Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς λόγω θερμότητας της CPU, ναι, όλα τα LG το κάνουν.

 

ναι αυτο εννοω :) . Το g3 το εκανε ακομα και στο 6 ναι αλλα το g4 δεν ειδα να κανει κατι τετοιο. Ειπα μηπως το φτιαξανε το θεμα να το ξανααγοραζα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια ...βρισκομαι σε πολυ μεγαλο διλλημα...αναμεσα στο nexus 5x και στο flex ..Ποια πιστευεται ειναι καλυτερη επιλογη; ...ξερω πως το νεξους stock android κλπ αλλα το φλεξ με ελκυει περισσοτερο. Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν στην 5.1.1 που βρισκεται υπαρχουν ακομα μονιμα και ανοχλητικα lags ; Το φλεξ σε σκρουτζομαγαζο ειναι διαθεσιμο στην τιμη των 220 ευρω , πιστευεται αξιζει η αγορα ; η εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο στην συγκεκριμενη τιμη;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη εχει αρχισει και παιρνει την 6.0.1 που με αυτην ειναι σφαιρατο χωρις υπερθερμανσεις κλπ.Εμενα πχ το μονο που με ενοχλει στη συσκευη ειναι η μη υπαρξη root . :p
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ξέρει κανείς αν τα ακουστικά καλύπτονται από κάποια εγγύηση και για πόσο χρονικό διάστημα; το έχω πάρει από κάιζερ - γερμανική έκδοση, μπορώ να τα πάω procordia γιατί παίζουν σαν να έχει πέσει η στάθμη τους.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχης κατοχος της συγκεκριμενης συσκευης!προερχόμενος απο g3 16αρι(απροβληματιστο απλα ειχε ενα χοντρο ατυχημα και εκανα υπομονη μεχρι να παρω το flex)!αρκετα δυνατό με την 6.0.1 δεν χρειάζεσαι πιστεύω κατι αλλο ενας μεσος χρήστης,lag μικρα που είχα στην 5.0.1 δεν υπάρχουν,βελτιώθηκε η φωτογραφια επίσης μετα την αναβαθμιση η μπαταρια πανω κατω σαν του g3 κρατάει!υπερθέρμανση δεν είδα καθόλου αντε στο πολυ ζορι με δεδομένα οταν ειχε την 5.0.1!(για την ιστορια:p made in korea!)
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα περίμενα λόγω τύπου οθόνης αλλά και ανάλυσης το φλεξ να είχε καλύτερη μπαταρία απο το g3 αφού και ίδια μπαταρία έχουν και ίδια διάσταση οθόνης.Κατα τα άλλα τα σπάει.Δεν φαίνεται πουθενά η λιγοτερη ραμ που εχει.Πλέον με φορτιστή και παιχνίδι το τηλέφωνο απλά ζεσταίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη εχει αρχισει και παιρνει την 6.0.1 που με αυτην ειναι σφαιρατο χωρις υπερθερμανσεις κλπ.Εμενα πχ το μονο που με ενοχλει στη συσκευη ειναι η μη υπαρξη root . :p

Δεν είναι και λίγο βέβαια αυτό, ακόμα με lollipop είμαι γι'αυτόν το λόγο

Και λογικά θα παραμείνω μέχρι να αλλάξω συσκευή κάποια στιγμή, γιατί δε νομίζω να δούμε root στην MM

 

Κανονικα θα περίμενα λόγω τύπου οθόνης αλλά και ανάλυσης το φλεξ να είχε καλύτερη μπαταρία απο το g3 αφού και ίδια μπαταρία έχουν και ίδια διάσταση οθόνης.Κατα τα άλλα τα σπάει.Δεν φαίνεται πουθενά η λιγοτερη ραμ που εχει.Πλέον με φορτιστή και παιχνίδι το τηλέφωνο απλά ζεσταίνεται.

μπα, οι oled γενικά ρουφάνε πιο πολύ ζουμί

ναι οκ, όταν είναι μαύρη η οθόνη είναι κλειστά τα pixel κτλ, αλλά όταν όλη είναι αναμμένη γενικά ρουφάει πιο πολύ από ips, γενικά δηλαδή σε μια μέση χρήση

Βέβαια για την αυτονομία δεν ευθύνεται μόνο η οθόνη, αλλά λέμε τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

μπα, οι oled γενικά ρουφάνε πιο πολύ ζουμί
Eιχα την εντυπωση για το αντιθετο. Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο στα δικα μου τα ματια σε αυτο το βιντεο του Κωστα με την εκδοση λογισμικου 5.0.1λαγγαρει αρκετα εως πολυ θα ελεγα

 

Με την 5.1.1 βρισκεται στα ιδια επιπεδα η εχει βελτιωθει η κατασταση!;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο στα δικα μου τα ματια σε αυτο το βιντεο του Κωστα με την εκδοση λογισμικου 5.0.1λαγγαρει αρκετα εως πολυ θα ελεγα

 

Με την 5.1.1 βρισκεται στα ιδια επιπεδα η εχει βελτιωθει η κατασταση!;

ευχαριστω!

