Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣΥγνωμη αλλα γιατι δεν τα αντικαθιστουν με αλλα καινουριας παρτιδας?

 

Διότι εάν τα αντικαταστήσουν, θα πρέπει να επωμιστούν την διαφορά των 469ευρώ που προκύπτει λόγω της προσφοράς. Οπότε φαντάσου να αντικαταστήσουν όλα αυτά που πουλήθηκαν, μιλάμε για ένα αρκετά μεγάλο ποσό + τη δυσφήμηση που θα υποστεί η εταιρεία εάν αποδεκτεί το λάθος της περί προωθήσεως ελαττωματικού προιόντος.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα είναι 503 παρτίδα με κιτρινίλα πάνω δεξιά στην οθόνη. Δεν έχω πάει ακόμα στο σερβις. Δεν έχω καταλάβει κάτι: δεν δέχονται ότι υπάρχει πρόβλημα ή δεν υπάρχουν ανταλλακτικά?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 503 παρτίδα με κιτρινίλα πάνω δεξιά στην οθόνη. Δεν έχω πάει ακόμα στο σερβις. Δεν έχω καταλάβει κάτι: δεν δέχονται ότι υπάρχει πρόβλημα ή δεν υπάρχουν ανταλλακτικά?

Και τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα τα πουλάνε στις αγγελίες προς 400 € στο γειτονικό forum νομίζοντας ότι θα τα ξεφορτωθούν,μα καλά υπάρχουν ακόμα τέτοια κοροιδα;......:confused::lol::lol::lol::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό προς εσένα και το myphone που μας φιλοξενεί...Θα παρακαλούσα τους mods του myphone.gr να λάβουν υπόψιν τα παρακάτω.Όσες συσκευές πωλήθηκαν με την γνωστή προσφορά ήταν το 90% από προβληματική παρτίδα και πωλήθηκαν για να τις ξεφορτωθούν οι μεγάλες αλυσίδες.

Είναι πιστεύω χρέος προς όλους μας που καθημερινά ενημερώνουμε και ενημερωνόμαστε από το myphone.gr να διερευνηθεί το συγκεκριμένο θέμα κι όχι να σβήνονται ποστς επειδή προσβάλλουν και δυσφημούν την LG...Στο κάτω κάτω, κάνω επώνυμα την καταγγελία ότι έπεσα θύμα απάτης από τον OTE με την συγκάλυψη της LG. Έχω ήδη ενημερώσει την LG πως θα κινηθώ και νομικά εναντίον της και σκοπός μου είναι να ενημερώσω και τους υπόλοιπους για να κινηθούμε όλοι μαζί.Ονομάζομαι Βλάσης Μυριαγκός και αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη. Παρακαλώ να μην σβηστεί το ποστ. Δεν αξίζει στο φόρουμ μας, που το χτίζουμε όλοι μαζί τόσα χρόνια να μην ενημερώνονται σωστά για το τι παιχνίδια παίζουν οι εταιρίες στους καταναλωτές με τις δήθεν προσφορές τους...

Παρακαλώ όποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με εμένα ας μιλήσει...άλλο ένα μεμονωμένο περιστατικό κι άλλο ένα μαζικό...Είμαστε πολλοί αυτοί που έχουμε πρόβλημα.ΜΙΛΉΣΤΕ...

 

Αυτη ειναι μια απιστευτα βαρια καταγγελία. ρισκαρουν το κυρος τους LG ,COSMOTE,VODAFONE αυτη τη στιγμη

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα τα πουλάνε στις αγγελίες προς 400 € στο γειτονικό forum νομίζοντας ότι θα τα ξεφορτωθούν,μα καλά υπάρχουν ακόμα τέτοια κοροιδα;......:confused::lol::lol::lol::wacko:

Και στο myphone παιζουν τετοιες αγγελιες, και χωρις καμμια προειδοποιηση απο τους πωλητες.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απορω με κατι.

