Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να δωσω το G3 για το Flex2. Αξίζει?

Φίλε cocous επειδή σε ξέρω, ναι αξίζει...Εγώ ήδη το παρήγγειλα και θα το έχω αύριο στα χέρια μου...το g3 δεν το έχω δώσει ακόμη οπότε θα τα συγκρίνω πλάι πλάι και θα σου πω και αναλυτικά αν θέλεις...Πάντως αφού και οι 2 είχαμε το flex 1 ξέρουμε ότι σαν το curved δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε θέμα gadgetιας...κακά τα ψέματα...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι εξαιρετική και μονο που ξεχωρίζει με τη κυρτότητα της ειναι μεγαλο συν.

Ενα αλλο θετικό οτι στα lg δεν εχει νόημα να βάλεις nova prime και γενικα τρίτο launcher πχ για gestures μιας και out of the box ειναι υπερπλήρες σε αυτο το κομμάτι.

 

Επιςης σε αναμονή καταναλώνει ελάχιστα και εχει πολυ καλή διαχείρηση αυτονομίας.

Όλες οι λεπτομερείς παίζουν ρόλο.

Το πιο ουσιαστικό μείον ειναι η οθονη που η ευκρίνεια της ειναι οχι τοςο καλή και αυτο αφορα εξωτερικούς χώρους.

Θέλεις σκιά η να εχει συννεφιά για να διακρίνεις πιο άνετα.

Και επειδή για εμένα μου αρέσουν οι φωτεινές οθόνες με αριστη συμπεριφορά σε εξωτερικές συνθήκες για πρώτη και βασική συσκευη δεν θα μου εκανε.

 

Παρ ολα αυτα μου αρέσει πολυ η συσκευη.:)

Αφου περάσει η περίοδος DOA και ολα να βαίνουν καλός σκέφτομαι την επιςημη θήκη της LG σε αυτο το πανέμορφο μπορντοκοκκινο χρώμα.

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Original-LG-Quick-Circle-Case-Cover-CCF-620-for-G-Flex-2-F510-/261776665283?pt=LH_DefaultDomain_0&var=560648816956&hash=item3cf31aeac3

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cocous επειδή σε ξέρω, ναι αξίζει...Εγώ ήδη το παρήγγειλα και θα το έχω αύριο στα χέρια μου...το g3 δεν το έχω δώσει ακόμη οπότε θα τα συγκρίνω πλάι πλάι και θα σου πω και αναλυτικά αν θέλεις...Πάντως αφού και οι 2 είχαμε το flex 1 ξέρουμε ότι σαν το curved δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε θέμα gadgetιας...κακά τα ψέματα...

Πιο LG G3 εχεις? Το 2gb η 3gb?? Γιατι εαν εχεις το 3gb δύσκολα πας σε 2gb μετα!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πιο LG G3 εχεις? Το 2gb η 3gb?? Γιατι εαν εχεις το 3gb δύσκολα πας σε 2gb μετα!!!

Το λέω και στην υπογραφή μου...το 3gb έχω, όμως Όπως και να το κάνουμε είναι καλύτερο τηλέφωνο το flex...όσων αφορά την μνήμη ραμ τώρα κι εγώ το φοβάμαι, αλλά από την άλλη έχεις ddr4 που σίγουρα θα είναι αρκετά πιο γρήγορη, συν τον επεξεργαστή που είναι θηρίο συν την χαμηλότερη ανάλυση...οπότε κάπως ισοφαρίζεται το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι εξαιρετική και μονο που ξεχωρίζει με τη κυρτότητα της ειναι μεγαλο συν.

Ενα αλλο θετικό οτι στα lg δεν εχει νόημα να βάλεις nova prime και γενικα τρίτο launcher πχ για gestures μιας και out of the box ειναι υπερπλήρες σε αυτο το κομμάτι.

 

Επιςης σε αναμονή καταναλώνει ελάχιστα και εχει πολυ καλή διαχείρηση αυτονομίας.

Όλες οι λεπτομερείς παίζουν ρόλο.

Το πιο ουσιαστικό μείον ειναι η οθονη που η ευκρίνεια της ειναι οχι τοςο καλή και αυτο αφορα εξωτερικούς χώρους.

Θέλεις σκιά η να εχει συννεφιά για να διακρίνεις πιο άνετα.

Και επειδή για εμένα μου αρέσουν οι φωτεινές οθόνες με αριστη συμπεριφορά σε εξωτερικές συνθήκες για πρώτη και βασική συσκευη δεν θα μου εκανε.

 

Παρ ολα αυτα μου αρέσει πολυ η συσκευη.:)

Αφου περάσει η περίοδος DOA και ολα να βαίνουν καλός σκέφτομαι την επιςημη θήκη της LG σε αυτο το πανέμορφο μπορντοκοκκινο χρώμα.

