Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση 1: Η στόκ εφαρμογή για τα sms υπάρχει κάπου ρύθμιση να στέλνει 160 χαρακτήρες ελληνικούς ?

 

Ερώτηση 2: Προσπαθω να ρυθμίσω τη λειτουργία μην ενοχλείται.... Δεν μπορώ να καταλα΄βω πως γινεται να ακούγεται το ξυπνητήρι.....Αν ορίσω για παράδειγμα να μπει σε κατάσταση μην ενοχλείται απο τις 1 έως τις 10 το πρωί πάω καθυστερημένος στη δουλειά (εδω και 3 μερες) γιατι το ξυπνητήρι δεν ακούγεται ....

Αν κάνω χειροκίνητα τη μετάβαση στη κατάσταση μην ενοχλείται το ξυπνητήρι χτυπάει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την αναβάθμιση της κάμερας είδατε καμια αισθητη διαφορά?

 

Νομίζω ότι έγινε λίγο καλύτερη αλλά ελάχιστα πιο αργή στο σκοτάδι.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω βρει αυτο που μαλλον παιζει για Ελλαδα αν μπορει να βρει κανεις πιο φθηνα ας μου πει ειναι το 64ρι

4G :

FDD-LTE:

2100MHz(1)/1900MHz(2)/1800MHz(3)/1700MHz AWS(4)/850MHz(5)/2600MHz(7)/900MHz(8)/800MHz(20)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα αναφερεσαι στην εκδοση των 2,3Ghz.. δεν νομιζω η 1,8Ghz να βγαζει τοσο......

 

όπως το είπες στον 2.3Ghz

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλά νέα είναι. Tο zenfone 2 ξέραμε έτσι και αλλιώς ότι θα έπαιρνε αφού είναι το flagship της Asus.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

όπως το είπες στον 2.3Ghz

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλά νέα είναι. Tο zenfone 2 ξέραμε έτσι και αλλιώς ότι θα έπαιρνε αφού είναι το flagship της Asus.

Εγω εχω ενα φόβο μην βγαλει κανενα αλλο και δωσει M μονο σε κανα deluxe η νεοτερα μοντέλα απο τα αρχικα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα φόβο μην βγαλει κανενα αλλο και δωσει M μονο σε κανα deluxe η νεοτερα μοντέλα απο τα αρχικα!

 

To delux έχει το ίδιο hardware είναι μ@@@@α να μην δώσει το 6άρι σε όλους. Θα απογοητεύσει πολύ κόσμο οπότε διέγραψε τον φόβο σου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα φόβο μην βγαλει κανενα αλλο και δωσει M μονο σε κανα deluxe η νεοτερα μοντέλα απο τα αρχικα!

 

δεν υπάρχει περίπτωση να μην δώσει M

Link to comment
Share on other sites

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=261910938307&alt=web

 

Specifications:

Color: white

Input: 100V-240V AC. 50/60Hz, 300mA

Output: 5.0V--2.1A

OFF Load: ≤0.5W

Plug: EU plug

Charger size: Approx. 7.6 * 5.5 * 3cm / 3 * 2.2 * 1.2in

Charger weight: Approx. 75g / 2.6oz

 

Να το παρω? Εχω χάσει την μπαλα με τους φορτηστες κ τα πολυπριζα

Edited by tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=261910938307&alt=web

 

Specifications:

Color: white

Input: 100V-240V AC. 50/60Hz, 300mA

Output: 5.0V--2.1A

OFF Load: ≤0.5W

Plug: EU plug

Charger size: Approx. 7.6 * 5.5 * 3cm / 3 * 2.2 * 1.2in

Charger weight: Approx. 75g / 2.6oz

 

Να το παρω? Εχω χάσει την μπαλα με τους φορτηστες κ τα πολυπριζα

Το εννοείς "έχεις χάσει τη μπάλα " ;

Αν οι συσκευές που θα φορτιζεις είναι εκεί κοντά σε ρεύμα (προς τα πάνω) , τότε το παίρνεις άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Το εννοείς "έχεις χάσει τη μπάλα " ;

Αν οι συσκευές που θα φορτιζεις είναι εκεί κοντά σε ρεύμα (προς τα πάνω) , τότε το παίρνεις άφοβα

To zenfone, το ιpad , roloi, και μια κενή!

Link to comment
Share on other sites

To zenfone, το ιpad , roloi, και μια κενή!

 

για το zenfone είναι εντάξει

για το ipad είναι εντάξει

για το ρολοι ίσως έιναι μεγάλο το amperage

για την κενή είναι εντάξει:)

Link to comment
Share on other sites

2,1 ειναι και οι 4 μαζι (2400 λεει μαξ) η καθε μια που θα δουλευει μονη της αν βαλεις μια συσκευη δεν λεει ποσο ειναι..

Γιατι το εχω πετυχει κ αλλου αλλα δεν λενε με μια συσκευη ποσο ειναι ..συνολο λενε τα περισσοτερα.

