Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φιλε αυτο ακριβως. Lg g3 και g4 που τα βαζω διπλα διπλα με το flex η οθονη τους δεν κανουν μια μπροστα του. Ειναι καθαρα θεμα ips για αυτο φανταζομαι οτι και το g5 se θαναι μια απο τα ιδια. Απλα θελω να σταθω στο γενικοτερο θεμα οτι πολλες φορες αναλωνομαστε σε τεχνικα χαρακτηριστα ram, επεξεργαστες κλπ αλλα η οθονη ειναι αυτο που απολαμβανεις καθημερινα και θαπρεπε στα φορουμ να δινεται περισσοτερη βαση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φιλε αυτο ακριβως. Lg g3 και g4 που τα βαζω διπλα διπλα με το flex η οθονη τους δεν κανουν μια μπροστα του. Ειναι καθαρα θεμα ips για αυτο φανταζομαι οτι και το g5 se θαναι μια απο τα ιδια. Απλα θελω να σταθω στο γενικοτερο θεμα οτι πολλες φορες αναλωνομαστε σε τεχνικα χαρακτηριστα ram, επεξεργαστες κλπ αλλα η οθονη ειναι αυτο που απολαμβανεις καθημερινα και θαπρεπε στα φορουμ να δινεται περισσοτερη βαση.

 

Φίλε smartphone δεν είναι μόνο η οθόνη.

Για παράδειγμα και το Νοτε 2 που είναι 5ετίας έχει πιο εντυπωσιακή οθόνη από το G5. Το αλλάζεις με το G5; Δε νομίζω...

Αλλιώς θα μιλάγαμε μόνο για οθόνες.

Αλλά μιλάμε για smartphone και όχι για μόνιτορ.

Σε κάθε περίπτωση ως συσκευή το G5 SE είναι καλύτερο από το flex.

Link to comment
Share on other sites

Μα το flex δεν ειναι πενταετιας κινητο. Ουτε 1μιση χρονο διαφορα δεν εχει απο το g5 se και τα χαρακτηριστικα του g5 se ειναι ελαφρως καλυτερα απο του flex με μικρη διαφορα. Για μενα το κριτηριο της οθονης παιζει σημαντικοτερο ρολο για αυτο θεωρω το flex καλυτερο. Ο καθενας εχει τη γνωμη του παντα. Την καμερα του g5 se θεωρω οντως αρκετα καλυτερη σαν χαρακτηριστικο αλλα με την ips οθονη ......χαραμιζεται. Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως όποιο κινητό κι αν πήρα μου έλειψε η εντυπωσιακή κυρτή οθόνη του flex αλλά δεν ήταν και η καλύτερη υλοποίηση σε oled. Η Samsung κάνει καλύτερη δουλειά στις οθόνες αυτές. To HTC A9 που έχω τώρα με τέτοια οθόνη είναι επίσης πολύ καλό και πιο ευδιάκριτο στον ήλιο κάτι με το οποίο είχα πρόβλημα στο flex και δεν μπορούσα να δω καλά όταν ήμουν έξω.

 

Στάλθηκε από το HTC ONE A9 μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έστειλα το 17 μηνών Flex 2 στο σέρβις, με κάποιες επανεκκινήσεις και αρκετά καμμένα πιξελ. Απ' ότι μου είπαν, πάμε για αλλαγή πλακέτας και οθόνης. Τώρα περιμένουμε τα ανταλλακτικά από την lg...

Πάντως πολύ καλή η μέχρι τώρα εξυπηρέτηση από την procordia. Είδαν το κινητό και παρήγγειλαν τα ανταλλακτικά την ίδια μέρα που το παρέλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω από τα post σας οτι μάλλον είμαι τυχερός με το Flex 2 μου. Κλείσαμε δύο χρόνια, ο ένας με εντατική χρήση και ο δεύτερος με πιο χαλαρη, σαν δεύτερη συσκευή, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, ούτε με οθόνη, ούτε με μπαταρία. Βέβαια πλεον έληξε η εγγύηση, οπότε αν σκάσει κάτι....

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω από τα post σας οτι μάλλον είμαι τυχερός με το Flex 2 μου. Κλείσαμε δύο χρόνια, ο ένας με εντατική χρήση και ο δεύτερος με πιο χαλαρη, σαν δεύτερη συσκευή, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, ούτε με οθόνη, ούτε με μπαταρία. Βέβαια πλεον έληξε η εγγύηση, οπότε αν σκάσει κάτι....

Δεν εισαι ο μονος υπαρχουν και αλλοιοιοιοι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρει κάποιος αν μπορούμε να βρούμε κάτι παρόμοιο Ελλάδα? ψάχνω κανένα μαγαζί άλλα τίποτα...

