Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το 551 2,3 4giga ram ww εκδοση με την WW_2.20.40.58_20150804

 

Και εγω το 551 με 2.3/4gb εχω απο το amazon και την πηρα κανονικά την αναβάθμιση

 

Και εγω αυτό έχω, αλλά δεν μου την βγάζει. Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο που είμαι Αγγλία;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα ο μαμα φορτιστής γραφει

Output 5V ==2A or 9V = 2A

Παίζει να έχουμε διαφορετικό φορτιστή επειδή έχουμε διαφορετικό μοντέλο. Εχω αυτο με τον επεξεργαστή στα 2,3 αγορασμένο από αμαζον. Ιτ

Η φόρτιση χωρίς fast charging τόσο κρατάει.

Εχεις δει διαφορά αν το φορτισεις κλειστό;

 

Για την αναβάθμιση μόνο δύο άτομα την έχουν δει. Μήπως μπορούν να μας πουν ποιο μοντέλο έχουν;

Δεν έχω δοκιμάσει κλειστό, αλλά έχω διαφορά με τον μαμά φορτιστή με ότι άλλο και να έχω φορτίσει!

 

Και υποψιάζομαι αυτό το 5.2ν να κάνει την διαφορά.

Γιατί φόρτισα και με έναν Samsung 2Α και παρότι έκανε περίπου 2 ώρες για φόρτιση, όπως ο μαμά, η διάρκεια δεν ήταν αντίστοιχη. Με τον μαμά έχω πάντα μια μέρα διάρκεια τουλάχιστον, με τους άλλους δεν βγαίνει μέρα, με αποκορύφωμα οι κάτι ώρες (5-6) διαρκεία όταν φόρτιζα 7+ ώρες!!!

Με φρίκαρε τελείως, νόμιζα ότι κάτι έπαθε το κινητό :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη έχεις? Γιατί και η δική μου δεν δουλεύει....

 

Επίσης ξέρει κανείς με ποιό τρόπο δουλεύει ο κύκλος , δλδ πως καταλαβαίνει το κινητό και το ενεργοποιεί ?? Με το μαγνητάκι ?

Παιδιά λίγο χαζή πρόταση, αλλά από τις ρυθμίσεις του Asus cover έχετε δει αν είναι ενεργοποιημένο? ή αν έχετε απενεργοποιήσει / απεγκαταστησει την εφαρμογή?

Edited by Mpampoulas
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από leros2004 >

Ποια θήκη έχεις? Γιατί και η δική μου δεν δουλεύει....

 

Επίσης ξέρει κανείς με ποιό τρόπο δουλεύει ο κύκλος , δλδ πως καταλαβαίνει το κινητό και το ενεργοποιεί ?? Με το μαγνητάκι ?

 

εγω την εχω παρει απο e smart buy δεν εχει μαγνητακι, λειτουργει κανονικα ο κυκλος

Προφανως λειτουργει με to proximity sensor που διαβαζει το καπακι που κλεινει

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από leros2004 >

Ποια θήκη έχεις? Γιατί και η δική μου δεν δουλεύει....

 

Επίσης ξέρει κανείς με ποιό τρόπο δουλεύει ο κύκλος , δλδ πως καταλαβαίνει το κινητό και το ενεργοποιεί ?? Με το μαγνητάκι ?

 

εγω την εχω παρει απο e smart buy δεν εχει μαγνητακι, λειτουργει κανονικα ο κυκλος

Προφανως λειτουργει με to proximity sensor που διαβαζει το καπακι που κλεινει

 

δεν νομίζω να λειτουργεί με το proximity sensor,αυτό θα σήμαινε οτι όταν το έχεις ανοιχτό και κάλυπτες με το χέρι τον sensor θα έκλεινε η οθόνη,έτσι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

οχι δε γινεται, μαγνητη παντως η δικη μου θηκη δεν εχει, εχω ενεργοποιησει και τη λειτουργια σπο το μενου του τηλεφωνου