αν βαλεις μια συσκευη μπορει να ειναι 1 - 1,1 μαξ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά απο συμβίωση 6 μηνών με τη συσκευή 1.8 ghz 4gbt, ένα έχω να πω κάτι πρέπει να γίνει με την μπαταρία. Πλέον 24ωρο δεν βγαίνει. Κάτι πρέπει να γίνει και μη μου πει κανεις για εφαρμογές τις έχω αποκλείσει τις περισσότερες. Για τέτοια συσκευή η μπαταρία είναι απαράδεκτη και διστυχως δε βγαίνει. Ελπίζω το χάλι να διορθωθεί σε καμιά αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά απο συμβίωση 6 μηνών με τη συσκευή 1.8 ghz 4gbt, ένα έχω να πω κάτι πρέπει να γίνει με την μπαταρία. Πλέον 24ωρο δεν βγαίνει. Κάτι πρέπει να γίνει και μη μου πει κανεις για εφαρμογές τις έχω αποκλείσει τις περισσότερες. Για τέτοια συσκευή η μπαταρία είναι απαράδεκτη και διστυχως δε βγαίνει. Ελπίζω το χάλι να διορθωθεί σε καμιά αναβάθμιση.

 

how to exchange Asus zenfone battery

Asus ZE550ML BATTERY ATL POLY/C11P1424

 

πανευκολα την αλλαζεις σε περιπτωση που απο τις πολλες φορτισεις χασει την αρχικη της ισχυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά απο συμβίωση 6 μηνών με τη συσκευή 1.8 ghz 4gbt, ένα έχω να πω κάτι πρέπει να γίνει με την μπαταρία. Πλέον 24ωρο δεν βγαίνει. Κάτι πρέπει να γίνει και μη μου πει κανεις για εφαρμογές τις έχω αποκλείσει τις περισσότερες. Για τέτοια συσκευή η μπαταρία είναι απαράδεκτη και διστυχως δε βγαίνει. Ελπίζω το χάλι να διορθωθεί σε καμιά αναβάθμιση.

Δυστυχως, ειναι θεμα χειρισμου.

Δηλ. στα στατιστικα χρησης, τι δειχνει οτι σου τρωει την μπαταρια, για γινε πιο συγκεκριμενος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το κινητό από εδώ

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_170575.html

Κυκλοφορεί αυτή η έκδοση κάπου αλλού φθηνοτερα;(παντα σε αξιοπιστο καταστημα βεβαια)

επίσης, σε ευρωπαϊκή αγορά τι παιζει; σε τι τιμη μπορώ να το βρω και που; η διαφορά είναι ότι εχει και την 800αρα μπαντα ή μπορουμε να την ξεκλειδωσουμε και στο κινέζικο μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το κινητό από εδώ

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_170575.html

Κυκλοφορεί αυτή η έκδοση κάπου αλλού φθηνοτερα;(παντα σε αξιοπιστο καταστημα βεβαια)

επίσης, σε ευρωπαϊκή αγορά τι παιζει; σε τι τιμη μπορώ να το βρω και που; η διαφορά είναι ότι εχει και την 800αρα μπαντα ή μπορουμε να την ξεκλειδωσουμε και στο κινέζικο μοντέλο;

 

http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-2-ze551ml-32gb-4gb-ram-z3580-dual-sim-red-p-TEL.008679

Link to comment
Share on other sites

δλδ σε τετοιες τιμες θα το βρω μονο ευρώπη; να μην κάνω καν τον κοπο να ψάξω; μιλαμε για την εκδοση με τον 1,8ghz επεξεργαστή. όχι την "μεγαλη".

Link to comment
Share on other sites

Παρε το μεγαλο γιατι το μικρο πιστεύω οτι δεν ειναι και value for money

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για οσους λεγε για την μπαταρια..... Ρ παιδια εγω το ξεφτυλιζω το κινητο κ μολις βρησκω μπριζα το φορτηζω! Τι το πηρατε το κινητο για να το λυπαστε? ΡΕ ΞΕΖΟΥΜΙΣΤΕΤΟ....

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι κατι του λογισμικου που τραβαει τοσο μπαταρια γιατι και σε αυτο που εχω το xperia M2 με την 4,4 εκδοση ημουν καλα (σχετικα παντα) με το που εβαλα την 5,1 ομως κατευθειαν ειδα την διαφορα..επειδη το λειτουργω το κινητο (το ιδιο με πριν) μερα δεν βγαζω με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, ειναι θεμα χειρισμου.

Δηλ. στα στατιστικα χρησης, τι δειχνει οτι σου τρωει την μπαταρια, για γινε πιο συγκεκριμενος.

 

Για να σου απαντήσω λειτουργικό σύστημα android 65% και το επόμενο μεγαλύτερο οθόνη 5%. Δε νομίζω να είναι θέμα χειρισμού.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου απαντήσω λειτουργικό σύστημα android 65% και το επόμενο μεγαλύτερο οθόνη 5%. Δε νομίζω να είναι θέμα χειρισμού.

OK φιλε, οντως δεν βοηθαει αυτη η απαντηση. Απλα μου κανει εντυπωση που το λενε πολλοι αλλα δεν βλεπω τετοιο προβλημα.

Για δες μηπως καποια εφαρμογη στατιστικων μπαταριας δωσει περισσοτερα στοιχεια, υπαρχουν αρκετες.

Ισως καποιος αλλος εχει καποια καλυτερη ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

how to exchange Asus zenfone battery

Asus ZE550ML BATTERY ATL POLY/C11P1424

 

πανευκολα την αλλαζεις σε περιπτωση που απο τις πολλες φορτισεις χασει την αρχικη της ισχυ ;)

Μεγαλύτερη υπάρχει ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...