Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα περασα την 4.21.40.184 πανω απτην προηγουμενη ρομ MM, και θελω να ξαναγυρισω στην παλια L,πως μπορω να την περασω? Edited by aoratos
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέω να πάρω μια θήκη σιλικόνης, έχετε να προτείνετε κάτι; εδώ ήδη την cover case αλλά είπα να αλλάξω για λίγο

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κ εγω λεω να παρω γιατι η παλια εχει κιτρινισει παρα πολυ κ το κινητο μοιαζει σχεδον πορτοκαλί πλεον! χαχαχα

 

αν εχετε, προτεινετε καποια καλής ποιοτητας που να μην κιτρινιζει ευκολα και να μην επηρεαζει τις φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω μια θήκη σιλικόνης, έχετε να προτείνετε κάτι; εδώ ήδη την cover case αλλά είπα να αλλάξω για λίγο

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φοράω καμία 10άρια μέρες τώρα την nillkin nature slim 0.6 και μου αρέσει πολύ και έχει άψογη εφαρμογή την πήρα απο eBay περίπου στα 6 ευρω αν θυμάμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε λένε ουτε με αυτό αλλά δεν το δοκιμασα απο τη recovery.Μέσα απο το τηλέφωνο το έκανα και δεν έφτιαξε το USB. Έχω βρει εναν τεράστιο οδηγό για το πως να ξαναβρεί το boot το USB αλλά το κινητό δεν είναι δικό μου και δεν μου το έδωσε για να ασχολήθω.

Για οσους το laptop δεν βλεπει το τηλεφωνο,δοκιμαστε αυτο http://wasconet.com/solution-xiaomi-phone-connecting-usb/

Το κλειδι ειναι στο 4.Ειχα το ιδιο θεμα και δουλεψε.

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρακάτω μήνυμα ήρθε σήμερα ότι τελειώνει το beta testing οπότε τέλος η ανάπτυξη νέου λειτουργικού για την συγκεκριμένη συσκευή.

 

Hi ZenFone2 Beta Tester,

 

Thanks for all suggestions and valid issues provided for our Software developer during Beta Program,

 

How wonderful it is having you around with ASUS!

 

Now the latest beta software version is same as end user, we will end the ZenFone 2 beta testing.

 

*

 

ZenFone2 beta user will be retired on 11/21, we will remove all related permissions and your Beta Tester welcome badge.

 

From now on, you will receive FOTA notification as end user.

 

*

 

ZenFone2 Beta Bug Report*board will be closed after 11/21,

 

Please update to *ZE550ML:4.21.40.156_20161028_8139 / ZE551ML:4.21.40.184_20161024_0577*befor*11/18*to ensure you will receive the next FOTA notification after 11/21.

 

*

 

l***You can still report in*Forum>Discussion> ZenFone 2(ZE550ML*/*ZE551ML)*if*any question about your device.

 

l***If you still have interest in beta program, here are some information:

 

n***【ZenFone3 beta tester is now recruiting】Android 7.0 Nougat coming soon!

 

n***【ZenFone 2 Laser Beta Tester*】Android 6.0 Marshmallow coming soon!

 

*

 

*

 

*

 

Thank you

 

 

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν θα δουμε Android 7 nougat ?

 

τι να πω κριμα παντως

 

τουλαχιστον να βελτιωσουν και να εχουν σε βελτιστη κατασταση την 6αρα

 

παντως μεχρι να βελτιωσουν αρκετα την 6αρα εγω δεν την βαζω , μια χαρα ειναι και η lolipop

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν θα δουμε Android 7 nougat ?

 

τι να πω κριμα παντως

 

τουλαχιστον να βελτιωσουν και να εχουν σε βελτιστη κατασταση την 6αρα

 

παντως μεχρι να βελτιωσουν αρκετα την 6αρα εγω δεν την βαζω , μια χαρα ειναι και η lolipop

 

Μια χαρά είναι η 6αρα την έχω πολύ καιρό και ως beta. Το θέμα ειναι ότι 7άρι επίσημο δεν το βλέπω να παίρνει....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

οποτε η .184 μαλλον θα είναι και η τελευταία που θα δουμε, εκτός και αν βγαζουν νέες εκδοσεις με ενημερώσεις ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρακάτω μήνυμα ήρθε σήμερα ότι τελειώνει το beta testing οπότε τέλος η ανάπτυξη νέου λειτουργικού για την συγκεκριμένη συσκευή.

