Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετω την παρεα.εχει η γυναικα μου ενα α3 και μολισ ηρθε αναβαθμιση για λολιποπ.υπαρχει κανεις που την εχει κανει να μας πει αν δουλευει καλα και αν εχει προβληματα?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχα στους μισούς εδώ μέσα τα έχουν οι γυναίκες μας :)

Και στης δικιά μου γυναίκας πάντως ήρθε η ειδοποίηση για lollipop εδώ και 2 μερες (Ελληνικό, από vodafone).

Δεν την έκανα ακόμη, περιμένω εντυπώσεις από περισσότερα παιδιά για δούμε τελικά αν προχωρήσουμε....

Link to comment
Share on other sites

Έχω προαναφερει ότι την έχω περάσει και με έχει αφήσει ικανοποιημένο. Προβλήματα μέχρι τώρα κανένα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω σοβαρο προβλημα help!

περασα την ελληνικη lollipop και μου εβγαλε κατι θεματακια.μετα εκανα downgrade και περασα με odin την 4.4.4 και πανω στο reboot το κινητο κολλησε και δεν ανοιγει με καμια δυναμη!δεν μπαινει σε downloadmod και γενικα δεν ανοιγει καθολου...

για σερβις εχω χασει την εγγυηση.

 

παιδια κανεις?δεν εχω κινητο..

επισης το βαζω να φορτιση και δεν κανει τπτ (ηταν φουλ γεματο οταν κολλησε).

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις?δεν εχω κινητο..

επισης το βαζω να φορτιση και δεν κανει τπτ (ηταν φουλ γεματο οταν κολλησε).

Από ότι φαίνεται (σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα σου), το κινητάκι σου "πήγε εν τόπο χλοερό". Μόνη λύση πλέον είναι το service για αλλαγή πλακέτας και να παρακαλάς μέχρι τότε να μείνει πεθαμένο για να στο φτιάξουν δωρεάν.

Γι αυτό φωνάζουμε να μην κάνετε downgrade...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα,

 

Είμαι και εγώ κάτοχος Α3 και έχω 3 ερωτήσεις:

1. Είχα προηγουμένως το ACE2 και είχα κάνει backup στο KIES τα sms. Προσπάθησα να τα περάσω στο Α3 και δεν γίνεται. Σε σχετική ερώτηση στο τμήμα εξυπηρέτησης της Samsung μου απάντησαν ότι δεν γίνεται να τα περάσω γιατί πλέον το Α3 έχει άλλο προγράμμα (SmartSwitch). Γνωρίζεται εσείς κάτι διαφορετικό?

2. Μόλις μου κατέβηκε χθες η αναβάθμιση για lollipop. Επειδή με το ACE2 την είχα πατήσει με την αναβάθμιση καθώς το κινητό μετά απλά σερνόταν με 5-6 εφαρμογές μόνο, λέω να περιμένω και τα δικά σας σχόλια για το αν αξίζει να το αναβαθμίσω. Πως φεύγει η ειδοποίηση για την εγκατάσταση της αναβάθμισης?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα,

 

Είμαι και εγώ κάτοχος Α3 και έχω 3 ερωτήσεις:

1. Είχα προηγουμένως το ACE2 και είχα κάνει backup στο KIES τα sms. Προσπάθησα να τα περάσω στο Α3 και δεν γίνεται. Σε σχετική ερώτηση στο τμήμα εξυπηρέτησης της Samsung μου απάντησαν ότι δεν γίνεται να τα περάσω γιατί πλέον το Α3 έχει άλλο προγράμμα (SmartSwitch). Γνωρίζεται εσείς κάτι διαφορετικό?

2. Μόλις μου κατέβηκε χθες η αναβάθμιση για lollipop. Επειδή με το ACE2 την είχα πατήσει με την αναβάθμιση καθώς το κινητό μετά απλά σερνόταν με 5-6 εφαρμογές μόνο, λέω να περιμένω και τα δικά σας σχόλια για το αν αξίζει να το αναβαθμίσω. Πως φεύγει η ειδοποίηση για την εγκατάσταση της αναβάθμισης?

Δεν εχω το A3 αλλα μπορεις να πας να ξετικαρεις τον αυτοματο ελεγχο στις ενημερωσεις για το 2ο.

