Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πεμπτη μου ειπαν θα στειλουνε courier να το παραλαβει ,παντως πολυ περιεργο προβλημα την μια μου μενει ανοιχτο για 2 ωρες και μολις συνδεω φορτιστη σε λιγοτερο απο 5 λεπτα κανει επανεκκινηση και αλλες φορες μενει ανοιχτο αν δεν το πειραξω και μολις αρχιζω να το χρησιμοποιω κανει επαννεκινηση .Ελπιζω να μην ειναι η μπαταρια γιατι απο οτι βλεπω οταν ειναι η μπαταρια το θεμα δουλευει κανονικα οταν ειναι στον φορτιστη ενω οταν ειναι η πλακετα το θεμα κανει random restarts οπως το δικο μου .Το κινητο να περιμενω να το εχω στα χερια μου το λιγοτερο σε 1 μηνα ετσι ? :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι και να πούμε υποθέσεις θα είναι.

Αν υπάρχουν ανταλλακτικά λογικά θα το πάρεις σε μια βδομάδα, αλλιώς κανείς δεν μπορεί να σου πει.

Περιμένεις στο ακουστικό σου γενικά, ότι σου πει η procordia ;)

Link to comment
Share on other sites

Την πεμπτη μου ειπαν θα στειλουνε courier να το παραλαβει ,παντως πολυ περιεργο προβλημα την μια μου μενει ανοιχτο για 2 ωρες και μολις συνδεω φορτιστη σε λιγοτερο απο 5 λεπτα κανει επανεκκινηση και αλλες φορες μενει ανοιχτο αν δεν το πειραξω και μολις αρχιζω να το χρησιμοποιω κανει επαννεκινηση .Ελπιζω να μην ειναι η μπαταρια γιατι απο οτι βλεπω οταν ειναι η μπαταρια το θεμα δουλευει κανονικα οταν ειναι στον φορτιστη ενω οταν ειναι η πλακετα το θεμα κανει random restarts οπως το δικο μου .Το κινητο να περιμενω να το εχω στα χερια μου το λιγοτερο σε 1 μηνα ετσι ? :cry:

Ποια παρτιδα έχεις ...αναφερετε στο serial number 3 αρχικαγραμματα;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω, σκοπεύω να πάρω το flex2 από σκρουτζομάγαζο , η εγγύηση λέει ΕU (Ευρωπαϊκής ένωσης ) ισχύει εδώ στην Ελληνική αντιπροσωπεία ή δεν την δέχονται?
Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθει καποιος απο σας με το TickleMyAndroid? Εχω ξαναγυρισει στην v15c απο τη "laggy" 5.0.1 και εχω σκοπο να εγκαταστησω αρχικα την εκδοση 4.40.46 (εναντι της 4.40.66) της καμερας που ειχε η 5.0.1, μιας και τραβαγε πολυ καλυτερα 4κ βιντεο, και αργοτερα το glance view που ηταν ομορφοτερο στην 5.0.1. Εχω κρατησει και εχω κανει decompile με επιτυχια αυτες τις εφαρμογες της 5.0.1 αλλα και τωρα της 5.1.1, αλλα τωρα ψαχνομαι μιας και ειμαι πρωταρης σε αυτο. Καμοια κατευθυνση αρχικα για την καμερα μπορει να μου δωσει κανεις? Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το φλεξ 2 , το λογισμικό είναι στο 5.1.1 πάω να κάνω αναβάθμιση λογισμικού αλλά μου γράφει πως το κινητό είναι με την τελευταία αναβάθμιση , πήγα στης εφαρμογές και είδα ότι η ενημέρωση λογισμικού είναι απενεργοποιημένη, προσπάθησα να την ενεργοποιήσω αλλά τίποτα, τι πρέπει να κάνω?

 

τελικά έκανα την αναβάθμιση με pc suite

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ...σημερα μου ηρθε η συσκευη .

Παρτιδα 511

ολα λειτουργουν αψογα απλα η οθονη κλασσικα ειναι λιγο grainy οπως στους περισσοτερους να φανταστο(δεν με ενοχλει)

Αλλα οταν το ανοιξα το κινητο η μπαταρια του ηταν πολυ χαμηλη .....δεν προλαβα να τελειωσω τα σταδια εκκινησης το κιν εσβησε απο μπαταρια.

το βαζω στη πριζα με τον φορτιστη fast charge που εχει μεσα και το ανοιγω ....γινονται αναβαθμισεις και ταυτοχρονα το χρησιμοποιω με λιγη πλοηγηση στο ιντερνετ

η σταθμη ηταν στο 2 τοις εκατο και ξαφνικα η συσκευη απενεργοποιηθηκε απο ελλειψη μπαταρια το ξαναεβαλα στη πριζα ...εκανε τις ενημερωσεις και εχει εδω και καμια ωρα περιπου και πιο λιγο που φορτιζει αλλα η σταθμη ανεβαινει αργα δλδ τωρα ειναι στο 20%

τι σοι φαστ τσαρτζ ειναι αυτο?

