Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον οριστε τα λινκ απ τις 2 θηκες σιλικόνης που του πηρα

Η μπλε,που μαλλον σε γαλαζιο τιρκουαζ κανει και δενει απιστευτα με ασπρο Α5

http://www.stoucky.gr/brands/samsung/samsung-mobile/samsung-galaxy-a5/ultra-slim-0-6mm-tpu-cover-case-for-samsung-galaxy-a5-sm-a500f-dark-blue-en.html

Και η διαφανη

http://www.stoucky.gr/brands/samsung/samsung-mobile/samsung-galaxy-a5/ultra-slim-0-6mm-tpu-case-for-samsung-galaxy-a5-sm-a500f-transparent-en.html

 

Είναι μια χαρα ειδικα για τα λεφτα τους και αν σκεφτεις ότι μερικοι τις εχουν 8 ευρω!!

Ειχα παρει και για το αλφα και το S4 και μου αρεσαν οποτε χθες με την ευκαιρια που κατεβηκα Αθηνα πηγα και πηρα και για το Α5(και όχι μονο!:))

 

Το παχαινει....???:p σαν ποιοτητα μην κανει σημαδια στο μπιμπελο μας.... ??? :(

Ειναι και στον κορυδαλλο....πολυ κοντα μου....

Αυτη Μανο,τι λες θα βολεψει....??? Πως ειναι ...βαλε-βγαλε...???

 

http://www.stoucky.gr/brands/samsung/samsung-mobile/samsung-galaxy-a5/litchi-leather-stand-wallet-case-for-samsung-galaxy-a5-sm-a500f-black.html

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως σε συγκριτικά στο youtube με αλλα κινητα διπλα διπλα (alpha, s5 mini κλπ) φαινεται οτι δε τα παει τοσο καλα στα γραφικά. Δε ξέρω ίσως μιλάμε για κακό optimization των benchmark για αυτη τη συσκευή αλλά γενικοτερα κάτι μου λέει πως σε παιχνίδια δε τα πάει και τόσο καλά. Σε καθημερινή χρήση πρεπει να ειναι απο τα καλυτερα παντως.
Link to comment
Share on other sites

Παντως σε συγκριτικά στο youtube με αλλα κινητα διπλα διπλα (alpha, s5 mini κλπ) φαινεται οτι δε τα παει τοσο καλα στα γραφικά. Δε ξέρω ίσως μιλάμε για κακό optimization των benchmark για αυτη τη συσκευή αλλά γενικοτερα κάτι μου λέει πως σε παιχνίδια δε τα πάει και τόσο καλά. Σε καθημερινή χρήση πρεπει να ειναι απο τα καλυτερα παντως.

 

Κάνεις λάθος !

. Need for Speed Most Wanted

. Asphalt 7 - 8

. Brothers in Arms 3

. Modern Combat 5 : Blackout

Τα παραπάνω είναι κάποια από τα παιχνίδια που παίζω συχνά εγώ και τα παίζει τέλεια ! :happy:

No frames lost , no lag !!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανέβασα το μικρό βιντεάκι (1.40') με την άμεση σύγκριση μεταξύ του Α5 που πολλοί το κατηγορούν για αργό λόγο χαμηλών specs και του 8πύρινου galaxy alpha(το έχω δώσει πλέον στη γυναίκα μου)αλλά και του note 4f που έχω.

Θα έκανα και τεστ ανοίγματος της συλλογής αλλά τα τηλέφωνα τα έχω στημένα για προσωπική χρήση (εκτός το alpha που είναι τις συζήγου)με δικές μας φωτογραφίες αλλά να πω ότι είναι περίπου ισοδύναμα τα κινητά αυτά!

Στο browsing μόνο φεύγουν λίγο μπροστά το alpha και το note 4 αλλά αναλογικά με τα specs το Α5 είναι πολύ κοντά τους ακόμα και σε πολύ απαιτητικά πράγματα.

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά απ τη Samsung με ένα πολύ φρέσκο και όμορφο τηλέφωνο.