Το 1ο δοκινασε με το Kies 3 αμα μπορεις

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

τελικα την εκανα την αναβαθμιση στο κινητο της γυναικας μου.μια χαρα ειναι .δεν υπαρχουν κοληματα και ολα λειτουργουν αψογα.μου φαινεται οτι ειναι και λιγο πιο γρηγορο.απο μπαταρια μια χαρα παει.τωρα εχει 41% με 3 ωρεσ οθονη.οποτε ειναι μια χαρα και γλιτωσα απο γκρινια αν δεν δουλευε καλα.αψογη η λολιποπ.το τηλ ειναι πολωνικο
Link to comment
Share on other sites

τελικα την εκανα την αναβαθμιση στο κινητο της γυναικας μου.μια χαρα ειναι .δεν υπαρχουν κοληματα και ολα λειτουργουν αψογα.μου φαινεται οτι ειναι και λιγο πιο γρηγορο.απο μπαταρια μια χαρα παει.τωρα εχει 41% με 3 ωρεσ οθονη.οποτε ειναι μια χαρα και γλιτωσα απο γκρινια αν δεν δουλευε καλα.αψογη η λολιποπ.το τηλ ειναι πολωνικο

 

Και γω προχθές την πέρασα στο κινητό (ελληνικό)της γυναίκας μου. Φαίνεται να δουλεύει καλά. Και από μπαταρία νομίζω στά ίδια επίπεδα. Όπως και να έχει η γυναίκα δεν μου έχει γκρινιάξει ακόμη.:)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα χθες το λολιποπ και εχω θεμα με το μεσεντζερ του φεισμπουκ δε μ βγαζει τα εικονιδια τα κυκλακια για να ανοιξω την συνομιλια ξερετε τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω samsung galaxy A3 απο Cosmote.Πότε θα πάρουμε εμείς lollipop?

 

Στης γυναίκας μου , αγορασμένο από Κοτσόβολο , η αναβάθμιση έγινε πριν μια εβδομάδα. Οπότε λογικά λίαν συντόμως.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω την νέα έκδοση 3 μέρες πριν και όχι μόνο δεν είχα κάποιο πρόβλημα, αλλά έχω την αίσθηση ότι το τηλέφωνο λειτουργεί ακόμα καλύτερα από πριν. Για την μπαταρία δεν παρατήρησα κάποια διαφορά, έτσι κι αλλιώς είμαι ευχαριστημένος από την διάρκεια της για την χρήση που κάνω.
iPhone 3GS -> iPhone 5c -> Moto G 2nd -> Samsung A3
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα,

 

Είμαι και εγώ κάτοχος Α3 και έχω 3 ερωτήσεις:

1. Είχα προηγουμένως το ACE2 και είχα κάνει backup στο KIES τα sms. Προσπάθησα να τα περάσω στο Α3 και δεν γίνεται. Σε σχετική ερώτηση στο τμήμα εξυπηρέτησης της Samsung μου απάντησαν ότι δεν γίνεται να τα περάσω γιατί πλέον το Α3 έχει άλλο προγράμμα (SmartSwitch). Γνωρίζεται εσείς κάτι διαφορετικό?

2. Μόλις μου κατέβηκε χθες η αναβάθμιση για lollipop. Επειδή με το ACE2 την είχα πατήσει με την αναβάθμιση καθώς το κινητό μετά απλά σερνόταν με 5-6 εφαρμογές μόνο, λέω να περιμένω και τα δικά σας σχόλια για το αν αξίζει να το αναβαθμίσω. Πως φεύγει η ειδοποίηση για την εγκατάσταση της αναβάθμισης?

 

καλησπέρα, με το helium μπορείς να περάσεις τα μηνύματα,εγω το έκανα απο Siii μαζί με εφαρμογές κτλ

την αναβάθμιση την έκανα κατευθείαν με το που πήρα το κινητό,οπότε δεν μπορώ να μιλήσω συγκριτικά, είναι μια χαρά, μου φαίνεται πολύ ελαφρύ.

ξέρει κανείς αν βάλω το noled αν δουλεύει καλά?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ LOLIPOP το κινητο εγινε πιο αργο (οχι πολυ αλλα αισθητα) αλλα το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ειναι οτι ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΑΝΑΒΟΥΝ ΤΑ 2 ΠΛΗΚΤΡΑ (αριστερα κ δεξια απο το κεντρικο)

εκανα restart, κοιταξα τις ρυθμισεις αλλα τα κουμπια δεν αναβουν !

μια βοηθεια !!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα,

 

Είμαι και εγώ κάτοχος Α3 και έχω 3 ερωτήσεις:

1. Είχα προηγουμένως το ACE2 και είχα κάνει backup στο KIES τα sms. Προσπάθησα να τα περάσω στο Α3 και δεν γίνεται. Σε σχετική ερώτηση στο τμήμα εξυπηρέτησης της Samsung μου απάντησαν ότι δεν γίνεται να τα περάσω γιατί πλέον το Α3 έχει άλλο προγράμμα (SmartSwitch). Γνωρίζεται εσείς κάτι διαφορετικό?

