Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά παρέλαβα και γω σήμερα...Πολύ όμορφο ρε παιδί μου...έκανα κι εγώ τις 2 ενημερώσεις που μου έβγαλε και τώρα κατεβάζω τις εφαρμογές μου και το ψιλοσετάρω. Από oteshop αγορά, unbranded, ούτε logo στο bootάρισμα, ούτε καμιά εφαρμογή της κοσμοτε μέσα. Το έχω παράλληλα με το g3 32gb οπότε θα σας πω σε λίγες μέρες τα συμπεράσματα μου...

Περιμενω εντυπώσεις αγορι.

Καλοριζικο. ;) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμενω εντυπώσεις αγορι.

Καλοριζικο. ;) :)

Πωωωω, έφαγα μια ξενέρα τώρα, η πάνω δεξιά γωνία της οθόνης,έχει κιτρινίλα δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα και γω σήμερα...Πολύ όμορφο ρε παιδί μου...έκανα κι εγώ τις 2 ενημερώσεις που μου έβγαλε και τώρα κατεβάζω τις εφαρμογές μου και το ψιλοσετάρω. Από oteshop αγορά, unbranded, ούτε logo στο bootάρισμα, ούτε καμιά εφαρμογή της κοσμοτε μέσα. Το έχω παράλληλα με το g3 32gb οπότε θα σας πω σε λίγες μέρες τα συμπεράσματα μου...

 

Φιλε απο οτε ειχε ζελατινες σε καμερα και πλατη?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο οτε ειχε ζελατινες σε καμερα και πλατη?

Ναι και στα 2...Αλλά τι να το κάνεις;;; Διάβασε πιο πάνω... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κριμα ρε γμτ. Τι γινεται ρε συ?

Α ρε Lg.

Τι να πω...κρίμα πραγματικά...Τώρα τι κάνω είναι το θέμα...Το πάω στον ΟΤΕ; ή το πάω procordia;;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο οτε ειχε ζελατινες σε καμερα και πλατη?

 

Παντως το voda ηταν εντελως unbranded ,καμια εφαρμογη μεσα ή logo κατα το boot ,ζελατινες ειχε μπροστα κ στα πλαγια ,αλλα καθολου πισω (ουτε στη καμερα)

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα 2...Αλλά τι να το κάνεις;;; Διάβασε πιο πάνω... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πω...κρίμα πραγματικά...Τώρα τι κάνω είναι το θέμα...Το πάω στον ΟΤΕ; ή το πάω procordia;;;

 

Εμενα απο οτε δεν ειχε ζελατινες πισω καθολου.

Δες στην προηγουμενη σελιδα.Εχω ανεβασει φωτο εγω και ενας φιλος σε γκρι φοντο και κιτρινιλα ετσι ειναι και εσενα?

 

Παντως το voda ηταν εντελως unbranded ,καμια εφαρμογη μεσα ή logo κατα το boot ,ζελατινες ειχε μπροστα κ στα πλαγια ,αλλα καθολου πισω (ουτε στη καμερα)

 

Εσυ φιλε εισαι δικος μου και εμενα ετσι απο cosmote πισω δεν ειχε τιποτα.Τι παιζει ρε σεις?Ειναι αναλογα την παρτιδα?

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...κρίμα πραγματικά...Τώρα τι κάνω είναι το θέμα...Το πάω στον ΟΤΕ; ή το πάω procordia;;;

 

Αν είναι μέσα στο doa θα το πήγαινα ΟΤΕ για αντικατάσταση, αν όχι τότε procordia.

 

Παντως το voda ηταν εντελως unbranded ,καμια εφαρμογη μεσα ή logo κατα το boot ,ζελατινες ειχε μπροστα κ στα πλαγια ,αλλα καθολου πισω (ουτε στη καμερα)

 

Ακριβώς έτσι και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα 2...Αλλά τι να το κάνεις;;; Διάβασε πιο πάνω... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πω...κρίμα πραγματικά...Τώρα τι κάνω είναι το θέμα...Το πάω στον ΟΤΕ; ή το πάω procordia;;;

Δοκιμασε πρωτα στον οτε μπας και σου φερουν αλλο? Κοιτα τι θα πουνε και πραξε ανάλογα..

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μέσα στο doa θα το πήγαινα ΟΤΕ για αντικατάσταση, αν όχι τότε procordia.

 

 

 

Ακριβώς έτσι και το δικό μου.

Αυτό που σκέφτομαι ρε παιδιά είναι πως αν ο ΟΤΕ έχει ξεμείνει από κομμάτια, τότε ίσως να συμφέρει πιο πολύ από άποψη χρόνου να το πάω procordia...Εκτός αυτού λέγοντας doa, τι ακριβώς εννοούμε; το πάω και τους λέω πάρτε το και φέρτε μου άλλο;

Δοκιμασε πρωτα στον οτε μπας και σου φερουν αλλο? Κοιτα τι θα πουνε και πραξε ανάλογα..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σκέφτομαι ρε παιδιά είναι πως αν ο ΟΤΕ έχει ξεμείνει από κομμάτια, τότε ίσως να συμφέρει πιο πολύ από άποψη χρόνου να το πάω procordia...Εκτός αυτού λέγοντας doa, τι ακριβώς εννοούμε; το πάω και τους λέω πάρτε το και φέρτε μου άλλο;

Ναι ναι δεν μπαινει χερι. Καινουριο αγορι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να βρουνε κομματι για doa πιστευω.

