Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εχει κανεις τη γερμανικη Η955 στοκ ρομ v15A? Εστω απο αλλη ευρωπαικη χωρα αρκει να ειναι η v15A. Εχω φαει ολο το ιντερνετ αλλα φαινεται να εχουν εξαφανιστει οι παλιες ρομ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως εχει κανεις τη γερμανικη Η955 στοκ ρομ v15A? Εστω απο αλλη ευρωπαικη χωρα αρκει να ειναι η v15A. Εχω φαει ολο το ιντερνετ αλλα φαινεται να εχουν εξαφανιστει οι παλιες ρομ.

 

για δες εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=142

Link to comment
Share on other sites

Εχω προαναφερει οτι η mm δε μου αρεσε και καθως εψαχνα τροπο να γυρισω πισω στην 15c, τυχαια διαπιστωσα οτι η mm εχει ενα σουπερ πλεονεκτημα για μενα, αυτο του ομαλου βιντεο 4κ.

Καθως χαζευα στο youtube διαφορα βιντεο-δειγματα απο ληψεις 4κ, διαπιστωσα οτι καποιοι ειχαν επισης ομαλα βιντεο 4κ, ανεβασμενα εδω και πολυ καιρο, πριν κυκλοφορησει η mm. Σας παραθετω παραδειγματα για να δειτε τις διαφορες.

Εδω

ειναι ενα παραδειγμα με τα σπασιματα που ειχα και εγω με την 15c.

Εδω

δειτε ποσο ομαλο ειναι το βιντεο ειδικα στα πρωτα δευτερολεπτα που ειναι ιδιες οι συνθηκες με το πρωτο βιντεο. Ομολογω οτι τετοιο ομαλο βιντεο ειχα με τη mm παρολο που δε μου αρεσε γενικα στα υπολοιπα.

Αμεσως καταλαβα οτι τελικα η ποιοτητα του βιντεο που θα ηθελα ειναι θεμα ρομ.

Μιας και ειχα χρονο, λοιπον, αφου ελιωσα στο διαβασμα στο xda, μπηκα στο τρυπακι για downgrade. Αρχικα γυρισα πισω στη 15c, μεσω lg up, μονο και μονο να σιγουρευτω οτι το βιντεο θα ηταν παλι χαλια οπως παλια. Οντως ετσι ηταν παλι οπως πιστευω οτι ειναι και σε ολους εσας με τη 15c. Στη συνεχεια, μιας και πηρα φορα, εψαχνα να βρω τη 15a να δοκιμασω πως τα παει αυτη. Αφου δεν τη βρηκα, πειτε με τρελο, αλλα ειπα να δοκιμασω την αρχαια 5.0.1 10e που ειχα βρει, παρολο που το κινητο μου παραχθηκε με τη 15c! Ε λοιπον σας πληροφορω η 5.0.1 τραβαει αψογο βιντεο, εξισου ωραιο οσο η mm!

Και σαν να μην εφτανε αυτο, μπηκα στον τσογο να το ρουταρω, μιας και ηταν σχετικα ευκολο στην 5.0.1, και να ενεργοποιησω το βιντεο 1080p@60fps με επιτυχια, συμφωνα με το αντιστοιχο mod στο xda. Τελος, για λογους εγγυησης (δεν ειμαι σιγουρος) και για το λογο οτι θα ηθελα να παιζει ote tv go, εκανα unroot μεσω supersu, ενω το mod με τα 60fps παρεμεινε στη θεση του! Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα κοντεύω ένα χρόνο κάτοχος του κινητού χωρίς παράπονο αλλά τις τελευταίες εβδομάδες άρχισε να κολλάει κάποιες φορές δηλ όταν είμαι σε μια σελίδα από το chrome και πατάω πίσω για βγω κολλάει και ξαφνικά μου δείχνει την επιφάνεια χωρίς τα εικονίδια για κάποια δευτερόλεπτα και επανέρχονται.δεν έχω πολλές εφαρμογές και εικόνες και βίντεο είναι στην καρτα.Κάποιος με τέτοια κολλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Τι εκδοση εχεις στο κινητο ; Αυτο που μου παει το μυαλο ειναι οτι γεμιζει η ραμ και μετα ξαναφορτωνει τα παντα απο την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

κολλήσαμε εδώ?

το σύνδεσα πρώτη φορά με το lg suite και μου έβγαλε μια αναβάθμιση πάτησα να την κάνω με δημιουργία επαναφοράς (η κάτι τέτοιο) και κόλλησε στο 100%

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εκδοση εχεις στο κινητο ; Αυτο που μου παει το μυαλο ειναι οτι γεμιζει η ραμ και μετα ξαναφορτωνει τα παντα απο την αρχη.

5.1.1

kernel 3.10.49

V15c

αν εννοεις κατι απο αυτα

Edited by adams25
Link to comment
Share on other sites

Ναι με καλυψες , δες αν μπορεις , εφοσον σου εχει βγαλει , να αναβαθμισεις σε 6 , γιατι σε συμπεριφορα και επιδοσεις ειναι μερα με τη νυχτα.
Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση που έβγαλε πήγα 6.0.1 και απο τις ρυθμίσεις της κάμερας έχει εξαφανιστεί η αργή λήψη τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα υπαρχει κανονικα στις λειτουργιες, το τσεκαρα μολις.