 

Παρακολουθήστε το "Galaxy A5 vs Alpha vs Note 4 camera opening speed" στο YouTube

Galaxy A5 vs Alpha vs Note 4 camera opening speed:

 

Και για να έχετε μία ιδέα, δείτε το αντίστοιχο βιντεάκι που είχα κάνει μεταξύ S5 και του βασιλιά των καμεροτηλεφώνων του lumia 1020.

Και υπόψιν το S5 είναι πιο αργό απ το Α5!

S5 vs 1020 Camera opening time:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι για vs συσκευών γράφουμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34 και θα παρακαλέσω να μην υπάρξει συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απο ποιοτητα φωτο και βιντεο σε συγκριση με το s5 τι λεει?

Μπορεί να μην έχει το 4k video αλλά στη καθημερινότητα δε θα σε αφήσει δυσαρεστημένο :)

Κατά τα άλλα κλασικό Samsung, πολύ δυνατό όταν έχει καλό φως, και λίγο πιο δύσκολα στα....δύσκολα (εσωτερικά κ.α.)

Επίσης πολύ καλές selfie με διάφορα εφεδάκια να σε κάνουν πιο ωραίο όπως ρετουσάρισμα προσώπου, πιο λεπτό πρόσωπο κα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μεσα εδω,κατοχος ενος Α5 μαυρου εδω και 3 μερες ,το ενεργοποιησα σημερα και ειναι η πρωτη μου φορα με smartphone και γενικα android...εχω να ρωτησω μερικα πραγματακια και θελω την βοηθεια σας καθως ενετελώς ασχετος...

1)οταν ειναι στην αναμονη το τηλ πως μπαινει η σιγαση;(πχ στο παλιο που ειχα με πληκτρα παταγα το πληκτρο με την δίεση)

2)στο πανω μερος της οθονης δεν θα επρεπε να φαινετε και το ονομα του δικτυου που ειμαι;μου δειχνει μονο την μπαρα με το σημα και διπλα το 4G

3)μετα απο μια ωρα χρησης λιγο σερφαρισμα ,παιχνιδια,και σεταρισμα του τηλ η μπαταρια επεσε στο 52% ειναι φυσιολογικο να πεφτει στο μισο τοσο γρηγορα;

4)οταν γραφω ενα sms και το στελνω ,εχω βαλει αναφορα παράδοσης,πως απενεργοποιω τον ηχο;ωστε με την αναφορα να μην κανει κανεναν ηχο;(εχω το πληκτρολογιο της samsung)

5)πειτε μου καμιά θηκη της προκοπής ,απο που να πάρω;

ευχαριστώ εκ των προτέρων,καθε βοηθεια δεκτη...

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.θελω να παρω το Α5 στην γυναικα μου,απο ποιοτητα ηχου,ακουστικου,μεγαφωνου κτλ πως παει? η μπαταρια βγαζει την ημερα η θα ειναι με τον φορτιστη στο χερι?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.θελω να παρω το Α5 στην γυναικα μου,απο ποιοτητα ηχου,ακουστικου,μεγαφωνου κτλ πως παει? η μπαταρια βγαζει την ημερα η θα ειναι με τον φορτιστη στο χερι?

Καλημέρα.

Ποιότητα ήχου και κλήσης πολύ καλή, ειδικά ακουστικό απ τα καλύτερα αν αναλογιστείς και το πόσο λεπτό είναι το κινητό.

Επίσης πολύ μικρό sar.

Με το μεγάφωνο υπάρχει θαματάκι, το ακούς αλλά του alpha για παράδειγμα είναι πιο δυνατό.

Μπαταρία από 4 καθ πάνω ώρες SOT έως 7+ αν είσαι μόνο με wifi και κλειστά location nfc etc ειδικα όταν δε τα χρειάζεσαι.

Παιχνίδια δε παίζω αλλά τη περισσότερη ενημέρωση της μέρας τη παίρνω μέσα απ το κινητό (Internet, social, etc) και ποτέ δε με έχει αφήσει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μεσα εδω,κατοχος ενος Α5 μαυρου εδω και 3 μερες ,το ενεργοποιησα σημερα και ειναι η πρωτη μου φορα με smartphone και γενικα android...εχω να ρωτησω μερικα πραγματακια και θελω την βοηθεια σας καθως ενετελώς ασχετος...

