Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε ανέλπιστο δώρο από την LG! Μου έστειλαν ένα LG G5 για αντικατάσταση ενος G Flex 2 που είχα στείλει από τον Ιανουάριο με bootloop (μπαταρία). Και να φανταστείτε ότι το κινητό ήταν εκτος εγγύησης...

Σούπερ τυχερός!!!!

 

Καλημέρα, είχες κάνει κάποιες ενέργειες για αυτό? είμαι ίδια περιπτώση από Ιανουάριο και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, είχες κάνει κάποιες ενέργειες για αυτό? είμαι ίδια περιπτώση από Ιανουάριο και εγώ.

Τίποτα το ιδιαίτερο. Τέλος Φεβρουαρίου είχα στείλει ενα μήνυμα στην lg hellas και ειχα διαμαρτυρηθεί για το ότι το κινητό ήταν ήδη πάνω απο ενα μήνα στο σέρβις και δεν υπήρχε ανταλλακτικό. Τότε μου απάντησαν ότι θα τους εστελναν μπαταρίες απο το εργοστάσιο τέλη Μαρτίου. Και προχθές χωρίς καμία αλλη ειδοποίηση μου χτύπησε ο κούριερ και μου έφερε το νέο κινητό . Τι να πω , μάλλον δεν ήρθαν μπαταρίες, οπότε μου εστειλαν νέο κινητό ( και τι κινητό, LG G5 όχι G5 SE ) ! Μπράβο στην LG Hellas πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο. Τέλος Φεβρουαρίου είχα στείλει ενα μήνυμα στην lg hellas και ειχα διαμαρτυρηθεί για το ότι το κινητό ήταν ήδη πάνω απο ενα μήνα στο σέρβις και δεν υπήρχε ανταλλακτικό. Τότε μου απάντησαν ότι θα τους εστελναν μπαταρίες απο το εργοστάσιο τέλη Μαρτίου. Και προχθές χωρίς καμία αλλη ειδοποίηση μου χτύπησε ο κούριερ και μου έφερε το νέο κινητό . Τι να πω , μάλλον δεν ήρθαν μπαταρίες, οπότε μου εστειλαν νέο κινητό ( και τι κινητό, LG G5 όχι G5 SE ) ! Μπράβο στην LG Hellas πάντως...

 

Κριμα ρε φιλε έπρεπε να τους βριζεις μονο τοτε καποιοι ευχαριστιουνται με την κολοlg. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδια μια ερώτηση.

Τον Νοέμβριο του 17 έστειλα το κιν procordia για αλλαγής πλακέτας λογο της κάμερας το Δεκέμβριο εληγε και η εγγύηση και ετσι μου δωσαν εγγυηση για την πλακέτα αλλα 2 χρόνια.

Σημερα όμως κάνει restart συνέχεια μονο αν το εχω στην φωρτηση λειτουργεί μολις το βγαλω restart κςι δ3ν ανοίγει ποτέ

Τους πηρα τηλ και λενε οτι το κινητό ειναι μισό στην εγγύηση γι αυτο δεν μπορουν να στειλουν κουριερ να το παρει πρπει να το στειλω εγω να το πληρώσω εγώ και αν ειναι η πλακέτα την αλλάζουν αλλιως πληρώνω ανταλλακτικό κλπ κλπ.

Εγω εχω την εντύπωση πως είναι μπαταρία να βρω κατευθείαν μια μπατρια να την αλλάξω χωρις να περιμένω κανενα μήνα την procordia κςι πληρώνω κουριερ και αυτούς.

Τι γνώμη έχετε με το κολοκινητο ειδη 2 φορές πηγε για service

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είχες κάνει κάποιες ενέργειες για αυτό? είμαι ίδια περιπτώση από Ιανουάριο και εγώ.

Τελικά είχες κανά νέο;

Κάποιος άλλος που περίμενε μπαταρία σε τι φάση είναι;

 

Εγω εχω την εντύπωση πως είναι μπαταρία να βρω κατευθείαν μια μπατρια να την αλλάξω χωρις να περιμένω κανενα μήνα την procordia κςι πληρώνω κουριερ και αυτούς.

Τι γνώμη έχετε με το κολοκινητο ειδη 2 φορές πηγε για service

Αν θες να το κρατήσεις το κινητό και να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς το συντομότερο, απλά πάρε μια μπατααρία και άλλαξέ την μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μίλησα σήμερα με LG Hellas μέσω web chat και μου είπαν ότι μπαταρίες θα έχουν τέλος Μαίου. Αντικατάσταση δεν μπορούν να κάνουν γτ δεν το έχω αγοράσει από αυτούς αλλά από Καιζερ και μου πρότειναν να απευθυνθώ σε αυτούς.

