Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πάντως για το θέμα με τις παρτίδες..εχώ είχα 503..είδα σήμερα 510...και 504..

καμία διαφορά..και οι 3 την ίδια κοκκώδη υφή ειδικά σοτ γκρίζο χρώμα..

καμία διαφορά δεν είδα..σοβαρά τώρα..

ούτε σε κάποιο forum έξωτερικού είδα να μιλούν σε διαφορά σε παρτίδες για την οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό ενώ έχει χαρακτηριστικά ναυαρχίδας, καλύτερα και από το G4, χαντακώνεται από το άθλιο UI της LG. Στο G3 υπήρχε και η δικαιολογία της 5.0 που είχε όλες τις πληγές του Φαραώ, εδώ δεν υπάρχει καθώς η 5.1.1 είναι η πλέον απροβλημάτιστη έκδοση της lollipop. Μακάρι να πάρουμε την 6 μαζί με το UX 4.

 

Στο hardware πάντως πετάει! Λιώνω εδώ και λίγες μέρες το G4 που είχα πάρει τα Χριστούγεννα με την προσφορά της VF καθώς το πούλησα σε συγγενή και μου το έστειλε με το γνωστό πρόβλημα του bootloop. Πήγε Procordia και τώρα το τεστάρω με την 601 και βλέπω ότι στα ίδια ακριβώς παιχνίδια που περνάω σε κάθε συσκευή (Angry Birds 2, RR3 κα) με το 4άρι μετά από 10-15 λεπτά πχ στο Angry είχα framedrop για αρκετή ώρα. Υπήρξαν φορές που (για όποιον ξέρει από Angry) σε πίστα με πολλά επίπεδα (3-4) είχα από τα μέσα φανερή πτώση των FPS και μέχρι να κλείσω και να ξανανοίξω το παιχνίδι, δεν έφτιαχνε. Με το Flex δεν έχω το παρατηρήσει αυτό, παίζει κάθε φορά άψογα.

 

Τέλος, μιας και το Flex είναι η πρώτη συσκευή με τον προβληματικό 810, ήθελα να δω αυτό το "φουρνάκι" που έλεγαν όλοι τόσο καιρό και επίτηδες έπαιζα για αρκετή ώρα χωρίς θήκη και πραγματικά απορώ γιατί έκανε την κίνηση η LG να βάλει τον κατώτερο 808 στο G4. Το ότι δεν είχε και το καλύτερο hype ο 810 είναι γεγονός και μετά την ανακοίνωση της Qualcomm περί υψηλών θερμοκρασιών κτλ φαινόταν ότι δεν είχε μέλλον και θα ήταν μια κακή κίνηση για οποιονδήποτε OEM, αλλά δεν βρήκα κάποια διαφορά στο χέρι. Σε παιχνίδια, οκ, όλα τα κινητά λίγο ή πολύ ζεσταίνονται, αλλά στην καθημερινή χρήση ακόμα και με 3G only που το χρησιμοποιώ δεν έχει ανεβάσει ποτέ θερμοκρασία.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιος να μου θυμίσει τον κωδικό για το κρυφό μενού.

Εντάξει το βρήκα τελικά.

 

Έκλεισα το mlt service, μιας και μου είχε δώσει μια ώρα οθόνης επιπλέον, δεν είναι και λίγο.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιος να μου θυμίσει τον κωδικό για το κρυφό μενού.

Εντάξει το βρήκα τελικά.

 

Έκλεισα το mlt service, μιας και μου είχε δώσει μια ώρα οθόνης επιπλέον, δεν είναι και λίγο.

 

Δουλεύει τελικά αυτό;

Επίσης, θυμάται κανείς πως λεγόταν η εφαρμογή που ρίχνει την φωτεινότητα ακόμα πιο πολύ από το 0%;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ενώ έχει χαρακτηριστικά ναυαρχίδας, καλύτερα και από το G4, χαντακώνεται από το άθλιο UI της LG. Στο G3 υπήρχε και η δικαιολογία της 5.0 που είχε όλες τις πληγές του Φαραώ, εδώ δεν υπάρχει καθώς η 5.1.1 είναι η πλέον απροβλημάτιστη έκδοση της lollipop. Μακάρι να πάρουμε την 6 μαζί με το UX 4.

 

Στο hardware πάντως πετάει! Λιώνω εδώ και λίγες μέρες το G4 που είχα πάρει τα Χριστούγεννα με την προσφορά της VF καθώς το πούλησα σε συγγενή και μου το έστειλε με το γνωστό πρόβλημα του bootloop. Πήγε Procordia και τώρα το τεστάρω με την 601 και βλέπω ότι στα ίδια ακριβώς παιχνίδια που περνάω σε κάθε συσκευή (Angry Birds 2, RR3 κα) με το 4άρι μετά από 10-15 λεπτά πχ στο Angry είχα framedrop για αρκετή ώρα. Υπήρξαν φορές που (για όποιον ξέρει από Angry) σε πίστα με πολλά επίπεδα (3-4) είχα από τα μέσα φανερή πτώση των FPS και μέχρι να κλείσω και να ξανανοίξω το παιχνίδι, δεν έφτιαχνε. Με το Flex δεν έχω το παρατηρήσει αυτό, παίζει κάθε φορά άψογα.