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Original-LG-Quick-Circle-Case-Cover-CCF-620-for-G-Flex-2-F510-/261776665283?pt=LH_DefaultDomain_0&var=560648816956&hash=item3cf31aeac3

 

 

Η θήκη είναι κόκκινη... Καμία σχέση με το μπορντοκόκκινο που είναι το flex 2 flamenco red... Το σκέφτηκα και εγώ αλλά θα μου χαλάσει την ομορφιά του....

Σχετικό review

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Nova Launcher δουλεύει κανονικα? Και δεύτερον ποσο ελευθερο ram εχει η εκδοση τον 2gb? Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Oteshop μη διαθέσιμα λέει, προλαβες?

 

Ναι το πρόλαβα!!Με πήραν τηλ.το πρωί για επιβεβαίωση.Θα μου το φέρουν τη Παραςκευη.Ομως δε ξέρω κατα ποσο θα μου αρέσει σε σχέση με το νότε 3 που έχω.Μπορει να μου πει κάποιος που να έχει δοκιμάσει και το νότε 3,αν αξιζει;;Γιατί το lg3 16gb που είχα πάρει,δε μου άρεσε...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cocous επειδή σε ξέρω, ναι αξίζει...Εγώ ήδη το παρήγγειλα και θα το έχω αύριο στα χέρια μου...το g3 δεν το έχω δώσει ακόμη οπότε θα τα συγκρίνω πλάι πλάι και θα σου πω και αναλυτικά αν θέλεις...Πάντως αφού και οι 2 είχαμε το flex 1 ξέρουμε ότι σαν το curved δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε θέμα gadgetιας...κακά τα ψέματα...

Βρηκα να δωσω το g3 32gb 340λαι λεω να το δωσω και μα παω δε Flex2. Κολλαω λιγο στα 16gb rom και στα 2gb ram.

Τι να κάνω?

Βεβαια δεν ξερω αν θα προλαβω την προσφορα αλλα ειδωμεν. Πρωτα το δινω και βλεπω.

Μετα δεν κυκλοφορεί πουθενα και το 32αρι.

Μετα σκέφτηκα και Nexus6.

Τι λετε τε αλανια?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα να δωσω το g3 32gb 340λαι λεω να το δωσω και μα παω δε Flex2. Κολλαω λιγο στα 16gb rom και στα 2gb ram.

Τι να κάνω?

Βεβαια δεν ξερω αν θα προλαβω την προσφορα αλλα ειδωμεν. Πρωτα το δινω και βλεπω.

Μετα δεν κυκλοφορεί πουθενα και το 32αρι.

Μετα σκέφτηκα και Nexus6.

Τι λετε τε αλανια?

 

Εγώ πάντως το έδωσα σήμερα το g3 και είμαι στο δίλημμα flex 2 ή nexus 6;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Απο nexus 5, αξίζει το g flex 2 για αναβάθμιση;

 

Εάν δε σε ενδιαφέρουν οι αρκετά συχνές αναβαθμίσεις που δίνει η google στα κινητά της (αν δεν είσαι developer δεν βλέπω κανέναν λόγο να σε ενδιαφέρουν) τότε προχώρα. Είχα για ένα φεγγάρι το nexus 5 και το έδωσα μέσα σε λιγότερο από 2 εβδομάδες λόγω της "ξεβαμένης" οθόνης του. Το g flex 2 είναι ένα κόσμημα:)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το flex 2 στα 299 από oteshop (επαρχία). Είχαν 1 και μοναδικό, μιας που έχει γίνει ανάρπαστο. Εντυπώσεις τώρα. Τρομερή οθόνη. Απίστευτο μαύρο, το άσπρο κάπως σαν να πρασινίζει ελαφρώς (amoled...) ωραία και ζωντανά χρώματα. Η καμπύλη πολύ καλή κ κάθεται τέλεια στο χερι. Φωτεινότητα καλή, αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη διαβάθμιση μεταξύ 100% και 0%, έπρεπε να σκοτεινιάζει περισσότερο στο 0% (οικονομία μπαταρίας το βράδυ). Η μπαταρία δείχνει να είναι ικανοποιητική, τη μέρα φαίνεται οτι τη βγάζει σχετικά άνετα με μέτρια χρήση. Το UI της LG πολύ ωραίο αισθητικά. Κολλήματα δεν παρατήρησα σε βασικές λειτουργίες. Μου έκανε δύο updates με το που το άνοιξα. Το ένα όπως πρόλαβα να δω ηταν του Απριλίου. Κάμερα, ποιότητα ήχου κλπ όλα καλά όπως αναμενόταν. Η ποιότητα υλικών της συσκευής εν γένει είναι ικανοποιητική (για πλαστικό) αλλά θεωρώ ότι υπολείπεται σε σχέση με ναυαρχίδες των αλλων κορυφαίων εταιρειών, πάντως δεν δείχνει φτηνιάρικο. Πάμε και στο φλέγον ζήτημα τώρα. Η υπερθέρμανση του επεξεργαστή. Όντως ζεσταίνεται, ζεσταίνεται αρκετά, ακόμα και σε basic λειτουργίες της συσκευής, όμως ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ. Και αν δεν δω κολλήματα δεν θεωρώ πρόβλημα την αύξηση της θερμοκρασίας του επεξεργαστή. Ελπίζω πάντως να διορθωθεί σε επομενα updates, εν αναμονή μάλιστα και της 5.1. Ας ελπίζουμε η LG να κάνει, το θαύμα της και να μας εκπλήξει ευχάριστα όπως τα τελευταία χρόνια. Όσο για τον φίλο που είναι ανάμεσα σε αυτό και το nexus θα του απαντήσω να πάρει ΟΠΟΙΟ ΒΡΕΙ. Εγώ προερχόμενος από moto g 2014 έχω να του πω πως και τα motorola είναι σούπερ και μάλιστα με στοκ android, τόσο που λυπάμαι να πουλήσω το "πυραυλάκι" μου.
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι κόκκινη... Καμία σχέση με το μπορντοκόκκινο που είναι το flex 2 flamenco red... Το σκέφτηκα και εγώ αλλά θα μου χαλάσει την ομορφιά του....