ok,προσωπικα δεν παρελαβα απο την προσφορα,οποτε και δεν κρατησα δικο μου,απο καταστημα skroutz ουτε που σκεφτηκα να παραγγειλω γιατι σαν συσκευη ειναι παντρεια,αλλα ειχα την τυχη να το εχω στα χερια μου απο γνωστο που παρελαβε απο ote.οταν λοιπον πηρε την αποφαση να το πουλησει (σιγα μην εδινε το mate7 για να μεινει με το flex),το κρατησα για αρκετες ωρες στα χερια μου καθως ηθελα να την δειξω την συσκευη σε καποια ατομα,κι ετσι λοιπον το εστησα συμφωνα με τα δικα μου θελω αλλα και φυσικα με τις εφαρμογες που χρησιμοποιω και στα αλλα μου τηλεφωνα.

να σημειωσω για αρχη οτι οπτικα ειναι ομορφο,παραξενο σουλουπι και δειχνει και ποιοτικο,το πισω καπακι βεβαια κανει για πλακα γρατζουνιες.

αλλα θελω να παω στα βασικα.καταρχην η οθονη που ακουγα εξαιρετικες κριτικες,εμενα δεν με ενθουσιασε,το μαυρο ok,ωραια το απεικονιζει,σαν συνολο ομως δεν τρελαθηκα κιολας.το ηχειο συμπαθητικο,η καμερα κατωτερη απο του g3 και δεν το περιμενα.σε θεματα συνομιλιας δεν ειχα προβληματα,ουτε και με το wifi,bt.

αλλα το lag βρε παιδι μου,υπαρχει παντου,που θες,στην καμερα?πας να κανεις εναλλαγη μπροστινης με κεντρικης και περιμενεις 4 δευτερολεπτα,στο μενου υπαρχει επισης,κι οχι αμελητεο,αλλα καραφανεροτατο,εισαι γρηγορος?θα το κανεις να κομπιασει,το μονο σιγουρο.δεν ειδα επιδοσεις αναλογες των τεχνικων του χαρακτηριστικων,σιγουρα θα φτιαχτει στο μελλον,ομως για τωρα τουλαχιστον,δεν με επεισε,καλυτερα στροφαρε το 32gb g3 μου,παρα αυτο που υποτιθεται οτι ειναι ανωτερο.

για τα προβληματα δεν ξερω τι να πω,το συγκεκριμενο που κρατουσα δεν ειχε καποιο θεμα παντως.

ζεσταινεται παντως,σε αντιθεση με το m9 Που ειχα και ηταν σαφως πιο δροσερο,κι οχι,δε θα κραξω τον 810 γι αυτο,μαλλον πως η lg εκανε το σφαλμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και στο myphone παιζουν τετοιες αγγελιες, και χωρις καμμια προειδοποιηση απο τους πωλητες.

Αν πάντως κάποιοι τα δίνουν σφραγισμένα δεν μπορούν να ξέρουν αν εχει ψεγάδι.

Πάντως σε όλους εχει περάσει το DOA που παρέλαβαν αρα μονο με LG θα έχουν να κάνουν αν το ανοίξουν και εχει θέμα.

 

Το αν ειναι σφραγισμένο εχει χάσει το οποίο πλεονέκτημα του πλέον.

 

ΥΓ:Απαράδεκτη και εξοργιστική η πολιτική της LG πάντως αν δεν δεχτεί τις κιτρινιλες ως πρόβλημα.

Σε περιπτωςη αγοράς LG πάντως μελλοντικά κλαςικα αυςτηρα μονο Amazon να εχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

ΥΓ2: Μου έγινε και η πίστωση απο το λάθος του πωλητή του ebay με την θήκη που μου έστειλε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απορω με κατι.

ok,προσωπικα δεν παρελαβα απο την προσφορα,οποτε και δεν κρατησα δικο μου,απο καταστημα skroutz ουτε που σκεφτηκα να παραγγειλω γιατι σαν συσκευη ειναι παντρεια,αλλα ειχα την τυχη να το εχω στα χερια μου απο γνωστο που παρελαβε απο ote.οταν λοιπον πηρε την αποφαση να το πουλησει (σιγα μην εδινε το mate7 για να μεινει με το flex),το κρατησα για αρκετες ωρες στα χερια μου καθως ηθελα να την δειξω την συσκευη σε καποια ατομα,κι ετσι λοιπον το εστησα συμφωνα με τα δικα μου θελω αλλα και φυσικα με τις εφαρμογες που χρησιμοποιω και στα αλλα μου τηλεφωνα.