1)οταν ειναι στην αναμονη το τηλ πως μπαινει η σιγαση;(πχ στο παλιο που ειχα με πληκτρα παταγα το πληκτρο με την δίεση)

2)στο πανω μερος της οθονης δεν θα επρεπε να φαινετε και το ονομα του δικτυου που ειμαι;μου δειχνει μονο την μπαρα με το σημα και διπλα το 4G

3)μετα απο μια ωρα χρησης λιγο σερφαρισμα ,παιχνιδια,και σεταρισμα του τηλ η μπαταρια επεσε στο 52% ειναι φυσιολογικο να πεφτει στο μισο τοσο γρηγορα;

4)οταν γραφω ενα sms και το στελνω ,εχω βαλει αναφορα παράδοσης,πως απενεργοποιω τον ηχο;ωστε με την αναφορα να μην κανει κανεναν ηχο;(εχω το πληκτρολογιο της samsung)

5)πειτε μου καμιά θηκη της προκοπής ,απο που να πάρω;

 

 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων,καθε βοηθεια δεκτη...

 

 

Καλημέρα ,καμιά βοήθεια ρε παιδιά κανείςςς;;;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,καμιά βοήθεια ρε παιδιά κανείςςς;;;;;:blink:

Αν δε σε βοηθήσει κανείς θα σου απαντήσω το βράδυ γιατί είμαι στο δρόμο τώρα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μεσα εδω,κατοχος ενος Α5 μαυρου εδω και 3 μερες ,το ενεργοποιησα σημερα και ειναι η πρωτη μου φορα με smartphone και γενικα android...εχω να ρωτησω μερικα πραγματακια και θελω την βοηθεια σας καθως ενετελώς ασχετος...

1)οταν ειναι στην αναμονη το τηλ πως μπαινει η σιγαση;(πχ στο παλιο που ειχα με πληκτρα παταγα το πληκτρο με την δίεση)

2)στο πανω μερος της οθονης δεν θα επρεπε να φαινετε και το ονομα του δικτυου που ειμαι;μου δειχνει μονο την μπαρα με το σημα και διπλα το 4G

3)μετα απο μια ωρα χρησης λιγο σερφαρισμα ,παιχνιδια,και σεταρισμα του τηλ η μπαταρια επεσε στο 52% ειναι φυσιολογικο να πεφτει στο μισο τοσο γρηγορα;

4)οταν γραφω ενα sms και το στελνω ,εχω βαλει αναφορα παράδοσης,πως απενεργοποιω τον ηχο;ωστε με την αναφορα να μην κανει κανεναν ηχο;(εχω το πληκτρολογιο της samsung)

5)πειτε μου καμιά θηκη της προκοπής ,απο που να πάρω;

ευχαριστώ εκ των προτέρων,καθε βοηθεια δεκτη...

Σε ότι μπορώ σου απαντώ :

1) Βάζεις το δάχτυλο στο πάνω σημείο της οθόνης ( εκεί που έχει τη μπάρα με το σήμα κτλ ) και σέρνεις προς τα κάτω. Βουαλά .... σου εμφανίζει διάφορα κουμπιά, ένα από αυτά είναι κάτι σαν ηχείο, πατάς πάνω του και πάει στη δόνηση , ξανά και πάει σε πλήρη σίγαση και ξανά πατάς και ξαναγυρίζει σε ήχο και δόνηση αν το έχεις ρυθμίσει έτσι. Αν βάλεις τα δύο δάχτυλα και σύρεις προς τα κάτω θα σου εμφανίσει πιο πολλά κουμπιά.

2) Εγώ έχω το Alpha ( αλλά και στα προηγούμενα android τηλέφωνά μου ) δεν δείχνει το πάροχο , μόνο τη μπάρα με το σήμα. Αυτό είναι το φυσιολογικό και δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που να το δείχνει, αν και δε νομίζω.

3) Για αρχή μάλλον φυσιολογική είναι αυτή η πτώση, μετά από τις πρώτες φορτίσεις , αν είναι και προσεκτικές, θα ανέβει αρκετά η αυτονομία.