ναι έχεις δίκιο μετακινήθηκε εκεί πολύ καλύτερα πάει τώρα έφυγαν και τα κολλήματα που είχα :D

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα και γω τελικα σε marshmallow μεσω pc suite.οι πρωτες εντυπωσεις θετικες αρκετα αναβαθμισμενο σε ολα το κινητο μπαταρια,ταχυτητα,lag οχι κατι το τρομερο βεβαια αλλα ευπροσδεκτο.απλως ηθελα να ρωτησω γιατι τωρα με της ιδιες εφαρμογες που δουλευω μου δειχνει διαθεσιμη ram 100-200mb ενω πριν μου εδειχνε 500-600mb δεν μου κολλαει ουτε τωρα ουτε πριν αλλα μου φαινεται περιεργο?και ακομα θελω να αντιγραψω ολες τις επαφες στην sim πως γινεται αυτο και τις νεες που θα περναω να αποθηκευονται απευθειας στην sim.γνωριζει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυσκολο να το βρεις μεσα απο τα μενου της εφαρμογης των επαφων.Υποθετω οτι μεχρι τωρα θα το εχεις κανει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μολις παρήγγειλα μια δεύτερη Quick circle από το Amazon.com με 22 ευρώ σύνολο, μαζί με τα έξοδα αποστολής. Η πρώτη γρατζουνίστηκε στο πίσω μέρος. Νομίζω ότι είναι καλή τιμή, την πρώτη την είχα πάρει κάπου στα 30 ευρώ από το eshop.gr

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις παρέλαβα τη θήκη, μια εβδομάδα νωρίτερα (!) από το χρόνο που μου είχαν πει. Όλα καλά, είναι γνήσια και θυμήθηκα τι ομορφη θήκη που είναι, όταν είναι αγρατζούνιστη!.

 

Επίσης πρόσεξα οτι με την αναβάθμιση σε ΜΜ έχει αλλάξει και το user interface του Quick Circle, με νέα, λιγότερα από πριν ρολόγια και άλλο τρόπο εμφάνισης των συντομευσεων - εφαρμογών. Τα ρολογια μου αρεσουν περισσότερο απο τα παλια, ο νεος τροπος εμφανισης των συντομευσεων οχι και τοσο.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα κρυσταλλο για την οθονη απο ενα skroutzo-μαγαζο εδω κοντα στο σπιτι μου , δυστυχως δεν ειχαν την slim θηκη που ηθελα και τελικα την αγορασα χτες απο ebay με κατι λιγοτερο απο ευρω.Υπομονη τωρα καμια 20αρια μερες .
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικες οι θήκες παιδιά...έχουμε κάνα λινκ?

 

ΥΓ θυμάμαι στο g3 υπήρχαν 2 ειδών quick circle...μια που κούμπωνε στο κινητό όπως είναι κ ο άλλος τύπος οπου έβγαζες το πίσω καπάκι του κινητού κ μετά κούμπωνες την θήκη...

 

ισχύει κάτι ανάλογο για το flex2?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέμε "θήκη" και στην ουσία δεν είναι αφού ξεκουμπώνουμε το μαμα καπάκι και κουμπώνουμε αυτό που περιλαμβάνει ΚΑΙ μπροστινό καπάκι ... έτσι δεν είναι ?

 

Θήκη είναι αυτή που μπαίνει μέσα ολόκληρο το κινητό σαν ΑΥΤΗ που εχω τώρα αλλά "μεγαλώνει" κάπως το κινητό αλλά παρέχει ολοκληρωτική προστασία.

Πάντως την βαρέθηκα και έχω παραγγείλει και εγώ την ορίτζιναλ σε ανθρακί χρώμα

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι. Όμως το σκοπό της τον κάνει, αφου τις φθορές τις τρώει η θήκη ή το καπάκι της θήκης και όχι το καπάκι του κινητού, που το έχεις στο κουτί φυλαγμένο. Και από εμφάνιση είναι η καλύτερη, καθώς δεν δίνει άχρηστο επιπλέον όγκο στο κινητό.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα 215 ευρώ νομίζω ότι είναικαλή τιμή για να αλλάξω το 1 με το 2....πια παρτίδα είναι αυτή που δεν έχει βγάλει προβλήματα για να το ψάξω? ???
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα 215 ευρώ νομίζω ότι είναικαλή τιμή για να αλλάξω το 1 με το 2....πια παρτίδα είναι αυτή που δεν έχει βγάλει προβλήματα για να το ψάξω? ???

 

Αφου θα πας σε καινουργιο κινητο θα παρεις την τελευταια παρτιδα.παντως εγω με 510 παρτιδα το κινητο ειναι απροβληματιστο

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, σήμερα μπήκα κι εγώ στην παρέα σας, δεν ήξερα τη διαφορά με τις παρτίδες κτλ. πάντως είναι η 511 (γερμανική συσκευή). Edited by Wendigo
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη το flex 2 με τα 2gb ram και 16gb και θελω να παρω το flex2 με τα 3gb ram και 32gb σε volcano red.αυτα τα μοντελα καλυπτονται απο θεμα εγγυησης?υπαρχουν αγορασμενα απο ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν θα υπαρχει καλυψη εδω.Ποτε δεν ειδα εστω και στο skroutz το κοκκινο να διατιθεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...