 

Hi ZenFone2 Beta Tester,

 

Thanks for all suggestions and valid issues provided for our Software developer during Beta Program,

 

How wonderful it is having you around with ASUS!

 

Now the latest beta software version is same as end user, we will end the ZenFone 2 beta testing.

 

*

 

ZenFone2 beta user will be retired on 11/21, we will remove all related permissions and your Beta Tester welcome badge.

 

From now on, you will receive FOTA notification as end user.

 

*

 

ZenFone2 Beta Bug Report*board will be closed after 11/21,

 

Please update to *ZE550ML:4.21.40.156_20161028_8139 / ZE551ML:4.21.40.184_20161024_0577*befor*11/18*to ensure you will receive the next FOTA notification after 11/21.

 

*

 

l***You can still report in*Forum>Discussion> ZenFone 2(ZE550ML*/*ZE551ML)*if*any question about your device.

 

l***If you still have interest in beta program, here are some information:

 

n***【ZenFone3 beta tester is now recruiting】Android 7.0 Nougat coming soon!

 

n***【ZenFone 2 Laser Beta Tester*】Android 6.0 Marshmallow coming soon!

 

*

 

*

 

*

 

Thank you

 

 

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

Αυτο σημαίνει πως τέρμα η υποστήριξη ή απλά θα γίνονται μικροαναβαθμίσεις;

Πάντως άμα στον ενάμιση χρόνο παρατάς το πιο επιτυχημένο σου μοντέλο, που απο ο,τι βλέπω έχει πολλά περιθώρια ανάπτυξης ακόμα, πιστεύω πως κάνεις μέγα φάουλ. Συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά δεν την παρατάς έτσι. Η ASUS εδώ δεν το σκέφτηκε καλά γιατί συγκριτικά η διάδοχη συσκευή δεν προσφέρει πολλά στην τιμή που διατίθεται.(εκδόσεις ZenFone 3)

Πάντως το ανακοινωθέν είναι σαν να λέει βάλε costum rom ή πάρε καινούρια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβληματα με τον proximity sensor στην τελευταια αναβαθμιση του firmware;

Προσωπικά όχι αλλά έχω δει πάρα πολλά παράπονα στα forums της Asus.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μετα το σημερινό πιστεύω πως οι εκδόσεις marshmallows της asus είναι για πέταμα. Αρχίζω να σκέφτομαι την επιστροφή σε lollipop. Μετα την τελευταία αναβάθμιση 3 εφαρμογές κρασαρουν και δεν ανοίγουν καθόλου (here we go, tinyscanner, vlc) ξεχωριστά το γεγονός πως σου αχριστευει το otg και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις στικάκι όπως πριν.

Πραγματικά αν δεν έπρεπε να ξαναστησω το κινητό απο την αρχή θα επέστρεφα τώρα σε lollipop.

Αν κάποιος δεν έβαλε marshmallow καλύτερα να μην την περάσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το σημερινό πιστεύω πως οι εκδόσεις marshmallows της asus είναι για πέταμα. Αρχίζω να σκέφτομαι την επιστροφή σε lollipop. Μετα την τελευταία αναβάθμιση 3 εφαρμογές κρασαρουν και δεν ανοίγουν καθόλου (here we go, tinyscanner, vlc) ξεχωριστά το γεγονός πως σου αχριστευει το otg και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις στικάκι όπως πριν.

Πραγματικά αν δεν έπρεπε να ξαναστησω το κινητό απο την αρχή θα επέστρεφα τώρα σε lollipop.

Αν κάποιος δεν έβαλε marshmallow καλύτερα να μην την περάσει ποτέ.