4) Μπαίνεις μηνύματα μετά πατάς αυτή τη διακεκομμένη γραμμούλα ψηλά δεξιά και μετά πατάς ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις και ρυθμίζεις τον ήχο και τη δόνηση. Αλλά νομίζω κατά 99% κλείνει γενικώς για όλα τα μηνύματα ο ήχος και όχι μόνο για την αναφορά παράδοσης.

5) Εγώ συνήθως ψωνίζω από τα γνωστά μεγάλα μαγαζιά γιατί μου αρέσει να βλέπω και να αγγίζω αυτά που θέλω να πάρω.....

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι μπορώ σου απαντώ :

1) Βάζεις το δάχτυλο στο πάνω σημείο της οθόνης ( εκεί που έχει τη μπάρα με το σήμα κτλ ) και σέρνεις προς τα κάτω. Βουαλά .... σου εμφανίζει διάφορα κουμπιά, ένα από αυτά είναι κάτι σαν ηχείο, πατάς πάνω του και πάει στη δόνηση , ξανά και πάει σε πλήρη σίγαση και ξανά πατάς και ξαναγυρίζει σε ήχο και δόνηση αν το έχεις ρυθμίσει έτσι. Αν βάλεις τα δύο δάχτυλα και σύρεις προς τα κάτω θα σου εμφανίσει πιο πολλά κουμπιά.

2) Εγώ έχω το Alpha ( αλλά και στα προηγούμενα android τηλέφωνά μου ) δεν δείχνει το πάροχο , μόνο τη μπάρα με το σήμα. Αυτό είναι το φυσιολογικό και δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που να το δείχνει, αν και δε νομίζω.

3) Για αρχή μάλλον φυσιολογική είναι αυτή η πτώση, μετά από τις πρώτες φορτίσεις , αν είναι και προσεκτικές, θα ανέβει αρκετά η αυτονομία.

4) Μπαίνεις μηνύματα μετά πατάς αυτή τη διακεκομμένη γραμμούλα ψηλά δεξιά και μετά πατάς ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις και ρυθμίζεις τον ήχο και τη δόνηση. Αλλά νομίζω κατά 99% κλείνει γενικώς για όλα τα μηνύματα ο ήχος και όχι μόνο για την αναφορά παράδοσης.

5) Εγώ συνήθως ψωνίζω από τα γνωστά μεγάλα μαγαζιά γιατί μου αρέσει να βλέπω και να αγγίζω αυτά που θέλω να πάρω.....

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!τωρα για να μην καταναλώνει πολυ μπαταρια τι θα πρεπει να κανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δε σε βοηθήσει κανείς θα σου απαντήσω το βράδυ γιατί είμαι στο δρόμο τώρα

οκ σε ευχαριστώ,εχω και καποιες άλλες ερωτήσεις αν δεν σας κουράζω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γαργαλιεμαι να δωσω το Ζ2 που εχω για το Α5.Στο θεμα καμερα θα το μετανιωσω? αν εχει κανεις εμπειρια απο Z kai εχει το αλφα ας μου πει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια γαργαλιεμαι να δωσω το Ζ2 που εχω για το Α5.Στο θεμα καμερα θα το μετανιωσω? αν εχει κανεις εμπειρια απο Z kai εχει το αλφα ας μου πει.ευχαριστω

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι εγώ έχω το Alpha από τον Οκτώβριο που είχε 700 € και ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο Ζ3. Ένας από τους κύριους λόγους που το επέλεξα, ήταν η κάμερα του που στο αυτόματο είναι αισθητά καλύτερη από του Ζ3, και από όσο ξέρω του Ζ3 είναι κάπως καλύτερη από του Ζ2.

Του Α5 πάλι είναι εφάμιλλη με του Alpha.

Τα συμπεράσματα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!τωρα για να μην καταναλώνει πολυ μπαταρια τι θα πρεπει να κανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ σε ευχαριστώ,εχω και καποιες άλλες ερωτήσεις αν δεν σας κουράζω...