να σημειωσω για αρχη οτι οπτικα ειναι ομορφο,παραξενο σουλουπι και δειχνει και ποιοτικο,το πισω καπακι βεβαια κανει για πλακα γρατζουνιες.

αλλα θελω να παω στα βασικα.καταρχην η οθονη που ακουγα εξαιρετικες κριτικες,εμενα δεν με ενθουσιασε,το μαυρο ok,ωραια το απεικονιζει,σαν συνολο ομως δεν τρελαθηκα κιολας.το ηχειο συμπαθητικο,η καμερα κατωτερη απο του g3 και δεν το περιμενα.σε θεματα συνομιλιας δεν ειχα προβληματα,ουτε και με το wifi,bt.

αλλα το lag βρε παιδι μου,υπαρχει παντου,που θες,στην καμερα?πας να κανεις εναλλαγη μπροστινης με κεντρικης και περιμενεις 4 δευτερολεπτα,στο μενου υπαρχει επισης,κι οχι αμελητεο,αλλα καραφανεροτατο,εισαι γρηγορος?θα το κανεις να κομπιασει,το μονο σιγουρο.δεν ειδα επιδοσεις αναλογες των τεχνικων του χαρακτηριστικων,σιγουρα θα φτιαχτει στο μελλον,ομως για τωρα τουλαχιστον,δεν με επεισε,καλυτερα στροφαρε το 32gb g3 μου,παρα αυτο που υποτιθεται οτι ειναι ανωτερο.

για τα προβληματα δεν ξερω τι να πω,το συγκεκριμενο που κρατουσα δεν ειχε καποιο θεμα παντως.

ζεσταινεται παντως,σε αντιθεση με το m9 Που ειχα και ηταν σαφως πιο δροσερο,κι οχι,δε θα κραξω τον 810 γι αυτο,μαλλον πως η lg εκανε το σφαλμα.

 

Διαφωνώ σχεδόν σε όλα.Δεν ξέρω για το 32 αλλά με το 16αρη είναι ένα 15% τουλάχιστον πιο γρήγορο τα δουλεύω όλο αυτό ν τον καιρό μαζί και ξέρω.Εκτός της οθόνης που αν ξετικαρεις την Επιλογή αυτή που είπαμε είναι και πάλι σε καλά επίπεδα Δεν υστερεί σε τίποτα από το g3.Ειδικά σε κάμερα που έχω κάνει άπειρα τεστ το flex είναι ένα κλικ καλύτερο την μέρα με πιο θερμά χρώματα και 2 κλικ πάνω την νύχτα αφού έχει πολυ πολυ καλήτερη συμπεριφορά το φλας του από g3. Το g3 έχει μία τάση να κιτρινίζει τα χρώματα ενώ το Φλέξ όχι. αλλαγή κάμερας κάνει μέσα σ' ένα δευτερόλεπτο δοκιμασμένο πολλές φορές. Το τηλέφωνο ζεσταίνεται πάρα πολύ μόνον οτανπαίζεις παιχνίδι και ταυτόχρονα τραβάς φωτογραφίες ,και καπάκια δεις 1080p ταινία.Αν δεν είχε το θέμα αυτό τι2 κίτριναδες θα μιλούσα για απίστευτη αγορά στα 300

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη θα παρει τα πάνω της οταν η LG δώσει την απαιτούμενη προσοχή στο software optimization σε επερχόμενα update.

