Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το κινέζικο Zenfone 2 και με Cosmote δεν είχα προβλημα πουθενά, έπιανα 4G σχεδόν παντού. Τώρα που θα βάλω WIND παίζει να έχω προβλήματα??

 

με κινεζικο δεν θα πιανεις την 800αρα μπαντα

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9593-%CE%A3%CF%85%CF%87%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-4G-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%94%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-smartphone-%CF%83%CE%B1%CF%82/

 

http://willmyphonework.net/

 

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το κινέζικο Zenfone 2 και με Cosmote δεν είχα προβλημα πουθενά, έπιανα 4G σχεδόν παντού. Τώρα που θα βάλω WIND παίζει να έχω προβλήματα??

http://www.myphone.gr/img/transparent.gif

 

Σε αστικα κεντρα δεν θα εχεις καθολου σχεδον προβλημα. Επαρχια κυριως θα δεις διαφορα. Ειμαι κάτοχος wind f2g και σε ελάχιστα μέρη δεν ειχα 4g. Α! Επισης μεσα σε κτηρια ισως εχεις προβλημα με το 4g.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Τελικά έστρωσε.

 

- wipe τα πάντα

- φλάσαρα την καινουρια έκδοση twrp

- έβαλα πάλι την lineage

-είχε και το ίδιο θεματάκι με την sim και έκανα αυτό που είπε ο cca .

Συνολικός χρόνος 20 λεπτά.

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους!

 

@smyrali και εγώ ήμουν αυτής της λογικής. Να μένω δηλαδή στην στοκ. Είμαι τελείως άσχετη με τα πειράγματα με τις ρομ κτλ κτλ. Αυτό που ξέρω είναι ότι το κινητό μας είναι πολύ δυνατό και η Asus (αλλά και η google) το έχουν φορτώσει με πάρα πολλές σαβούρες.

Είνια η πρώτη φορά που πειράζω κινητό και του βάζω κάποια custom rom. Πραγματικά είναι σαν να έχεις ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ κινητό. Κολλήματα δεν είχα με την stock rom, αλλά όπως έχω πει πολλές φορές η μπαταρία με έβγαζε μισή μέρα. Από την στιγμή που έβαλα cm14 η διάρκεια της μπαταρίας βελτιώθηκε σημαντικά.

Τα όποια προβλήματα είχα με το κινητό που δεν δούλευε είναι επειδή είμαι άσχετη και δεν ξέρω τι να κάνω. Ένας πιο έμπειρος χρήστης θα τα είχε αντιμετωπίσει πολύ πιο γρήγορα όλα αυτά. Αυτά τα λίγα από μένα

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Τελικά έστρωσε.

 

- wipe τα πάντα

- φλάσαρα την καινουρια έκδοση twrp

- έβαλα πάλι την lineage

-είχε και το ίδιο θεματάκι με την sim και έκανα αυτό που είπε ο cca .

Συνολικός χρόνος 20 λεπτά.

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους!

 

@smyrali και εγώ ήμουν αυτής της λογικής. Να μένω δηλαδή στην στοκ. Είμαι τελείως άσχετη με τα πειράγματα με τις ρομ κτλ κτλ. Αυτό που ξέρω είναι ότι το κινητό μας είναι πολύ δυνατό και η Asus (αλλά και η google) το έχουν φορτώσει με πάρα πολλές σαβούρες.

Είνια η πρώτη φορά που πειράζω κινητό και του βάζω κάποια custom rom. Πραγματικά είναι σαν να έχεις ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ κινητό. Κολλήματα δεν είχα με την stock rom, αλλά όπως έχω πει πολλές φορές η μπαταρία με έβγαζε μισή μέρα. Από την στιγμή που έβαλα cm14 η διάρκεια της μπαταρίας βελτιώθηκε σημαντικά.