 

Τέλος, μιας και το Flex είναι η πρώτη συσκευή με τον προβληματικό 810, ήθελα να δω αυτό το "φουρνάκι" που έλεγαν όλοι τόσο καιρό και επίτηδες έπαιζα για αρκετή ώρα χωρίς θήκη και πραγματικά απορώ γιατί έκανε την κίνηση η LG να βάλει τον κατώτερο 808 στο G4. Το ότι δεν είχε και το καλύτερο hype ο 810 είναι γεγονός και μετά την ανακοίνωση της Qualcomm περί υψηλών θερμοκρασιών κτλ φαινόταν ότι δεν είχε μέλλον και θα ήταν μια κακή κίνηση για οποιονδήποτε OEM, αλλά δεν βρήκα κάποια διαφορά στο χέρι. Σε παιχνίδια, οκ, όλα τα κινητά λίγο ή πολύ ζεσταίνονται, αλλά στην καθημερινή χρήση ακόμα και με 3G only που το χρησιμοποιώ δεν έχει ανεβάσει ποτέ θερμοκρασία.

 

Φαντασου αν κολλαει στο angry birds τι κινητο αγοραζει ο κοσμος.. εδω το lg g pro το ετρεχε νερακι..

Σαπισε η lg και την ειδε και η samsung και δυστυχως μονο οι κινεζοι παιζουν λιγο μπαλα αλλα ακομα και εκει αξιολογο android δεν βρισκεις κριμα.

Ακου εκει να κωλαει στο angry birds χαχα

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει τελικά αυτό;

Επίσης, θυμάται κανείς πως λεγόταν η εφαρμογή που ρίχνει την φωτεινότητα ακόμα πιο πολύ από το 0%;

 

Φυσικά και δουλεύει. Μια ώρα οθόνη επιπλέον είχα δει στην συσκευή μου.

 

Όσο για την φωτεινότητα Εγώ χρησιμοποιώ το Darker. Πολύ καλό κι εύχρηστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Απο grain-κιτρινιλες πως παει που ειναι παρτιδα 510 εχει εξαληφθει το φαινομενο ή υπαρχει ακομα;

 

Πάλι έχει Σωτήρη. Λιγότερο μεν αλλά εχει κι ενοχλεί λιγότερο.

Δεν παρελαβες ακόμη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου αν κολλαει στο angry birds τι κινητο αγοραζει ο κοσμος.. εδω το lg g pro το ετρεχε νερακι..

Σαπισε η lg και την ειδε και η samsung και δυστυχως μονο οι κινεζοι παιζουν λιγο μπαλα αλλα ακομα και εκει αξιολογο android δεν βρισκεις κριμα.

Ακου εκει να κωλαει στο angry birds χαχα

 

Σε καμία περίπτωση το G4 δεν είναι άχρηστο, αντιθέτως, παρ'όλο που έχει ένα κλικ πιο κάτω επεξεργαστή, έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στο νέο UI της LG και σε σύγκριση με το G Flex έχει καλύτερη χρήση στις καθημερινές διεργασίες. Έχει το συνηθισμένο "λόξιγκα" στον launcher τις πρώτες φορές μετά από άνοιγμα της συσκευής, αλλά βάζοντας Nova και εξαφανίζονται τα όποια lags κι έχεις και άψογο multitasking σε σύγκριση με το Flex το οποίο ναι μεν είναι πολύ καλύτερο με Nova αλλά το άθλιο multitasking παραμένει.

 

Φυσικά και δουλεύει. Μια ώρα οθόνη επιπλέον είχα δει στην συσκευή μου.

 

Όσο για την φωτεινότητα Εγώ χρησιμοποιώ το Darker. Πολύ καλό κι εύχρηστο.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Όσο κι αν μου αρέσει η οθόνη σε σύγκριση με το G3, τα βράδια με ενοχλεί τόσο η φωτεινότητα που σε συνδυασμό με τα άσπρα υπομενού της lolli το κάνει ενοχλητικό στη χρήση.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε τι εχεται βαλει για προστασια της οθονης;;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160220/8d1c79250ea549902776f80beca5553e.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160220/2afd97723b4f7891caa28f8f92d0f985.jpg

 

Εγώ έβαλα αυτό σήμερα και είναι πάρα πολύ καλό. Made in Japan παρακαλώ.

Από ένα μαγαζί στο Περιστέρι κοντά στον Άγιο Αντώνιο. Περισσότερα δεν θυμάμαι γιατί μένω στην άλλη άκρη της Αττικής.

Αν θέλετε λεπτομέρειες να ψάξω για την απόδειξη.

 

 

http://tforall.gr/index.php?route=product/product&product_id=3729&lang=en

Εδώ είναι το λινκ, κάντε του τηλεφωνάκι να δείτε άν έχει κι άλλα διαθέσιμα και άν όχι αν μπορεί να τα παραγγείλει. Λογικά υπάρχει Ελλάδα αυτό μιας αυτή την εταιρία την έχω δει νομίζω και στον Γερμανό.