Ρίξε μια ματιά στα screenshots

Για μπαταρία είναι απλά τα πράγματα.

4G 3G αν είσαι σε περιοχή χωρίς καλό σήμα το αλλάζεις, μεγάλη οικονομία.

Location αν δε το χρειάζεσαι βάλτο στο off.

Το ίδιο και nfc.

Αυτά τραβούν πολύ μπαταρία, όπως και τα παιχνίδια ή το συνεχές chatting.

Θα σου έλεγα να απενεργοποιήσεις και κάποιες εφαρμογές αν δε σου χρειάζονται όπως το Google+ και άλλες αλλά δε ξέρω τις ανάγκες σου και κατά πόσο θα σε βοηθήσει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στα screenshots

Για μπαταρία είναι απλά τα πράγματα.

4G 3G αν είσαι σε περιοχή χωρίς καλό σήμα το αλλάζεις, μεγάλη οικονομία.

Location αν δε το χρειάζεσαι βάλτο στο off.

Το ίδιο και nfc.

Αυτά τραβούν πολύ μπαταρία, όπως και τα παιχνίδια ή το συνεχές chatting.

Θα σου έλεγα να απενεργοποιήσεις και κάποιες εφαρμογές αν δε σου χρειάζονται όπως το Google+ και άλλες αλλά δε ξέρω τις ανάγκες σου και κατά πόσο θα σε βοηθήσει.

Σας ευχαριστώ παραραραραρα πολυ!!!

το nfc και το google+ που μπαινω και τα βρησκω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ παραραραραρα πολυ!!!

το nfc και το google+ που μπαινω και τα βρησκω;

 

πως τραβαμε φωτογραφια την οθονη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίξε μια ματιά στα screenshots

Για μπαταρία είναι απλά τα πράγματα.

4G 3G αν είσαι σε περιοχή χωρίς καλό σήμα το αλλάζεις, μεγάλη οικονομία.

Location αν δε το χρειάζεσαι βάλτο στο off.

Το ίδιο και nfc.

Αυτά τραβούν πολύ μπαταρία, όπως και τα παιχνίδια ή το συνεχές chatting.

Θα σου έλεγα να απενεργοποιήσεις και κάποιες εφαρμογές αν δε σου χρειάζονται όπως το Google+ και άλλες αλλά δε ξέρω τις ανάγκες σου και κατά πόσο θα σε βοηθήσει.

 

στην δευτερη φωτο που βλεπω εχεις αλλαξει τα εικονιδια (εμενα εχει WIFI-Tοποθεσια-Ήχος-Περιστροφη οθονης-bluetooth)βοηθησε με πως τα αλλαζω;την φωτεινοτητα την εχω κι εγω στο AUTO

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παραραραραρα πολυ!!!

το nfc και το google+ που μπαινω και τα βρησκω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πως τραβαμε φωτογραφια την οθονη;

Κατέβασε τη notification bar (είναι αυτα που έχω βάλει screenshots)αλλά τραβώντας προς τα κάτω με τα 2 δάχτυλα και εκεί θα βρεις το nfc,πάτα το να κλείσει.

Το Google+ είναι άλλη διαδικασία.

Screenshots τραβάς πατώντας το πλαϊνό on off button και το κεντρικό home button ταυτόχρονα όμως και κρατώντας τα λίγο πατημένα μέχρι να ακούσεις τον χαρακτηριστικό ήχο.

Μετά άμεσα κατέβασε τη notification να βρεις το screenshots που έβγαλες ή πήγαινε στη συλλογή στο φάκελο screenshots θα τα βρεις εκεί :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παραραραραρα πολυ!!!

το nfc και το google+ που μπαινω και τα βρησκω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πως τραβαμε φωτογραφια την οθονη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

στην δευτερη φωτο που βλεπω εχεις αλλαξει τα εικονιδια (εμενα εχει WIFI-Tοποθεσια-Ήχος-Περιστροφη οθονης-bluetooth)βοηθησε με πως τα αλλαζω;την φωτεινοτητα την εχω κι εγω στο AUTO

Tα εικονιδια wifi τοποθεσια ηχος κτλ πως τα αλλαζω;

Link to comment
Share on other sites

Tα εικονιδια wifi τοποθεσια ηχος κτλ πως τα αλλαζω;

Θα κατεβάσεις με τα 2 δάχτυλα τη μπάρα και θα πατήσεις εκεί που σου δείχνω.