Ανάμεσα στο flex 2 και G3 σαφώς προτιμώ το πρώτο.

Μονο αν μου το έδιναν στα 200 ευρω το G3,θα το επέλεγα.

Ειδικά η πολυ φτωχή σε contrast και brightness οθονη του ειναι deal breaker,ενώ και σε αυτονομια το flex 2 εχει τις προοπτικές για καλύτερες επιδοςεις λόγω ίδιας χωρητικότητας μπαταρίας σε full hd οθονη.

 

Απλά το πρόβλημα στα LG οτι το αρχικό software ειναι ανώριμο εντελώς.

Αυτο ειναι που κρατάει την συσκευη να μην παρει τα πάνω της.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα τα πουλάνε στις αγγελίες προς 400 € στο γειτονικό forum νομίζοντας ότι θα τα ξεφορτωθούν,μα καλά υπάρχουν ακόμα τέτοια κοροιδα;......:confused::lol::lol::lol::wacko:

 

για αυτό ψάχνω και εγώ ελαφρώς μεταχειρισμενο και όχι σφραγισμένο

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

για αυτό ψάχνω και εγώ ελαφρώς μεταχειρισμενο και όχι σφραγισμένο

Εγω δεν θα δεχόμουν σφραγισμένη συσκευη ειδικά οταν δεν εχει DOA και πολυ περιςςοτερο που η LG κανει την πάπια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός των παιδιών που τους έτυχε δυστυχώς οθόνη με θέμα, κατά τα άλλα το τηλέφωνο είπαμε είναι ανώριμο αλλά όχι και να το θάβουμε. Έχει φοβερό hardware, η οθόνη έμεινε σε fullhd ανάλυση (που σημαίνει κάποια στιγμή θα πάρει τα πάνω της με update) και 3 χίλιαρη μπαταρία που για μένα είναι το κυρίως μείον μιας και έχω πετύχει συσκευή άψογη (504 lg Hellas) κατά τα άλλα.

Η κάμερα του είναι μια χαρά και με ois,έχω και φώτος με το S6 Edge που τα είχα παράλληλα και έδωσα το Edge τελικά γιατί ήταν to much για το μέγεθος του και αυτά που προσφέρει σε σχέση με το τίμιο flex2.

Λίγο ζεσταίνεται οκ,αλλά και το Edge ήταν ώρες που ήταν το ίδιο ζεστό, Το μαύρο της οθόνης είναι πολύ δυνατό όπως και γενικά η οθόνη(άντε βρες στα 300€ καλύτερη)ενώ η συσκευή είναι διαφορετική φρέσκια με πολύ ωραίο πιάσιμο και πολύ ξεκούραστη και ελαφριά για τις ίντσες και τις δυνατότητες της.

Μόνο το Α7 που πήρα μπας και μου αρέσει ήταν πιο ελαφρύ αλλά το flex2 είναι ή τουλάχιστον προοριζόταν για το hi end κομμάτι ενώ το A7 όχι και αυτό φαινόταν παντού, στις επιδόσεις, Άρη σπιρταδα ακόμα και στο hdr που στο Samsung σου έριχνε την ανάλυση στα 6 για wide και έκανε χρόνο να αποθηκεύσει την hdr λήψη ενώ ο snapdragon 810 δε καταλαβαίνει τίποτα.

Οπότε δεν είναι Του πεταμού το κινητό, απλά θέλει κάποια updates, πάντως όσοι πετύχαμε καλά κομμάτια Το απολαμβάνουμε, και μόνο η αίσθηση στο χέρι όταν το κρατάς ή το έχεις στο αυτί φθάνει :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός των παιδιών που τους έτυχε δυστυχώς οθόνη με θέμα, κατά τα άλλα το τηλέφωνο είπαμε είναι ανώριμο αλλά όχι και να το θάβουμε. Έχει φοβερό hardware, η οθόνη έμεινε σε fullhd ανάλυση (που σημαίνει κάποια στιγμή θα πάρει τα πάνω της με update) και 3 χίλιαρη μπαταρία που για μένα είναι το κυρίως μείον μιας και έχω πετύχει συσκευή άψογη (504 lg Hellas) κατά τα άλλα.