 

http://www.nortonline.com.gr/nortonline/el/home.html

Κι εδώ είναι το λινκ της εταιρίας που το αντιπροσωπεύει. Δείτε κι εδώ γιατί το χρυσοπλήρωσα. Αλλά χαλάλι του γιατί είναι φοβερή η αίσθηση που αφήνει.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μπορουσατε μηπως να μου πειτε,σαν νεος χρηστης του φλεξ 2,αν χρειαζεται να απενεργοποιησω καποιες λειτουργειες του κινητου που ειναι "αχρειαστες" η αν πρεπει να μπω στο κρυφο μενου κ να πειραξω κατι για καλυτερη ισως εξοικονομηση της μπαταριας?αν γινεται κ αξιζει κατι τετοιο δηλαδη..πειραξα κατι απο ρυθμισεις που δεν τα χρειαζομουνα,αλλα λεω μηπως εχει ψαχτει καποιος παραπανω.. :)
Link to comment
Share on other sites

Καμια ενημερωση για marshmallow υπαρχει παιδια?

 

Εκνευρίζομαι που κινητά της LG με σαφώς υποδεέστερο επεξεργαστή εχουν τα καλούδια της marshmallow, ενώ εμείς ίσως δεν τα γευτούμε.

Και το κινητό με την πτώση τιμής που εχει πλέον, πουλάει.

Φαίνεται κι από την κίνηση στο φόρουμ αυτό.

Άρα, ίσως τα καλά παιδιά στο XdA πρέπει πια να δείξουν λίγη προσοχή στο κινητό αυτό.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εκνευρίζομαι που κινητά της LG με σαφώς υποδεέστερο επεξεργαστή εχουν τα καλούδια της marshmallow, ενώ εμείς ίσως δεν τα γευτούμε.

Και το κινητό με την πτώση τιμής που εχει πλέον, πουλάει.

Φαίνεται κι από την κίνηση στο φόρουμ αυτό.

Άρα, ίσως τα καλά παιδιά στο XdA πρέπει πια να δείξουν λίγη προσοχή στο κινητό αυτό.

 

φιλε μου θα την παρει την marsh την εκδοση,το εχω διαβασει..τωρα το ποτε δεν το ξερουμε εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έπαιξε σαν είδηση σήμερα ότι Verizon, Sprint, AT&T, US Cellular, T-Mobile ανακοίνωσαν Android M Version για την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Το UI περισσότερο με ενδιαφέρει, που είναι πολύ καλό στο G4.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση παιδες. Με data ανοιχτα πως βλεπω τι συνδεση εχει? πχ 2/3/4g. Δεν βρηκα κατι στα menu..

 

Edit: Nevermind, με κλειστο wifi το εμφανιζει, με ανοιχτο οχι.

Edited by Harbinger
Link to comment
Share on other sites

Ένα nok store (ή κάπως έτσι) είναι αξιόπιστο; Σε κάποια σελίδα κάποιος ανέφερε ότι το πήρε από εκεί....

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Το UI περισσότερο με ενδιαφέρει, που είναι πολύ καλό στο G4.

 

+1. Έτσι και πάρουμε το UI του G4 ποιος μας πιάνει. :D

Σ'ευχαριστώ και από'δω για την απάντηση για το tempered glass. Αν μπορέσεις, γράψε μας μετά από μερικές μέρες χρήσης πώς τα πάει :)

 

Μια χαζη ερωτηση παιδες. Με data ανοιχτα πως βλεπω τι συνδεση εχει? πχ 2/3/4g. Δεν βρηκα κατι στα menu..

 

Edit: Nevermind, με κλειστο wifi το εμφανιζει, με ανοιχτο οχι.

 

Όταν είσαι με WiFi και θες να δεις τί δίκτυο έχεις, πας ρυθμίσεις, γενικές, σχετικά με το τηλέφωνο, δίκτυο κι εκεί σου αναγράφει τον τύπο δικτύου (EDGE, GPRS, HSPA, LTE)

 

Ένα nok store (ή κάπως έτσι) είναι αξιόπιστο; Σε κάποια σελίδα κάποιος ανέφερε ότι το πήρε από εκεί....

 

Έχει πάρει γνωστός μου συσκευή από'κει, είναι αξιόπιστο.

 

PS: Σε γερμανικό πήρα Marshmallow! :up: <- ανοίγετε με τη δική σας ευθύνη! :lol:

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικό πήρα Marshmallow! [/url][/b] :up:

 

Επιτέλους!!!

Κι εμένα DEU είναι, αλλα δεν λέει κάτι...

 

Εντυπώσεις; Τι άλλαξε;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!

Κι εμένα DEU είναι, αλλα δεν λέει κάτι...

 

Εντυπώσεις; Τι άλλαξε;

 

Ωραία ήταν. :lol:

Μάλλον δεν άνοιξες τη φωτογραφία.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείς ότι η φωτογραφία σου βγαίνει στα αποτελέσματα του Google αν ψάξεις για flex 2 marshmallow και περιορίσεις τα αποτελέσματα σε 24 ώρες...

:mad::mad::mad::mad::mad::confused::confused::mad::mad:

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...