Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός του ότι θα σου βγάζει το λάδι στα updates που η asus βγάζει κάθε τρεις και λίγο ΔΕΝ θα έχεις κάλυψη στο όπως τα ευρωπαϊκά που καλύπτουν την 800 σε 4g.

 

Θα το μετανιώσεις πίκρα Όταν θα έχεις το 1/3 της κάλυψης και αν είσαι επαρχία ακόμα χειρότερα Αφού εκεί χώνουν 800ρες που πολύ σύντομα θα γίνει και το 1/10 της κάλυψης.

 

290€ ευρώ το έχει το Amazon.it..... Εμείς το αγοράσαμε 350.....

 

Άσε τα κινέζικα site και πάρε την Ευρωπαϊκή έκδοση και δεν θα το μετανιώσεις.

 

Μόλις μπήκα να δω τιμές στο gear best.πιάνει μόνο την 1800 αρα αυτά που σου έγραψα επανω ήταν πολύ θετικά. Το 1/20 την κάλυψη την βλέπω .... 2600 και 800 στήνουν πλέον οι πάροχοι...

 

Στο θεμα με τα updates γιατι απο την κινεζικη εκδοση δεν κανεις update? Για ποιο λογο να παει καποιος στο ww firmware οταν δεν εχει διαφορα απο το cn

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα όταν περάσεις την ww αυτά λύνονται ρε παιδιά.είχα το zenfone 5 και άλλαξα από ww σε cn και πάλι αργότερα σε ww και το κινητό δούλευε το ίδιο.η συσκευή έχει την δυνατότητα 4G οπότε περνώντας το ww firmware δουλεύει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι στο hardware η κινεζικη εκδοση δεν εχει την 800 επισης βρηκαhttp://www.minideal.net/original-asus-zenfone2-zenfone-2-ze551ml-z3580-2-3ghz-4gb-64gb-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-13mp-4g-lte-mobile-phone.html στα 260 ευρω την 64αρα με τα 2.3 την ww εγω εδωσα 290 για την cn αμαν ρε minideal τωρα βρηκες....
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

απ' ότι βλέπω στο minideal έχει αυτή την κάλυψη:

GSM850/900/1800/1900 3G

 

WCDMA 2100/1900/900/850

 

4G FDD LTE 800/1800/2600

 

άρα είναι συμβατό με όλες τις συχνότητες για Ελλάδα και Ευρώπη, σωστά?

+ το ότι λένε ότι ειναι η ww έκδοση με κάνουν να κλείνω προς minideal

 

Στο ιταλικό amazon 297 ευρό έχει η μικρή έκδοση, με τον 1.8GHz και 32GB ενώ στο minideal είναι το 2.3GHz και 64GB με 260 ευρό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θεμα ειναι οτι στο hardware η κινεζικη εκδοση δεν εχει την 800 επισης βρηκαhttp://www.minideal.net/original-asus-zenfone2-zenfone-2-ze551ml-z3580-2-3ghz-4gb-64gb-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-13mp-4g-lte-mobile-phone.html στα 260 ευρω την 64αρα με τα 2.3 την ww εγω εδωσα 290 για την cn αμαν ρε minideal τωρα βρηκες....

 

το minideal έχει αυτή την τιμη εδώ και πολύ καιρό . Πριν 2 μήνες περίπου το έιχε ρίξει στα 280 και τον τελευταίο καιρό το εχει από 260 έως 266. το λιγουρεύομαι αρκετό καιρό και ήρθε η ώρα να το χτυπήσω...!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/ze551ml-4g-32g-zenfone-2-asus-5-5-inch.html εγω το πηρα απο δω και απο οτι λεει εχεις ολα τα δικτυα και 4G

 

NETWORK

2G bands: GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands: WCDMA: 850MHz/900MHz/1900MHz TD-SCDMA:1900MHz/2100MHz

4G bands: FDD LTE 800/1800/2600 ,TDD-LTE: Band 38/39/40/41

Edited by jimmys121979
Link to comment
Share on other sites

απ' ότι βλέπω στο minideal έχει αυτή την κάλυψη:

GSM850/900/1800/1900 3G

 

WCDMA 2100/1900/900/850

 

4G FDD LTE 800/1800/2600

 

άρα είναι συμβατό με όλες τις συχνότητες για Ελλάδα και Ευρώπη, σωστά?