Η κάμερα του είναι μια χαρά και με ois,έχω και φώτος με το S6 Edge που τα είχα παράλληλα και έδωσα το Edge τελικά γιατί ήταν to much για το μέγεθος του και αυτά που προσφέρει σε σχέση με το τίμιο flex2.

Λίγο ζεσταίνεται οκ,αλλά και το Edge ήταν ώρες που ήταν το ίδιο ζεστό, Το μαύρο της οθόνης είναι πολύ δυνατό όπως και γενικά η οθόνη(άντε βρες στα 300€ καλύτερη)ενώ η συσκευή είναι διαφορετική φρέσκια με πολύ ωραίο πιάσιμο και πολύ ξεκούραστη και ελαφριά για τις ίντσες και τις δυνατότητες της.

Μόνο το Α7 που πήρα μπας και μου αρέσει ήταν πιο ελαφρύ αλλά το flex2 είναι ή τουλάχιστον προοριζόταν για το hi end κομμάτι ενώ το A7 όχι και αυτό φαινόταν παντού, στις επιδόσεις, Άρη σπιρταδα ακόμα και στο hdr που στο Samsung σου έριχνε την ανάλυση στα 6 για wide και έκανε χρόνο να αποθηκεύσει την hdr λήψη ενώ ο snapdragon 810 δε καταλαβαίνει τίποτα.

Οπότε δεν είναι Του πεταμού το κινητό, απλά θέλει κάποια updates, πάντως όσοι πετύχαμε καλά κομμάτια Το απολαμβάνουμε, και μόνο η αίσθηση στο χέρι όταν το κρατάς ή το έχεις στο αυτί φθάνει :)

Ετςι ειναι Μανο.

+1

Να ελπίζουμε και τα παιδιά που ηταν άτυχοι με την παρτιδα που τους εκατςε,να βρεθει ικανοποιητική λυςη απο την LG διότι η συσκευη ειδικά στα λεφτά της ειναι μπομπα πραγματικά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ετςι ειναι Μανο.

+1

Να ελπίζουμε και τα παιδιά που ηταν άτυχοι με την παρτιδα που τους εκατςε,να βρεθει ικανοποιητική λυςη απο την LG διότι η συσκευη ειδικά στα λεφτά της ειναι μπομπα πραγματικά.

Μακάρι Alex η lg να σταθεί στο ύψος της ή τουλάχιστον στη καλή φήμη που είχε το σέρβις των κινητών της έως πρόσφατα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχω βρει ενα ενοχλητικό bug.

Οταν σερφάρω με δεδομένα κινητής και ακούω μουσική με bt ταυτόχρονα δεν λειτουργεί τα music control κουμπιά απο το bt.

Οταν κλείσω τα δεδομένα,επανέρχεται σε φυσιολογικά επίπεδα.

Με Sony-HTC δεν είχα τέτοιο θέμα,ούτε και πιο παλιά με το g2.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα δεχόμουν σφραγισμένη συσκευη ειδικά οταν δεν εχει DOA και πολυ περιςςοτερο που η LG κανει την πάπια.

 

αντε εσυ δε την βαρεθηκες ακομα?:p:p:p:p

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εάν επιμείνει η lg ότι έτσι είναι η οθόνη και δεν την αλλάξει, θα είναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ!

 

Δε πρόκειται να δεχθεί κάτι τέτοιο από τη στιγμή που υπάρχουν παρτίδες, οι οποίες λειτουργούν σωστά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δε πρόκειται να δεχθεί κάτι τέτοιο από τη στιγμή που υπάρχουν παρτίδες, οι οποίες λειτουργούν σωστά.