 

"LG Support Αν θέλετε άλλη λύση από το κατάστημα, αντί να περιμένετε το ανταλλακτικό, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε αυτούς"

"LG Support δεν είναι αγορασμένο από LG Hellas, επίσης δεν εισάγουμε κινητά εδώ και 2 χρόνια, ως εκ τούτου δεν γίνεται κάτι για αντικατάσταση ή πίστωση"

 

Ισχύουν αυτά που λένε? Τι μπορώ να κάνω από δω και πέρα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα άλλαξα την μπαταρία τελικά και έχει μερες δουλεύει κανονικά.

Ελπιζω να μας βγάλει κανένα χρόνο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Προσωπικά έχω απευθυνθεί στη γενική γραμματεία του καταναλωτή και στο συνήγορο του καταναλωτή και περιμένω. Σχετικά με το customer service της LG μιλώντας μαζί τους πίστευα πως με τρολάρουν. Θα έβαζα μπαταρία αλλού αλλά με ενημέρωσε η procordia πως αν δεν βάλουν τη μπαταρία δεν είναι σίγουροι πως δεν έχει πρόβλημα και η πλακέτα. Για όποια εξέλιξη θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχουμε κανένα νέο για τις μπαταρίες από procordia;;

 

Τέλος Μάϊου έχουν πει όπως είχαν πει και για τέλος Μαρτίου. Φυσικά δεν είναι δικό τους πρόβλημα, είναι καθαρά της LG.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος Μάϊου έχουν πει όπως είχαν πει και για τέλος Μαρτίου. Φυσικά δεν είναι δικό τους πρόβλημα, είναι καθαρά της LG.

 

αγοραστετη σε σκρουτζομαγαζο απο 15 ευρω και δωστε στην προκορντια ενα 10ρικακι να σας την αλλαξει.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, το πρωί μου τηλεφώνησαν από την procordia πως η LG Hellas αποφάσισε να αντικαταστήσει τη συσκευή μου (LG G Flex 2) με μια καινούρια συσκευή G5 με κανονικά πάλι εγγύηση 2 ετών λόγω έλλειψης ανταλλακτικών μπαταρίας. Βέβαια για να συμβεί αυτό περίμενα από τις 15 Ιανουαρίου που έστειλα τη συσκευή και με τηλέφωνα σε service και lg hellas ανά 15-20 μέρες. Υπάρχει ένα κόστος των 10 ευρώ για την δουλειά που έγινε στο service (;) ενώ τα μεταφορικά τα χρεώνεται η LG αν κατάλαβα σωστά. Επειδή και εγώ όλο αυτό τον καιρό έμπαινα στο topic αυτό για να ενημερώνομαι από το κάθε παιδί θεώρησα καλό να ενημερώσω για εγώ για αυτή την εξέλιξη. Οπότε stay tuned για τα καινούρια μας G5!

Kapsimo.net

 

The best greek gaming community!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το πρωί μου τηλεφώνησαν από την procordia πως η LG Hellas αποφάσισε να αντικαταστήσει τη συσκευή μου (LG G Flex 2) με μια καινούρια συσκευή G5 με κανονικά πάλι εγγύηση 2 ετών λόγω έλλειψης ανταλλακτικών μπαταρίας. Βέβαια για να συμβεί αυτό περίμενα από τις 15 Ιανουαρίου που έστειλα τη συσκευή και με τηλέφωνα σε service και lg hellas ανά 15-20 μέρες. Υπάρχει ένα κόστος των 10 ευρώ για την δουλειά που έγινε στο service (;) ενώ τα μεταφορικά τα χρεώνεται η LG αν κατάλαβα σωστά. Επειδή και εγώ όλο αυτό τον καιρό έμπαινα στο topic αυτό για να ενημερώνομαι από το κάθε παιδί θεώρησα καλό να ενημερώσω για εγώ για αυτή την εξέλιξη. Οπότε stay tuned για τα καινούρια μας G5!

 

Μια από τα ίδια. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι και πολύ ενθουσιασμένος γτ για το G5 δεν διαβάζω και τα καλύτερα. Πάλι στην procordia με βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι και πολύ ενθουσιασμένος γτ για το G5 δεν διαβάζω και τα καλύτερα. Πάλι στην procordia με βλέπω.

 

Γιατί δεν είστε ενθουσιασμένοι βρε παιδιά;; Το ένα κινητό δεν συγκρίνεται με το άλλο.. κάμερα διπλή και πάρα πολύ καλύτερη όπως και η selfie, μπορείς να βάλεις Google camera χωρίς root και ξεκλειδώματα κατευθείαν ένα απλό app. Πολύ πιο γρήγορος επεξεργαστής 4gb RAM 2Κ οθόνη, αποσπώμενη μπαταρία.. Το μόνο θέμα που έχει βγάλει είναι το IR και αυτό Όχι σε όλες τις συσκευές.. ούτε bootloop ούτε τίποτα ποιο είναι το πρόβλημα δηλαδή;;Τι περιμένατε να σώσουν δηλαδή LG v30;; Δεν συγκρίνεται το ένα κινητό μέταλλο είναι μεγάλη αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι σε όσους κάνουν αντικατάσταση ήταν επίσημες εισαγωγές από μεγάλες αλυσίδες?