Θα σε πάει σε μενού και από εκεί πατώντας παρατεταμένα όποιο εικονίδιο θες σου δίνει δυνατότητα να το μετακινήσεις

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις με τα 2 δάχτυλα τη μπάρα και θα πατήσεις εκεί που σου δείχνω.

Θα σε πάει σε μενού και από εκεί πατώντας παρατεταμένα όποιο εικονίδιο θες σου δίνει δυνατότητα να το μετακινήσεις

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε..πραγματικα με ξεστραβωσες..χαχαχα..

 

τωρα οσον αφορα τούς browser εχει μεσα τον crome(δεν εχω βρει ακομη πως φτιαχνω αρχικη σελιδα οποιο site θελω,πως ανοιγω πολλα παραθυρα αν γινετε.)επισης στην οθονη μπροστα εχει κατω ενα εικονιδιο internet πατωντας το μου ανοιγει αρχικη σελιδα της vodafone που ειναι ο παροχος μου,αυτο πως το αλλαζω θελω να βαλω πρωτη σελιδα κατι αλλο...

χιλια συγνωμη αν σε κουραζω αλλα ειναι αρχη και δεν ξερω πολλα στο κινητο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε..πραγματικα με ξεστραβωσες..χαχαχα..

 

τωρα οσον αφορα τούς browser εχει μεσα τον crome(δεν εχω βρει ακομη πως φτιαχνω αρχικη σελιδα οποιο site θελω,πως ανοιγω πολλα παραθυρα αν γινετε.)επισης στην οθονη μπροστα εχει κατω ενα εικονιδιο internet πατωντας το μου ανοιγει αρχικη σελιδα της vodafone που ειναι ο παροχος μου,αυτο πως το αλλαζω θελω να βαλω πρωτη σελιδα κατι αλλο...

χιλια συγνωμη αν σε κουραζω αλλα ειναι αρχη και δεν ξερω πολλα στο κινητο...

 

ανοιγοντας τα παιχνιδια που εχω κατεβασει την ωρα που παιζω βγαζει ενοχλητικες διαφημησεις (στο firefox στο λαπτοπ εχω βαλει το adblock)εδω για το κινητο υπαρχει κατι;και αν ναι ποιο ειναι και πως το ενεργοποιω;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε..πραγματικα με ξεστραβωσες..χαχαχα..

 

τωρα οσον αφορα τούς browser εχει μεσα τον crome(δεν εχω βρει ακομη πως φτιαχνω αρχικη σελιδα οποιο site θελω,πως ανοιγω πολλα παραθυρα αν γινετε.)επισης στην οθονη μπροστα εχει κατω ενα εικονιδιο internet πατωντας το μου ανοιγει αρχικη σελιδα της vodafone που ειναι ο παροχος μου,αυτο πως το αλλαζω θελω να βαλω πρωτη σελιδα κατι αλλο...

χιλια συγνωμη αν σε κουραζω αλλα ειναι αρχη και δεν ξερω πολλα στο κινητο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ανοιγοντας τα παιχνιδια που εχω κατεβασει την ωρα που παιζω βγαζει ενοχλητικες διαφημησεις (στο firefox στο λαπτοπ εχω βαλει το adblock)εδω για το κινητο υπαρχει κατι;και αν ναι ποιο ειναι και πως το ενεργοποιω;

Θα σου προτείνω να πας στο παρακάτω link όπου θα βοηθηθείς αρκετά και θα λάβεις και πολλές απαντήσεις σχετικά με εφαρμογές και γενικά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3498496

Ενημερωτικά το addblock υπάρχει και στο Android αλλά θέλει root, υπάρχουν όμως άλλες εφαρμογές, απευθύνσου εκεί όπου θα βρεις πολλές απαντήσεις :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υποστηριζει usb host....?? Θελω να το συνδεσω με εναν εκτυπωτη.....που εχει usb....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...