Σχετικό review

 

Ναι οντως ειναι πιο κουκλι η μπορντοκοκκινη version και υπάρχει μια διαφορά μεταξύ τους.

Ξερεις που μπορουμε να βρούμε το μπορντο σκετο καπακι?

Αλλιως αναγκαστικά αυτο με την θηκη που παλι ομορφο ειναι.

 

ΥΓ:Το μαμισιο πληκτρολόγιο της LG ειναι μαυρο χαλι θα ελεγα.

Πρέπει να βρω τριτη λυση.

Κλασεις καλυτερο των Xperia.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από Oppo find 7a αναρωτιέμαι πόσο αξίζει η μετάβαση, χμμ

 

Επίσης σχετικά με Flex 2 και Nexus 6, Θα έλεγα ότι για μένα το μεγάλο μειονέκτημα του Nexus είναι η έλλειψη microSD, είναι μεγάλο όμως, δύσκολο να περισοριστείς, αν έχεις συνηθίσει σε κινητό με microsd. Αν ήταν 64GB θα ήταν αρκετά καλύτερα. Ήμουν με Nexus 4 16GB κι ένιωθα εγκλωβισμένος, πήγα σε Oppo Find 7a και ανάσανα (microsd και υποστήριξη custom roms)

Ενώ για το Flex 2 το μειονέκτημα είναι η έλλειψη support σε third party development, δηλαδή σα να είσαι κολημμένος σε stock rom. Πάλι καλά που υπάρχει root δηλαδή. Διλημματίζομαι κι εγώ :P

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ:Το μαμισιο πληκτρολόγιο της LG ειναι μαυρο χαλι θα ελεγα.

Πρέπει να βρω τριτη λυση.

Κλασεις καλυτερο των Xperia.

 

Και εμένα δε μου άρεσε το πληκτρολόγιο της lg μέχρι που πήρα το flex 2. Ρύθμισα το ύψος του εκεί ακριβώς που με βολεύει και τώρα δε γράφω ούτε ένα γράμμα λάθος:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συμβουλευω οποιος θελει το κινητο να παρει ενα ενα με την σειρα voda ,ote,cosmote,germano (για επαρχια μιλαω)

Τα γυρισα ολα σημερα και βρηκα ενα τελευταίο κομματι σε cosmote shop

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανοιξα σήμερα καινούργια συσκευή flex 2και παρατήρησα μια πράσινη γραμμή απο πανω ως κατω κατά μήκος της οθόνης, η οποία ηταν και πολυ έντονη οταν ανοιγα κάμερα και φωτογραφίες οπου υπήρχε εναλλαγή χρωμάτων, εκανα και τις αναβαθμίσεις χωρίς όμως αποτέλεσμα, έφυγε για DOA νομίζω ; :-( έχει παρατηρήσει κανείς κατι παρόμοιο σε δικό του;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανοιξα σήμερα καινούργια συσκευή flex 2και παρατήρησα μια πράσινη γραμμή απο πανω ως κατω κατά μήκος της οθόνης, η οποία ηταν και πολυ έντονη οταν ανοιγα κάμερα και φωτογραφίες οπου υπήρχε εναλλαγή χρωμάτων, εκανα και τις αναβαθμίσεις χωρίς όμως αποτέλεσμα, έφυγε για DOA νομίζω ; :-( έχει παρατηρήσει κανείς κατι παρόμοιο σε δικό του;

Οχι κανενα θεμα σε εμενα.

