Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αααα να αγοράσω έξτρα μπαταρία εννοείς φίλε μου ?? Δεν το κατάλαβα σορρυ. .. θα το δω ειλικρινά έχω σκάσει. .. Τώρα είμαι ανάμεσα σαυτο και στο lg διότι το a5 έχει τον 4 πύρινο 410 :-/

 

Πήγαινε στο καλό g3. Το έχουν στα 335 με 3gb ram. Θα χάνεις στην μπαταρία αλλά θα ναι καλύτερο στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αποφασισεις διαβασε ομως και το νημα του g3 γιατι η lg εχει παραδοση στα κουσουρια....και αυτο το λεω γιατι στο μαγαζι μου απο την πολυ δουλεια δεν κανω τιποτε αλλο απο το να χαζευω τα νηματα των ναυαρχιδων<εκτος του οτι εχω αλλαξει ενα σκασμο κινητα>και σε lg δεν θα πηγαινα ουτε για πλακα.ρουλετα ειναι,....μονο για το g4 διαβαζω καλα.... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παιδιά.Χτες η κόρη μου έκανε αναβάθμιση το κινητό σε λολιποπ 5 02 και από τότε δύο φορές που έβαλε το κινητό στη φόρτιση έσβησε! Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παιδιά.Χτες η κόρη μου έκανε αναβάθμιση το κινητό σε λολιποπ 5 02 και από τότε δύο φορές που έβαλε το κινητό στη φόρτιση έσβησε! Τι μπορεί να συμβαίνει;
Αν βλέπεις οτι συνεχίζεται το πρόβλημα, να του κάνεις για αρχή μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (να έχεις υπόψη σου οτι θα διαγραφούν τα πάντα απο την συσκεύη, γι αυτό φρόντισε να 'εχεις πάρει τα ανάλογα backup).
Link to comment
Share on other sites

Αν βλέπεις οτι συνεχίζεται το πρόβλημα, να του κάνεις για αρχή μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (να έχεις υπόψη σου οτι θα διαγραφούν τα πάντα απο την συσκεύη, γι αυτό φρόντισε να 'εχεις πάρει τα ανάλογα backup).

 

Ευχαριστώ θα το κάνω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με τις ειδοποιησεις...κατεβασα το no led αλλα δεν κανει και τοσα πολλα! Καποια λυση καλυτερη ;;; Ενα led δεν μπορουσαν να βαλουν ;; ΕΛΕΟΣ !
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

χθες μου ηρθε η αναβαθμιση για lolipop

μετα την εγκατασταση πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

χθες μου ηρθε η αναβαθμιση για lolipop

μετα την εγκατασταση πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

 

Εγω δεν εκανα και δεν εχω κανενα προβλημα..πεταει το κινητο! Κανονικα ομως πρεπει να κανεις ....Αν δεν εχεις πολλς εφαρμογες μεσα κανε !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

χθες μου ηρθε η αναβαθμιση για lolipop

μετα την εγκατασταση πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

 

Κι εγώ δεν έκανα τίποτα απολύτως (επαναφορά) και το κινητό ξεσκίζει με τη Lollipop !! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αφυπνίζεται το κινητό με διπλό χτύπημα στην οθόνη;;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...Αν ειχε καποιος το S4 μπορει να κανει μια συγκριση με το A5 ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ειχα το s4 για λιγες ημερες.Αποδοση καμερας το ιδιο,του αλφα ποιο φρεσκος και φωτεινος φακος,πολυ καλη μπαταρια και ραδιο υπερ του αλφα,σε σχεση με την ελεεινη του s4 και την απουσια του απο το s4....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...Αν ειχε καποιος το S4 μπορει να κανει μια συγκριση με το A5 ?

 

Ευχαριστω.

 

Το μονο που εχει καλυτερο το S 4 ειναι το LED εμενα αυτο μου λειπει α και το καλυτερο ηχειο...δεν εχανα καμια κληση η μυνημα στο s4

κατα τα αλλα το Α5 ειναι χιλιες φορες καλυτερο σε ολα τα αλλα !!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ειχα το s4 για λιγες ημερες.Αποδοση καμερας το ιδιο,του αλφα ποιο φρεσκος και φωτεινος φακος,πολυ καλη μπαταρια και ραδιο υπερ του αλφα,σε σχεση με την ελεεινη του s4 και την απουσια του απο το s4....

 

Το μονο που εχει καλυτερο το S 4 ειναι το LED εμενα αυτο μου λειπει α και το καλυτερο ηχειο...δεν εχανα καμια κληση η μυνημα στο s4

κατα τα αλλα το Α5 ειναι χιλιες φορες καλυτερο σε ολα τα αλλα !!!!

