Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το samsung galaxy a3 και μετά από πτώση δεν δουλεύει η αφή και η οθόνη είναι μαύρη. Ψάχνω τρόπο να ανακτήσω τα δεδομένα. Δεν βρίσκω το samsung acount. Η οθόνη είναι κλειδωμένη και δεν έχει usb debug. Δοκίμασα και otg cable για να βάλω ποντίκι και δεν το αναγνωρίζει. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν του κουμπώσεις άλλη οθόνη διστιχος (εκτός και αν δεν είχες κάποιο κλείδωμα οθόνης τότε απλά κουμπώσε το στο pc αν είχες θέλεις άλλη lcd)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Μόλις έκανα(μου έκανε δλδ η samsung) την αναβάθμιση.Στην οθόνη κλειδώματος,ακριβώς κάτω από την ώρα, φαίνεται ο καιρός και η θερμοκρασία.Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αφαιρέσω το δεύτερο;

2ο : Πάνω στις συντομεύσεις, στον ήχο-δόνηση-σίγαση, όταν το βάζω με ήχο(το αμέσως επόμενο βήμα από την σίγαση) μου κάνει παράλληλα έναν ήχο. Μπορούμε κάπως να απαλλαγούμε από το ηχητικό εφέ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μόλις έκανα(μου έκανε δλδ η samsung) την αναβάθμιση.Στην οθόνη κλειδώματος,ακριβώς κάτω από την ώρα, φαίνεται ο καιρός και η θερμοκρασία.Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αφαιρέσω το δεύτερο;

2ο : Πάνω στις συντομεύσεις, στον ήχο-δόνηση-σίγαση, όταν το βάζω με ήχο(το αμέσως επόμενο βήμα από την σίγαση) μου κάνει παράλληλα έναν ήχο. Μπορούμε κάπως να απαλλαγούμε από το ηχητικό εφέ;

 

Για το καιρό αυτός υπήρχε πάντα. Στις ρυθμίσεις του widget ξετικάρεις την εμφάνισή του στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

καμμια αναβαθμιση για το δικαρτο παιζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το δικαρτο ειναι sm-a300f

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Την αναβαθμιση φιλε sterka την εκανες επισημα απο τη samsung η απο τριτο παροχο?Σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου ειπαν οτι απο 20 Σεπτεβρη εχει ξεκινησει η αναβαθμιση των συσκευων σε Android 6..
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση (ΟΤΑ) και τη πέρασα σήμερα το πρωϊ.

1032mb. Είχα το Ελληνικό (Generic) και τσέκαρα συνεχώς μιας και οι αντίστοιχες

για τη Cosmote και Vodafone είχαν βγεί. Όλα καλά δείχνουν με μια μικρή απογοήτευση

στο εμφανισιακό UI που περίμενα παραπάνω αλλαγές από αυτήν των στρογγυλεμένων

εικονιδίων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Την αναβαθμιση φιλε sterka την εκανες επισημα απο τη samsung η απο τριτο παροχο?Σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου ειπαν οτι απο 20 Σεπτεβρη εχει ξεκινησει η αναβαθμιση των συσκευων σε Android 6..

 

Κανονικά μου ήρθε μέσω ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές ---> αγαπημένα παρατήρησα αχταρμά. Μια επαφή που έχει 3 τηλέφωνα π.χ. την έχει 3 φορές και η διαχείρηση είναι αδύνατη. Μόνο να προσθέσεις μπορείς :mad:
http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει η κοπέλα μου εδώ και 2 χρόνια την συσκευή και ήταν αρκετά ευχαριστημένη, ιδιαίτερα από την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Εδώ και δύο εβδομάδες που ήρθε το OTA Update σε 6.0.1 έχει παρατηρήσει δραστική μείωση στη μπαταρία της όμως. Έχετε συναντήσει κι εσείς αυτό το φαινόμενο;

 

Χτες το βράδυ που πήγα στις ρυθμίσεις, μπαταρία για να δω στατιστικά, στις 2 πρώτες θέσεις ήταν Android OS και UI νομίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχει η κοπέλα μου εδώ και 2 χρόνια την συσκευή και ήταν αρκετά ευχαριστημένη, ιδιαίτερα από την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Εδώ και δύο εβδομάδες που ήρθε το OTA Update σε 6.0.1 έχει παρατηρήσει δραστική μείωση στη μπαταρία της όμως. Έχετε συναντήσει κι εσείς αυτό το φαινόμενο;

 

Χτες το βράδυ που πήγα στις ρυθμίσεις, μπαταρία για να δω στατιστικά, στις 2 πρώτες θέσεις ήταν Android OS και UI νομίζω.

