Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?μηπως και στρώσει η κάμερα αν και δνε νομίζω

 

Ρυθμίσεις,

Προσωπικό,

Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας.

Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων (προσοχή σου διαγράφει εφαρμογές κλπ κλπ)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω βρει ένα flex2 κορεάτικο το 3-32 σχεδόν καινούριο σε καλή τιμη.αξιζει η αγορά του ή να κοιτάξω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Και φωτογραφίες?

 

Αν δεν ειναι στη καρτα ναι σβηνουν τα παντα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εξακολουθεί υο πρόβλημα με την κάμερα..μίλησα με το σέρβις και μου λένε τότε δεν φταίει η εφαρμογή της κάμερας αλλα η κάμερα το κινητό θα πάει δεύτερη φορά στο σερβις μεσα σε 2 χρόνια.θα βλέπω lg και απλα θα αλλάζω πεζοδρόμιο
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παίδες ?

Υπάρχει δυνατότητα όταν είναι κλειδωμένο το κντ να απαντάω σε εισερχόμενη κλήση πατώντας το (πίσω) πλήκτρο power ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Σημερα εγινε αντικατασταση με ενα G5 SE.Μας εδωσαν απο την procordia ενα ολοκαινουριο κινητο με δυο χρονια εγγυηση.Επισης,δεν δεχτηκαν πισω ως επιστροφη το καπακι του FLEX2 και τον φορτιστη του.Μας τα χαρισαν και αυτα.Μπραβο στην Procordia,εχει το καλυτερο σερβις!Στο δικο μου G4 περσυ μου αλλαξαν μητρικη μεσα σε μια μερα και πριν λιγο καιρο που χαλασε φορτιστης μου τον αντικατεστησαν.Και παλι πολλα μπραβο και τους ευχαριστουμε!Το διαστημα αυτο μας ειχαν δωσει ως προσωρινη συσκευη,μεχρι να ερθει το G5 SE,ενα G3!
Link to comment
Share on other sites

... περίεργο ... μέχρι σήμερα όλο παράπονα διάβαζα για την Procordia

μακάρι να είναι έτσι ... (και ...αχρείαστη !)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

... περίεργο ... μέχρι σήμερα όλο παράπονα διάβαζα για την Procordia

μακάρι να είναι έτσι ... (και ...αχρείαστη !)

 

Ναι μπηκαν εκαναν παραπονα 6 7 και ειναι δεικτης μετρησης? Η προκορντια ειναι απο τα πιο αξιολογα σερβις αλλα αμα δε μας κανει τη δουλεια μαςβγια χ ψ λογους στην πυρα. Οχι δεν εργαζομαι εκει απλα 2 3 φιλοι που την χρειαστηκαν εξυπηρετηθηκαν με το παραπανω αλλα δε γραφουν στο φορουμ. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

λόγο έλλειψης ανταλλακτικου θα περιμένουμε κανένα μήνα στην καλύτερη...

πλακέτα θα αλλάξουν λόγο κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/4tvx61y2dn/

 

Για του λογου το αληθες!

 

4tvx61y2dn

 

Σορυ αλλα σουδωσαν χειροτερο κινητο και χαιρεσαι φιλε;

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αλλα σουδωσαν χειροτερο κινητο και χαιρεσαι φιλε;

 

Και από που κι ως πού είναι χειρότερο το g5se από το flex;;;; Μην λέμε ότι νανε.. Σε όλα πολύ καλύτερο το se. Μια χαρά ρου έκατσε του φίλου

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αλλα σουδωσαν χειροτερο κινητο και χαιρεσαι φιλε;

 

Θα πρέπει να τους βγάλει και να τους κεράσει κιόλας....

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα εκτος απο το σημαντικοτερο την οθονη. Οχι δε στεκομαι στο οτι ειναι μικροτερη στο g5 se αλλα στο οτι εχει τη γνωστη ips με τα ψοφια χρωματα οπως το g3, g4 κλπ. Τι να την κανω την camera, ram κλπ οταν το αποτελεσμα που βλεπω ειναι χειροτερο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειδα το g5se εχω να πω ότι πλην του μεγέθους της οθονης , υπερτερεί στα πάντα με το φλεξ . και η οθόνη του είναι άψογη μην λεμε ότι θελουμε
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Και για το g4 ακουγα για οθοναρα αλλα οταν το ειδα με τα ματια μου ειδα τι χαλι ειναι. Και ο ιδιος ο φιλος μου με το g4 αλλα και ολοι οσοι τα βλεπουν διπλα διπλα παραδεχονται τα χρωματα του flex. Δεν ειναι τυχαιο που στο v30 (που ως γνωστον ειναι πιο προσφατο και απο το g6) βαλανε p-oled οθονη. Δε λεμε οτι θελουμε λοιπον.
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, ειχε καλυτερη οθονη το φλεξ. Θαμπαδες, grainy effect, αλα νταλον καλιμπραρισμα, χαμηλοτερη αναλυση απο το G4 , δηλάδη ειδες την οθονη του G4 και σου φανηκε χαλι ?? τι να πω , περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

 

ΥΓ το V30 εχει βελτιωμενη οθονη, ξερεις βγηκε μετα απο 2 χρονια μεσα στα οποια η LG δεν ξαναεβαλε poled σε κινητο, και βαζει στο πιξελ2 και αρχιζει το κραξιμο. Το V30 αληθεια που ειναι?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, ειχε καλυτερη οθονη το φλεξ. Θαμπαδες, grainy effect, αλα νταλον καλιμπραρισμα, χαμηλοτερη αναλυση απο το G4 , δηλάδη ειδες την οθονη του G4 και σου φανηκε χαλι ?? τι να πω , περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

 

ΥΓ το V30 εχει βελτιωμενη οθονη, ξερεις βγηκε μετα απο 2 χρονια μεσα στα οποια η LG δεν ξαναεβαλε poled σε κινητο, και βαζει στο πιξελ2 και αρχιζει το κραξιμο. Το V30 αληθεια που ειναι?

 

Για την αναλυση το δεχομαι ειναι οφθαλμοφανης η διαφορα. Τα αλλα που λες για θαμπαδες κλπ δεν ισχυουν απλα. Αλλα το θεμα ειναι τι νοημα εχει η αναλυση οταν μια οθονη ειναι αχρωμη; Και στο ξαναλεω δεν το λεω μονο εγω αλλα ολοι οσοι τα βλεπουν διπλα διπλα. Ειναι ενα θεμα που βγαζει ματι σε ολους με την πρωτη ματια. Μηπως στο flex δεν ειχες βαλει τη ρυθμιση για ζωντανα χρωματα; Για το g4 οσο και αν το ειχαμε ψαξει με το φιλο μου με εφαρμογες κλπ δεν γινοταν τιποτα. Ας γραψει και κανεις αλλος εδω που να τα εχει διπλα διπλα να μας πει αν λεω υπερβολες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα το G4, αλλά σε όποια συσκευή με IPS έχει τύχει να μπει δίπλα το Flex, η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.

Υπέρ του Flex εννοώ. Η P-OLED δίνει άλλη αίσθηση εντελώς.

Τα ατού του Flex είναι 2. Design και οθόνη. Στα υπόλοιπα φαντάζομαι ναι πως θα υπερτερεί με διαφορά το G5SE

 

Τώρα για τα χρώματα, τη ρύθμιση "vivid" απλά τη θεωρώ τραγική, στο "natural" που το έχω όμως είναι μια χαρά το flex

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...