Με το συμπάθιο αλλά ούτε να το χέσουν το κινητό μας τα καταστήματα γεμάτο αξεσουάρ samsung και μήλο και lg κλασικά μια θήκη του κόλου..

 

 

https://www.google.gr/search?q=lg+g+flex+2+back+cover+greece&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjNmemZocbXAhWD-qQKHTiVCskQsAQINg&biw=1280&bih=918#imgrc=6NAFATGlrFxxKM:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρει κάποιος αν μπορούμε να βρούμε κάτι παρόμοιο Ελλάδα? ψάχνω κανένα μαγαζί άλλα τίποτα...

Με το συμπάθιο αλλά ούτε να το χέσουν το κινητό μας τα καταστήματα γεμάτο αξεσουάρ samsung και μήλο και lg κλασικά μια θήκη του κόλου..

 

 

https://www.google.gr/search?q=lg+g+flex+2+back+cover+greece&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjNmemZocbXAhWD-qQKHTiVCskQsAQINg&biw=1280&bih=918#imgrc=6NAFATGlrFxxKM:

 

Τι ψάχνεις ακριβως;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος υπαρχουν και αλλοιοιοιοι.

 

δεν είναι απλά "κι άλλοι" ,,, είναι το μεγαλύτερο ποσοστό με απροβλημάτιστο flex2 ...

Μην ξεχνάμε όσοι το "βρίζουν" εδώ (και έχουν δίκιο βέβαια) είναι αυτοί που έχουν προβλήματα,,, αυτοί που δεν έχουν, δεν έχουν και λόγο να ποστάρουν εδώ ...

... μετά απο 2 τουλάχιστον χρόνια χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος . Παρέλαβα και την μπαταριούλα μου και συνεχίζουμε ...

Κάποτε άλλαζα κάθε 6 μήνες κντ ... με αυτό έχω ηρεμήσει (κάπως) γιατί κάνω τη δουλειά μου και είναι αν μη τι άλλο ξεχωριστό.

Σε ένα τραπέζι με 10 κντ επάνω ,,, ποιο θα κάνει τη διαφορά ? ... όλα μια ισάδα είναι .... :p

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

ας κάνουμε ένα γκάλοπ να δούμε ακριβώς απο "που"

έχεις flex2 φίλε ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εμμέσως μου λες ότι δεν έχει προκύψει από κάπου τελικά.

 

Δε διαφωνώ ότι αρκετοί που δεν έχουν πρόβλημα πιθανώς να μην το γράψουν εδώ, αυτοί ούτως ή άλλως όμως δεν θα γράφανε στο myphone (οι περισσότεροι τουλάχιστον).

Όπως και άλλοι, γράφουνε στο myphone ανεξάρτητα με το αν έχει η συσκευή τους πρόβλημα ή όχι, εσύ κι εγώ για παράδειγμα.

Όπως και άλλοι δεν γράφουν και δεν ασχολούνται με το myphone (και γενικότερα με forum) πάλι ανεξάρτητα με το αν έχουν πρόβλημα ή όχι και σίγουρα δεν είναι λίγοι αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Την θήκη που βλέπεις στον λινκ

 

:lol::lol::lol: καλα εγω εβλεπα φωτογραφικη μηχανη, καλα που ζουμαρισα πωπω γκαβακας. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν είναι απλά "κι άλλοι" ,,, είναι το μεγαλύτερο ποσοστό με απροβλημάτιστο flex2 ...

Μην ξεχνάμε όσοι το "βρίζουν" εδώ (και έχουν δίκιο βέβαια) είναι αυτοί που έχουν προβλήματα,,, αυτοί που δεν έχουν, δεν έχουν και λόγο να ποστάρουν εδώ ...

... μετά απο 2 τουλάχιστον χρόνια χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος . Παρέλαβα και την μπαταριούλα μου και συνεχίζουμε ...

Κάποτε άλλαζα κάθε 6 μήνες κντ ... με αυτό έχω ηρεμήσει (κάπως) γιατί κάνω τη δουλειά μου και είναι αν μη τι άλλο ξεχωριστό.

Σε ένα τραπέζι με 10 κντ επάνω ,,, ποιο θα κάνει τη διαφορά ? ... όλα μια ισάδα είναι .... :p

Οντως εμενα με ρωταγαν τι επαθε το κινητο, και τους έλεγα οτι το ξεχασα στο καλοριφέρ :p:lol:.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εμμέσως μου λες ότι δεν έχει προκύψει από κάπου τελικά.

Δε διαφωνώ ότι αρκετοί που δεν έχουν πρόβλημα πιθανώς να μην το γράψουν εδώ, αυτοί ούτως ή άλλως όμως δεν θα γράφανε στο myphone (οι περισσότεροι τουλάχιστον).