ΜΟΛΙΣ πριν μια ωρα πέρασα για 1η φορά στο κινητό μου την 184 ΜΜ. Here we go οντως δεν μου ανοιγε. η vlc ομως μου ανοιγει κανονικά. σε ποιο σημειο σου κρασάρει;

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ πριν μια ωρα πέρασα για 1η φορά στο κινητό μου την 184 ΜΜ. Here we go οντως δεν μου ανοιγε. η vlc ομως μου ανοιγει κανονικά. σε ποιο σημειο σου κρασάρει;

 

Αν βάλεις βίντεο απο usb στικ επίσης δεν εντοπίζει τα βίντεο και για να τα ανοίξεις πας μονο απο διαχείριση αρχείων και υπότιτλους δεν παίζει. Γενικά σου αχριστευει το otg.

Link to comment
Share on other sites

Το here we go δεν παιζει ουτε σε εμενα.. αλλα το θεμα είναι φταιει η .184 ή το τελευταιο update του app here we go ?
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει περάσει cyanogen, υποστηρίζει και τις 2 sim κανονικά;

Τις υποστηρίζει από την CM13 κι έπειτα, μόνος περιορισμός είναι ότι δεν μπορείς να τις κλείσεις, είναι πάντα ενεργές κι οι δύο.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Τις υποστηρίζει από την CM13 κι έπειτα, μόνος περιορισμός είναι ότι δεν μπορείς να τις κλείσεις, είναι πάντα ενεργές κι οι δύο.

Ανοιγεις το back cover και αφαιρεις την κάρτα sim ;-)

 

Εγώ πάντως πέρασα την AICP CM-14.

Απο bugs παρουσιάζει τα εξης:

1) Σε smart watch δεν μεταφέρονται οι κλήσεις μέσω bluetooth και το αντίστροφο.

2) μιλώντας με ανοιχτή ακρόαση, διακόπτεται ο ήχος του ηχείου όταν σβήσει η οθόνη.

 

Ασφαλώς και θα διορθωθούν αυτά σε επομενες ενημερωσεις.

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

ωραία, τότε βλέπω να βάζω τη CM. Δύο κάρτες έχω και τις θέλω και τις δύο ενεργές πάντα :)

Μάλλον θα δοκιμάσω και την AICP και όποια κάτσει καλύτερα σε μένα :)

 

Thanx :)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το back cover και αφαιρεις την κάρτα sim ;-)

 

Εγώ πάντως πέρασα την AICP CM-14.

Απο bugs παρουσιάζει τα εξης:

1) Σε smart watch δεν μεταφέρονται οι κλήσεις μέσω bluetooth και το αντίστροφο.

2) μιλώντας με ανοιχτή ακρόαση, διακόπτεται ο ήχος του ηχείου όταν σβήσει η οθόνη.

 

Ασφαλώς και θα διορθωθούν αυτά σε επομενες ενημερωσεις.

Για το πρώτο bug δε ξέρω, το δεύτερο έχει ήδη διορθωθεί στην CM14.1 το Bluetooth και το speakerphone δουλεύουν κανονικά για κλήσεις.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

απογοητευτικα τα νέα από την Asus. Περιμέναμε 1,5 χρόνο για την ΜΜ και με το που μας την δίνει, μετά από μερικές εβδομάδες ανακοινώνει ότι δεν θα την αναπτύξει παραπάνω?

Κρίμα..

Το κινητό μας δεν υστερεί σε τίποτα (νομίζω) σε σχέση με τα κινητά που θα πάρουν την 7.

Πραγματικά όταν αποφασίσω να αλλάξω κινητό θα το σκεφτώ αν θα ξαναπάω σε Asus.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν καποια custom rom (είτε CM ,είτε ΑIP ) το κινητό είναι ρουταρισμένο?

Θα μπορεί να δουλεψει το android PAY ?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο bug δε ξέρω, το δεύτερο έχει ήδη διορθωθεί στην CM14.1 το Bluetooth και το speakerphone δουλεύουν κανονικά για κλήσεις.

Δεν πέρασα ακόμα το χθεσινοβραδυνο update.. Δεν ξέρω αν διορθώθηκε. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...