+ το ότι λένε ότι ειναι η ww έκδοση με κάνουν να κλείνω προς minideal

 

Στο ιταλικό amazon 297 ευρό έχει η μικρή έκδοση, με τον 1.8GHz και 32GB ενώ στο minideal είναι το 2.3GHz και 64GB με 260 ευρό..

 

Εδώ κάνεις ένα λάθος το ιταλικό Amazon έχει την γρήγορη συσκευή με τον επεξεργαστή στα 2.3Hz και 32gb μνήμης. με 297 ευρό. Που σίγουρα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Αν δεν σου αρέσει το στέλνεις πίσω μέσα σε ένα μήνα και παίρνεις όλα τα λεφτά σου πίσω αν απλά και μόνο του πεις ότι δεν είσαι ευχαριστημένος με την συσκευή!! Πίστεψε με το έχω κάνει δύο φορές και για πράγματα μεγαλύτερης αξίας.

 

http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Edited by dimisx1
Προσθηκη link
Link to comment
Share on other sites

απ' ότι βλέπω στο minideal έχει αυτή την κάλυψη:

GSM850/900/1800/1900 3G

 

WCDMA 2100/1900/900/850

 

4G FDD LTE 800/1800/2600

 

άρα είναι συμβατό με όλες τις συχνότητες για Ελλάδα και Ευρώπη, σωστά?

+ το ότι λένε ότι ειναι η ww έκδοση με κάνουν να κλείνω προς minideal

 

Στο ιταλικό amazon 297 ευρό έχει η μικρή έκδοση, με τον 1.8GHz και 32GB ενώ στο minideal είναι το 2.3GHz και 64GB με 260 ευρό..

 

Εδώ κάνεις ένα λάθος το ιταλικό Amazon έχει την γρήγορη συσκευή με τον επεξεργαστή στα 2.3Hz και 32gb μνήμης. με 297 ευρό. Που σίγουρα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Αν δεν σου αρέσει το στέλνεις πίσω μέσα σε ένα μήνα και παίρνεις όλα τα λεφτά σου πίσω αν απλά και μόνο του πεις ότι δεν είσαι ευχαριστημένος με την συσκευή!! Πίστεψε με το έχω κάνει δύο φορές και για πράγματα μεγαλύτερης αξίας.

 

http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

 

και εγώ που αγόρασα από το Ιταλικό και έπεσα σε ελαττωματική συσκευή σε δυο μέρες είχα καινούρια!

Δεν περίμεναν καν να στείλω την παλιά πίσω

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ το παρηγγειλα και γω απο το to2c με το κολπο του Paypal ballance!!! πλεον αναμενω την αφιξη του!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

 

Καλημέρα. Ρε παιδιά τι ειναι το paypal balance και πως γίνεται; θέλω να κάνω αγορά απο έξω. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτώ περισσότερο για το αν βγαίνουν notification για αναβάθμιση στα κινητά με αλλαγή του region η τσάμπα περιμένω?

 

Με αλλαγή της region τσάμπα περιμένεις, δεν θα δεις notification για update :!:

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

καποιο ελληνικο καταστημα που να πουλαει το asus zenfone 2 παιδια? να ειναι εμπιστο γιατι απο εξω δεν εχω αγορασει ποτε οποτε δεν το κοβω να περνω απο εξω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή έκδοση από Ιταλία και από κάποιο κινεζομαγαζο έχει διαφορές στις μπάντες? Αυτό αλλάζει?

Τι άλλες διαφορές έχει?

Link to comment
Share on other sites

καποιο ελληνικο καταστημα που να πουλαει το asus zenfone 2 παιδια? να ειναι εμπιστο γιατι απο εξω δεν εχω αγορασει ποτε οποτε δεν το κοβω να περνω απο εξω..

 

Το eshop (συγνώμη αλλά δεν το έχει πια)

Edited by dimisx1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολης μου ηρθε το κινητο το κουτι ειχε σκιστη λιγο αλλα τελος παντων το κινητο ειναι πολυ καλο ωραιο το ui ηχειο πολυ δυνατο το μονο αρνητικο ειναι οτι η συσκευη μου ηρθε rooted και δεν εβαλα τον ευρωπαικο ανταπτορα στον φορτιστη. που θα βρω το official ευρωπαικο φορτιστη? επισης μπορω να κανω update manual αν η συσκευη ειναι rooted? αν οχι πως μπορω να το κανω unroot?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια ειναι η τελευταια εκδοση γιατι απο τι βλεπω μου εχουν βαλει την ww εκδοση μηπως ειναι η τελευταια