 

εχει βελτιωθει κατα πολυ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα στα χέρια μου. ...Αύριο ξεκινάω να το στήσω. ...πρώτη εντύπωση. ..ότι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Ea6gka σε ευχαριστώ φίλε...άρα να προβώ στην αγορά αφοβα;

Με την 5.1.1 βελτιώθηκε σημαντικά σε σχέση με την 5.0.1, αλλά έχει ακόμα κολλήματα

Με ΜΜ λένε ότι πάει αρκετά καλύτερα, αλλά δεν παίζει root

Αν δεν σε νοιάζει το root δεν θα σου κακοφανεί υποθέτω με MM

Εγώ προσωπικά έμεινα στην 5.1.1 για το root και συμβιβάστηκα με τα κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.1.1 βελτιώθηκε σημαντικά σε σχέση με την 5.0.1, αλλά έχει ακόμα κολλήματα

Με ΜΜ λένε ότι πάει αρκετά καλύτερα, αλλά δεν παίζει root

Αν δεν σε νοιάζει το root δεν θα σου κακοφανεί υποθέτω με MM

Εγώ προσωπικά έμεινα στην 5.1.1 για το root και συμβιβάστηκα με τα κολλήματα

 

το κινητο το εχεις ''μπουκωμενο'' με εφαρμογες πχ 100+ ;

Η΄ τα βασικα ; Πχ. fb,messenger,viber , kana 3 4 παιχνιδια... κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σας. Προσπαθώ να κατεβάσω την επίσημη 5.1.1 απο το http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php, γράφω τον Imei, αλλά το link του αρχείου είναι νεκρό..Κάποια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχεις ''μπουκωμενο'' με εφαρμογες πχ 100+ ;

Η΄ τα βασικα ; Πχ. fb,messenger,viber , kana 3 4 παιχνιδια... κλπ;

Ναι έχω αρκετές εφαρμογές 100+ (παρεπιπτόντως το fb δεν είναι μία από αυτές)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να κατεβάσω τις αναβαθμίσεις με το LG support tools αλλά όταν φθάνει στο 50% μου βγάζει μήνυμα ότι ο υπολογιστής έχει αποσυνδεθεί από το Internet. .....
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αρκετές εφαρμογές 100+ (παρεπιπτόντως το fb δεν είναι μία από αυτές)

 

Αρα να υποθεσω οτι με γυρω στις 15-20 εφαρμογες δεν θα υπαρχει θεμα ετσι ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να κατεβάσω τις αναβαθμίσεις με το LG support tools αλλά όταν φθάνει στο 50% μου βγάζει μήνυμα ότι ο υπολογιστής έχει αποσυνδεθεί από το Internet. .....

O server τους δεν ειναι και ο καλυτερος...Ξαναδοκιμασε και κανε καλου κακου καμια επανεκκινηση στο ρουτερ σου....

Link to comment
Share on other sites

Αρα να υποθεσω οτι με γυρω στις 15-20 εφαρμογες δεν θα υπαρχει θεμα ετσι ;

Δεν το γνωρίζω αυτό, αλλά προσωπικά η συσκευή δε μου δίνει την αίσθηση ότι δεν θα έχει θέμα

Το προηγούμενο κινητό μου με αντίστοιχο setup δεν κολλούσε πουθενά (Oppo Find 7a), άλλο CM βέβαια και άλλο lg software

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμιση στην V20C....

 

Και τώρα θα το περιεργαστώ (υποτίθεται οτι το πήρα για τη κοπέλα μου!!!!!)

 

 

(Την θήκη της LG δεν την βρίσκουμε κάπου εεε???)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εχει κολλησει σε επανεκκινηση ανοιγει μεχρι την αρχικη εικονα που εχω βαλει και εκει παγωνει και ξανακανει επαννεκινηση συνεχεια και συνεχεια .Δοκιμασα Hard reset και δεν βοηθησει καθολου αν καποιος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα εχω αρχισει και πανικοβαλομαι
Link to comment
Share on other sites

Καταφερα να το ανοιξω χρησιμοποιωντας εναν αλλο φορτιστη αλλα παρατηρησα οτι οταν το εχω για φορτιση και κανω την επαννεκινηση θα αρχισει το bootloop και μολις το βγαλω απο την φορτιση τοτε ανοιγει μετα την δευτερη επαννεκινηση περιπου .Το ειχα παρει απο σκρουτζ Φεβρουαριο και ειναι γερμανικο κομματι , ξερει κανενας αν με καλυπτει η εγγυηση και αν ναι που πρεπει να απευθυνθω ?:blink: Edit:το κινητο ανοιγει για λιγα λεπτα και μετα παγωνει η εικονα και κανει επαννεκινηση υπαρχει περιπτωση να φταιει τιποτα αλλο εκτος της μπαταριας ? οπως πλακετα ή λογισμικο Edited by Helldrifter
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία είσαι πλέον εκτός εγγύησης.

Για τα υπόλοιπα σε καλύπτει.

Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι αν είναι μπαταρία ή κάτι άλλο.

Σε κάθε περίπτωση το πηγαίνεις στο service (procordia) και ότι σου πούνε από εκεί μετά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...