Υπερ αψογη η συσκευη,αλλιως θα ειχε παρει ποδι.

Να ζητησεις αντικατασταση.

Και εμένα δε μου άρεσε το πληκτρολόγιο της lg μέχρι που πήρα το flex 2. Ρύθμισα το ύψος του εκεί ακριβώς που με βολεύει και τώρα δε γράφω ούτε ένα γράμμα λάθος:)

Για ριξε μια ιδεα πως ρυθμιζω τα του πληκτρολογιου,διοτι σημερα αγανακτησα μαζι του:p

Το Nova Launcher δουλεύει κανονικα? Και δεύτερον ποσο ελευθερο ram εχει η εκδοση τον 2gb?

550 με 750mb ελευθερα που παρατηρησα 3-4 φορες στη διαρκεια της ημερας.

Δεν δοκιμασα τον nova αλλα δεν βρισκω το λογο γιατι να μην παιξει.

Σε ολα τα κινητα παντα επαιζε.

Οπως ειπα ειναι λιγοτερο χρησιμος στα LG(εγω για τα gestures το χρησιμοποιουσα περισσοτερο σε αλλες συσκευες)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Aυτη η κουρμπα που κανει ειναι απιστευτη στο κρατημα.

Δεν εχω παιξει πολυ με το κινητο αλλα επειδη το τρεχω με το G3 διπλα διπλα δεν μπορω να πω οτι η οθονη ειναι τοσο μακραν καλυτερη του flex2.

Eιναι τουλαχιστον 2 κλικ πιο σκοτεινο σε max φωτεινοτητα.Οντως πιο ζωντανα χρωματα και απιστευτο μαυρο αλλα ως εκει.

Ισως επειδη ειχα συνεχεια super Amoled απο samsung wave μεχρι alpha ,1020 κλπ δεν μου φενεται κατι τρομερο.

θα δω και πως συμπεριφερεται και σε ηλιο.

Γυρω το κινητό οταν το ανοίξατε ειχε ζελατίνες να καλύπτουν το bezel?

 

Τempered glass παίρνει το ιδιο με το g3?

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

είναι ένα κόσμημα:)

 

Αυτη την ορολογια χρησιμοποιειτε μερικοι μερικοι και γινεται το κινητο πασε ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα Real Racing 3, Modern Combat 5 και Dead Trigger 2 και παίζουν με μηδενικό lag.

Επίσης όταν βγαίνεις από τα παιχνίδια δε χάνεις τη γη κάτω από τα πόδια σου, παραμόνο για ένα δευτερόλεπτο βλέπεις μαύρο φόντο.

 

Για ριξε μια ιδεα πως ρυθμιζω τα του πληκτρολογιου,διοτι σημερα αγανακτησα μαζι του:p

 

Ρυθμίσεις --> Γενικές --> Γλώσσα και εισαγωγή --> Πληκτρολόγιο LG (πατάς στο εικονίδιο των ρυθμίσεων) --> Ύψος και διάταξη πληκτρολογίου --> Ύψος πληκτρολογίου

 

*Μπορείς να φθάσεις εκεί και από το κουμπί των ρυθμίσεων πληκτρολογίου όταν πληκτρολογείς

 

**Οι θηκούλες ακόμα είναι ακριβές:mad:

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω στο φιλε πιο πανω που μου απαντησε..

Ενας γνωστός μου το πήρε σήμερα απο αγγελία με 350ευρω (παλι καλα γιατι ενας το εβαλε στη Χρυσή Ευκαιρία με 480ευρω, ελεος δηλαδη)

Μου ειπε οτι ζεσταινετε αρκετά το FLEX 2, με μετρια χρηση και ολας

Μαλλον θα μεινω με το G3 32gb μιας που δεν μου ζεσταινετε καθόλου και φυσικα ειναι 32γιγα με 3ram.. :)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ειναι πιο κουκλι η μπορντοκοκκινη version και υπάρχει μια διαφορά μεταξύ τους.

Ξερεις που μπορουμε να βρούμε το μπορντο σκετο καπακι?

Αλλιως αναγκαστικά αυτο με την θηκη που παλι ομορφο ειναι.

 

ΥΓ:Το μαμισιο πληκτρολόγιο της LG ειναι μαυρο χαλι θα ελεγα.

Πρέπει να βρω τριτη λυση.

Κλασεις καλυτερο των Xperia.

 

Δυστυχώς όχι, δεν το έχω βρεί πουθενά ως ανταλλακτικό.... Οπότε πας για την θήκη αναγκαστικά. Εγώ θα μείνω με μια θήκη πουγκί καθώς δεν θέλω να κρυψω το χρώμα του

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...