 

σαν να αρχιζει να στρωνει η μπαταρια....απο το πρωι ειμαι με 75% τωρα, με wifi ανοικτο και καμια ωρα ομιλια

 

Μακάρι...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

To ASUS είναι η μόνη συσκευή DUAL SIM FULL ACTIVE (δεν σου κόβει την κάρτα 1 όταν σου τηλεφωνούνε στην 2 και αντίστροφα). Βάζεις μια sim για data στην θέση 1 και μιλάς στην δεύτερη και κάνεις tethering στο laptop και ναι... συνεχίζεις να έχεις internet από την πρώτη ενώ μιλάς από την δεύτερη sim.... Από μόνο του είναι ένας λόγος να πάρει κάποιος το τηλέφωνο !!!

 

Το lg σε δικαρτο είναι dual sim dual standby και έτσι όταν μιλάς από την μια στην άλλη φαίνεται ότι το τηλέφωνο ειανι κλειστό και όταν σε καλέσει κάποιος στην μια και κατεβάζεις κάτι από την άλλη σου το κόβει και σου σπάει τα καρύδια. Ακόμα το δικαρτο LG δεν πιάνει την μπάντα 20 (800) άρα μιλάμε για το 1/3 της κάλυψης σε όλα τα δίκτυα σχεδόν.

 

Μια διορθωση: και το Huawei Honor 6, ειναι Dual SIM Active, οχι μονο το Zenfone.

Οσον αφορα την αναβαθμιση, απο VNP το εχω παρει, μοντελο με 4GB RAM & 32GB ROM, WW firmware και μου εβγαλε αναβαθμιση (οχι ομως αυτοματα, μετα απο "search for updates").

Edited by alexyari
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια απο χθες το πρωι ανοικτο με wifi και κανα 2ωρο ομιλιας στα 40%.

Λαμπαδα θ αναψω αν συνεχισει ετσι!!!

 

πολύ καλά νέα αυτά με την μπαταρία :)

άντε να αντέξει και πάνω από μέρα :))

 

Δεν είναι περ'ιεργο που δεν έχουν βάλει ακόμα στο site τους to update?

Να μας έδιναν την δυνατότητα να το κάναμε manually τουλάχιστον...

 

Αν και το εχω ξαναπεί σε προηγούμενο ποστ.

Αυτό το update σημαίνει μάλλον ότι θα αργήσουμε να πάρουμε το 5.1?

Λέτε να μην πάρουμε ποτέ το android M? (ξέρω ξέρω βιάζομαι :p )

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αν και το εχω ξαναπεί σε προηγούμενο ποστ.

Αυτό το update σημαίνει μάλλον ότι θα αργήσουμε να πάρουμε το 5.1?

Λέτε να μην πάρουμε ποτέ το android M? (ξέρω ξέρω βιάζομαι :p )

 

αν πάρουμε ότι το 5.1 δεν είναι τόσο "σημαντικό" update ίσως απλά το παραβλέπουν για να πάει κατευθείαν σε M (βέβαια έχει καιρό ακόμα αλλά δεν νομίζω να μην πάρει Μ)

Link to comment
Share on other sites

αν πάρουμε ότι το 5.1 δεν είναι τόσο "σημαντικό" update ίσως απλά το παραβλέπουν για να πάει κατευθείαν σε M (βέβαια έχει καιρό ακόμα αλλά δεν νομίζω να μην πάρει Μ)

 

Στο φορουμ της ασους έλεγε ότι την 5.1 την έχουν σχεδόν έτοιμη και απλά την τεστάρουν για bugs.