 

υποθεση σημαία είναι του βλαση που εχουν κάνει 3 επισκευές.... αν δεν ειχε προβλημα γιατί να κάνουν 3 επισκευές, μετά αποφάσισαν όταν πια δε μπορουσαν να το διορθωσουν οτι δεν αποτελεί πρόβλημα?

απορώ γιατί ακόμα ασχολουμαστε INKA, KEΠΚΑ και η υποθεση εχει κλείσει, μέσα σε 10 ημέρες είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν στην καταγγελία σταματήστε να αναλώνεστε σε μια υπόθεση που η λυση ειναι η παραπάνω

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

υποθεση σημαία είναι του βλαση που εχουν κάνει 3 επισκευές.... αν δεν ειχε προβλημα γιατί να κάνουν 3 επισκευές, μετά αποφάσισαν όταν πια δε μπορουσαν να το διορθωσουν οτι δεν αποτελεί πρόβλημα?

απορώ γιατί ακόμα ασχολουμαστε INKA, KEΠΚΑ και η υποθεση εχει κλείσει, μέσα σε 10 ημέρες είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν στην καταγγελία σταματήστε να αναλώνεστε σε μια υπόθεση που η λυση ειναι η παραπάνω

 

Μα στο Βλάση δεν είπαν ότι δεν έχει πρόβλημα το panel του κινητού, το αντίθετο. Του είπαν πως όλα τα panel που δοκιμάσανε έχουν το ίδιο πρόβλημα. Επίσης του είπανε πως δυστυχώς δεν έχουν άλλο για να το αντικαταστήσουν και πως νέα ανταλλακτικά θα παραλάβουν σε ένα μήνα. Συμφωνώ με την πρόταση περί καταγγελίας και είμαι από τους πρώτους που το είχαν προτείνει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα θαψιματος το ότι δεν το εκθείασα,κατέθεσα απλά την προσωπική μου γνώμη.

Το g3 είναι πιο σβέλτο,μιλάω για το 32αρι.

Λογικό βεβαία με τόσα updates πού εχει πάρει,κάτι πού σχολίασα και για το flex,ότι θα πάρει τα πάνω του με updates πού θα δώσει κάποια στιγμή η εταιρεία.άλλωστε ετσι γίνεται πάντα στην αρχή.

Σαν πρώτη άποψη πάντως δεν τρελαίνει κιόλας.και για την κάμερα επιμένω ότι του g3 είναι ενα κλικ καλύτερή.

Φυσικά δεν θα κατέληγα σε κανένα από τα 2 ;-)

Το ενα το είχα,το αλλο δεν μου αρέσει,τουλάχιστον λόγω των κινητών πού κρατάω ήδη,ασε πού στο τσαντάκι δεν με βόλεψε το σουλούπι του.

Η οθόνη σαφώς και είναι καλύτερή στο flex σε σχέση με το g3,οχι και σούπερ όμως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα θαψιματος το ότι δεν το εκθείασα,κατέθεσα απλά την προσωπική μου γνώμη.

Το g3 είναι πιο σβέλτο,μιλάω για το 32αρι.

Λογικό βεβαία με τόσα updates πού εχει πάρει,κάτι πού σχολίασα και για το flex,ότι θα πάρει τα πάνω του με updates πού θα δώσει κάποια στιγμή η εταιρεία.άλλωστε ετσι γίνεται πάντα στην αρχή.

Σαν πρώτη άποψη πάντως δεν τρελαίνει κιόλας.και για την κάμερα επιμένω ότι του g3 είναι ενα κλικ καλύτερή.

Φυσικά δεν θα κατέληγα σε κανένα από τα 2 ;-)

Το ενα το είχα,το αλλο δεν μου αρέσει,τουλάχιστον λόγω των κινητών πού κρατάω ήδη,ασε πού στο τσαντάκι δεν με βόλεψε το σουλούπι του.

Η οθόνη σαφώς και είναι καλύτερή στο flex σε σχέση με το g3,οχι και σούπερ όμως.