Όπως και άλλοι, γράφουνε στο myphone ανεξάρτητα με το αν έχει η συσκευή τους πρόβλημα ή όχι, εσύ κι εγώ για παράδειγμα.

Όπως και άλλοι δεν γράφουν και δεν ασχολούνται με το myphone (και γενικότερα με forum) πάλι ανεξάρτητα με το αν έχουν πρόβλημα ή όχι και σίγουρα δεν είναι λίγοι αυτοί.

 

Συμφωνούμε !

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οντως εμενα με ρωταγαν τι επαθε το κινητο, και τους έλεγα οτι το ξεχασα στο καλοριφέρ :p:lol:.

 

χαχαχαχα καλόοοοοο ... εγώ λέω ότι το είχα στην κωλότσεπη και έκατσα επάνω :lol:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω μια απορία. Αν δεν συνδεθώ στο playstore γίνονται οι ενημερώσεις των εφαρμογών που είναι εγκατεστημένες στο κινητό;;;

Αν εχεις ρυθμισει να γινονται αυτοματα ναι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είναι κάποιος που είχε θέμα με bootloop, το έστειλε procordia και για κάποιον λόγο δεν το επισκεύασαν?

Έχω εγγύηση μέχρι το 6/2018 και παρουσιάστηκε το θεματάκι με το bootloop, και επειδή είχαμε κακή εμπειρία με το service σε ένα G3,

να ξέρω τι να περιμένω......

Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήσεις πάνω στον φορτιστή κάμποση ώρα το bootloop σταματάει;

Γιατί συνήθως είναι θέμα μπαταρίας και απλά την μπαταρία σου αλλάζουν, την οποία παρεπιπτόντως θα την πληρώσεις στο επίσημο service ~30€

(έχει 6 μήνες εγγύηση μόνο η μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

Σταματάει, αλλά αν ανοίξω κάτι και ζοριστεί ξεκινάει πάλι κι ας είναι πάνω στον φορτιστή. Κι εγώ νομίζω ότι είναι από την μπαταρία. Γιατί εκεί που την δείχνει 85% ξαφνικά την δείχνει 6% και μετά πάλι 90%....:blink:

Απ'ότι είδα ΄΄εχει γύρω στα 15€ η μπαταρία αλλά αν την αλλάξω εγώ θα χάσω την εγγύηση και έχει ακόμα ένα 6μηνο, οπότε μάλλον θα τα πληρώσω αν είναι αυτό.

Και πάλι πίσω στο παλιό μου Lenovo a706 (δεν υπήρχαν ακόμα στην Ελλάδα, αγορασμένο από eBay) που δουλεύει ακόμα σαν σκυλί!!

Link to comment
Share on other sites

Σταματάει, αλλά αν ανοίξω κάτι και ζοριστεί ξεκινάει πάλι κι ας είναι πάνω στον φορτιστή. Κι εγώ νομίζω ότι είναι από την μπαταρία. Γιατί εκεί που την δείχνει 85% ξαφνικά την δείχνει 6% και μετά πάλι 90%....:blink:

Απ'ότι είδα ΄΄εχει γύρω στα 15€ η μπαταρία αλλά αν την αλλάξω εγώ θα χάσω την εγγύηση και έχει ακόμα ένα 6μηνο, οπότε μάλλον θα τα πληρώσω αν είναι αυτό.

Και πάλι πίσω στο παλιό μου Lenovo a706 (δεν υπήρχαν ακόμα στην Ελλάδα, αγορασμένο από eBay) που δουλεύει ακόμα σαν σκυλί!!

Η μπαταρία είναι μάλλον

Πάντως αν την κάνεις εσύ την αλλαγή, δεν φαίνεται κάπως, ότι έχει ανοιχτεί, αν το κάνεις λίγο προσεχτικά

Είναι αρκετά απλή η αλλαγή θα έλεγα και δεν θα μείνεις και χωρίς το Flex για μέρες

Τώρα αν τυχόν πάθει κάτι μετά και θες να το στείλεις service εντός εγγύησης, καλό θα ήταν να ξαναέβαζες την original μπαταρία πρώτα

Όπως και να'χει εσύ αποφασίζεις;)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μάλλον

Πάντως αν την κάνεις εσύ την αλλαγή, δεν φαίνεται κάπως, ότι έχει ανοιχτεί, αν το κάνεις λίγο προσεχτικά

Είναι αρκετά απλή η αλλαγή θα έλεγα και δεν θα μείνεις και χωρίς το Flex για μέρες

Τώρα αν τυχόν πάθει κάτι μετά και θες να το στείλεις service εντός εγγύησης, καλό θα ήταν να ξαναέβαζες την original μπαταρία πρώτα

Όπως και να'χει εσύ αποφασίζεις;)

 

Thanks! Τελικά κάλεσα στην υποστήριξη, θα το παραλάβουν την Δευτέρα. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...