Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό θα κάνω. Αυτες που βρίσκω στο σκρουτζ με 78 αυθεντικές δεν είναι?

 

Ναι! ή εαν θες μπες στο ebay και γραψε original display for samsung a5 και θα σου βγαλει μονο τις γνησιες αλλα φυσικα θα κοιταξεις ο τυπος να εχει και καλη αξιολογιση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι επειδή οι αξιολογήσεις στο ebay μαγειρεύονται πανεύκολα, πριν πατήσεις «παραγγελία» θα στείλεις ένα μήνυμα στον πωλητή ρωτώντας τον αν είναι όντως γνήσια η οθόνη. Είναι αναγκασμένος να απαντήσει ειλικρινά, γιατί αν τη λάβεις και δεν είναι, θα πάρεις τα χρήματά σου πίσω και μπορείς και να τον αναφέρεις για εξαπάτηση και να χάσει το μαγαζί του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και την βοηθεια. Την παρηγγειλα απο το σκρουτζ και σημερα ηρθε. Κοστισε 78 (75 και 3 μεταφορικα) και ειναι η γνησια. Μολις την τοποθετησα και ειναι ακριβως οπως η εργοστασιακη σε χρωματα και ποιοτητα... Να ειστε καλα!:):)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και την βοηθεια. Την παρηγγειλα απο το σκρουτζ και σημερα ηρθε. Κοστισε 78 (75 και 3 μεταφορικα) και ειναι η γνησια. Μολις την τοποθετησα και ειναι ακριβως οπως η εργοστασιακη σε χρωματα και ποιοτητα... Να ειστε καλα!:):)

 

Με γεια!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και την βοηθεια. Την παρηγγειλα απο το σκρουτζ και σημερα ηρθε. Κοστισε 78 (75 και 3 μεταφορικα) και ειναι η γνησια. Μολις την τοποθετησα και ειναι ακριβως οπως η εργοστασιακη σε χρωματα και ποιοτητα... Να ειστε καλα!:):)

Οδηγίες από κάπου; Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα Α3 του 16 Περίπου 6 μήνες μέσα στην εγγύηση δηλαδή, αγορασμένο από Vodafone,. Παρουσιάζει πρόβλημα η δεξιά μεριά της οθόνης, δεν ακούει στην άκρη της το άγγιγμα σε όλο το μήκος της από πάνω έως κάτω. Εκανα επαναφορά αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία; Υπάρχει λύση η παει για service. Αν πάει για service παει Vodafone, ή κατευθείαν smartec
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Α3 του 16 Περίπου 6 μήνες μέσα στην εγγύηση δηλαδή, αγορασμένο από Vodafone,. Παρουσιάζει πρόβλημα η δεξιά μεριά της οθόνης, δεν ακούει στην άκρη της το άγγιγμα σε όλο το μήκος της από πάνω έως κάτω. Εκανα επαναφορά αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία; Υπάρχει λύση η παει για service. Αν πάει για service παει Vodafone, ή κατευθείαν smartec

 

Το προβλημα δεν λυνεται με επαναφορα....εχει προβλημα στο touch panel οποτε παει για service.

Επειδη ειναι απο Voda δεν γνωριζω σε ποιον το δινεις για επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα σας. Στην συσκευή του αδερφού μου το κλείδωσε ένας φίλος το μοτίβο, δηλαδή του άλλαξε το μοτίβο και δεν μπορούμε να το ανοίξουμε. Πως μπορώ να το ανοίξω τώρα. Δεν μας ενδιαφέρει άμα σβηστούν αρχεία.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Στην συσκευή του αδερφού μου το κλείδωσε ένας φίλος το μοτίβο, δηλαδή του άλλαξε το μοτίβο και δεν μπορούμε να το ανοίξουμε. Πως μπορώ να το ανοίξω τώρα. Δεν μας ενδιαφέρει άμα σβηστούν αρχεία.
Ούτε ο άλλος δεν θυμάται τι μοτίβο έβαλε;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ο άλλος δεν θυμάται τι μοτίβο έβαλε;

 

Θυμάται αλλά τσακωθήκανε και δεν τον λέει. Είναι 3 μέρες έτσι.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Εχω το a5 2016 εδω και τρεις μηνες απο. skrutz. Τις τελευταιες μερες ειναι κολλημενο στο λογοτυπο της samsung και δεν λεει να ξεκολλησει . Εχω δοκιμασει ολλους τους συνδιασμους πληκτρων αλλα παντα μου βγαζει το λογοτυπο. Καμια ιδεα εκτως απο service?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το a5 2016 εδω και τρεις μηνες απο. skrutz. Τις τελευταιες μερες ειναι κολλημενο στο λογοτυπο της samsung και δεν λεει να ξεκολλησει . Εχω δοκιμασει ολλους τους συνδιασμους πληκτρων αλλα παντα μου βγαζει το λογοτυπο. Καμια ιδεα εκτως απο service?