 

Ανάμεσα σε g3 32αρι και flex2 32αρι, επιλέγω flex με 1000!! Είχα το g3 32αρι...καμία σχέση με το flex που Έχω τώρα...βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τα 16άρια flex2....Εγώ παντός Είμαι ευχαριστημένος...θα ήθελα να συγκρίνω το δικό Μου με ένα flex2 16αρι , Έτσι για να δω διαφορές...πιστεύω θα γίνει σύντομα όποτε θα σας πω εντυπώσεις.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δουλεψα το 16αρι flex 2 και μπορω να πω πως προτιμώ το G3 32gb, εαν αλλαζα σε flex 2 μονο στο 32αρι με 3ram θα πηγαινα, αλλα οπως ειπα εφοσον δεν υπάρχει στην Ελλαδα παω καπάκι για G4
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός των παιδιών που τους έτυχε δυστυχώς οθόνη με θέμα, κατά τα άλλα το τηλέφωνο είπαμε είναι ανώριμο αλλά όχι και να το θάβουμε. Έχει φοβερό hardware, η οθόνη έμεινε σε fullhd ανάλυση (που σημαίνει κάποια στιγμή θα πάρει τα πάνω της με update) και 3 χίλιαρη μπαταρία που για μένα είναι το κυρίως μείον μιας και έχω πετύχει συσκευή άψογη (504 lg Hellas) κατά τα άλλα.

Η κάμερα του είναι μια χαρά και με ois,έχω και φώτος με το S6 Edge που τα είχα παράλληλα και έδωσα το Edge τελικά γιατί ήταν to much για το μέγεθος του και αυτά που προσφέρει σε σχέση με το τίμιο flex2.

Λίγο ζεσταίνεται οκ,αλλά και το Edge ήταν ώρες που ήταν το ίδιο ζεστό, Το μαύρο της οθόνης είναι πολύ δυνατό όπως και γενικά η οθόνη(άντε βρες στα 300€ καλύτερη)ενώ η συσκευή είναι διαφορετική φρέσκια με πολύ ωραίο πιάσιμο και πολύ ξεκούραστη και ελαφριά για τις ίντσες και τις δυνατότητες της.

Μόνο το Α7 που πήρα μπας και μου αρέσει ήταν πιο ελαφρύ αλλά το flex2 είναι ή τουλάχιστον προοριζόταν για το hi end κομμάτι ενώ το A7 όχι και αυτό φαινόταν παντού, στις επιδόσεις, Άρη σπιρταδα ακόμα και στο hdr που στο Samsung σου έριχνε την ανάλυση στα 6 για wide και έκανε χρόνο να αποθηκεύσει την hdr λήψη ενώ ο snapdragon 810 δε καταλαβαίνει τίποτα.

Οπότε δεν είναι Του πεταμού το κινητό, απλά θέλει κάποια updates, πάντως όσοι πετύχαμε καλά κομμάτια Το απολαμβάνουμε, και μόνο η αίσθηση στο χέρι όταν το κρατάς ή το έχεις στο αυτί φθάνει :)

Τι θέλεις να πεις ότι το flex 2 είναι καλύτερο από το s6 edge; Μην τρελαθούμε κιόλας! Εγώ επειδή έχω το note 3 με την τελευταία lollipop και δοκίμασα και τα δύο διπλά δίπλα από έναν φίλο που ήθελε να μου το πουλήσει περιττό να πω ότι σαν το note 3 δεν είναι. Το μόνο ίσως καλύτερο που έχει το flex 2 είναι η φώτο σε χαμηλο φωτισμό. Ήμουν έτοιμος να δώσω το note 3 για το flex 2 αλλά ευτυχώς δεν το έκανα. Ένα ακόμη αρνητικό του είναι ότι μπαίνει μόνο στην κωλοτσεπη. Στην μπροστινή φαίνεται περίεργα. Δυστυχώς για flagship κινητό ήταν απογοήτευση για μένα και λυπαμαι γιατί μου άρεσε πολύ το curved σχήμα του. Ελπίζω το flex 3 να το προσέξουν περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...