 

Σας ευχαριστω παιδια !LED εννοεις το φλας ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια !LED εννοεις το φλας ?

 

OXI flash εχει...LED Notification,χανεις κλησεις,sms κλπ . Τουλαχιστον εγω χανω αρκετα γιαυτο το λογο..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Καταλαβα...

 

Αυτο που με χαλαει σε ολα τα τελευταια Samsung ειναι η μη αποσπωμενη μπαταρια . Αν φαει γερο κολημα το να βγαλουμε την μπαταρια ειναι συνηθως καλη λυση . Οταν ομως δεν βγαινει ??

 

Επισης στο S4 εχω βαλει μια 3400mAh και κρατει πολυ παραπανω ενω ειναι στο ιδιο μεγεθος με την κανονικη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Καταλαβα...

 

Αυτο που με χαλαει σε ολα τα τελευταια Samsung ειναι η μη αποσπωμενη μπαταρια . Αν φαει γερο κολημα το να βγαλουμε την μπαταρια ειναι συνηθως καλη λυση . Οταν ομως δεν βγαινει ??

 

Επισης στο S4 εχω βαλει μια 3400mAh και κρατει πολυ παραπανω ενω ειναι στο ιδιο μεγεθος με την κανονικη.

 

Δεν κολλησε ουτε μια φορα και το εχω κανα μηνα φορτωμενο φουλ!!! Η μπαταρια σε εμενα κραταει 50% περισσοτερο απο οτι στο S4 και ειχα και την μεγαλη στο s4 την 3100. Το Α5 μου σβηνει απο το πρωι στις 7 το απογευμα,εκει το φορτιζω μιση ωρα και μου βγαζει μεχρι να κοιμηθω και να το φορτισω ξανα. προσεξε ομως...εχω τα παντα ανοιχτα ολες αυτες τις ωρες και συνεχεια το πειραζω γιατι δεν εχει LΕD που σου εγραψα. Αν ειχε LED θα κρατουσε και αλλο η μπαταρια . ΠΟσες ωρες οθονη σου βγαζει το s4 με την μεγαλη μπαταρια ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλησε ουτε μια φορα και το εχω κανα μηνα φορτωμενο φουλ!!! Η μπαταρια σε εμενα κραταει 50% περισσοτερο απο οτι στο S4 και ειχα και την μεγαλη στο s4 την 3100. Το Α5 μου σβηνει απο το πρωι στις 7 το απογευμα,εκει το φορτιζω μιση ωρα και μου βγαζει μεχρι να κοιμηθω και να το φορτισω ξανα. προσεξε ομως...εχω τα παντα ανοιχτα ολες αυτες τις ωρες και συνεχεια το πειραζω γιατι δεν εχει LΕD που σου εγραψα. Αν ειχε LED θα κρατουσε και αλλο η μπαταρια . ΠΟσες ωρες οθονη σου βγαζει το s4 με την μεγαλη μπαταρια ;

 

Κι εμενα με ολα ανοιχτα και full φωτεινοτητα απο τις 5πμ μεχρι τις 9-10 το βραδυ ειναι στο 70% με κανα 20λεπτο ομιλια.

 

Το οτι δεν κολλησε δεν σημαινει οτι δεν μπορει να το κανει καποια στογμη οποτε το κανεις ?Κι εμενα στον εναμισυ χρονο που το εχω 2-3 φορες εχει κολλησει αλαλ επαναφερεται ευκολα με το βγαλσιμο της μπαταριας .

 

Επισης για να αλλαξεις μπαταρια πρεπει να πας στο επισημο service κι αυτο μου θυμιζει "μηλοφωνα" !!!

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι βάσανο είναι αυτό κάθε τρεις και λίγο?

 

Αν κρινω απο το S4 μαλλον πρεπει να απενεργοποιησεις την προστασια απο εφαρμογες που δεν εχουν την καταλληλη ψηφιακη υπογραφη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω το noled το ειχα και στο νοτε2 που ειχα που ειχε και led ειδιποιησης.Εμφανιζει τα παντα,κλησεις,καιρο,mail κ.τ.λ.Με εχει σωσει.οσον αφορα για την μη αποσπωμενη μπαταρια πατωντας καποια κουμπια δεν θυμαμαι πια ξεμπλοκαρει,που χλωμο να τυχει ευκολα.Το Ν8 που εχω 4 χρονια το διο ενσωματωμενη εχει και οταν κολλαγε πατουσα συνεχομενα το κουμπι ενεργοποιησης και τελος.οταν θς χρειαστεί αλλαγη η μπαταρια θα εχουμε αλλαξει κινητο....
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με ολα ανοιχτα και full φωτεινοτητα απο τις 5πμ μεχρι τις 9-10 το βραδυ ειναι στο 70% με κανα 20λεπτο ομιλια.