 

Το αφηνεις να σβησει απο μπαταρια εαν δεν σβηνει με το συνεχωμενο πατημα power ή με πατημενο το Power και το πληκτρο μειωσης της εντασης για πανω απο 7 δυτερολεπτα.

μετα κρατας ενω ειναι σβησμενο το κινητο τα πληκτρα Volume Up + Home + Power button μεχρι να εμφανιστη το logo samsung.

Στο ειδικο μενου που θα σε εμφανιση πατας στο wipe data / factory reset που το επιλεγεις με τα πληκτρα εντασης και το κουμπι home για επιβεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sm-a500fu και σκέφτομαι να του αλλάξω τη μπαταρία γιατί έχει πέσει αρκετά η απόδοσή της. Βρήκα αυτό το
και πιστεύω πως μπορώ να ακολουθήσω τις οδηγίες, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι εργαλείο είναι αυτό που βάζει στην αρχή στην οθόνη. Τη ζεσταίνει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sm-a500fu και σκέφτομαι να του αλλάξω τη μπαταρία γιατί έχει πέσει αρκετά η απόδοσή της. Βρήκα αυτό το
και πιστεύω πως μπορώ να ακολουθήσω τις οδηγίες, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι εργαλείο είναι αυτό που βάζει στην αρχή στην οθόνη. Τη ζεσταίνει;

 

Ναι...η οθονη ειναι με αυτοκολητη ταινια και ζεστενεις την οθονη ωστε να ξεκολησει....θελει ΠΟΛΥ μεγαλη προσοχη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι...η οθονη ειναι με αυτοκολητη ταινια και ζεστενεις την οθονη ωστε να ξεκολησει....θελει ΠΟΛΥ μεγαλη προσοχη!

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημέρα στα παιδιά του φόρουμ, να σας κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που έβγαλε το α5 της γυναίκας μου : εδώ και δέκα μέρες περίπου όποτε βάζει το κινητό στο φορτιστή δεν αρχίζει η φόρτιση, ενεργοποιείται μόνο όταν ενώ είναι συνδεδεμένο στο φορτιστή και κάνει επανεκκίνηση , τότε ξεκινάει η φόρτιση, αν το βγάλει από τον αντάπτορα και το ξαναβάλει πάλι, δε φορτίζει, και χρειάζεται επανεκκίνηση ενώ είναι συνδεδεμένο.

έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΔΙΑΓΡΑΦΤΗΚΕ Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα στην ομάδα..Εδω και λιγο καιρό το Α5 μας τα εχει παίξει..Ενω μιλας ακους τον συνομιλητή απο το μεγάφωνο!!!

Ενω το μεγάφωνο ειναι απενεργοποιημένο..Το εχει συναντήσει κάποιος,αυτο το κόλλημα;;;Τι να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομάδα..Εδω και λιγο καιρό το Α5 μας τα εχει παίξει..Ενω μιλας ακους τον συνομιλητή απο το μεγάφωνο!!!

Ενω το μεγάφωνο ειναι απενεργοποιημένο..Το εχει συναντήσει κάποιος,αυτο το κόλλημα;;;Τι να δοκιμάσω;

Τι δίκτυο έχεις? Το παθαίνω εδώ και ένα μήνα στο note 3 neo μόνο με whatsup και πρέπει να πατήσω το μεγάφωνο και να το ξαναβγαλω για να είναι από το ακουστικό.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά χαρά! Θέλω να κάνω root στη συσκευή για να σβήσω εφαρμογές της Google κυρίως, που ήταν προεγκατεστημένες. Είμαι στην τελευταία έκδοση λογισμικού 6.0.1 Vodafone branded. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα. Εχω ένα Samsung A5 , εχω ξεχάσει τον κωδικό κ προσπαθώ να μπω στο recovery mode (αν το λεω σωστά ). Με πάτημα των 3 κουμπιών για να κανω hard reset αλλα το μενού που θέλω δεν εμφανίζεται ποτέ. Αντί αυτού το τηλ ανοίγει. Αφού ειναι κλειστό για να γίνει η διαδικασία. Τι σημαίνει ; Μήπως υπαρχει απλός τρόπος για hard reset ?
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο να το δει και να σου απαντήσει κάποιο παιδί που ξέρει σίγουρα. Το είδαμε το μήνυμά σου αλλά δεν γνωρίζουμε όλοι την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις. Wait

:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...