Μακάρι πάντως να πάρουμε το Μ και να μην ψάχνουμε για άλλες ρομ.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα το τηλέφωνο (άμεσα διαθέσιμο στο eshop για όποιον ενδιαφέρεται http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-2-ze551ml-32gb-dual-sim-silver-p-TEL.008664 ). ww έκδοση με 4g κανονικά κλπ. Αρκετά καλή άποψη μέχρι τώρα για το κινητό. Μου αρέσει πως κάθεται ωραία και όμορφα στο χέρι παρά το μέγεθος και το βάρος. Τα υπόλοιπα εν καιρό. Έκανα και μία αναβάθμιση που μου έβγαλε. Απίστευτα γρήγορο, δε κολλάει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Να΄σαι καλά φίλε. Εγώ έχω μία 64gb samsung και δεν είχα πρόβλημα, την αναγνώρισε κανονικά. Τώρα όσο το δουλεύω και βλέπω τη μπαταρία υπολογίζω πως θα μου κρατήσει μία μέρα κανονικής χρήσης εύκολα. Ή μάλλον για να το πω σωστά μία ημέρα δικής μου κανονικής χρήσης. Οπότε τι είχα τι έχασα συγκριτικά με τη προηγούμενη συσκευή μου. Έτρεξα και 3 φορές Antutu πριν λίγο, μια χαρά το κόβω.

 

http://i.imgur.com/QrSXjkC.jpg

 

http://i.imgur.com/gqCHVa0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα το τηλέφωνο (άμεσα διαθέσιμο στο eshop για όποιον ενδιαφέρεται http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-2-ze551ml-32gb-dual-sim-silver-p-TEL.008664 ). ww έκδοση με 4g κανονικά κλπ. Αρκετά καλή άποψη μέχρι τώρα για το κινητό. Μου αρέσει πως κάθεται ωραία και όμορφα στο χέρι παρά το μέγεθος και το βάρος. Τα υπόλοιπα εν καιρό. Έκανα και μία αναβάθμιση που μου έβγαλε. Απίστευτα γρήγορο, δε κολλάει πουθενά.

 

 

είναι σίγουρα η έκδοση ww ?

αν είναι όπως αυτό που εχει το αμαζον ιταλιας να το παραγγείλω κι εγώ.

:)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα το τηλέφωνο (άμεσα διαθέσιμο στο eshop για όποιον ενδιαφέρεται http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-2-ze551ml-32gb-dual-sim-silver-p-TEL.008664 ). ww έκδοση με 4g κανονικά κλπ. Αρκετά καλή άποψη μέχρι τώρα για το κινητό. Μου αρέσει πως κάθεται ωραία και όμορφα στο χέρι παρά το μέγεθος και το βάρος. Τα υπόλοιπα εν καιρό. Έκανα και μία αναβάθμιση που μου έβγαλε. Απίστευτα γρήγορο, δε κολλάει πουθενά.

 

καλορίζικο!!!!

 

μια χάρη θέλω. Μπορείς να δεις στο κουτί έξω τι λέει ΖΕ551?

ποιό update πήρες; (μπορείς να το τσεκάρεις settings - about -system update - build number : asus *** 2.19.40 ή 2.20 )

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο!!!!

 

μια χάρη θέλω. Μπορείς να δεις στο κουτί έξω τι λέει ΖΕ551?

ποιό update πήρες; (μπορείς να το τσεκάρεις settings - about -system update - build number : asus *** 2.19.40 ή 2.20 )

 

Να'σαι καλά. Το κουτί λέει ΖΕ551ML και η έκδοση είναι η 2.19.40. Να φανταστώ έχει να κάνει με την αναβάθμιση που 2-3 εδώ πρόλαβαν να κάνουν πριν "εξαφανιστεί";

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά. Το κουτί λέει ΖΕ551ML και η έκδοση είναι η 2.19.40. Να φανταστώ έχει να κάνει με την αναβάθμιση που 2-3 εδώ πρόλαβαν να κάνουν πριν "εξαφανιστεί";

 

To καλό μοντέλο έχεις :)))

 

Είναι η αναβάθμιση που έχουμε σχεδόν όλοι εκτός απο 2-3 παιδιά που έχουν πάρει την 2.20

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...