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρωί μου είπαν πως θα αποσταλεί με τις σημερινές αποστολές οπότε αύριο το αργότερο μεθαύριο το περιμένω.

Kapsimo.net

 

The best greek gaming community!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που βλέπω σκέφτομαι μήπως να στείλω και το δικό μου (ελληνικό) που το έχω παρατημένο πλέον μήπως και το αλλάξουν

Μη μου πουν να πληρώσω 40€ για μπαταρία μόνο:P

Τελικά ήταν μούφα αυτά που λέγανε για παραλαβή μπαταριών τέλος Μαίου;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είστε ενθουσιασμένοι βρε παιδιά;; Το ένα κινητό δεν συγκρίνεται με το άλλο.. κάμερα διπλή και πάρα πολύ καλύτερη όπως και η selfie, μπορείς να βάλεις Google camera χωρίς root και ξεκλειδώματα κατευθείαν ένα απλό app. Πολύ πιο γρήγορος επεξεργαστής 4gb RAM 2Κ οθόνη, αποσπώμενη μπαταρία.. Το μόνο θέμα που έχει βγάλει είναι το IR και αυτό Όχι σε όλες τις συσκευές.. ούτε bootloop ούτε τίποτα ποιο είναι το πρόβλημα δηλαδή;;Τι περιμένατε να σώσουν δηλαδή LG v30;; Δεν συγκρίνεται το ένα κινητό μέταλλο είναι μεγάλη αναβάθμιση

 

Όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι λένε. Όντως το κινητό καμία σχέση με το flex αλλά αυτά που διαβάζουμε δεν είναι και πολύ αισιόδοξα. Το παρέλαβα σήμερα ο ίδιος. Πολύ όμορφη συσκευή. Titan μου έδωσαν με δύο χρόνια εγγύηση. Μου είπαν ότι τα έχουν φέρει από Ιταλία. Το σενάριο παραλαβή μπαταριών δεν υπήρξε απλά έχουν σειρά προτεραιότητας στις αντικαταστάσεις. Τα flex έχουν πάει ήδη για ανακύκλωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα Κορεάτικο κόκκινο/μπορντώ flex (σπάνιο) με 32GB ROM και το φυλάω για συλλεκτικό στο συρτάρι. Κάθε 2-3 μήνες το βγάζω και του κάνω τις αναβαθμίσεις του Play Store. Αυτό που έχω προσέξει είναι ότι ζεματάει μετά από κάποια λεπτά χρήσης και ότι είναι πολύ αργό στην απόκριση (αλλά και στην εγκατάσταση των εφαρμογών). Γενικά, πέρα από την εμφάνιση, ήταν μια αποτυχημένη αγορά. Ελπίζω τουλάχιστον να αντέξει στο χρόνο, μήπως και αποκτήσει συλλεκτική αξία (αφού δε θα υπάρχουν και πολλά λειτουργικά)!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Pharmex αυτό λειτουργεί κανονικά με τις ελληνικές μπάντες; Είχα σκεφτεί να το πάρω ξανά γιατί γενικά ήμουν πολύ ευχαριστημένος από το 16ρι και σαν την οθόνη του Flex δεν με έχει βολέψει καμια από θέμα ευχρηστίας. Αλλά τώρα πια δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο...

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Link to comment
Share on other sites

Pharmex αυτό λειτουργεί κανονικά με τις ελληνικές μπάντες; Είχα σκεφτεί να το πάρω ξανά γιατί γενικά ήμουν πολύ ευχαριστημένος από το 16ρι και σαν την οθόνη του Flex δεν με έχει βολέψει καμια από θέμα ευχρηστίας. Αλλά τώρα πια δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο...

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Κανονικότατα!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σήμερα το πρωί δέχτηκα ένα τηλεφώνημα από την LG και απ'ότι φαίνεται θα πάρω και εγώ το G5 σε αντικατάσταση του Flex, θα με παίρνανε πίσω για το πότε αλλά δεν πήραν ακόμα. Δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρόλο η καταγγελία στη γενική γραμματεία του καταναλωτή ή απλά ήρθε η σειρά μου.

 

Προφανώς και ένα καινούργιο G5 είναι καλύτερο από ένα παλιό Flex. Θέλω να σημειώσω όμως πως το Flex είχε το καλύτερο σήμα από όσα κινητά έτυχε να το συγκρίνω και για τα δικά μου γούστα είναι το ομορφότερο με διαφορά, ή λίγο καλύτερα το μοναδικό κινητό που είδα και εντυπωσιάστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...