 

Το οτι δεν κολλησε δεν σημαινει οτι δεν μπορει να το κανει καποια στογμη οποτε το κανεις ?Κι εμενα στον εναμισυ χρονο που το εχω 2-3 φορες εχει κολλησει αλαλ επαναφερεται ευκολα με το βγαλσιμο της μπαταριας .

 

Επισης για να αλλαξεις μπαταρια πρεπει να πας στο επισημο service κι αυτο μου θυμιζει "μηλοφωνα" !!!

 

μονο 20 λεπτα ομιλιας ;;; θες να σου κανω κατεβατω με το τι κανω στο Α5 ;;; ΤΟ s4 σου λεω σε 3 ωρες θα εσβηνε!! Λοιπον...

 

- 4 ωρες ομιλια σιγουρα !

 

- πανω απο 10 email τρεχουν απο πισω.

 

- 3 facebook.

 

- 4 browser φορτωμενοι με τα παντα !

 

- 4G συνεχεια οπου και αν παω μεσα στην πολη !!!

 

- messenger FB συνεχεια.

 

- Viber συνεχεια !

 

θες και αλλα ;;; Το s4 δεν τα κανει αυτα με τιποτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω το noled το ειχα και στο νοτε2 που ειχα που ειχε και led ειδιποιησης.Εμφανιζει τα παντα,κλησεις,καιρο,mail κ.τ.λ.Με εχει σωσει.οσον αφορα για την μη αποσπωμενη μπαταρια πατωντας καποια κουμπια δεν θυμαμαι πια ξεμπλοκαρει,που χλωμο να τυχει ευκολα.Το Ν8 που εχω 4 χρονια το διο ενσωματωμενη εχει και οταν κολλαγε πατουσα συνεχομενα το κουμπι ενεργοποιησης και τελος.οταν θς χρειαστεί αλλαγη η μπαταρια θα εχουμε αλλαξει κινητο....

 

Στο δικο μου Α5 δεν δουλευει καλα και εβαλα ενα αλλο..το LED Actor,μεχρι στιγμης βγαζω ακρη αλλα μου λειπει το LED ( α ρε samsung ενα λαμπακι ουτε 0,01 ευρω για σενα ).

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Αγορασα πριν λιγες μερες το Α5.

Ιδιοτροπος στο θεμα design, το Α5 με κερδισε απο την πρωτη στιγμη και αφησα πισω το S4 mini.

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

-Μερικες φορες οταν ανοιγω την καμερα βγαζει ειδοποιηση οτι εντοπιστηκε προβλημα και δε λειτουργει. Ρωτησα στο καταστημα και μου ειπαν οτι ισως χρειαζεται αναβαθμιση.

 

-Με αυτα τα μηνυματα και τα κεφαλαια τι γινεται? Το ιδιο συνεβαινε και στο S4, αλλα δεν το ειχα ψαξει. Δεν υπαρχει δυνατοτητα για μικρα γραμματα..?

 

Ευχαριστω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης μολις σημερα μου ηρθε ενημερωση για εγκατασταση της lollipop 5.0.

Το κινητο ειναι ελληνικο απο Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Αγορασα πριν λιγες μερες το Α5.

Ιδιοτροπος στο θεμα design, το Α5 με κερδισε απο την πρωτη στιγμη και αφησα πισω το S4 mini.

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

-Μερικες φορες οταν ανοιγω την καμερα βγαζει ειδοποιηση οτι εντοπιστηκε προβλημα και δε λειτουργει. Ρωτησα στο καταστημα και μου ειπαν οτι ισως χρειαζεται αναβαθμιση.

 

-Με αυτα τα μηνυματα και τα κεφαλαια τι γινεται? Το ιδιο συνεβαινε και στο S4, αλλα δεν το ειχα ψαξει. Δεν υπαρχει δυνατοτητα για μικρα γραμματα..?

 

Ευχαριστω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης μολις σημερα μου ηρθε ενημερωση για εγκατασταση της lollipop 5.0.

Το κινητο ειναι ελληνικο απο Wind.

 

κανε την αναβαθμιση φιλε και μετα πες μας αν εχεις καποιο θεμα...γιατι στο δικο μου επισης ελληνικο απο plaisio δεν εχει κανενα προβλημα !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...