Τα όποια προβλήματα είχα με το κινητό που δεν δούλευε είναι επειδή είμαι άσχετη και δεν ξέρω τι να κάνω. Ένας πιο έμπειρος χρήστης θα τα είχε αντιμετωπίσει πολύ πιο γρήγορα όλα αυτά. Αυτά τα λίγα από μένα

Εντάξει με πείσατε :). Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω και εγώ αλλά χρειάζομαι το ραδιόφωνο!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια μέθοδο για ξεκλείδωμα bootloader? (θυμάμαι ότι παίζανε διαφορετικές)

 

Twrp βάζω από τι site τους το τελευταίο ή χρειαζόμαστε κάποιο συγκεκριμένο?

 

Λέω να βάλω lineage στο κντ της γυναίκας μου.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας ενημερώσω βασικά για κάτι που μπορεί να έχει διαφύγει από κάποιους...

Ότι από την 6άρα πλέον το κινητό έχει oficial ελληνικά κανονικά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με συγχωρείτε για το χρόνο που θα σας φάω αλλά έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Πλέον το τηλέφωνο παίρνει δικές του πρωτοβουλίες... τύπου η οθόνη κάνει βόλτες μόνη της και δεν ξέρω αν είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και με συγχωρείτε για το χρόνο που θα σας φάω αλλά έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Πλέον το τηλέφωνο παίρνει δικές του πρωτοβουλίες... τύπου η οθόνη κάνει βόλτες μόνη της και δεν ξέρω αν είναι θέμα digitizer ή λογισμικού... Για να γράψω αυτό το μήνυμα παλεύω με το κινητό :P Βοήθειαααα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας ενημερώσω βασικά για κάτι που μπορεί να έχει διαφύγει από κάποιους...

Ότι από την 6άρα πλέον το κινητό έχει oficial ελληνικά κανονικά... ;)

 

Τι εννοείς official ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς official ελληνικά;

 

Ελληνικό Menu!

Το επιλέγεις κατά το σετάρισμα της rom στις αρχές αρχές και βουαλά!

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Menu!

Το επιλέγεις κατά το σετάρισμα της rom στις αρχές αρχές και βουαλά!

Γιατί πότε δεν ειχε ελληνικα;:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, εγώ όσο το 'χα το κινητό το είχα σετάρει με αγγλικό μενού μάλλον. Και δεν θυμόμουν άμα έβγαζε επιλογή για ελληνικά. Όταν χρειάστηκε να το δώσω με το reset το είδα!

Γράψτε λάθος..

 

Υ.Γ: Είναι σύνηθες για μένα να προτιμώ την original γλώσσα των προϊόντων που αγοράζω!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Τελικά έστρωσε.

 

- wipe τα πάντα

- φλάσαρα την καινουρια έκδοση twrp

- έβαλα πάλι την lineage

-είχε και το ίδιο θεματάκι με την sim και έκανα αυτό που είπε ο cca .

Συνολικός χρόνος 20 λεπτά.

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους!

 

@smyrali και εγώ ήμουν αυτής της λογικής. Να μένω δηλαδή στην στοκ. Είμαι τελείως άσχετη με τα πειράγματα με τις ρομ κτλ κτλ. Αυτό που ξέρω είναι ότι το κινητό μας είναι πολύ δυνατό και η Asus (αλλά και η google) το έχουν φορτώσει με πάρα πολλές σαβούρες.

Είνια η πρώτη φορά που πειράζω κινητό και του βάζω κάποια custom rom. Πραγματικά είναι σαν να έχεις ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ κινητό. Κολλήματα δεν είχα με την stock rom, αλλά όπως έχω πει πολλές φορές η μπαταρία με έβγαζε μισή μέρα. Από την στιγμή που έβαλα cm14 η διάρκεια της μπαταρίας βελτιώθηκε σημαντικά.