Ειναι πολυ εντονοι οι λεκεδες ?ειδες τις φωτο πιο πισω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σκέφτομαι ρε παιδιά είναι πως αν ο ΟΤΕ έχει ξεμείνει από κομμάτια, τότε ίσως να συμφέρει πιο πολύ από άποψη χρόνου να το πάω procordia...

 

 

και γω για τον ιδιο ακριβως λογο σκεφτομαι τη λυση του service αντι για doa ως πιο σωστη!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ πλέον κάτοχος του εν λόγω κινητού. Και εγώ μία από τα ίδια με τα προαναφερόμενα. Μικρή κιτρινίλα στα αριστερά αντί για δεξία, έντονο bunding στο γκρί χρώμα καθώς και το δεξί ημισφαίριο έναι πιο σκούρο από το αριστερό. Αυτά είναι έντονα σε μικρή φωτεινότητα. Σε μεγάλη και δεί 90 - 100% δε καταλαβαίνεις τίποτα απολύτως.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/k3bjk03kil7qu6s/20150507_235355.jpg?dl=0 Εγώ να αισθάνομαι τυχερός δηλαδή που έχω Μόνο αυτή την κιτρινίλα;;; 20150507_235355.jpg?dl=0
Link to comment
Share on other sites

και γω για τον ιδιο ακριβως λογο σκεφτομαι τη λυση του service αντι για doa ως πιο σωστη!

Προσωπικά ειμαι υπερ του καινουριου ειδικα στην περιπτωση του Doa. Με το πρωτο flex ειχα θεμα με την οθονη αλλα εκανα υπομονη καθως το εστειλα doa και μου ηρθε καινούριο Ελληνικό σφραγισμενο με ταινια ασφαλείας και ηταν μια χαρα.

Απλα θελει υπομονη. Κριμα δεν ειναι να μπει χερι ενω υπαρχει δυνατοτητα αντικατάστασης?. Μετα παιζει στην περιπτωση του Βλάση και το G3 οποτε αξιζει η αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ειμαι υπερ του καινουριου ειδικα στην περιπτωση του Doa. Με το πρωτο flex ειχα θεμα με την οθονη αλλα εκανα υπομονη καθως το εστειλα doa και μου ηρθε καινούριο Ελληνικό σφραγισμενο με ταινια ασφαλείας και ηταν μια χαρα.

Απλα θελει υπομονη. Κριμα δεν ειναι να μπει χερι ενω υπαρχει δυνατοτητα αντικατάστασης?. Μετα παιζει στην περιπτωση του Βλάση και το G3 οποτε αξιζει η αναμονή.

Κι αν έρθει το καινούριο και έχει τα ίδια θέματα;;; Και έχεις περιμένει και κάνα 2 βδομαδο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Για ποσο καιρο δικαιουμαστε doa?

Επισης υπαρχει περιπτωση να βρουνε να φερουν ενω δεν υπαρχει αποθεμα?Πιστευεις θα το δεχτουν σαν ελάττωμα την κιτρινιλα οπως ειδες στην φωτο?Γιατι σε μενα προσωπικά φενεται μονο στο γκρι και λιγο λιγοτερο στο ασπρο με πολυ προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την άποψη του cocous ότι πρέπει να βγεί DOA και όχι service. Είναι κρίμα σε κινητά ωρών, να μπαίνει χέρι, έστω και εξουσιοδοτημένου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Κι αν έρθει το καινούριο και έχει τα ίδια θέματα;;; Και έχεις περιμένει και κάνα 2 βδομαδο;;;;

 

Εγω φιλε θα το ξαναστελνα ειλικρινα αλλιως θα ζητουσα πισω τα λεφτα μου.

Ειναι κριμα ρε συ να μπει χερι τωρα.

Στην τελικη τοσο τυχερος θα εισαι?

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/k3bjk03kil7qu6s/20150507_235355.jpg?dl=0 Εγώ να αισθάνομαι τυχερός δηλαδή που έχω Μόνο αυτή την κιτρινίλα;;; 20150507_235355.jpg?dl=0

 

Χαχα με τη λογικη σου ειμαι υπερτυχερος με ενα μονο dead pixel που δεν ειναι και ορατο σε ολα τα χρωματα οποτε δεν ειναι dead ακριβως... αλλα για να ειμαστε και να γραφουμε εδω εχουμε εμμονή με τη τελειοτητα, οποτε να κοψουν τον κ.... τους να μας τα φτιαξουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Για ποσο καιρο δικαιουμαστε doa?

Επισης υπαρχει περιπτωση να βρουνε να φερουν ενω δεν υπαρχει αποθεμα?Πιστευεις θα το δεχτουν σαν ελάττωμα την κιτρινιλα οπως ειδες στην φωτο?Γιατι σε μενα προσωπικά φενεται μονο στο γκρι και λιγο λιγοτερο στο ασπρο με πολυ προσοχη.

 

Το doa συνήθως επτά ημερών. Προσωπικά σε nexus 5,δε δεχόντουσαν τη κιτρινίλα. Φυσικά είχε εμφανιστεί με τη μορφή light bleeding. Δε ξέρω τι να κάνω αλλά βλέπω να τους κυνηγώ.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την άποψη του cocous ότι πρέπει να βγεί DOA και όχι service. Είναι κρίμα σε κινητά ωρών, να μπαίνει χέρι, έστω και εξουσιοδοτημένου.

Ε ναι ρε συ ειναι κριμα. Ας κοψουν το σβερκο τους να σου βρουνε τεμαχιο μη προσφορας στην τελικη.

Εσυ τους εδωσες χαλασμενα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...