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολης μου ηρθε το κινητο το κουτι ειχε σκιστη λιγο αλλα τελος παντων το κινητο ειναι πολυ καλο ωραιο το ui ηχειο πολυ δυνατο το μονο αρνητικο ειναι οτι η συσκευη μου ηρθε rooted και δεν εβαλα τον ευρωπαικο ανταπτορα στον φορτιστη. που θα βρω το official ευρωπαικο φορτιστη? επισης μπορω να κανω update manual αν η συσκευη ειναι rooted? αν οχι πως μπορω να το κανω unroot?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια ειναι η τελευταια εκδοση γιατι απο τι βλεπω μου εχουν βαλει την ww εκδοση μηπως ειναι η τελευταια

 

Για να πάρεις update πρέπει να το κάνεις unroot. Εχει φτιάξει έναν πολύ ωραίο οδηγό νομίζω ο kapoios.

Δες τι γράφει το κουτί σου απέξω android ww,cn,tw για να ξέρεις αν σου έχουν αλλάξει την έκδοση. Θα σε βοηθήσει στα updates

 

Το τελεταίο update είναι ww_2.20.40.59

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις update πρέπει να το κάνεις unroot. Εχει φτιάξει έναν πολύ ωραίο οδηγό νομίζω ο kapoios.

Δες τι γράφει το κουτί σου απέξω android ww,cn,tw για να ξέρεις αν σου έχουν αλλάξει την έκδοση. Θα σε βοηθήσει στα updates

 

Το τελεταίο update είναι ww_2.20.40.59

 

απο οδηγους βρηκα μονο αυτο για unroot πως θα το κανω? εγω εχω 2.13.40.13 οποτε ειμαι πολυ πισω αν κανω reset το κινητο δεν θα φυγει το root?

 

επισης εχω την cn εκδοση ξερω για το προβλημα με το 4g και δεν με πειραζει!

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο asus-zenfoneblog.com και κατέβασε το root-unroot για όλα τα zenfone. Με ένα κλικ κανείς root και unroot

 

μπηκα στο site αλλα δεν βρησκω για το asus zenfone 2 root/unroot μπορεις να δωσεις λινκ?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

απο οδηγους βρηκα μονο αυτο για unroot πως θα το κανω? εγω εχω 2.13.40.13 οποτε ειμαι πολυ πισω αν κανω reset το κινητο δεν θα φυγει το root?

 

επισης εχω την cn εκδοση ξερω για το προβλημα με το 4g και δεν με πειραζει!

 

αυτός είναι ο οδηγός

το γράφει και πάνω.. αν είσαι ρουτ κάνεις αυτό

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

ναι το θεμα ειναι οτι θελει πολυ δουλεια γι αυτο καλυτερα να γινει unroot ασε που εχω windows xp πιστευω θα εχω θεμα με τα drivers!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

απο οδηγους βρηκα μονο αυτο για unroot πως θα το κανω? εγω εχω 2.13.40.13 οποτε ειμαι πολυ πισω αν κανω reset το κινητο δεν θα φυγει το root?

 

επισης εχω την cn εκδοση ξερω για το προβλημα με το 4g και δεν με πειραζει!

 

Νομίζω έχει ένα πολύ εύκολο οδηγό!!!http://www.asus-zenfone.com/2015/05/how-to-change-zenfone-2-firmware-from-cn-tw-to-ww.html

 

Με αυτή τη διαδικασία θα δουλεύει κανονικά το 4g?

Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα των 800 είναι κλειδωμένη.χρειάζεται ξεκλείδωμα του boot loader Και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά του φορουμ

Θα ηθελα να μου πείτε την γνωμη σας για το asus zenfone 2 την εκδοση των 2gb ram/16gb rom http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00VWKKF52/ref=mp_s_a_1_1?qid=1439830020&sr=8-1&pi=AC_SY200_QL40&keywords=asus+zenfone+2&dpPl=1&dpID=41tTlJZCiGL&ref=plSrch

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά του φορουμ

Θα ηθελα να μου πείτε την γνωμη σας για το asus zenfone 2 την εκδοση των 2gb ram/16gb rom http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00VWKKF52/ref=mp_s_a_1_1?qid=1439830020&sr=8-1&pi=AC_SY200_QL40&keywords=asus+zenfone+2&dpPl=1&dpID=41tTlJZCiGL&ref=plSrch

 

από αμερική θα το πάρεις ;

 

στο ιταλικό αμαζον κοίτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...