Τα όποια προβλήματα είχα με το κινητό που δεν δούλευε είναι επειδή είμαι άσχετη και δεν ξέρω τι να κάνω. Ένας πιο έμπειρος χρήστης θα τα είχε αντιμετωπίσει πολύ πιο γρήγορα όλα αυτά. Αυτά τα λίγα από μένα

 

Αφροδίτη μπορείς σε παρακαλώ να με πεις αναλυτικά πως κάνουν όλα αυτά που περιγράφεις για να τα κάνω κι εγώ? Είμαι κομματάκι άσχετος και δεν πολυκαταλαβαίνω τα wipe, twrp κλπ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μπορείς σε παρακαλώ να με πεις αναλυτικά πως κάνουν όλα αυτά που περιγράφεις για να τα κάνω κι εγώ? Είμαι κομματάκι άσχετος και δεν πολυκαταλαβαίνω τα wipe, twrp κλπ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

καλημέρα .

 

Δες αυτό το βιντεάκι

ό,τι αρχεία χρειάζεσαι τα έχει στο description

το twrp καλύτερα κατέβασέ το από εδώ https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B2DVhZKJ05fLVGJoMVJONUJuNW8 που είναι η τελευταία έκδοση.

 

Δες ολόκληρο το βιντεάκι πριν αρχίσεις να κάνεις οτιδήποτε και βεβαιώσου ότι βάζεις τα σωστά αρχεία για το μοντέλο του κινητού που έχεις (είναι πολύ σημαντικό αυτό)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα .

 

Δες αυτό το βιντεάκι

ό,τι αρχεία χρειάζεσαι τα έχει στο description

το twrp καλύτερα κατέβασέ το από εδώ https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B2DVhZKJ05fLVGJoMVJONUJuNW8 που είναι η τελευταία έκδοση.

 

Δες ολόκληρο το βιντεάκι πριν αρχίσεις να κάνεις οτιδήποτε και βεβαιώσου ότι βάζεις τα σωστά αρχεία για το μοντέλο του κινητού που έχεις (είναι πολύ σημαντικό αυτό)

 

Θα πρέπει να αποθηκεύσω κάπου αυτά που έχω μέσα στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αποθηκεύσω κάπου αυτά που έχω μέσα στο κινητό?

 

Nαι φυσικά!

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο team!

θα ηθελα να ρωτησω επεσε μια συσκευη στα χερια μου και δεν εχει καθολου δυνατο σημα wifi μηπως γνωριζει καποιος περι τι προκειτε?

ευχαριστω!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μου εσπασε το digitizer απο πεσιμο,τι λυσεις υπαρχουν και σε τη χρηματα; η αν καποιο μελος εχει ηδη καβατζα δευτερη οθονη ας επικοινωνήσει μαζι μου με ενα πμ για αμεση αγορα.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω πριν τον οδηγό του ανέφερε η Αφροδίτη και ρε παιδιά στο πρωτο βημα δεν μου κανει το upgrade και δεν αναγνώριζει το κινητο! Μόλις κουμπωνω το καλώδιο το μονο π λεει ειναι αν θέλει να συνδεθεί το κινητο με το pc για μεταφορά αρχείων......!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω πριν τον οδηγό του ανέφερε η Αφροδίτη και ρε παιδιά στο πρωτο βημα δεν μου κανει το upgrade και δεν αναγνώριζει το κινητο! Μόλις κουμπωνω το καλώδιο το μονο π λεει ειναι αν θέλει να συνδεθεί το κινητο με το pc για μεταφορά αρχείων......!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις ενεργοποίησει το usb debugging?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενεργοποίημενο!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο βιντεάκι έχει λέει ότι αν δεν στο αναγνωρίσει πρέπει να κάνεις ένα ακόμα βήμα .Δες στο σημείο 1:57

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα κ αυτο 5 φορες..... Τίποτα! Θα δοκιμάσω απο αλλο pc!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό από Κίνα μεριά και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιηθεί η 800άρα μπάντα του 4G μέσω κάποιας custom Rom. :)
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...