 

Κανένα τέτοιο θέμα, ίσα ίσα. Μήπως δεν έκατσε κάτι καλά στην αναβάθμιση?

Αν έχεις κάνει επανεκκινήσεις στο τηλ/νο από τότε και είναι τα ίδια δοκίμασε επαναφορά τηλ/νου (με ότι αυτό συνεπάγεται).

Link to comment
Share on other sites

εμενα η αναβαθμιση μου ηρθε στις 8/10 από τοτε παρατηρω ότι η συσκευη πλεον την καταλαβαίνεις ότι δουλευει.δλδ όταν την εχεις στο χερι σου νοιωθεις μια μικρη δονηση.στις γυναικας μου το p8 ελεγα ότι λογο οχταπυρηνο πολύ ισχυς κλπ.το εχει κανεις αυτό το θεμα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ παρατήρησα ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο, και γενικά πάει καλύτερα από το 5.0.1 που δεν είχε και αυτό κανένα πρόβλημα, αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημα με τον αισθητήρα της φωτεινότητας όταν είναι στο auto έξω στο ήλιο πχ που έχει πολύ φως όταν το κλείσω και το ανοίξω πέφτει χαμηλά η φωτεινότητα και δεν βλέπω τίποτα, κάτι παρόμοιο είχα και με το 4.4.4, αλλά είχε διορθωθεί με το 5, μήπως το έχει παρατηρήσει κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ παρατήρησα ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο, και γενικά πάει καλύτερα από το 5.0.1 που δεν είχε και αυτό κανένα πρόβλημα, αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημα με τον αισθητήρα της φωτεινότητας όταν είναι στο auto έξω στο ήλιο πχ που έχει πολύ φως όταν το κλείσω και το ανοίξω πέφτει χαμηλά η φωτεινότητα και δεν βλέπω τίποτα, κάτι παρόμοιο είχα και με το 4.4.4, αλλά είχε διορθωθεί με το 5, μήπως το έχει παρατηρήσει κανένας;

 

Χωρίς να το έχω τσεκάρει ο ίδιος, παρόμοια αναφορά μου έκανε και η γυναίκα μου που το χρησιμοποιεί με flip case. Όταν ανοίγει την θήκη, αργεί ή δεν αυξάνεται καθόλου η φωτεινότητα στο επίπεδο που πρέπει. Αυτό όταν είναι έξω. Μέσα σε κλειστό χώρο όλα καλά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τhanks φίλε, ναι σε κλειστό χώρο είναι οκ, άρα είναι bug και κάποια στιγμή θα το διορθώσουν, την προηγούμενη φορά πήρε 6 μήνες, εγώ προς το παρόν προσπαθώ όταν έχει πολύ φως έξω να ενεργοποιώ την οθόνη κρατώντας το χωρίς να το χτυπάει απευθείας το φως, μετά είναι οκ αρκεί να μην απενεργοποιηθεί η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ παρατήρησα ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο, και γενικά πάει καλύτερα από το 5.0.1 που δεν είχε και αυτό κανένα πρόβλημα, αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημα με τον αισθητήρα της φωτεινότητας όταν είναι στο auto έξω στο ήλιο πχ που έχει πολύ φως όταν το κλείσω και το ανοίξω πέφτει χαμηλά η φωτεινότητα και δεν βλέπω τίποτα, κάτι παρόμοιο είχα και με το 4.4.4, αλλά είχε διορθωθεί με το 5, μήπως το έχει παρατηρήσει κανένας;

 

Παρατήρησα κι εγώ αυτό το πρόβλημα με Samsung flip case, δεν το κάνει πάντα όμως. Τώρα Samsung να διορθώσει bug, χλωμό :O

http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπητοί φίλοι !

 

Νέος στην παρέα όπως βλέπετε και προφανώς άσχετος !

 

Εύχομαι όμως αρχικά σε όλους να είστε καλά και να περνάτε όμορφα. Λοιπόν,μετά την πρόσφατη ανανέωση λογισμικού που ήρθε στο κινητό και την αποδέχθηκα ο ...μαύρος (Α3 Galaxy) , παρατήρησα ότι :

α) Η μπαταρία αδειάζει πολύ πιο γρήγορα.

 

β) Οι εφαρμογές Winrar και DJVU reader δεν συνεργάζονται (αν και εγκατεστημένες), δεν λειτουργούν δηλαδή. Επειδή έχω την ατυχία να είμαι μαθηματικός και να έχω στο κινητό γύρω στα 50 βιβλία σε djvu καταλαβαίνετε ότι ή θα πετάξω το κινητό ή θα πετάξω τα βιβλία !

 

Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα, είναι καλοδεχούμενη.

 

ΣΑς ευχαριστώ και καλές ειδήσεις μέσα από τα ωραίας σας κινητά !