2. Μόλις μου κατέβηκε χθες η αναβάθμιση για lollipop. Επειδή με το ACE2 την είχα πατήσει με την αναβάθμιση καθώς το κινητό μετά απλά σερνόταν με 5-6 εφαρμογές μόνο, λέω να περιμένω και τα δικά σας σχόλια για το αν αξίζει να το αναβαθμίσω. Πως φεύγει η ειδοποίηση για την εγκατάσταση της αναβάθμισης?

Ανοιξε ενα λογαριασμό samsung account και σωσε εκεί και το αρχείο κλήσεων και τα sms σου.

Μπορεις να ενεργοποιήσεις και αυτόματο συγχρονισμό και να κρατας backup εκεί τα μηνύματά σου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ LOLIPOP το κινητο εγινε πιο αργο (οχι πολυ αλλα αισθητα) αλλα το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ειναι οτι ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΑΝΑΒΟΥΝ ΤΑ 2 ΠΛΗΚΤΡΑ (αριστερα κ δεξια απο το κεντρικο)

εκανα restart, κοιταξα τις ρυθμισεις αλλα τα κουμπια δεν αναβουν !

μια βοηθεια !!!

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και λογικά θα είσαι εντάξει.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους

Ο.Π.Χ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και λογικά θα είσαι εντάξει.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους

Ο.Π.Χ.

 

συγγνωμη για τα κεφαλαια αλλα ηταν ενας τροπος να τραβηξω την προσοχη :O

 

οσο για την επαναφορα αυτο ειναι το μονο σιγουρο αλλα προσπαθω να το αποφυγω.

 

δεν μπορει να μην συνεβει σε κανενα αλλο ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Και να συνέβη φιλε μου και αυτος επαναφορά θα έκανε. Δεν γινεται αλλιως.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν βρηκα εδω την απαντηση αλλα σε αλλο forum

την παραθετω μηπως βοηθησω καποιον αλλο με το ιδιο προβλημα

το νεο λειτουργικο προφανως εχει πιο αυστηρα κριτηρια για την εξοικονομηση μπαταριας

οποτε αν υπαρχει ενεργοπ. η εξοικονομηση μπαταριας τα πληκτρα αυτα παυουν να ειναι φωτιζομενα

απλα βγαλτε την εξοικονομ. ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν βρηκα εδω την απαντηση αλλα σε αλλο forum

την παραθετω μηπως βοηθησω καποιον αλλο με το ιδιο προβλημα

το νεο λειτουργικο προφανως εχει πιο αυστηρα κριτηρια για την εξοικονομηση μπαταριας

οποτε αν υπαρχει ενεργοπ. η εξοικονομηση μπαταριας τα πληκτρα αυτα παυουν να ειναι φωτιζομενα

απλα βγαλτε την εξοικονομ. ενεργειας

Αυτό δεν είναι καινούριο, όταν βάζουμε την εξοικονόμηση ενέργειας παύουν να φωτίζουν τα buttons. Σου πρότεινα την επαναφορά μια και παραπονιέσαι ότι η συσκευή σου έγινε αργή μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν βρηκα εδω την απαντηση αλλα σε αλλο forum

την παραθετω μηπως βοηθησω καποιον αλλο με το ιδιο προβλημα

το νεο λειτουργικο προφανως εχει πιο αυστηρα κριτηρια για την εξοικονομηση μπαταριας

οποτε αν υπαρχει ενεργοπ. η εξοικονομηση μπαταριας τα πληκτρα αυτα παυουν να ειναι φωτιζομενα

απλα βγαλτε την εξοικονομ. ενεργειας

υπαρχει τροπος να εχεις την εξοικονομηση και να ειναι φωτιζομενα τα πληκτρα.απλως πρεπει να ξετσεκαρεις την επιλογη που εχει μεσα στην εξοικονομηση.στης γυναικας μου το εχω κανει και εχει φωτιζομενα τα πληκτρα.πανε εκει που λεει περιορισμος αποδοσης και ξετσεκαρε την ΄απενεργοποιηση φωτισμου πληκτρων αφης΄

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν βρηκα εδω την απαντηση αλλα σε αλλο forum

την παραθετω μηπως βοηθησω καποιον αλλο με το ιδιο προβλημα

το νεο λειτουργικο προφανως εχει πιο αυστηρα κριτηρια για την εξοικονομηση μπαταριας

οποτε αν υπαρχει ενεργοπ. η εξοικονομηση μπαταριας τα πληκτρα αυτα παυουν να ειναι φωτιζομενα

απλα βγαλτε την εξοικονομ. ενεργειας

 

Δηλαδή χωρίς να την έχεις ενεργή εσύ, μετά την αναβάθμιση, μπήκε από μονη της?

Λιγο κουλό μου ακούγεται! Εκτος βέβαια αν την είχες ηδη ενεργή εσυ από πριν, χωρις να μας το διευκρινίσεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...