επισης στις ρυθμισεις μου λεει η σταθμη θα βρισκεται στο 100 % σε τεσσεραμισοι ωρες περιπου .

μηπως οι πριζες μου ειναι χαμηλης τασης ρευματος.?

η επειδη ειναι η 1η φορτιση αργει τοσο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, φταίει μάλλον το ότι ταυτόχρονα κάνεις τις αναβαθμίσεις του, το θέμα είναι ότι διακόπτεις μάλλον και τη φόρτιση με επανεκκινήσεις; αυτό έπρεπε να το αποφύγεις.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνουν σωστές οι αναβαθμίσεις θα πρέπει η μπαταρία να είναι στο μάξιμουμ φορτισμένη ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σήμερα παρέλαβα το φλεξ 2 , το λογισμικό είναι στο 5.1.1 πάω να κάνω αναβάθμιση λογισμικού αλλά μου γράφει πως το κινητό είναι με την τελευταία αναβάθμιση , πήγα στης εφαρμογές και είδα ότι η ενημέρωση λογισμικού είναι απενεργοποιημένη, προσπάθησα να την ενεργοποιήσω αλλά τίποτα, τι πρέπει να κάνω?

 

καλορίζικο φίλε ...

 

...και μένα έτσι έλεγε μέχρι που το σύνδεσα στην "LG PC Suite" και το ... θαύμα της "mm" εγένετο ! :D

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια πληροφοριακη ερώτηση τα android 7.0 θα τα παρει η συσκευη μας?official χωρις ρουτ λεω!ακουστηκε κατι?

 

Δεν υπάρχει καμία επίσημη ενημέρωση από LG για το αν και πότε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω και το πρώτο και το δεύτερο flex.....αν συμπερανω από το πρώτο ...που ακουγόταν ότι θα πάρει την 6 χλωμό μου το κόβω για 7 για το 2αρι
Link to comment
Share on other sites

Σας εχει συμβει ποτε το πιο κατω??

 

να μην δουλευει το μικροφωνο σε εισερχομενες και εξερχομενες κλησεις και να επανερχεται μονο με επανεκινηση?

 

Δυστυχως μου συμβαινει τελευταια πολυ συχνα ειδικα μολις αποσυνδεθω απο το car kit ή απο hands free

 

Καμια ιδεα ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Πως μπορώ να πετάξω και να μην ξαναεμφανιστεί το "εικονίδιο" που φαίνεται στην επιφάνεια της συσκευής μου ?

Εμφανίζεται σε τακτά διαστήματα (αφορά κάποιο παιχνίδι) και έχω κάνει απεγκατάσταση ένα σωρό προγράμματα για να εξαφανιστεί αλλά τίποτα !

Μου έχει σπάσει τα νεύρα !

Έχετε κάποια ιδέα παιδιά ? Ευχαριστώ

 

Screenshot_2016_12_15_11_25_18_png.jpg

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχεις εγκαταστησει καποια εφαρμογη ...Πιθανοτατα το Touchpal ως πληκτρολογιο.......

 

Απεγκατεστησε το ή πληρωσε την εφαρμογη....

Μου το εβγαζε στο touchpal και μου χε σπασει τα νευρα ...Το κακο ειναι πως στην συνεχεια θα σου εμφανιζει διαφημισεις ακομη κι οταν τελειωνεις μια κληση....

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχεις εγκαταστησει καποια εφαρμογη ...Πιθανοτατα το Touchpal ως πληκτρολογιο.......

Απεγκατεστησε το ή πληρωσε την εφαρμογη....

Μου το εβγαζε στο touchpal και μου χε σπασει τα νευρα ...Το κακο ειναι πως στην συνεχεια θα σου εμφανιζει διαφημισεις ακομη κι οταν τελειωνεις μια κληση....

 

ααα μάλιστα ... το Touchpal ε ? ... τόσο καιρό το έχω και δεν είχα θέμα ... Το πετάω αμέσως !

Ευχαριστώ

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο ηχος στο ακουστικο και στο ηχειο ειναι δυνατος και ποιοτικος?τα 2 giga επαρκουν αν δεν παιζεις παιχνιδια?:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα προ μιας ωρας το βαζω να φορτισει και τσααααακ εχει καμενο πιξελ ειπα θα παω στο μαγαζι αυριο να μου το αλλαξουν ελπιζω χωρις παρατραγουδα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ εχτές το βράδυ μου φαίνεται πως πρέπει να είναι το ποιο ωραίο κινητό που έχω πάρει και έχω πάρει αρκετά παιδιά.2 ερωτήσεις:1.Το ois της κάμερας είναι ενεργοποιημένο ή υπάρχουν ρυθμίσεις που το ενεργοποιούμε εμείς;Γιατί ρε παιδιά κάποιες φωτο βγαίνουν κουνημενες.2.Η μπαταρία είναι τόσο χάλια;Η είναι αρχή ακόμα γιατί έχω κάνει μόνο μια φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...