε.

Ψάχνω να το απενεργοιήσω, αλλά δεν...

Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται..?

Ευχαριστώ

λογικα ειναι καπου στο ρυθμισεις-προσβασιμοτητα-οραση

-Galaxy S20+ cosmic grey

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

• The title was changed to Samsung Galaxy A5