 

Μπάμπης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπητοί φίλοι !

 

Νέος στην παρέα όπως βλέπετε και προφανώς άσχετος !

 

Εύχομαι όμως αρχικά σε όλους να είστε καλά και να περνάτε όμορφα. Λοιπόν,μετά την πρόσφατη ανανέωση λογισμικού που ήρθε στο κινητό και την αποδέχθηκα ο ...μαύρος (Α3 Galaxy) , παρατήρησα ότι :

α) Η μπαταρία αδειάζει πολύ πιο γρήγορα.

 

β) Οι εφαρμογές Winrar και DJVU reader δεν συνεργάζονται (αν και εγκατεστημένες), δεν λειτουργούν δηλαδή. Επειδή έχω την ατυχία να είμαι μαθηματικός και να έχω στο κινητό γύρω στα 50 βιβλία σε djvu καταλαβαίνετε ότι ή θα πετάξω το κινητό ή θα πετάξω τα βιβλία !

 

Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα, είναι καλοδεχούμενη.

 

ΣΑς ευχαριστώ και καλές ειδήσεις μέσα από τα ωραίας σας κινητά !

 

Μπάμπης

Για την μπαταρία έχω να πω,κανένα πρόβλημα ίσως να κρατάει περισσότερο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !

 

Ίσως να ήταν ψευδαίσθηση, γιατί έτυχε να είναι ίσως ανοικτό το wi fi.Αυτό δεν με απασχολεί καθόλου. Αλλά το να μην μπορώ με τίποτα να κάνω συμβατές τις δύο εφαρμογές του DJVU και του Winrar δεν το μπορώ να το εξηγήσω.

Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνω ξανά εγκατάσταση της πιο πρόσφατης έκδοσης του συστήματος ; Δεν θέλω να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, ποιος κάθεται πάλι να τα φτιάξει από την αρχή(ούτε και ξέρω φοβάμαι).

Αν ξέρει κάποιος , ας μου πει αν και που γίνεται η ενημέρωση λογισμικού.

 

Ευχαριστώ !

(δεν ξέρω ούτε αν μπορώ να βάλω την προηγούμενη)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !

 

Ίσως να ήταν ψευδαίσθηση, γιατί έτυχε να είναι ίσως ανοικτό το wi fi.Αυτό δεν με απασχολεί καθόλου. Αλλά το να μην μπορώ με τίποτα να κάνω συμβατές τις δύο εφαρμογές του DJVU και του Winrar δεν το μπορώ να το εξηγήσω.

Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνω ξανά εγκατάσταση της πιο πρόσφατης έκδοσης του συστήματος ; Δεν θέλω να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, ποιος κάθεται πάλι να τα φτιάξει από την αρχή(ούτε και ξέρω φοβάμαι).

Αν ξέρει κάποιος , ας μου πει αν και που γίνεται η ενημέρωση λογισμικού.

 

Ευχαριστώ !

(δεν ξέρω ούτε αν μπορώ να βάλω την προηγούμενη)

 

Είτε για επανεγκατάσταση της νεότερης (6.0.1) που γίνεται μέσω του Kies, είτε για πέρασμα με Odin της προηγούμενης,

λογικά της 5άρας και για τα δυό θα χρειαστεί επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Αναβαθμίσεις οι 2 εφαμογές δεν έχουν? ή να δοκιμάσεις να τις απεγκαταστήσεις και να τις ξαναπεράσεις από το Play Store

δε παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία !

 

Η επανεγκατάσταση αλλά και η εισαγωγή άλλων παρόμοιων εφαρμογών δεν έφερε αποτελέσματα. Θα δοκιμάσω να δω μήπως φταίει το πρόγραμμα συμπίεσης που έχω και δεν είναι συμβατό με τη νέα επικαιροποίηση 6.0.1 (ή κάπως έτσι). Αν δεν είναι ούτε αυτό, θα γράψω στη Samsung.

 

Nα είστε καλά και ευχαριστώ !

 

(Αν λυθεί το θέμα, θα σας ενημερώσω).

 

Καλό ΣΑββατοκύριακο !

Link to comment
Share on other sites

μια ερωσηση από έναν λιγο ασχετο.....εχω την εκδοση SM-A300FU με android 6.0.1.

 

η συσκευη μου μπορει να γινει δικαρτη??:confused:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωσηση από έναν λιγο ασχετο.....εχω την εκδοση SM-A300FU με android 6.0.1.

 

η συσκευη μου μπορει να γινει δικαρτη??:confused:

 

Το λογισμικό είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σε απασχολεί.

Το τηλέφωνό σου είναι DUOS κοινώς φτιαγμένο για να δέχεται 2 κάρτες nano sim?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...